Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie forumowiczki ;-)
Nie mam miarki tylko tak jak Lutówka papierową ze sklepu, ale 100 cm to za mało na mój brzuszek.
W piątek mam wizytę to dowiem się co u mojej wiercipiętki ;-)
Torba niby spakowana, ale ciągle mam wrażenie, że czegoś nie mam.
Moje szczęście w 35 tyg ważyła 3300. W takim tempie to będzie najwieksza tu na forum. Liczę na cc przy tym tempie wzrostu.

Odnośnik do komentarza

Co do obwodu ja mam 108 mierze co jakis czas od poczatku ciazy, lacznie przybylo mi na wysokosci pepka jakies 35 cm w obwodzie

Wczoraj spotkalam sie z dwiema kolezankami mamusiami, jedna ma miesiecznego synka druga 5mscy i jakos tak po tej wizycie troche uspokoilam sie z tym strachem przed porodem..znaczy sie on jest ale uswiadomilam sobie ze tak jak i one i ja i my wszystkie musimy to przejsc i kazda da rade..co porod to inna historia i inne wspomnienia oby nie byly to ciezkie porody..

Wczoraj mialam wrazenie ze wody mi sie sączą, tym bardziej ze czop odpadl mi juz 2 tyg temu..ale sama nie jestem pewna czy to wydzieliny jakie towarzysza mi przez cala ciaze..bo nie bylo tego za duzo wiec teraz bacznie sie obserwuje..

Tez jestem w szoku ze juz powoli konczy sie styczen..i myslalam ze wiecej bedzie rozpakowanych lutowek ale pewnie zaraz sie zacznie:D

*Aniołek 19.03.2015
http://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoq6qvadbj.png

Odnośnik do komentarza

Hesia nasz synek w 35 tc też ważył prawie 3300 wiec nasze maluszki równo rosną :D. We wtorek kolejna wizyta i szczegółowe pomiary więc zobaczymy ile klusek przybrał przez 3 tygodnie.
Wczoraj byłam na drugiej wizycie u okulisty i dostałam zgodę na poród sn. Przy cesarce przeraża mnie tych kilka godzin leżenia plackiem po zabiegu.
Narobiłyście mi dziś ochoty na pączki. Wracając z laboratorium (GBS ujemny:)) podreptałam do piekarni po jednego :D
Obwód brzucia 115, biodra niestety tyle samo.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72146.png

Odnośnik do komentarza

witam mamuśki :)
U mnie ktg będzie robione dopiero w szpitalu przed porodem bo teraz nie ma potrzeby, na następnej wizycie 4 lutego mam mieć gbs, u mnie brzuch 92cm . Bioder nawet nie mierze bo nie ma czego za bardzo, zawsze chciałam mieć szersze takie typowo kobiece ale niestety natura mnie nie obdarzyła :)
Byłam dziś w Mopsie pobrać wnioski do becikowego żeby załatwić wszystko przed porodem a potem tylko akt urodzenia na koniec i będzie można składać. Mam totalnie dość jak pomyśle ile trzeba załatwiać i wypełniać żeby dostać ten tysiąc, strasznie utrudniają życie ech :(

Kacper
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c3e5emcigphff.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was brzuchatki:) Jestem po wizycie, okazuje sie ze lekarz nie miał dla mnie dobrych wiadomości, córcia ma juz ponad 4 kg a szyjka długa, brzuch miękki, na ktg ani śladu skurczów:/ Bardzo bolą mnie wnętrzności zwłaszcza odczuwam wątrobę tak, ze żółć podchodzi mi do gardła :/ cieżko mi sie oddycha a o spokojnym spaniu mogę zapomnieć ze względu na zgagę, bol bioder a dodam ze na wznak mi nie wolno bo słabo mi sie robi i zbyt mało tlenu dochodzi do dzidzi. Nic nie pomaga, sprzatalam, myłam okna, chodziłam po schodach, a nawet seks codziennie i nic!! Nawet małego skurczu:/ teoretycznie mam jeszcze czas nawet do połowy lutego ale wtedy to juz tylko cc zostaje:/ a tak chciałam urodzić naturalnie:/

Odnośnik do komentarza

mimka1
patiszatan - co tam jest potrzebne do tych wniosków? Akt urodzenia, kopia dowodu, zaświadczenie z ZUS-u i od lekarza, czy coś jeszcze ?

pit-y 11 za 2014 rok od malzonkow, jesli ktos zmienial prace w 2014 to swiadectwo pracy lub umowy zlecenia, to samo sie tyczy 2015 roku, jak byly zmiany w zatrudnieniu to tez swiadectwa pracy i umowy oraz pity. Mniej papierologii maja ci ktorzy pracuja w jednym zakladzie pracy bez zmian, ja niestety mam tego sporo i w dodatku moj maz musi miec z sadu papierek z wyrokiem ze ma zasadzone alimenty na corke i potwierdzenia z konta ze placi taka kwote jaka ma w wyroku.

