Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Inferno, MMK - życzę dużo zdrowia. Mnie na szczęście przeszło, dziś jest już znacznie lepiej.

D3382, wychodzi na to ze nasze maluchy idą identycznym tempem zdobywania nowych umiejętności - moja też ostatnio zaczela chwytac rączkami stopki, a tak poza tym nic. No jeszcze zabawki chwyta i "gada" ;)
PS. D3382, ale Twój synek ma bujną czuprynke! Slodziak jeden :)

Inferno, ja jak idę w gości to też zawsze mam lekkiego stresa jak Lenka będzie się zachowywać, bo ona różne humorki ma. Kiedyś u znajomych też nie umiała zasnąć i bujalam się z nią w drugim pokoju a ta darla się w nieboglosy. Dziś idziemy na urodziny moich bratanic i też ciekawe jak bedzie czy nam da posiedzieć ;) Taaa co ja pisze posiedzieć, he he zdaje się ze te beztroskie czasy już dawno minęły ;p

Sh, a smarujesz buzkę małego jakimkolwiek kremem?
Ja polecam Oillan krem do pielęgnacji twarzy i ciała. Choć zależy jakie ma te krostki, czy tak spore jak u synka D3383? Może jednak poradz się dermatologa skoro Twoja pediatra nic Ci nie doardzila.

Odnośnik do komentarza

Aga
w pl jedna doktor powiedziala ze to od calowania. dala masc ktora nic nie pomogla.druga powiedziala ze to skaza bialkowa i dala ta sama masc ktora wczesniej nie pomogla. a tutaj lekarz mowil ze to mu samo przejdzie do dwoch lat. ale w koncu dal masc po ktorej nie ma sladu tych krostek. wygladaly one okropnie.juz sama nie wiem co to moze byc. mam tylko nadzieje ze nic powaznego.

inferno
no ma ta czupryne bardzo bujna. ale z tylu filcuja mu sie wloski he he i juz chyba wycieraja. myslalam zeby mu sciac je bo naprawde jest z nimi problem. z uczesaniem jak i z ukladaniem stercza na wszystkie strony.

Odnośnik do komentarza

co do towarzystwa moj maly to normalnie cudak. nie boi sie ludzi doslownie nikogo . smieje sie do nich i gada po swojemu. ale spac w innym miejscu to juz nie lada problem. pisalam wczesniej jak bylam w pl to prawie wogole mi nie spal w dzien a w nocy budzil sie kilka razy i plakal. tydzien czasu a pozniej juz sie uspokoil.

Odnośnik do komentarza

D3382 mam to samo co Inferno nie moge sie napatrzec, jakie ma dlugie i geste wlosy, niektore 2 letnie dzieci takich nie maja, moj w porownaniu do niego jest łysy ;p cudony chłopak :) a co do krostek to na szczescie nie mamy az tak zaognionych miejsc, sa to krostki raczej wystepujace w roznych miejscach na policzkach. Dobrze, ze twojemu juz przeszlo po tym kremie. Kurde z tego co szukalam kiedys u wujka google to niby podobne wlasnie do skazy bialkowej, ale nie wiem bo nie mam doswiadczenia w tych sprawach, takie zdjecia poprostu opisywaly skaze bialkowa. Jak wroci maz to zrobimy mu pare zdj, chociaz od dwoch dni smaruje mascia z wit A i dzisiaj widze znaczna poprawe, nie wiem czy to zasluga masci czy to znowu ten okres gdzie prawie znika, a za chwile znowu sie pojawi;p
Grudniowa mamo smarowalam naamym poczatku jakims robionym kremem ale to jeszcze od kiedy nie mial tych krostek, potem jak sie pojawily i po jakims czasie odstawilam ten robiony krem na rzecz kremu z Weledy bo slyszalam ze dobry i moze troszke lepiej po nim bylo ale bez szalu no i teraz mamy krem z wit. a, a jeszcze przez chwile smarowalam Linusiem ale nic nie pomagalo.
MMK i Inferno, kurujcie sie szybko :) A MMK, moze powinnas pomyslec o jakiej suplementacji ? Ja zazywam femibion Natal 2 Plus, profilaktycznie, pisze ze jest dla kobiet od 13 tyg ciazy i karmiacych piersia.

