Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Felcia super wyglądasz :)
Kamilla kiedyś chyba na dobrej mamie napisalam post o poradę. Nawet juz nie pamiętam o co. Jakas blachostka. I te baby tak na mnie naskoczyly. Ja nie wiem,ale one chyba z tego czerpały przyjemnosc,ze tak kogos zgnoily. I od tego czasu sie nigdzie nie udzielalam. Dopiero tutaj :)
Ostatnio Wam pisalam,ze w 1,5 tyg przytylam 3 kg. Byla zalamka. Wczoraj balam sie wejsc na wage. I po 2 tyg od ostatniego razu moja waga stanela w miejscu. Moze to przez to,ze mialam jeden dzien problem z żołądkiem. Mam nadzieje,że Mala rosnie.
Kotka my właśnie wczoraj poruszylismy z mezem temat naszych obaw co do pojawienia sie dziecka u nas w domu. Ja to chyba najbardziej się boje momentu jak mala zacznie plakac a nie bedzie chciala jesc i pampers bedzie suchy. Wiadomo przytule ja ponosze,ale jak to nie da efektu to co wtedy?? :/
Kalae ja tez najbardziej boje sie tego naciecia krocza. Czytalam gdzies na grudniowkach,ze tam kilka odmowilo i lepiej na tym wyszly. Czytalam tez w książce o porodzie,ze to wcale nie jest konieczne. Ale nie wiem co o tym myslec. Co Wy myslicie??

Odnośnik do komentarza

nati91
Jesuiskaska, mój drugi wybór to Madalińskiego, do św. Zofii liczę, że się dostanę tylko dlatego, że planuję rodzić w Domu Narodzin. No ale zobaczymy :) ciekawa jestem, co robią w przypadku, gdy kobieta już praktycznie rodzi, a oni nie mają miejsca, chyba nie mogą jej odesłać? Z główką między nogami :D

W domu narodzin chyba nie powinno byc problemu. Choc tez nie wiem jak jest, bo przeciez na godzine sie nie umowisz ;) mysle ze jak juz glowka miedzy nogami to nie odesla ;) moja kuzynka rok temu z buta pojechala na zelazna (nie miala tam lekarza ani nic) I ja przyjeli, byla zadowolona z opieki. Mnie tylko to gadanie wkurzalo. I jeszcze jak dzwonilam czy sa miejsca na nfz do lekarza, babka powiedziala "o wlasnie sie zwolnilo" ale zaraz druga jej cos powiedziala ( nie slyszalam co) I zaraz "a jednak nie ma" trochee mnie to rozjuszylo I wybralam madalinskiego ;)

Odnośnik do komentarza

sylwia - ponoć nie we wszystkich szpitalach jest taka praktyka, że sie nacina kroczę, niektóre twierdzą że lepiej żeby pękło, dlatego sobie myślę o tym masażu krocza, wtedy tkanki są lepiej przygotowane do rozciągnięcia i jest mniejsze ryzyko pęknięcia czy nacięcia

Odnośnik do komentarza

Ja tez się najbardziej boje wlasnie ze nie będę wiedziała co się dziecku dzieje gdyb pielucha sucha i nakarmione. I przerażają mnie te choroby, wizyty u lekarza, gorączki nagle :( my tez gadaliśmy z moim, a raczej. To ja powiedziałam ze sie boje tego i tamtego.... A on jak zwykle na luzie ze będzie wszystko ok itp. No i boje sie ze teraz tak mówi tylko ze będzie kapal i przewijal a tak naprawde zostanie to wszystko dla mnie :D

Odnośnik do komentarza

ajka88
EfelinaAa a mówił ci twój gin kiedy ci da skierowanie na badania do szpitala w sprawie cc?

Mi mój mówił że z tydzień wcześniej mnie położy i spokojnie ogarnie i dostane sterydy na płucka bo jak by nie było to przy porodzie SN jak dziecko przez kanał przechodzi to siła woli zmusza się go do oddychania , a przy CC ok 37-38 tygodnia dają jeszcze sterydy na wszelki wypadek. No u nas takie mają praktyki..

