Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

kamillla
też tak myśle, ze przy głowie, ale chcąc nie chcąc moglby coś zobaczyc

dla mnie osobiście przy cc widok jest mnie przerażający niż przy sn jak dziecko wychodzi, to już kwestia decyzji twojej i jego, a w sumie bardziej jego na ile się czuje na siłach

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny które będą deponowac krew pepowinowa na który wariant się decydujecie? Ja się zastanawiam nad błękitnym ale muszę jeszcze pogadać z kimś czy lepszy ten sznur czy krew lozyskowa bo na złoty raczej się nie zdecydujemy.
Jaka macie wiedzę w tym temacie, podzielcie się proszę :-)

Odnośnik do komentarza

kamillla
ja mam na 3.03 ale moze by sie jakos zgrało w czasie :D hehe

no tak szzedzie to zalezy od tego czy z dzieckiem jest wszystko ok.

wiecie co wczoraj juz tak sobie lezalam i myślałam jak bardzo chciałabym już ubrać normalne spodnie, koszulki, być sprawna fizycznie...

Hehe:D Ja tez ostatnio mezow mowilam ze chcialambym juz normalnie swtac z kanapy i dobiec do domofonu :D albo przekrecac sie w lozku tak jak mam ochote i wstac normalnie z lozka.

Boze ale mamy marzenia :D hehe

A co do ubran to powiem Wam ze NIGDY nie mialam wygodniejszych spodni niz ciazowe :D Przez moja murzynska pupe zawsze mi z pasa zjezdzaly i musialam kiec pasek wciagniety ktory uciskal mi oosci biodrowe ... A teraz luzior :D Wiec do spodni mi sie nie spieszy a bluzki caly czas swoje nosze- nie kupowalam ciazowych bluzek. Aaaa sorry mam 2 bo balam sie ze na koniec sie nie zmieszcze w swoje :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
a słyszałam dziś że te 500zl będzie jednak uzależnione od dochodu

Od dochodu ma być uzależniona wypłata tylko na pierwsze dziecko jeśli kwota dochodu na osobę nie przekroczy 800 zł to rodzice dostaną 500zł również na pierwsze dziecko, na drugie i kolejne mają dostać wszyscy bez względu na dochody. No chyba ze się coś od wczoraj zmieniło.

Odnośnik do komentarza

oj z tą sprawnością to też mam problem, spodni już nie ubiorę na stojące, muszę sobie usiąść, a jak wstaje z łóżka, to najpierw się muszę na bok przekręcić, potem żeby usiąść podnieść się ręką i dopiero wstać eh, a jak już wstanę to idę pokracznie bo mnie boli to spojenie i pachwiny, eh

a Tosia to mnie już kopie że mnie boli

Odnośnik do komentarza

~mama77777
Dziewczyny które będą deponowac krew pepowinowa na który wariant się decydujecie? Ja się zastanawiam nad błękitnym ale muszę jeszcze pogadać z kimś czy lepszy ten sznur czy krew lozyskowa bo na złoty raczej się nie zdecydujemy.
Jaka macie wiedzę w tym temacie, podzielcie się proszę :-)

My mamy blekitny pakiet bo granatowego sie nie oplaca.

Podobno czasem lozysko jest tak zdezelowane ze polozna wogole nie decyduje sie na pobranie z lozyska krwi.
Najlepiej jak zadzwonisz do osoby z Twojego regionu i sie z nia spotkasz. My trafilismy na genialna babke i odpowiedziala na wszystkie moje pytania. I jeszcze na pare rzeczy zwiqzanej ze szpitalami u nas z Lodzi i o szkole rodzenia... Te osoby maja naprawde duza wiedze bo znaja szpitale lekarzy poloznych.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~mama77777
~kalae
a słyszałam dziś że te 500zl będzie jednak uzależnione od dochodu

Od dochodu ma być uzależniona wypłata tylko na pierwsze dziecko jeśli kwota dochodu na osobę nie przekroczy 800 zł to rodzice dostaną 500zł również na pierwsze dziecko, na drugie i kolejne mają dostać wszyscy bez względu na dochody. No chyba ze się coś od wczoraj zmieniło.

dziś tak słyszałam, ale w sumie mnie to nie tyczy, wiec się nie wgłębiam w temat

Odnośnik do komentarza

Madika
kamillla
ja mam na 3.03 ale moze by sie jakos zgrało w czasie :D hehe

no tak szzedzie to zalezy od tego czy z dzieckiem jest wszystko ok.

wiecie co wczoraj juz tak sobie lezalam i myślałam jak bardzo chciałabym już ubrać normalne spodnie, koszulki, być sprawna fizycznie...

