Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Cosmic
no pamietam, że my mamy te samą niedolę :)) Trudno, przeczekam, to się kiedys kończy :) U starszaków też sie wrszcie skończył, jak pamietam to miniej więcej jak kończyły 5 miesiąc - to w sumie juz nie tak długo....

Ramania,
to ja mroziłam meko jak przygotowywałam się do pójścia na wesele, nie mam specjalnie zapasów, może starczyłoby na jedną noc - ale wtedy musiałabym naprodukowac na niespodziewane wyjście.
Nie bardzo obecnie moge, bo karmię dwoje dzieci, jeszcze laktator do tego to juz dla mnie za dużo. Poza tym mąż pomaga mi w nocy i no i wstaje do młodego rano, więc tez nie mam sumienia go bardziej obciążać.
Jakos przetrwam.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Cieszę sie ze wasze dzieciątka tez w zdrowiu sie pięknie rozwijają. Na prawdę nie wyobrażam sobie miec chore dzieciątko. To dopiero jest katorga.
Marla to nasze dzieci wyglądają podobnie, dlatego tez pytam bo gdzieś tam sie doganiają. Ja małego zwaze chyba za miesiąc o ile beda szczepienia. Choć w porównaniu do Twojej ślicznej Stas je co chwile. Co godzinę jest na cycu.
Dziękuje wam kochane za kilka słów otuchy. Na pewno maleństwo nie chce mi zrobić na złość ale tak to po nim wyglada. Myślałam ze wieczorem odpocznę ale niestety tak wył co chwile ze w końcu poszłam do sypialni i wzięłam go do siebie do łóżka i zasnęłam. W nocy trzy pobudki. Ostatnia o 3. Potem o 5 wstał. Ale cyc to cudowna rzecz. Wystawiłam i od 6 do 9 spał i sam sie przystawiał. Wstałam z połamanym karkiem i obolałym bokiem. No i właśnie ja nie mam pomocy w mężu bo jest tylko 2 dni w domu z czego dopiero po 7 rano. Chce drugie bardzo chce i zdania nie zmienię ale jest to niemiłosiernie wykańczająca praca.
Cosmic poprawiłas mi humor zmiana zdania o rozrzerzaniu diety. Idę po słoiki hehe. Swoją droga to sie zastanawiam jak tam Twoje mleko? Nie masz wrażenia ze jest go mniej?
Siussiol chyba w porządku. Jednak to chyba ząbki, choć cieżko mi stwierdzić czy na pewno. Bo wszystko moze byc.
Inferno tez polecam wodę przegotowana i wacik. A maść bepanten ona u nas jest na wszystko. Choć mam robiona maść pieluchowa i to jest mega cudowna rzecz. Moze podeśle wam skład i zapytacie u waszych lekarzy czy tez przepiszą takie coś? Wystarcza spokojnie na 3 miesiące moze i dłużej bo zależy jak sie stosuje. Ale jest rewelacyjna.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny pisze z doskoku i mam pytanie. nie wiem czy moj ma zabek juz na dole czy nie.chcialam mu sprawdzic ale nie daje mi. wiec zrobilam to metalowa lyzeczka nie wiem czy dobrze i cos trze o nia i jak gryzie to stuka. nie wiem czy sie myle ale chyba raczej nie i juz mamy jednego zabka ktory sie wyrzyna

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Jestem po szczepieniu już.Było spoko mała bardzo mało płakała.Przybrała tylko 100g na wadze więc za mało.Pogadalam z lekarka i powiedziała żeby dawać mu kleik tak jak już zaczęłam mogę dawać na mm też,kaszki i zupki już wprowadzać.Czyli tylko potwordzila moja decyzje o tym.Powiedziała że duża z niej dziewczynka i widocznie potrzebuje już rozszerzenia diety.
Mama Stasia mleko właśnie jest bo nawet jak kończy jeść to jeszcze sprawdzam czy leci i tryska normalnie.
No ale będę tak robić jak wyżej pisałam i mam za 2tyg iść na ważenie.
Idę po starszego do przedszkola.pierwszy raz użyje nosidelka trzymajcie kciuki heheh

