Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Babymama nie wydaje mi się, że skrócona szyjka pozostanie na zawsze, może mu chodziło o to, że w tej ciąży juz się nie wydłuży. Przecież podczas porodu każdej z nas szyjka się skraca i potem wraca do swojej naturalnej długości, więc chyba nie powinno być z tym problemu... a założył Ci pessar, żeby się dalej nie skracała? Najlepiej było by zapytać o co mu chodziło gdy mówił, że "nie wróci do stanu poprzedniego i mogą być tego znaki w przyszłości " , czy mu chodziło o teraźniejszą ciążę, czy o przyszłość w ogóle. ..

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Skrócona szyjka nie stanowi problemu przy zajściu w ciąże ale może być problemem z utrzymaniem ciąży (wtedy zakłada się szwy lub krążek na szyjkę) i spokojnie donosić ciąże.
Ja taka informacje otrzymałam od lekarza po konizacji szyjki parę lat temu....
Ale ja niestety miałam kłopoty z zajściem... Lekarze ich nie widzieli, wszystkie wyniki były ok. Teraz myślę że to nie była moja wina... :-)
Ja na badaniu w 15/16 tyg. dowiedziałam się że będzie chłopak. Obydwoje myśleliśmy o chłopaku i nasze typy to Sebastian i Szymon :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mm1iwir8w0.png

Odnośnik do komentarza

Witaj patiszatan :)
u nas moja gin prowadząca powiedziała, że dziewczynka i teraz na połówkowym inna doktor potwierdziła. zakładam więc, że Ania pozostanie Anią :)
co do połówkowego to miałam wrażenie, że bardzo szybko doktor je zrobiła (miałam wrażenie, że jakieś 10-15 min) i się zastanawiam czy było dobrze wykonane. Co prawda pomierzyła Anie wzdłuż i wszerz, sporo czasu poświęciła na serduszko, włączyła na chwilę 3D i cyknęła dla nas fotkę.
Myślicie, że to wystarczy? Czy powinnam się zastanowić nad konsultacją z innym lekarzem?


 

 

Odnośnik do komentarza

Witaj patiszatan :)

Joanna zluzuj majty :) wszystko będzie dobrze, podobno dopiero od 22 tygodnia trzeba kontrolować ruchy maleństwa. Jeśli jest ich kompletnie brak to trzeba zgłosić to lekarzowi. Będzie dobrze :)

Mnie teraz strasznie wzdelo i boli dosyć dosyć brzuch, ale czuję, że to bardziej fizjologiczny problem...

Nika, tak kupiłam typowe ciążowe rajty. Póki co to cieliste, grubość 20 den w dwupaku za 22 zł. Mają też inne. Zajrzyj sobie na stronkę h&m w produktach "mama" tam znajdziesz wszystkie, ale niestety nie wszystkie są dostępne w sklepie, tylko przez internet :(

Odnośnik do komentarza

Jednak mam słabą psychę...na samą myśl że cos mogłoby sie stać Filipkowi zalewam się łzami...pewnie hormony też są za to odpowiedzialne bo na ogół nie daję się zwarjować złym myślą....dziś było strasznie....dziewczyny w pracy jak widziały co się ze mną dzieje wywaliły mnie do lekarza...i dobrze bo chyba przez weekend bym do głowy dostała....a tak poszłam... zrobił mi USG pokazał bijące serduszko i fikajacego maluszka...powiedział, że rusza się mocno i że aż się dziwi że tego nie czuje ... Kamień spadł mi z serca....i co ważne lekarz powiedział, że zawsze jak czuję jakiś niepokoj mam walić do niego jak w dym...super podejscie...a Wam wszystkim dziewczyny bardzo dziekuję za słowa otuchy, ale dziś obawy i niepokój były silniejsze ode mnie....

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72106.png

Odnośnik do komentarza

Niunia krzywa cukrowa jest obowiązkowa pomiędzy 24 a 28 tc, więc spokojnie masz jeszcze czas. Ja robiłam wcześnie, bo ok. 10tc, ale mój gin woli dmuchać na zimne - przypadki cukrzycy w rodzinie, poprzednie dzieciaki rodziłam duże i sama mam lekką nadwagę - a ponieważ miałam glukozę podwyższona na czczo to skierował mnie do poradni diabetologicznej, mierze codziennie cukier 6 razy dziennie zapisuje wyniki i czekam do 7.10 na rozmowę z lekarzem czy wystarczy mi dieta czy będę miała insulinę. .. także z tym cukrem różnie bywa, ale uważam że nie ma co zwlekać z badaniem, jeśli jest wskazanie, żeby zrobić ja wcześniej nieleczona cukrzycą w ciąży ma zły wpływ na dziecko i na łożysko

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...