Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że tak do skończenia przez Zoske roku powinno nam się udać ją ochrzcić. Powiem szczerze, że nie bardzo mam na to ochotę i nie szykuje mi się w ogóle iść i o te chrzciny prosić.
My też tylko po ślubie cywilnym. Strasznie teście ubolewali. Ostatnio teściowa zaproponowała, że mają jakiegoś znajomego Księdza który Zoske ochrzci i od razu udzieli nam ślubu. Na co mąż się jej zapytał czy można to jakoś koredpondencyjnie załatwić. Teściowa zrozumiala aluzje i na razie mamy spokój ale temat pewnie wkrótce wróci.

Odnośnik do komentarza

A mnie smyk olewa. A teraz już nie wiem czy wolę moje zamówienie czy kupon rabatowy.
Ale ładne rzeczy zamówiłam.....

Ja zaczęłam w smyku kupować bo jest na skraju centrum handlowego obok jest C&A to już dalej nie docierałam. A że jakoś zacząłam przy okazji wyprzedaży styczniowych to wiem, że promocyjne ceny mają fajne.
A H&M jest dokładnie po drugiej stronie tego centrum to zazwyczaj zanim tam dotarłam to już miałam wszystko kupione:)

Odnośnik do komentarza

U mnie taka kupa do prasowania leży już tydzień i tak przywykłam do tego obrazka, że traktuje to jako część wystroju mieszkania☺

No ja jeszcze dodałam po cichu czy możemy wysłać samą Zoske żeby nas reprezentowała ale na szczęście teściowa nie słyszała.

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
jak Wam to nie pasuje, to po co to robic dla kogoś?

jakbym nie chciała ochrzcic, to nikt by mnie nie zmusił.

Ślubu kościelnego nie mam, bo nie mogłam (oboje jesteśmy "z odzysku"), ale jakbym mogła, to bym miała.
Ale nic nikomu do tego, co w kto wierzy i czy chce/nie chce chrzcić, slubowac etc.

Moja kolezanka miała slub z chrzcinami. Mam mieszane odczucia, czy to fajna sprawa, ale każdy ma swój wybór :)

A chrzestnego mam poprawnego kościelnie, a chrzestna nie :)
Nie mam chrztu na mszy, bo to dla mnie katorga, mam tylko sam chrzest.
Bo tak chcielismy - skromna uroczystość.
Na szczęście prosić nie musielismy, bo ksiądz, który chrzcił i dwoje starszych (w ten sam sposób) jest naprawde w porządku i nic nie umoralnia. Ludzki taki.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Zoske chce przede wszystkim ochrzcić tylko dlatego zeby nie miała do mnie później pretensji, że inne dzieci idą np. do Komunii a ona nie. Nie chce żeby w jakiś sposób czuła się inna niż jej rówieśnicy bo bym sobie chyba tego nie darowała.
Gadanie teściów jest irytujące ale na pewno nie podjełabym takiej decyzji tylko po to, żeby mieć spokój.

Odnośnik do komentarza

Nic mi do tego w co kto wierzy. Szanuję decyzję innych. Tylko czasem w tym kraju naprawdę trudno jest powiedzieć "jestem niewierząca". Od razu wszyscy próbują mi wmówić, że jeszcze mi się zmieni, a dziecko to niech ma chrzest i komunię a potem sobie wybierze. Mnie osobiście takie teksty bawią.
Myślałam, że jak moje dziecko pójdzie do szkoły to będzie przedmiot religioznastwo bo bardzo bym chciała aby znał różne religie. I większość zabytków światowych jest powiązanych z jakąś wiarą. Poza tym uczyło by to tolerancji dla innych.
Niestety Polska światopoglądowo długo jeszcze zostanie zasciankiem. A napewno najbliższe 4 lata.

Odnośnik do komentarza

żoo
z racji pierwszego zawodu w kościele długo czułam sie jak w zakładzie pracy :) a nie w świątyni.