Kacper
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c3e5emcigphff.png

Odnośnik do komentarza

Fajnie kobitki że poruszyłyście temat papierkologii, bo w sumie nie byłam świadoma ehh. ja od wczoraj szukam wzoru wniosku o urlop macierzyński i rodzicielski i dopatrzyłam się, że od tego roku mamy wydłużony rodzicielski o uwaga 6 tyg :D z 26 na 32 :) I że można składać do 21 dni po porodzie a nie do 14 jak było w ubiegłym roku.
A co do becikowego, to do Mopsu trzeba iść? Nie wiedziałam. Dzięki. A do kiedy trzeba składać papiery u nich?
Ja od wczoraj miałam kryzys hormonalny, non stop beczę jak dziecko hehe, już mi trochę przeszło, ale na pytanie dlaczego płaczę, nie umiałam odpowiedzieć. Porażka.
No i chodzić nie mogę takie mnie łapią skurcze w pachwinach :( Lekarz mówił że tydzień i się rozpakuję, a tu tydzień minął i nic, dupa blada hehe we wtorek mam kolejną wizytę, to się okaże co i jak, no chyba, że do wtorku nie dotrwam :) GBS u mnie ujemny, kamień z serca.
Dzisiaj już nie chcę kusić po nocach, więc jutro zmierzę brzuchola :) A jak kg? Lekarz na początku ciąży powiedział mi że jestem za drobna (43 kg) i że do porodu mam przytyć do 60 kg. Wtedy go wyśmiałam i mówię że nie dam rady tyle kg przybrać. Dzisiaj wchodząc na wagę brakuje mi kilogram do 60. Masakra jakaś haha :D Na szczęście poszło tylko w brzusio i cycole :D A mam tak wrażliwe, że denerwuje mnie każdy dotyk mojego męża. Ehh

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjovjo137if.png]Tekst linka[/url]Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Marlen to dopiero kawał "baby" z Twojej corci :-D, jak ty ją chcesz naturalnie urodzić, podziwiam:-).
Powiedzcie mi co to jest to GBS nikt mi o czymś takim nie powiedział i o dziwo nigdzie nie wyczytalam, a moja gin kazała mi już nie robić żadnych badań przed pójściem do szpitala...
Sonja ja często płacze i nie umiem wyjaśnić dlaczego, troszkę to dziwne ale mężowi tłumacze że to tak ma być, żeby nie leciał za każdym razem mnie pocieszac:-D
Ahh zazdroszcze Wam tego sexu i pieszczot ja już nie pamiętam jak to jest:-\ :-D, a tak poważnie to czego się nie robi żeby z dzidzia było wszystko w porządku i żeby donosić szczęśliwie ciążę, czasami się zastanawiam czy facetów byłoby stać na takie wyrzeczenia...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72233.png]Tekst linka[/url]Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Anuś GBS to jest badanie na obecność paciorkowcow i to zazwyczaj twój lekarz pobiera ci wymaz z pochwy i albo odsyła sam albo ci daje do zawiezienia do laboratorium. Robi sie je miedzy 35 a 37 tc. Jest to badanie obowiązkowe do przyjęcia do porodu juz teraz chyba w każdym szpitalu bo bakterie paciorkowcow z tej grupy mogą przejść w czasie porodu z matki na dziecko i doprowadzić do poważnej choroby jesli w porę nie poda sie odpowiednich zastrzyków dziecku a wynik jest dodatni. Tak mi to mój gin wytłumaczył :) u mnie na szczęście ujemny wynik a co do mojej córci to martwię sie zeby wszystko było dobrze bo ma juz tam u mnie ciasno :/ oczywiście nie mogę spac bo biodra mi chcą wyskoczyć z panewki a na wznak sie boje i tak siedzę od godziny na łóżku i słucham chrapania :) wypiłam melisę i myśle sobie o Was dziewczyny ze fajne z Was babki, te wszystkie historie ciazowe, dolegliwości a tu zawsze miło wejsc i poczytać, nie mam takiego daru do udzielania sie zbyt często ale jestem codziennie i super ze Wy tez jesteście:) buuuziaki dla Was z rana:)

Odnośnik do komentarza

A co do papierologii to wczoraj dostałam list z ZUS o wszczęciu procedury wyjaśniającej i wstrzymaniu wypłaty chorobowego do czasu wyjaśnienia. Kurde wez tu nie narzekaj na ZUS, człowiek płaci na czas wszystko a jak raz w życiu idzie na chorobowe, dodam ze od 7 miesiąca dopiero bo juz sie za biurkiem nie mieściłam i szefowa mam super nie robiła problemów wiec tez jej chciałam jak najdłużej pomoc, a ten pieprzony ZUS wstrzymuje i w efekcie z czego człowiek ma żyć ? Gdybym nie miała męża co ogarnia temat to tylko siedzieć i płakać bo wydatków wyprawkowych, innych badań za które mimo ubezpieczenia i tak płace i po prostu codziennych rzeczy jest tyle ze same wiecie.. Ah! Koleżanka 2 lata temu w ciazy w 5 miesiącu poszła na zwolnienie i tak to długo wyjaśniali ze dostała spłatę juz razem z macierzyńskim jak mały miał pol roku tylko co z tego jak musieli z mężem wziąć kredyt konsumpcyjny na przeżycie i wszystko poszło na spłatę i nawet brakło :( staram sie przez całe życie byc niezależna finansowo a wtedy kiedy najbardziej potrzebuje dać temu wyraz to oni wyjaśniają czy mi sie należy:( smutne to raczej i wcale nie umila tego czekania na dzidzie:(