Odnośnik do komentarza

Aga, mam te same body z Lidla! :D Specjalnie dziś pojechałam do Lidla bo rzucili te ciuszki niemowlęce a bardzo lubię ich jakość, w stosunku do ceny są super. Wzięłam w sumie i body z długim, i z krótkim, i spodenki do kompletu i skarpetki :) Takze ksiezniczka obkupiona ;)
Do Pepco też miałam wstapic ale już niestety brakło mi czasu :/

Kurczę niedługo muszę zacząć szukać ubranka dla malej na chrzciny bo robimy je w ostatnią sobotę maja. A gdzie Wy Dziewczyny kupowalyscie ubranko do chrztu dla swoich maluszków? Bo nie wiem czy warto szukać w sklepach w galerii, czy coś tam jest ciekawego, czy moze lepiej w jakichś mniejszych niesieciowych sklepach?

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

aga też planuje zajrzeć do peppco po te leginsy:)
grudniowa mamo nie wiem jak jest u Ciebie ale u nas to chrzestna kupuję ubranko do chrztu.moja kupowała na olx.zapłaciła bardzo mało a ubranko jak nowe tylko po jednym dziecku.a ja je też już sprzedalam:)

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Peoniu
U ciebie to wiem że nie masz większej ilości mleka zamrożonej, bo Ty karmisz dwójkę, ale cosmic kojarzyłam że też odciągała. Tyle że pewnie coś pochrzaniło mi się:)

Też dziś byłam w lidlu i kupiłam te body dla kuzynki. U mnie o godz 10 już wyboru w rozmiarówce nie było. A ciuchy z Lidla lubię. Praktycznie 90% bluzek mojego syna to lidl.
Grudniowa mamo
Jak mam być szczera to ja na chrzciny kupiłam ciuchy na olx. Takie ciuszki praktycznie nie są zniszczone a tańsze niż w sklepie.
Tak samo kupiłam teraz synkowi marynarkę na wesele, a jutro jadę po sukienki dla małej.
W h&m marynarka sportowa 139 zł. Ja kupiłam reservd z przesyłką za 60 w stanie idealnym.

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

ja kupowałam ciuszki do chrztu w sklepie " świat dziecka"
wiecie ja chętnie kupuję w pepco po co przepłacać a mała nie długo z nich i tak wyrośnie a jak się zniszczą to nie żal wyrzucić. Wiadomo każdy kupuje także lepsze ciuszki ja mam takie np. dresik ( też kupiony na promocji) czy sukienkę na niedzielę, ale na co dzień po co przepłacać.
Cosimc leginsy super do tego mam tuniczki ale na razie będą służyć jako sukienki.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Dopiero wracam do żywych po majówce. U mnie niestety dość fatalnej. Nabawilam się grypy żołądkowej. Do tego wszystkiego goraczka taka ze nie mialam sily malej podnieść. Trafilam w sobotę na pogotowie, dostalam kroplówkę na wzmocnienie ale nie zostalam w szpitalu. Mala zaczekam dokrmiac mm bo najzwyczajniej nie mialam sil kp. Dobrze ze butle chwycila bez problemu. Czytalam Was na bieżąco ale sil pisać nie mialam. Przez te kilka dni wolnych caly dom ludzi, mala zawsze ktoś pomogl się zajmować a od dwóch dni znowu same i tak mi daje do wiwatu ze masakra. Caly czas na rękach, do wózka wlozyc sir nie da (pisalam Wam już kiedyś ze myslalam ze spacerówka rozwiazala nasz problem nienawiści do wózka ale jednak to trwalo tylko kilka spacerów) nosze ja po dworze w nosidle ale wiecie jednak spacer z wózkiem to zupełnie inaczej. Dobrze chociaż ze pogoda ladna. Przepraszam za te moje żale na dzień dobry.
Mama Stasia- wiem jak to jest mieć taka mala marudę w domu i jak czasem jest ciężko, tez zdarza mi się wątpić he he ale damy rade.
Ramania- cudowne dzieciaki, serce rośnie jak widać takie rodzeństwo co utwierdza mnie w przekonaniu że chce drugie dziecko
Gratuluje maluszkom pierwszych ząbków, taki uśmiech z biala kropeczka bezcenny
U nas noce po butelce troszkę inne. Wcześniej również wstawalam do malej nawet co godź a teraz zasypia przy piersi, później budzi się ok 24 dostaje butle i śpi do 4. Później przystawiam do piersi i mniej więcej do 6 daje rade wiec już mogę powiedzieć ze da rade się wyspać.

