Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Grudniowa mamo,
A moze na ta okazje chrzcin podaj Lence mm lub jakas kaszke zeby chociaz w kościele byla grzeczna. Sama chcialam tak zrobić. Ostatecznie Kacper butelki wtedy nie chcial tknac. No i jak zaczeli w Kościele spiewac to sie tak wystraszyl ze nic jego nie uspokoilo. Nawet smoczka nie chcial. Wiec w sumie dobrze ze tej butelki nie wzielam bo by nic nie pomogło.

Sh88
Tez myślałam ostatnio nad tym glutenem. Ale skoro on ciagnie cyca a ja jem wszystko to niby jest ok. Jeszcze mi tylko brakowalo nietolerancji glutenu. Mojej ciotki dzieci przez to przechodzily. Pierwsza z dziewczynek miala po prostu rany na policzkach.

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Marla gratuluję ząbka:)
Mmk
Dobrze że nic się bardziej nie rozkręciło i tylko na katarze się skończyło.
Sh
To normalne że kleik zrobił się rzadki. Ja uwielbiam jeść taki gęsty, ale jak pare minut postoi to właśnie robi się taki lejący (czyli taki jak powinien). Tak więc spoko.
Grudniowa mama
Najwyżej wyjdziesz na zakrystię nakarmić. Nam ksiądz powiedział że jak dziecko głodne to spokojnie możemy iść karmić. Zreszta jak trzeba zmienić pieluchę to się mamy nie krępować.

Odnośnik do komentarza

Hej mamusinki :)
Marciarz witamy serdecznie ;)
Marla gratulujemy zebola!! Uważaj teraz na cyce bo mnie juz raz ugryzł ;) noe bolało ale sie boje bo wychodzi juz drugi, kwestia dwoch dni i bedziemy miały 4 zebole na forum :)
Aga ciuszki fajne ;) o mała sie nie bój. Od kad Stas sie turla to łóżeczko stało sie za małe i wiecznie gdzieś utknie i wrzeszczy nawet w nocy także mała Dzidziula Twoja tez da znac jak utknie albo nie bedzie umiała sobie poradzić.
Mmk dobrze ze to tylko katarek ale ja tez bym nie szczepiła teraz z niczym sie nie spieszy z tymi szczepieniami i tak juz masz opóznienie wiec co Ci zależy odłożyć?
Grudniowa mamo tez mysle jak ramania. Jeśli Lena bedzie głodna to z nia wyjdziesz, a chodzisz z nia do kościoła? Życzę Ci co by przespała cała msze ;)
Sh mi z moim mlekiem tez robiło sie lejące ale z mm to jakoś na odwrót mega zgęstniało. A kaszkę tez uwielbiam mmm taka słodziutka ;)
Ja tez jeszcze glutenu nie podałam i szczerze powiem ze sie boje choć to moze nic takiego. Zreszta sama nie wiem jak to zrobić.
U nas znów powrót marudzenia. W ogole Stasin zrobił sie taki zainteresowany. Robi wszystko wszędzie. Czasem mam wrażenie ze juz wszystko wie tylko mowić nie potrafi. Oj jak tylko zacznie chodzić to będe miała urwanie głowy. Ulubiona zabawka jest tygrys z kubusia Puchatka i chyba brykanie po nim przejął.

Miłego dnia!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza
Gość kasia11631

Jak tak nowe mamusie się pojawiają to i ja się skusze i będę częściej pisać. Jestem mamą Hani, która urodziła się 15 grudnia. Poród naturalny który wspominam bardzo dobrze. Jest na mm, je sloiczki ale obiadki. Desery w ogóle jej nie podchodzą. Na ostatnim szczepieniu ważyła 6,950 i lekarka powiedziała że ma 200 gr nadwagi. Ogólnie je dużo. Potrafi wypić 180 ml mleka, gdzie jej kuzyn starszy o 3 miesiące tylko 150 a wagowo różnią się 1,5 kg. W nocy śpi dluugo:) dzis zasnela po kąpieli ok 19,30 obudzila się o 5 zjadła i zasnęła i dopiero o 8.30 się juz całkiem:)