Hehe:D Ja tez ostatnio mezow mowilam ze chcialambym juz normalnie swtac z kanapy i dobiec do domofonu :D albo przekrecac sie w lozku tak jak mam ochote i wstac normalnie z lozka.

Boze ale mamy marzenia :D hehe

A co do ubran to powiem Wam ze NIGDY nie mialam wygodniejszych spodni niz ciazowe :D Przez moja murzynska pupe zawsze mi z pasa zjezdzaly i musialam kiec pasek wciagniety ktory uciskal mi oosci biodrowe ... A teraz luzior :D Wiec do spodni mi sie nie spieszy a bluzki caly czas swoje nosze- nie kupowalam ciazowych bluzek. Aaaa sorry mam 2 bo balam sie ze na koniec sie nie zmieszcze w swoje :D

no, ja spodnie mam ciążowe, i dobrze że rurki bo nienawidze szerokich... ale ten pas na brzuch mnie wurza, gorąco mi w nim, mam wrazenie ze mi brzuch uciska- w domu sobie go zostawiam na biodrach :P koszulki tez mam swoje sprzed ciązy, akurat je dokatuje a potem po porodzie wyminie wszystkie ciuchy :D oj zejsc z lozka normalnie, albo chociaz sie przekrecic,... marzenie :D

Odnośnik do komentarza

Madika
~mama77777
Dziewczyny które będą deponowac krew pepowinowa na który wariant się decydujecie? Ja się zastanawiam nad błękitnym ale muszę jeszcze pogadać z kimś czy lepszy ten sznur czy krew lozyskowa bo na złoty raczej się nie zdecydujemy.
Jaka macie wiedzę w tym temacie, podzielcie się proszę :-)

My mamy blekitny pakiet bo granatowego sie nie oplaca.

Podobno czasem lozysko jest tak zdezelowane ze polozna wogole nie decyduje sie na pobranie z lozyska krwi.
Najlepiej jak zadzwonisz do osoby z Twojego regionu i sie z nia spotkasz. My trafilismy na genialna babke i odpowiedziala na wszystkie moje pytania. I jeszcze na pare rzeczy zwiqzanej ze szpitalami u nas z Lodzi i o szkole rodzenia... Te osoby maja naprawde duza wiedze bo znaja szpitale lekarzy poloznych.

a ja się zaczęłam zastanawiać czy deponować, bo ta krew nie jest dla tego konkretnego dziecka, nie może zostać użyta dla niego, ponadto jej ilość jest zbyt mała, a dodatkowo niestety przy rozmrażaniu dużo komórek jest już uszkodzone tzn rozmrażanie to powoduje.
krew pępowinowa jest ciągle w fasie badanie, oczywiście w nie tak raczkujących jak sznur,
ponoć problem jest w umiejętnym rozmrożeniu tego preparatu krwi.

no ja w każdym razie jeżeli się zdecyduje na pobrania to tylko krwi pępowinowej.

to trochę tak jak przy in vitro - lepiej jest mrozić zarodki niż komórki rozrodcze, bo są lepsze efekty przy rozmrażaniu.

w sumie to byłam zdecydowana na to pobranie, ale jak się zaczęłam interesować to mi zapał zmalał, a w sumie to po rozmowie ze znajomym lekarzem.