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsve6ydmpbaj4io.png

Odnośnik do komentarza

Wow Kamilla podgrzewany zel do usg, pani, Ameryka :D jutro sie dowiem jak mam wolne I sie zapisuje.
Ja sie dygam odsylania, wiem, ze moj sie bedzie pewnie bardziej stresowal niz ja I jak nas Odesla gdzies to nie wiem czy zawalu nie dostanie. A na madalinskiego mam pol h na piechte jakby co ;) ja mam tam polecona polozna, nazywa sie Wioletta Gwiazda. Ale nie wiem czy wykupowac polozna. Macie jakies doswiadczenia, warto?

Odnośnik do komentarza

Hehehe wiesz jakie moje zdziwienie bylo, jak mi chlusnal kilka kropel tego żelu a ja zamiast wzdrygnac sie z zimna poczułam takie przyjemne ciepelko? naprawde bardzo fajny facet, jak juz pewnie zauwazylas to obcokrajowiec ale bardzo dobrze mowi po polsku. A jak sie cieszył jak mala robila miny, wiem ze może specjalnie tak gada, ale naprawde to podnosi na duchu :)

Ja nie wiem mija siostra odrazu na Madalińskiego pojechala wlasnie dlatego ze nie odsylaja gdzie indziej. No ale gdyby nie jedna polozna to by dluzej siedziala i czekala, bo ta co ja przyjela mowila ze jeszcze. Nie pora na poród a ona jej tlumaczyla ze zielone. Wody itp a ta nic. No i ta druga przechodzila i sprawdzila ci u mojej siostry i darla sie ze to juz czas. No i w 15min siostra. Urodziła. Ostatnio mija koleżanka rodzila przez cc tam. Tzn miała rodzic normalnie, dawali jej na wywołanie ale mala ani drgnela przez. 3doby. I skonczylo sie cc.

Odnośnik do komentarza

Ta koldra 200x220 u nas daje rade chociaz spi z nami nasza psinka (w sumie w nogach) i od miesiąca "mój nowy chlopak"-kojec z motherhood o ktorego ostatnio moj maz jest bardzo zazdrosny,bo nie dosc ze pol łóżka zajmuje to sie jeszcze do niego czule tule:)
Felcia pieknie wyglądasz. Brzuszek masz podobnie jak ja niziutko. Tez sie zastanawialam co dawniej leżące ciężarne robily bez internetu i bez forum ;)
Renia83 wyszlam ze szpitala nie wiedzac co sie ze mnie lało a bylo tego z dwie sxklanki. Na wypisie napisali obfita wydzielina z drog rodnych, bez infekcji, zakażenia, skurczy. Bylo podejrzenie lejacej sie grzybicy, która potem wykluczyli, ilosc wod plodowych prawidlowa a pecherz zdaje sie byc szczelny. Teraz mam normalne (?!) uplawy (bez infekcji ) ale po nocy majtaski zawsze ciut mokrawe. Gdyby nie kolor i maziowatosc myslalabym ze to siuśki.

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

Olija no to dziwne. Oni mają sposoby żeby zbadac czy to wody czy nie. No ale najwazniejsze że praidłowa ilosc i że teraz jest ok :) A to twoja pierwsza ciąża?

Ja nie rodziłam naturalnie ale jakbym miała wybierac to wolałabym być nacięta niż popękać nie wiadomo na jaką długość i być może w kilku kierunkach...brrr. Nacięcie jest jednak kontrolowane. Można się oczywiscie nie zgadzac, może się okazac ze nie byłoby potrzebne, ale tego się niestety nie przewidzi. A popękac można naprawde paskudnie i głęboko.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

Aga, strasznie wspolczuje Tobie I Asi, jak nie urok to sraczka. Niech sie wezma do roboty wreszcie I ja porzadnie zdiagnozuja.
Jesli chodzi o madalinskiego jeszcze, to podobno sie tam ostatnio bardzo poprawilo, ale mimo to mysle czy nie wykupic tej poloznej. Moja przyjaciolka Wykupila wlasnie ta W. Gwiazde I wrecz z przyjemnoscia wposmina porod;) miala znieczulenie, polozna puszczala jej muzyczke I ja ululala do snu przed grande finale :D zrobila jej naciecie zeby nie pekla (bylo ryzyko mimo masazu krocza) ale sa ponoc dwa naciecia pionowe I poziome, pionowe jest niby lepszy ale trudniej je zrobic, a ona je robi. Jeszcze potem Kaski niemaz ;) mial zaaprobowac szycie zeby reklamacji nie bylo ;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczeta, dzieki za mile slowa, ale wiecie, selfie bylo cwiczone min.tydzien, zeby zatuszowac te + 10 kg;)
Dzieki za info o szczepionkach!
Maqdallena, cos mnie podkusilo i wlazlam na poczte parentingowa. Odpisze zaraz;) ale ze mnie gapa!
Co do szkoly rodzenia, to chyba w tym tyg mnie nie ma. Ale tez to musze sprawdzic bom po tych rozjazdach niepewna;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

kamillla][quoteAga2801
Tak Haneczkaa już po. I szlak mnie trafia. Torbiel 2.5cm po prawej stronie. Nadal leki przeciwbólowe i czekamy na okres.