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Witamy kolejną mamusię!
Moja mała na śniadanko zjadło 210 mleczka i do tego wsypałam jej troszkę kaszki ryżowej. mój mały głodomorek, a teraz sobie drzemkę strzela.
dziewczyny doradźcie mi coś. Od kąt mała je pokarmy inne niż mleko, zmieniła się jej kupa. Zrobiła się gęsta czasem taka zbita i nie wydaje mi się to normalne. muszę zaznaczyć że codziennie o godz 8:45 w leżaczku- bujaczku robi kupę, więc systematyczność jest i nie wydaje mi się aby się zbyt przy tym męczyła. tak więc czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ale mi wczoraj maly dal popalic...zasnal o 18, potem obudzil sie na butle ale zaraz przy niej zasnal i dalej spal do 23.wiec zrobilam lekka toaletke i pomyslalam, ze zasnie przy butelce tak jak przed tem, nie dosc ze zjadl tylko 70 ml i zasnal tak ze ni huhu juz ani grama wiecej nie chcial zjesc normalnie odlecial mi tak na rekach, ze moglam z nim robic co chce, to sluchajcie ledwo go odlozylam do lozeczka on oczy jak 5 zl i nie bedzie spal..jesc oczywiscie tez nie i dopiero padl przed 1 w nocy. Pozniej o 4 jak odciagalam cyce to sie obudzil na butle, wiec dalam mu ladnie zjadl, zasnal, odlozylam do lozeczka i kupa... matko no to jak go przewinelam to oczywiscie sie obudzil i co nie spal prawie do 6... a o 7;30 juz sie kitrasil w lozeczku, na szczescie gadal do ochraniacza wiec moglam jeszcze drzemac do 8 ;p i co znowu kupa, od kiedy rozszerzamy diete robi duzo wiecej kup wczesniej na samym mleku potrafil robic co drugi dzien a teraz robi codziennie i to nawet 3-4 razy..chyba jelitka pracuja ;p
A propo przekrecania sie na spaniu, moj jeszcze sie bnie przekreca na brzuch wiec z tym spokoj ale w poprzek lozeczka to sie ostatnio budzi codziennie ;p
Inferno z tym glutenem to wlasnie nie jest do konca tak jak np z mlekiem, ze ty pijesz i malemu nic nie jest jak je to z twoim pokarmem, to znaczy ze nie ma uczulenia. Z glutenem podobno jet tak, ze ty mozesz go jesc a to czy dziecko jest na niego uczulone wychodzi tak naprawde dopiero wtedy kiedy dzieck zacznie go dostawac pod prawdziwa postacia. tak przynajmniej czytalam kiedys tam ;p
A kupki od kiedy je sloiczki tez sa bardziej papkowate i nie ma problemu z wyproznianiem ,kolory tez sie roznia w zaleznosci co je, chociaz po owocach jest bardziej luzna a po morelach to juz w ogole..

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

O ja pierdziele Dziewczyny jak sie oparzylam!! Wyparzalam ten zakichany laktator i potem chcialam jeszcze dolac wody do czajnika i jak otwieralam pokrywke to cala para z wrzatku znalazla sie na wewnetrznej czesci reki :/ Mam caly czerwony placek i tak kurewsko boli ;( Najgorzej jak przy noszeniu małej albo przebieraniu ocieram reką o nią :/

Inferno, wiesz co kaszki na razie nie chce jej dawac bo nawet sloiczkow jeszcze nie zaczelam wprowadzac. Poki co u nas tylko cyc. A z mm to myslalam jednak zeby wlasnie swoje odciagnac bo tak czy siak jak przed msza nie bedzie glodna to ani mm ani mojego nie tknie.
Ramania, powiem Ci ze o zakrystii nie pomyslalam. To moze byc rozwiazanie.
Mamo Stasia, na razie jej nie zabieramy, zawsze z moją mama zostaje. A czy przespi mszę? Oj chcialabym bardzo ale szczerze to wątpie, bo okolo 18 to zazwyczaj czuwa a dopiero blizej 19 robi sobie drzemke przed kapiela i to tez nie zawsze.