Odnośnik do komentarza

~kalae
oj z tą sprawnością to też mam problem, spodni już nie ubiorę na stojące, muszę sobie usiąść, a jak wstaje z łóżka, to najpierw się muszę na bok przekręcić, potem żeby usiąść podnieść się ręką i dopiero wstać eh, a jak już wstanę to idę pokracznie bo mnie boli to spojenie i pachwiny, eh

a Tosia to mnie już kopie że mnie boli

też mam z tym problem, zeby wstac z lozka to najpierw na bok, potem na rece i kolana ( na pieska) i tylem schodze z lozka... jak prawdziwa ciezarowa cofam tylem :D

mnie ten zoladek dzis kłuje, do tego tosia sie wierci strasznie, mam wrazenie ze nogami lub raczkami ugniata podbrzusze, takie uczucie jakby chciała stanąć na tłuszczu ale jej sie nozki ześlizgują :P rozpycha się strasznie

Odnośnik do komentarza

Madika
~mama77777
Dziewczyny które będą deponowac krew pepowinowa na który wariant się decydujecie? Ja się zastanawiam nad błękitnym ale muszę jeszcze pogadać z kimś czy lepszy ten sznur czy krew lozyskowa bo na złoty raczej się nie zdecydujemy.
Jaka macie wiedzę w tym temacie, podzielcie się proszę :-)

My mamy blekitny pakiet bo granatowego sie nie oplaca.

Podobno czasem lozysko jest tak zdezelowane ze polozna wogole nie decyduje sie na pobranie z lozyska krwi.
Najlepiej jak zadzwonisz do osoby z Twojego regionu i sie z nia spotkasz. My trafilismy na genialna babke i odpowiedziala na wszystkie moje pytania. I jeszcze na pare rzeczy zwiqzanej ze szpitalami u nas z Lodzi i o szkole rodzenia... Te osoby maja naprawde duza wiedze bo znaja szpitale lekarzy poloznych.

Dzięki madika też mnie chyba najbardziej ten błękitny przekonuje. Choć babka na sr mówiła ze jak się wybierze granatowy a z łożyska nie będzie się dało pobrać krwi to przeskakuja na pakiet czerwony albo błękitny właśnie. Tak samo ze złotym, jeśli nie pobiorą z łożyska to też się nie płaci za złoty tylko za błękitny. Zadzwonię do tej babki co była wczoraj i się z nią spotkam. Szczególnie ze dają nam 500zł zniżki ze względu na to ze uczestniczymy w sr. No i muszę jeszcze mojego męża przekonać bo on jakiś sceptyczny jest do tego.
Madika a opłacać będziecie co rok czy od razu na 10 czy 18 lat bo to dość dużo taniej wychodzi niz co rok. A że ja też jestem oszczędna jak wiele z Was to się właśnie zastanawiam czy od razu za całość nie zapłacić...

Odnośnik do komentarza

ja to dziś wyjątkowo o 6.30 miałam pobudkę (budzik) bo do usc pojechaliśmy załatwić te formalności i powiem wam, że tak z 30-40 min trzeba zarezerwować, mój M stwierdził, że prawie jak ślub ;) no ale już załatwione to najważniejsze, potem juz tylko M pojedzie do usc jak szpital wyśle dokumenty do usc.

jeszcze czekam na sms z paczkomatu to się przejdę do sklepu

Odnośnik do komentarza

Kamila w św. Zofii.
Doświadczone mamuśki czym będziecie smarować malucha, bo mam zamiar kupić wyprawkę z kosmetykami i się sama zastanawiam czy dobrze wybrałam. Bo chce kupić płyn do kąpieli , krem do buzi i balsam do kąpieli z serii baby dream rossmana. I nie wiem czy to dobrze.
Czy kupujecie jeszcze puder do pupy i oliwke do ciała?

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09piqvv3v7dr48.png

Odnośnik do komentarza

ajka88
Kamila w św. Zofii.
Doświadczone mamuśki czym będziecie smarować malucha, bo mam zamiar kupić wyprawkę z kosmetykami i się sama zastanawiam czy dobrze wybrałam. Bo chce kupić płyn do kąpieli , krem do buzi i balsam do kąpieli z serii baby dream rossmana. I nie wiem czy to dobrze.
Czy kupujecie jeszcze puder do pupy i oliwke do ciała?

tak mysłalam ze w sw zofii, tylko ze na stronie maja napisane ze obecnosc partnera przy cc jest ok, a ty piszesz ze platne 200zl???

j też kupie te babydream albo ziajka, pudru nie kupuje bo jesli bede uzywac to maki ziemniaczanej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...