Ja pierdacze. To znów sie pojawilo?? Wczesniej na sor nie zauważyli tego??? :/[/quote

Witki mi opadają:/ miałam mniej więcej tyle samo lat jak miałam torbiele i takie bóle. I tez mnie tak odsyłali, tylko mi sie torbiel 10 cm wyhodowala

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

~kalae
Lilijka87
No, no leniwiec! Ale szprycha z Ciebie :D fiu fiu! Nic dziwnego, że francuzowi zawróciłaś w głowie!

Mama777 dzięki za info na temat szczepionek, jeszcze się tym nie interesowałam na tyle ale wiedzieliśmy, że szczepić na pewno będziemy. Fakt myślałam nad tymi ileś tam w jednym ale teraz mam duże wątpliwości i chyba wolę by już dziecko było kłute więcej razy.

Dziewczyny dziś mam trzecie zajęcia ze szkoły rodzenia. Temat chyba będzie odnośnie połogu, na co mój stwierdził czy przez dwie godziny będzie babka mówić, że nie wolno wtedy?! :D głupek! Macie jakieś wątpliwości i pytania, o które mam zapytać? Choć doświadczone (przez los dziećmi) mamy już nam o tym mówiły. Mnie wciąż wizja paru tygodni krwawienia przeraża...

jak o połogu to trochę nie na temat, ale czytałam ostatnio o masażu krocza przed porodem od 38tyg mniej więcej, że to ponoć ułatwia poród i zmniejsza ryzyko nacięcia/pęknięcia krocza, to możesz zapytać co na ten temat sądzą.
osobiście chyba to wypróbuje,bo boję się tego nacięcia lub pęknięcia

mnie wizja połogu tez przeraża, bo mój okres trwał 2-3dni, a i tak uważałam że długo :D,


Pisałam już o tym bo właśnie na SR mówiły o masażu krocza, więc one są za. A zacząć można już po skończonym 36tc. Masaż do 10-15 minut, po prysznicu. Przeciwwskazania to, np. infekcja. Polecały olejek migdałowy, jojoba czy z kiełków pszenicy. Ja zamierzam masować, a od 1. marca niech P. potraktuje to jako grę wstępną :p

Co do nacięcia to na Bonifratrów (tak mówiła ostatnio położna), że nacinają tylko jak ma to pomóc urodzić, np. dziecko ma problem by się przecisnąć. Wg nich lepiej pęknąć, choć ja mam obawy bo wydaje mi się, ze lepiej się goi rana cięta niż szarpana. Ahh i mi się przypomniało Kalae, Jola jak będziecie jechać już rodzić to od razu na IP na drugim piętrze, gdyby nikogo nie było na recepcji bo tylko do 14.30 siedzą to obok schodów jest dzwonek i od razu ktoś przyjdzie po was :)

Maqdallena a tyle się mówi, że nie wolno trzymać rąk w górze za długo! Powinnaś po tyłku dostać! Mam nadzieję, że szybko Ci przejdzie.

Odnośnik do komentarza

U nas w szpitalu to sie podpisuje taka ankiete i sie zaznacza czy siechce byc nacietym . Ja bylam nacinana i mialam 4 szwy rozpuszczalne . Tylko moja psychika byla tak zryta ze nie moglam na tylku usiasc przez 2 tygodnie , wszystkie inne co rodzily to po 2 h siadaly normalnie a ja nie . Ale bylo dobrze ciete i szyte bo jak poszlam na wizyte 8 tyg po porodzie to lekarz pytal sie czy bylam nacinana bo on nie widzi nawet blizny zadnej ;-D

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87zbmhrylvm8oa.png
http://www.suwaczki.com/tickers/atdcx1hpk9yj3gom.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...