Fakt, że u nas wciąz mało jest tolerancji dla osób niewierzących. A przecież każdy robi to co czuje. Czy wierzacym ktoś każe nie wierzyć? No absurd, niech wierzą i pozwolą nie wierzyć innym, to proste.

Ale u nas duża częśc wierzących to tzw. "Polak-katolik" - co lezy krzyżem w kosciele, a potem zardzewiały nóż pod żebro, bo coś się nie spodobało...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
To tu się akurat bardzo różnimy. Ja jeżeli moje dziecko będzie chciało się ochrzcić z radością pójdę na taką uroczystość ale pod warunkiem, że to będzie jego świadoma decyzja a nie właśnie podejście " bo wszyscy w klasie idą do komuni to czemu ja nie"

Ale tak jak pisałam, szanuję w tym względzie każdą decyzję
Ja na religię przestałsm chodzić w 4 klasie liceum kiedy ocena z religii zaczęła się wliczać do sredniej na swiadectwie maturalnym bo uznałam to za absurd.
Ot tak mam, taka rogata ze mnie dusza.
Będę się w piekle smarzyć ale za to w doborowym towarzystwie:)))

Odnośnik do komentarza

Ja w liceum chodziłam na pielgrzymki w bardzo tajnej studenckiej grupie więc znam też kościół od strony mocno wyluzowanej. Gdzie spiewalismy piosenki "szły raz mroweczki prze las i cichutko zaśpiewały tak LALALALA UHAHA" albo lezelismy z nogami opartymi o ścianę kościoła.

Ale ja się ostatecznie doszłam do wniosku, że nie wierzę a reszta to tylko konsekwencja
Gdyby została we mnie chociaż resztka wiary to by to inaczej wyglądało.
Ja nawet pogrzebu nie chcę mieć a jeżeli już to świecki.

Odnośnik do komentarza

żoo
tak sobie myslę, że dziecko wychowane w braku wiary raczej na chrzest Cię nie zaprosi :)

U nas wiara sie jednak tli, więc zgodnie z sumieniem staramy przekazac sie dzieciom to, co i dla nas ważne.
Pewnie byłaby większa, gdyby nie to, ze jestesmy przez nasz przykre przezycia tzw. drugiego sortu w kościele.
A az taką wierząca osoba nie jestem, aby do końa zycia "nieść swój krzyż" z powodu źle dokonanych kiedyś wyborów. dałam sobie prawo do naprawy błędów :))

sztuka sakralna od początków dziejów była jakoś najbardziej rozwojowa. Chyba wiara jest tu silnym "mecenasem" :)))

I tak nie wiadomo, co w dorosłym zyciu dzieci wybiorą, na to teraz nie patrzę, jeszcze trochę do ich naprawdę świadomych wyborów...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

peonia
U nas niestety nadal deszczowo i ponuro. Ale żeby tego od szparek pogoniło to trzymam kciuki.
żoo
Moja rodzicielka też mocno wkurzona. Dawno takiego wyburzenia u niej nie widziałam.

U nas od kilku dni zmiana. Mały przesypia całe noce w łóżeczku z jedną lub dwoma pobudkami na podanie smoka. No ale żeby nie było za dobrze to budzi się coraz wcześniej. Zwykle ok 6. A dzisiaj o 5:30. Jak nie urok to sraczka :)
Zębów dalej nie widać, ale z tego co udało mi się dojrzeć to dziąsła czerwone.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Żoo,

Ja nie chce żeby moje dziecko poniosło konsekwencję moich przekonań. Niestety dzieci potrafią być bardzo dokuczliwe i każdą odmienność wytykać palcami. Nie chce żeby moje dziecko tego doswiadczyło. Sama pisałaś, że ciężko jest się w tym kraju przyznać do tego, że jest się niewierzącym. Jak Zosia będzie na tyle duża żeby samodzielnie podejmować decyzję, to zawsze może dokonać apostazji.

Odnośnik do komentarza

Witam się w ten ponury i deszczowy dzień.