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Sh88 no wlasnie maz mnie zaopatrzyl w jakies witaminy i powiedzial, ze bedzie pilnowal zebym brala:p no i moja doktorka przedluzyla mi o miesiac kuracje zelazem po tej niedokrwistosci poporodowej. Moze to tez tego przyczyna, ze tak mnie lapie wszystko. Ponoc tragiczna mialam morfologie.
U nas dzis zostal pochloniety caly sloiczek marchewkowej z ryzem. A brokuly ostatnio nie smakowaly ;)
Do tych ziemniakow ze szpinakiem sie przymierzam, ale tez chyba sie troche wstrzymam, bo obawiam sie ze jej nie podejda, jak marchewka z ziemniakiem byla fuj ;p

Odnośnik do komentarza

Sh88
U ciebie może być skaza bialkowa skoro aż tak ekstremalnie nie ma a to aż nie takie złe. Także bądź dobrej myśli. Oj a co do ziemniaków ze szpinakiem mojemu tez nie zasmakowalo oj i to bardzo nawet tego połknąć nie mógł więc mu nie dalam a mam jeszcze jeden słoiczek ale mu go nie dam przynajmniej w najbliższym czasie. A resztę je normalnie. Mój z warzyw juz próbował wszystkiego chyba wiec je od nowa to samo a później dam mu np marchewke z mięsem. Tu jest od 4 miesiaca ale ja dam od 5.

Chyba wolałabym żeby miał króciutkie włoski. Bo nawet mu ich rozczesac nie mogę takie sfilcowane z tyłu od leżenia he he i kręcenia głową w prawo lewo w prawo lewo

Odnośnik do komentarza

D3382
na plamy z marchewki dobre jest słońce powaga daj centralnie na słońce i powinno zejść przynajmniej u mnie się sprawdziło odnośnie obcinania to jakis zabobon ale moje koleżanki u których dzieciaczki miały bujne fryzury to normalnie obcinały

odnośnie proszku tzn chodziło mi o to ze ja swoje rzeczy typy podkoszulek czy piżama piorę w dziecinnym tzn w tym persilu

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziekuje powoli doszłam do siebie. Glowa boli ale juz lepiej .

Z tym obcinaniem wlosow to również uwazam, ze jakis chory zabobon. Gdyby moje dziecko mialo takie włosy i na przykład ciemieniuche to chyba bym obciela zwyczajnie bo to meczarnia dla dziecka takie wyczesywanie. Zabobony to jedna z wielu rzeczy których nasluchalam sie w ciazy. A juz jak sie dowiedzieli w rodzinie ze Kacper byl dwa razy owiniety pepowina to dostalam opierdol, ze nosilam szaliki, apaszki i na pewno pod sznurami sie przechadzalam. No nie mowiac juz o tym ze do tej pory mi wypominaja, ze "zazarlam ciaze", bo Kacper urodzil sie stanowczo za maly, a w rodzinie lubbego przeciez rodza sie klocki i to moja wina.
Tak wiec Kobietki wrzucmy na luz, bo to nic dobrego słuchać takich glupot i brac do glowy.

Odnośnik do komentarza

Sh no nie ciekawe te kropeczki na tej słodkiej buzince. Byłaś z tym gdzieś?
Staś wazy ponad 8 kg
Jak Stas ma jakakolwiek wysypkę to stosuje bepanten. Tak tez mi powiedziała pani doktor i u nas to odnosi skutek.

Jesteśmy na majowce u rodziny w Reszowie. Myślałam ze Stas tak jak wasze dzieciątka bedzie to zle znosił (u moich rodziców zwykle śpi 20min) ale jak podróż tak pobyt tutaj jest wprost wyśmienity. spi ślicznie. Ząbek przebił juz sie całkowicie i zaczęło sie gryzienie łyżeczki przy jedzonku. Maść zadziałała skutecznie także tez polecam. Teraz jak widzę ze tak sie nie meczy to juz mu nie smaruje dziaselka tylko masuje gazikiem z rumiankiem.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Mama Stasia
Juz ząbek? Ile ma twoja dzidzia? Ale szybciutko. Gratulujemy pierwszego ząbka.
Sh88
Napewno to nie to samo co ma mój. Ale moim zdaniem nie ciekawe te krostki. On ma je wszędzie na buzce. Ja nie wiem czemu lekarz to bagatelizuje.
A dzidzia słodka! !!! I te oczka!!!! Widać ze chłop niego czy tylko tak wyszedł na zdjęciu.?