Odnośnik do komentarza

Ubranka z lidla równiej bardzo lubię ale nie dalam rady sama z mala się po nie wybrać, a po poludniu już nie byli po co bo nie wiem jak u Was ale u nas to kobiety sieb rzucają na to wszystko jak szalone a ja nie mam ochoty się bic o body dla dziecka he he.
Jeśli chodzi o ubranko do chrztu to my śliczne zamówiliśmy przez internet ale z tego co później widzialam to w różnych sklepach na mieście bylo tego pelno tylko nie w sieciowkach tylko takich prywatnych. Ale tak jak piszą dziewczyny warto rozejrzeć się za uzywanym bo przecież inna dzidzia tez miala to na sobie tylko raz wiec raczej nie bylo kiedy zniszczyć takiego ubranka

Odnośnik do komentarza

D3382 gtatulujemy zabka!

ramaniu urocze rodzenstwo. Bedzie synek pilnowal siostry ;) nie da krzywdy zrobic w przyszlosci

aga no niezle zakupy! Ja niestety tez mam marne szanse kupic cos w Lidlu, bo tak sie rzucaja psycholki... :p z reszta szafa peka w szwach.. ;) a jak znow sie znajde w poblizu pepco.. ojj. Ale slyszalam duzo dobrych opinii o tych z Lidla wiec jak kiedys jakims cudem sie dopcham do nich to kupie :p

magdula bidulko.. wiem co to znaczy nie miec sily przy goraczce. Mialam tak ostatnio ale na szczescie jedno popoludnie i przeszlo. Zycze szybkiej pochorobowej regenracji i duzo cierpliwosci do Malenstwa.

A ja zaczynam walke. Maz sie rozchorowal i Lene zaczyna cos lapac. Szlak mnie trafi jesli znow sie cos rozwinie bo w srode mamy miec szczepienie, ktore i tak bylo przesuniete przez wczesniejsze choroby. W ogole robie przerwe w sloiczkach na kilka dni, bo stracila chec na nie. Na sile nie chce jej wpychac.

Odnośnik do komentarza

Magdula,
Przykra sprawa z Twoja grypa. U mnie tez duzo znajomych sie rozchorowalo, chyba jakis wirus lata w powietrzu.
Ja w Lidlu nigdy nic nie kupilam bo zawsze kolejki sa i wszystko jest wybrane. Nawet jak sa promocje to sie nie wybieram na tego typu akcje bo ludzie juz czekaja pod sklepem godzine przed otwarciem.
A ubranka do chrzcin na szczęście dostalam po synku znajomej. Tez nalozyl ciuszek tylko jeden raz, wiec stan idealny

Ramania,
No masz przystojniakow w domu !!

D3382
Gratuluję pierwszego zabka :-) na pewno slodko wyglada !!

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

a ja myślałam że tylko u nas ludzie się zachowują jak bydlęta gdy są promocje w lidlu. hehe kiedyś babki się pobiły jak były kurtki trekingowe. ja byłam popołudniu i rozmiarówka była przebrana ale coś znaszłam chciałam kupić jeszcze buciki ale została tylko jedna para, więc nie ma.
Magdulka - przykro z powodu choroby,

Odnośnik do komentarza

MMK, Inferno, Aga1987- dziekuje za slowa wsparcia. Ja powoli dochodzę do siebie i cieszę się tylko ze mala tego cholerstwa nie zlapala ode mnie, no przynajmniej jak narazie cisza. Trzymam kciuki żeby Lenka nie miala jakiegoś choróbska i żeby szczepienie przeszlo planowo i bezproblemowo.
Rzeczywiście Lidl chyba wszędzie oblegany a jeśli chodzi o pepco to ja bardzo lubię z tego sklepu dodatki do domu. Nie lubię mieć dużo bibelotów, raczej wszystko urządzam minimalistycznie ale fajne sa tam np. poduszki ozdobne ktore sezonowo lubię zmieniać. Teraz kupilam tam kilka w morskim kolorze do salonu. Na lato w sam raz. Niedrogo można zmienić klimat w domu

Odnośnik do komentarza

No wlasnie kiedys juz przegladalm oferty ciuszkow do chrztu na olx, potem jakos odeszlam od tego pomyslu z mysla ze kupie nowy stroj, ale faktycznie ceny niektorych nowych kompletow (tych co wpadly mi w oko) sa masakryczne, wiec chyba znow wroce do olx, moze uda mi sie znalezc cos fajnego.