Muszę się Wam pochwalić, że mój małżonek się nieco "naprawił". Moje gadanie i zostawianie dziecka nie przynosiło żadnego rezultatu. Dwa tygodnie temu, jak wrócił na weekend mały udawał, że go nie widzi i jak mówiłam "Arturku daj tatusiowi buziaczka" to maluszek dreptał do mnie z całusami. A w minioną sobotę rano jak zobaczył męża w łóżku to spuścił główkę, potem szybko się na mnie wdrapał i mocno wtulił, po czym odwrócił się do małżonka i pogroził mu palcem mówiąc "nu-nu -nu". W końcu mojego małżonka olśniło, że dziecko go nie zna i w sumie nie potrzebuje. I nagle zaczął się nim zajmować, karmić, przebierać po zajęciach po basenie (zawsze o to była awantura) itd. i nawet przestało mu się tak spieszyć do pracy. A jeszcze całkiem niedawno miał do mnie pretensje, że nawet w spokoju nie można zjeść śniadania i kawy się napić po tygodniu pracy.. Także jestem w szoku. Zobaczymy ile to potrwa.

U nas nadal tylko dwie dolne jedynki na wierzchu, a dziąsła rozpulchnione. Mam wrażenie, że idą mu obie dolne dwójki i obie górne jedynki. Nocki nie przespane, bo co chwilę się wybudza. A od tygodnia wstaje o 4 na mleko, po czym szarżuje do 5 albo i dłużej i o 7 witamy dzień. Niedawno dopiero padł, także mam nadzieję, że choć teraz trochę pośpi. Także łączę się w bólu z niewyspanymi i przemęczonymi mamusiami:)

Peonia na szczęście nie wszystkie mamusie siedzą cicho jak ja:) Dobrze, że mamy tak fajne forumowe "gaduły" i po całym dniu można poczytać i dowiedzieć się czegoś ciekawego:) Kurczę za każdym razem sobie obiecuję, że częściej będę się udzielać, ale słabo mi to wychodzi niestety.

Szpangatanga Twoja teściowa ma niezłą inwencję twórczą:) Skąd się tacy "ludzie" biorą? Trzymam kciuki za owocne spotkanie z dzielnicowym i czekam na pozytywne relacje.

Janka gratulacje zębolkowe:) przynajmniej u Ciebie teoria , że to wszystko przez zęby się sprawdziła:)

Bamcia skąd Ty masz tyle mocy? Ja przy jednym bobasie i 4 dorosłych osobnikach (pełnosprawnych ale leniwych) padam na twarz. Ja rok temu straciłam babcię, którą zajmowałam się przez 4 lata (wraz z mamą i siostrą oczywiście). Babcia była leżąca i cały czas pampersy w użyciu, karmienie, rehabilitacja itd. także doskonale wiem jak taka opieka wygląda. Naprawdę z Ciebie musi być wulkan energii, a dodatkowo musisz mieć niewyczerpane pokłady cierpliwości:)

Kaisuis moja teściowa chciała żebyśmy ochrzcili małego w szpitalu, bo to nie wiadomo co z nim będzie (miał zapalenie płuc i kilka innych powikłań). A później też wmawiała, że dziecko mi nie śpi po nocach bo nie ochrzczone:) A tak poważnie to nikt nie ma prawa narzucać swoich poglądów i przekonań. Ale szczególnie tym starszym pokoleniom ciężko jest zrozumieć, że ktoś może mieć odmienne zdanie . A o tym żeby je uszanować to już inna bajka.

Żoo ależ u Was słonecznie:) zazdroszczę:) Arturek ma fajną czuprynkę:) a my prawie włosów nie mamy:)

Kurde za dwa tygodnie raszpla (czyt. teściowa) wraca na swoje bagno.. Muszę się mentalnie przygotować na ten powrót:)

A tak z innej mańki czy podajecie swoim pociechom obiady dwudaniowe? W aplikacji mi takie info wyskoczyło i od pediatry też usłyszałam, że powinno się już tak menu układać, aby podawać właśnie dwa dania.

Proszę wybaczyć , że tak bez ładu i składu, ale oczy mam na zapałkach:) miłego dnia:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj44jd8qe32bl.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...