Odnośnik do komentarza

Witam się z rana :-)
Głód mnie wygonił z łóżka :-) idę sobie zagrzać ogórkową :-)
Marlen - ciekawe co oni chcą wyjaśniać, skoro pracowałaś na umowę? Jeszcze rozumiem jak ktoś ma dg, to mogą mieć jakiś papierowy problem, ale na umowie o pracę? Przecież pracodawca odprowadza wszystkie składki - więc nie wiem o co chodzi. ..
Trzymaj się, mam nadzieję, że szybko wszystko się wyjaśni.
PatiEm, co u Ciebie? Jak Filipek? Jesteście u domu?
Napisz co u Was, myślimy o Tobie i Twoim synku :-)
Ząbki umyte - idę jeść :-)
Tak a propos ząbków - jak zupa czosnkowa?

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Witam poranne ptaszki :) widzę, że nie tylko ja mam problemy ze spaniem.
Nika podziwiam, że o tej porze możesz cokolwiek jeść.
Anus co do seksu wiem co czujesz u nas od początku ciąży zero zbliżeń. Ostatnio jak wspominałam m. że za dwa tygodnie przyspieszony poród to się śmiał i powiedział, żebym okna umyła :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewuszki :)

Ja tez sie witam o poranku! Tak właściwie nie śpię jakoś od 5. Blazej obudził mnie swoją czkawka i tak sie ułożył, ze czułam jak mi tyłek drgał :D zasnąć z powrotem juz kłopot...
Tez bym zjadła sobie zupę ogórkowa... W zasadzie jestem juz po owsiance, ale na taka ciepła zupkę tez bym miała miejsce :)

Marlen, współczuje patyczkowanie sie z ZUSem. Nie potrzebny stres, a i tak wszystko sie wyjaśni i będzie dobrze... Długo pracowałaś, a jeszcze sie przyczepili...:/

Idę sie pokrzatac trochę po mieszkaniu. W okolicach 10 wpada do mnie bratowa na kawkę, fajnie bo będę miała towarzystwo :)

Miłego dzionka dla Was!

Odnośnik do komentarza

hej,
nie zmierze sobie brzuszka bo niestety nie mam miary, ale mialam usg robione i mlody wazy prawie 2,5 kg (34tydz), 46 centyl, wiec radzi sobie dobrze z moja wybrakowana pepowinka. Doktor sie troche zaniepokoila bo ja natomiast nie przytylam nic przez ostatnie dwa tyg, chyba zbyt ruchliwa jestem - 40godz tyg w pracy, plus spacery z psem i ogarnianie domu nie pozwala mi tyc...
Czekam na wyniki gbs, mam nadzieje, ze beda ujemne. aa i niestety zalapalam infekcje grzybicza :(
w zeszlym tyg Stas byl troche mniej ruchliwy przez dwa dni, wiec zadzwonilam do mojej gine i zlecila NST, wszystko bylo ok, wychodzi na to, ze mial lenia, no ale od przyszlego tyg bede miala je dwa razy w tyg.. takze duzo siedzenia za kolkiem i jezdzenia po miescie do konca ciazy.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Kochaniutkie:)

Wszystkie jeszcze w dwupaku po nocce także dobrze jest. Ja się budzę zawsze o 5 jak mój wstaje i walczę z tym żeby jeszcze na chwilkę zasnąć. Dziś też mi o tej godzinie burczało w brzuszku, ale nie chciałam jeść bo te moje kg to już są na prawdę uciążliwe.

Życzę Wam dobrego dzionka!:)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

I ja się witam. Po poniedziałkowej wizycie okazalo się że mam 1cm rozwarcia. We wtorek pojechalam do szpitala i bylo juz 4 cm. Dostałam garść prochów, zastrzyki i nakaz leżenia. Na szczęście nie mam skurczy. To dopiero 35 Tc, wiec jesli teraz urodzę to mi dziecko zabiora od razu do szpitala o wyzazej referencyjnosci. Ale mam nadzieje, ze wytrzymam jeszcze kilka dni. Plan jest taki, ze mam zostac w szpitalu jak najdluzej sie da. Czyli jeszcze prawie 3 tyg. Zobaczymy

http://fajnamama.pl/suwaczki/42dmq3o.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...