Magdula, oj to rzeczywiscie nieciekawa mialas majowke :/ Zycze Ci w takim razie odzyskania sil po chorobie, no i zeby Twoja Malutka polubila w koncu wozek, a spcery byly przyjemnoscia dla Was obu :)

MMK, Tobie natomiast zycze zeby u Lenki nic się nie rozkrecilo, juz sporo przeszla bidulka, wiec zdrowka zdrowka i jeszcze raz zdrowka! :)

Ramania, Kasia i jej braciszek cudowni! Widac, ze braciszek dumny i bedzie opiekowal sie mlodsza siostrzyczka :)

D3382, gratuluje pierwszego ząbka! :)

Cosmic, Ramania, a te ubranka do chrztu to kupowalyscie z odbiorem w swoim miescie czy z przesylka? Bo kurde rozmiar rozmiarowi nie rowny i wolalabym tak "na oko" sprawdzic czy bedzie pasowalo na nią.

Odnośnik do komentarza

Magdula,
Masz racjez tym minimalizmem. Tez nienawidzę jak jest duzo gadzetow. U mnie musi być wszystko schowane ale ozdoby toleruje. Duzo to może byc kwiatow na parapecie. Teraz w kuchni obstawilam parapet, ale posialam ziola. Planuje postawic cos jeszcze tylko musze pomyśleć co.
U mnie co roku na wiosnę jest sianie, przesadzanie i wszystko inne zwiazane z taplaniem sie w ziemi.

Aga,
A ja wczoraj tez bylam na zakupach. Obkupilam lubego i kupilam kilka gadżetów do domu. Maluchowi nie kupuje ubranek poki co. Poluje tylko na większe pajacyki. Po ostatnim porządkowaniu jego garderoby stwierdziłam ze na razie ubranka ma wiec nie zapycham szaf. Nie lubie nadmiaru.

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Dzięki dziewczyny:) Inferno spoko:)
Paweł fakt bardzo kocha siostrę. nie wyjdzie do przedszkola jak jej buziaka rano nie da:)
Cosmic
Póki co tylko syn ma brązowe oczy, mała ma niebieskie ale pewnie jeszcze coś się zmieni. Nie wiem w sumie do którego tyg się to normuje;/ ale pamiętam że synek miał na początku niebieskie a potem brąz nam się ukazał :)
Magdula
Współczuję jelitówki - nienawidzę tego cholerstwa. Regeneruj się jak najszybciej.
MMK
dla Was też dużo zdrowia i oby Lenka nic nie złapała.
U mnie Kaśka wczoraj do 16 była marudą ale potem na szczęście przeszło, a dziś usmiechnięta :)
Odebrałam sukienki które kupiłam używane - musze je tylko wyprać i będzie si:)
Grudniowa mama
Ja zawsze proszę o podanie długości całkowitej. Bo tak jak mówisz rozmiarówka jest różna, a tak mam przynajmniej jakiś pogląd jak będzie to wygladać. Sukienkę zamówiłam wysyłkowo, dzianinową. Futerko natomiast odbierałam w Poznaniu, ale to nie przymierzałam. Mi głównie zależało aby sukienka nie była jakaś sztuczna. Teraz też kupiłam bawełniane ciuszki.

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Grudniowa mama
Ogólnie polecam szukanie w pierwszej kolejności w swojej okolicy. Jak szukasz wypasionych sukienek to szukaj w Warszawie
sporo tam sukienek.
Cosmic
Jak tam nosidełko? Ja dziś pierwszy raz w chuście z Kaśką szłam. I stwierdzam że wyszłam z wprawy w wiązaniu. Mi ogólnie łatwiej niż z wózkiem, bo u nas kilka schodów jest w przedszkolu do pokonania. Oczywiście nikt jeszcze nie wpadł na to aby podjazd zrobić:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...