Odnośnik do komentarza

Proszę bardzo zdjęcia moje i Szkraba Grudniowa_Mamo .Dzisiaj mamy dzień marudy co chwila rąsie nio i oczywiscie trzeba śpiewać i tańczyć bo to najlepsza rozrywka. Jesli chodzi o chrzest to my planujemy w czerwcu i wlasnie szukam sukieneczki np. w Smyku http://www.smyk.com/cool-club-komplet-dziewczecy-sukienka-opaska.html tylko szkoda ze nie biała :) jeszcze się wstrzymam z kupowaniem bo nie wiem jaki rozmiar a te maluchy to teraz szybko rosną.

monthly_2016_05/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_47585.jpg

monthly_2016_05/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_47586.jpg

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72417.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

magdula i marciarz bardzo miło mi Was widzieć:)
magdula ładny kolor włosów.pewnie naturalny co?bo mi się marzy taki właśnie naturalnie brązowy ale ciężko taki efekt uzyskać.
aga taka kupa jest normalna.teraz jedzenie gestsze to i kupa gestsza:)
Moja właśnie coś już dawno nie robiła a mrchewke je codziennie teraz.jutro dam z z iemniakiem:)Wieczorm próbowałam do mm ale bez szans.
marla gratuluję pierwszego ząbka
marciarz słodki twój bobasek:)
grudniowa mamo posmaruj czymś ta rękę bo to brzmi poważnie.
sh88 no to współczuję Ci takiego nocnego bujania.Tak to z tymi naszymi maluchami jest

Odnośnik do komentarza

Magdula,
Piekna jestes :-)

Marciarz
Dzidzia slodka bardzo podobna do Ciebie. A Ty na końcowym etapie ciazy wygladalas bardzo szczuplo

Sh88
Dobrze wiedzieć z tym glutenem !! Dzieki !! Czyli w tej kwestii jestem niedoinformowana

Grudniowa mamo
Ja najpierw wprowadzilam kaszke Bobovita a potem zupki. Ale oczywiście brawa dla Ciebie ze u Was caly czas kp. U mnie Maly, przynajmniej mialam takie wrażenie, ze nie dojadal. Teraz juz mam pewnosc ze jak ma kaszke, cycki i zupki to jest najedzony.

My po szczepieniu. Kacper wazy 7530 g i ma 71 cm wzrostu. Szczepienie oczywiście ze lzami i krzykami.

Aga,
U nas tez kupy inne ale popieram Dziewczyny. Jak nic poza tym nie dolega to trzeba sie cieszyc. Kacper do tej pory robil kilka kup dziennie. Po wprowadzeniu roznych nowosci ograniczyl ilosc do max dwóch. Nie placze, nie ma kolek. Nie przejmuj sie, wszystko na pewno jest w najlepszym porządku

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Inferno no to już słuszna wagę ma Kacperek:)zdrowy chłopiec:)lubię takie bobaski:)
No właśnie z tym dokarniwniem to jak teraz zaczęłam dawać te słoiczki to prawa je jeszcze bardzo mało ale cycek je tyle samo hehe

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Magdula
Pięknie wyglądasz
Marciarz
Pięknie. I maleństwo słodkie. Uśmiech ma po mamie.
Inferno
Piękna waga, ale i wzrost słuszny :) i dobrze bo wysokich facetów jest mało. Więc niech Kacper rośnie dla naszych małych księżniczek.

