Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

pelka
kamillla
IgG to przeciwciala o ile pamietam

ale to chamstwo jest co? tyle chorob niebezpiecznych tylko w ciazy, masakra ;) ola ja tez pewnie z jakiegos miesa dorwalam bakterie, zwlaszcza jak mlodsza bylam i 'obiad' robilam;D albo pamietam jak sie szlo na pole marchewki wpieprzac, skrobalo sie tylko i zarlo. ;D

Ja będąc małolatą jadłam wszystko niemyte i pilam kranowke az sie na cos pochorowałam. Ale toksoplazmoza całe zycie mnie unika... niestety:)

moze za malo surowego miesa jadlas ;D

Odnośnik do komentarza

pelka, to wkoncu masz przeciwciala na toxo, czy nie? bo wczesniej zrozumialam ze masz, a teraz przeczytalam ze cie toxo unika ;D

ja to jak mi wyszedl wynik 0.202 a norma byla do 0.200(cytomegalia) to myslalam ze ze strachu zejde, o 19 jechalam do zakaznego, poradnia zamknieta wiec wbilam na oddzial szpitalny, starego doktora dorwalam za fraki i powiedzial ze nie mam sie czym martwic ale zebym dla sw spokoju zrobila u nich badania. a co sie w necie naczytalam, to nigdy nie zapomne tego uczucia strachu ze moje dziecko moze miec wady

a swoja droga to mialam robione przeciwciala tez, i mialam wysokie. baba w zakaznym sie smiala ze takiego gina to tylko powiesic za jaja

Odnośnik do komentarza

Lilijka, moje tez cos tam chichocza i szeptem mowia... Szykuja sie!
Widze, ze Twoja tez juz gotowa:)))

Nasze kotki niestety znalazly umowe adopcyjna... Jedna zdecydowala odszukac biologicznych rodzicow;))
Ale jakos jej to nie idzie:)

Co do toxo jeszcze, to weterynarz mi powiedzial, ze sa dwa rodzaje toxo- nieaktywna (ta gdzie sa produkowane cysty czyli w kocich odchodach) i aktywna, w organizmie zarazonych zwiarzat, czyli miesie, ktore jemy. I wystarczy, ze mielone w srodku nie zostane potraktowane 60st.i moze byc nieciekawie...
Wiadomo, minimum dzialan zapobiegawczych trzeba podjac i wzgledem kotow...czyli np.ta nieszczesna kuweta...jak cos to w rekawiczkach.
Ale juz niedlugo, jak maluchy sie urodza, bedzie mozna poszalec bez rekawiczek!;)
Cytomegalie najlatwiej zlapac od malych dzieci (wtedy najczesciej sie ja przechodzi). Nie chce nawet myslec, co robia mamy bez przeciwcial na cytomegalie jak zajda w druga ciaze ;))))

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Cytomegalia to nie opryszczka. Bo tej pierwszej nie mam a druga mam. Co do tokso to nie mam wirusa i chyba nigdy nie miałam, już dwa razy robiłam i zaraz będzie trzecie. Pytałam gin o kota, bo miesiąc przed tym jak się dowiedziałam o ciąży siostra przyniosła mała kotkę i ona jest podwórkowa. To kazała myć ręce po zabawie z nią i nie bawić się jego dochodami. A bardziej uważać na owoce i mięso.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09piqvv3v7dr48.png

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec
Matko, czuje sie taaaka ciezka, taaaaka zasapana, taaaka zmeczona...;)
Cos czuje ze Eliza lezy mi na zoladku bo od 2-3 dni cokolwiek bym nie zjadla to sie czuje jakbym oproznila pol lodowki ...
Niedawno zastanawialam sie, dlaczego ustepuje sie miejsca kobietom w ciazy...teraz juz wiem ;)

Bo boją się, że ich obrzyga? :D

Ja wciągnęłam trzy naleśniki z serkiem homogenizowanym i musimy truskawkowym, mmm pojadłyśmy z Groszką :)

Odkąd wiem o ciąży to nie sprzątałam w kuwecie. Obowiązek przejął P. Niestety dziś zapomniałam mu przypomnieć o tym i widząc jak jedna sika z wystającymi przednimi łapkami się skusiłam na zabawę w archeologa. Złota nie znalazłam ale sporo grudek kociego gówna :D (przepraszam za język ale taka ilość była, a muszę wam zobrazować sytuację). "bawiłam" się w kuwecie w rękawiczkach, a zaraz potem wyszorowałam ręce. Ot moja dzisiejsza rozrywka :)
Tak przy okazji polecam żwirek tigerino canada, świetnie się bryluje, a szczochami nie czuć.

Odnośnik do komentarza

Miało być musem truskawkowym. To do tych naleśników.

Ja też mam już wszystko z wyprawki, chyba :p wczoraj kupiliśmy niedrapki a dla mnie klapki do szpitala i mini produkty do kosmetyczki, co by mniej miejsca zajmowały :) torba nie spakowana ale jakby co, tfu tfu, mąż ma łeb na karku i są radę.

Właśnie Ania, malutki ten twój brzuszek, laska jak się patrzy :) imienia nie mamy dla groszki ale będzie albo Alicja albo właśnie Ania :) tak, tak udało nam się ograniczyć wybór do dwóch! Jest sukces.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie dzisiejszego dnia :)
Poszłam spać dopiero koło 4, wstałam koło 10 i znów się nie wyspałam. Jeszcze do 6 cztery razy mnie koty obudziły, bo one się już wyspały i na gonitwy po pokoju im się zebrało.
A propo kotów.
Leniwiec, szkoda że się spóźniłam na SR,bo też bym powiedziała co myślę, tym dziewczynom, na temat ich teorii o kotach!
Koty mi towarzyszą od zawsze. W dzieciństwie jadłam warzywa i owoce, nie myte, prosto z warzywnika czy ogrodu i nigdy toksoplazmozy nie miałam.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72290.png

Odnośnik do komentarza

My tez mamy Tigerino, ale siliconowy:))))
Ja tez kuwete zostawiam innym domownikom, ale to juz przed ciaza;) ja jestem od wlotu (karmy) a T.od wylotu (kupek):))

Aaa wlasnie, niedrapki!
Ja coprawda kupilam, ale zastanawiam sie czy uzywac, bo w sumie dziecko ma wyedy ograniczone mozliwosci auto-poznawcze;)
No i jak przed kotami bedzie sie bronilo?!;)
A tak swoja droga, to sie zastanawialam, czy dopiero dzieci poza brzuchem moga sie drapnac. Przeciez juz teraz maja paznokcie a raczki czesto przy buzi...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

czyli pewnie najwieksze prawdopodobienstwo jest zlapac toxo z miesa. jutro w pytaniu na sniadanie bedzie o porodzie, jak urodzic w 3h i jak ogolnie przyspieszyc akcje. ;D

ja bym cos zjadla, taka mam ochote na jakas gesta zupe, fasolowa albo grochowa.... w zasadzie to i jarzynowej bym zjadla, tylko zeby byla taka gesciejsza... jezu, kocham zupy!

moja kotka aka szczoch wlasnie przyszla i biadoli do sciany ;P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...