Dziś pojechałam na zakupy do pepco. I troszkę okupiłam dzieciaki. Dla Kaśki oczywiście leginsy, spodenki i bodziak:) przy okazji rosmana wyhaczyłam i kupiłam kilka słoiczków. Chociaż teraz chce nauczyć ze po myciu jest butla. Może za słoiczki wezmę się w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Cosmicgirl, Inferno, Malvina, Ramania, dziękuję wszystkim za te mile slowa. Wlosy rzeczywiście mam dość geste i kolor naturalny.
My wszystkie forumowe mamuśki to fajne babki jesteśmy.
Gratuluję dzidziom kolejnych i pierwszych ząbków, zazdroszczę he he ale wiem ze wszyscy si doczekamy.
U nas dzisiaj dzień marudy. Dobrze ze juz końcówka. Mloda dzisiaj caly czas przekrecala sie z plecków na brzuszek, a później sie zloscila bo juz zmęczona byla ale dalej to samo i pierwszy raz stope do buzi wsadzila. No akrobaci z tych nszych pociech. Postaram się dodać jeszcze zdjęcie mojej Hanci lobuzianci

monthly_2016_05/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_47593.jpg

Odnośnik do komentarza

Magdula,
Haha widać ze Twoja perelka ma diabelka w oczach, chociaz wyglada jak aniołek.

Kasia,
Swietne wlosy !! Chyba nigdy nie bede miec takich. A zdjęcie Maleństwa cudne

Cosmic
O tak, z rozmiarów syna jestem zadowolona. Taki był malutki, a tu znowu ubranka do odrzucenia bo za male. Czas leci. Widac to po dzieciach.

Odnośnik do komentarza

Magdula, Marciarz i Kasia - super z Was babeczki! :) Fajnie tak Was zobaczyć :) A Dzieciaczki cukiereczki, wszystkie cudne :)
Marciarz, ach przypomniał mi się mój brzuchol w ciązy, he he, jak ten czas szybko mija :)

Inferno, no proszę jaki Kacperek duży chłopak! To chyba już powoli wchodzisz w rozmiar 74?
Ciekawe ile moja waży, tego dowiem się dopiero na szczepieniu, jakoś na początku czerwca bedziemy miec 3 szczepienie.
A jak z tym odparzeniem pupki u Kacpra? Już wszystko wrocilo do normy?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, czy która z Was uzywa butelek firmy Avent? Jesli tak, to jaki macie obecnie rozmiar smoczka?
Oj ja glupia, chcialam wyprobowac dzisiaj karmienie butelka, najpierw wiec nameczylam sie z odciaganiem laktatorem (odciagnelam tyle co kot naplakał :/), a potem moja ukochana Lencia zamiast pic tylko bawila sie smoczkiem, podgryzała go sobie i lizala jęzorkiem :P Oczywiscie dopiero potem olśnilo mnie ze mam smoczek rozmiar 1 dla noworodków :O

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

dziewczyny śliczne jesteście takie "sexi mamy", ale ja ostatnio mam wrażenie że zgrubłam jak macie jakąś fajną dietę na zrzucenie 5kg to dajcie znać!
Grudniowa mama- ja mam smoczek z aventu trójprzepływowy jest kapitalny i nie muszę zmieniać gdy podaję coś gęściejszego.
MMK - byłaś u lekarza z małą co ci powiedział na jej katarek?

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Kasia
Piękne włosy. Młodo wyglądasz.
Magdula
Może Hancia łobuzancia ale słodziakiem też jest.
Grudniowa
Ja mam aventa Natural i cały czas na smoczkach 1 ciągniemy. Nawet butle mm dostaje z 1. Nie chcę aby się nauczyła że mm szybko leci. Nie przejmuj się niepowodzeniem. Moja 2 tyg uczyła się butli. Nawet nie odciągaj dużo. Szkoda potem mleko wylewać. A poza tym jak już skuma o co chodzi i będzie głodna to pierś zawsze pod ręką.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...