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy :)
Dziś kończy 5 miesięcy.

Co do jedzonka to te mega gęste papki, które tak namiętnie mu nie podchodziły to dolalam kapkę wody wrzącej co by sie zagrzało przy okazji i rozrzedzilo, wodniste bardziej smakują.

Aha D3382 śliczne ma te włoski wiem ze nie jest Ci na rękę ze takie długie ale plis zostaw je bo wyglada przepięknie! Teraz może mieć kołtuny i być rozkopanym jemu to nie przeszkadza ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Mama Stasia
Jak poznałaś ze to pierwszy ząbek? Niektóre mówią a niedługo będą bo dziąsła są rozpulchnione. No ok. Może jestem głupia to moje pierwsze dziecko ale skąd ja mam wiedzieć jak wygląda takie rozpulchnione dziaselko.? He he ja tam dużo zeczywiscie nie wiem. Np nie wiedziałam o glutenie. No jak ja mam go dać jak tutaj w niemczech niewiem jak to wygląda i czy coś takiego jest.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Dziewczyny jeśli chodzi o pryszczyki na buzce to ja jak moja miała to smarowalam bepanthen sensiderm i to było z polecenia lekarza.zadziałało zajebiscie.
D3382 no twój bobas to zajebiste włosy ma!kurde albo mi się wydaje albo ma taką urode nie typowo polska?przesliczny jest!i też jestem za tym żebyś wlosowkow nie scinala:)
U mnie majówka do dupy pogoda zwalon a.mój mąż dziś do pracy a jak chyba z dziećmi choć na dzilke pojadę bo w domu się nie chce siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

cześć wszystkim! ledwo dzień nie zaglądałam a tu tyle tematów.
chore dziewczyny zdówka bo spacery czekają.
Sh88 - dziwne te krostki.zdaleka wygląda jak trądzik! my też mamy szpinak z ziemiakiem ale chyba jej go nie podam.
tak w ogóle to ile jedzą asze maluchy na raz ze słoiczka moja ma słoiczek na dwa obiady.
najelpszy słoiczek to marchewkowa z ryżem.
D3382- zakochałam się! jaki on cudowny! a włosy boskie!
Mama Stasia- ziemniak powoduje zagęszczenie dania więc to dobre rozwiązanie aby dodać wodę.
D3382- ja też nie wiem jak wygląda rozpulchnione dziąsełko, wiem że moja lubi jak jej masuję dziąsła.
Cosmicgirl- u nas też majówka do dupy, w sobotę mąż robił z tatą ogrodzenie, dziś idzie do pracy a na dodatek zaczeło padać, więc ze spaceru nici.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ale macie fajnych chłopaczków :) Rzeczywiście, D3382, uroda Twojego maluszka wygląda ciut egzotycznie :) Tata jest innej narodowości, czy to po prostu taka ciekawa uroda?

Sh88
ja bym to pokazała pediatrze, może to nic takiego, ale sporo ma tych krostek. Najpierw spróbuj jak dziewczyny mówią z tym Bepanthenem, ale mój starszy syn tak wyglądał jak alergie łapał - dostał maść na recepte i dopiero mu przeszło.

D3382
tnij włosy jak macie taką potrzebę i się nie przejmuj. Ja ciłam juz mojemu, bo miał na czubku głowy takie irytujace długi kosmyki.

Te wszystkie ciązowe i niemowlęce zabobony pochodza z czasów, kiedy ciąza i maluch to była jedna wielka niewidoma, to sobie ludzie wymyślali "zasady prawidłowego postepowania", aby miec poczucie, że z dzieckiem wszytsko ok będzie.

Pamiętacie swoje niepokoje z okresu ciązy? A przeciez teraz sa badania, USG itp, a kiedys rósł tylko brzuch i dziecko można było zobaczyć dopiero po porodzie. Wyobrażacie sobie, jak wtedy matki się dręczyły co tam się dzieje? No "uspokajacze" typu: "nie noś łańcuszków i szalików to dziecko nie będzie okrecone pepowiną " działały, bo nie było nic w zamian... No dobra, latem ok, a zimą bez szala... Eeeee, zimno by było. Pewnie golf też na coś szkodzi :)
A swoją droga pytałam dwa razy ginekologa, jak młody był juz ustawiony do porodu (jakieś 2 tyg przed rozwiązaniem i dzien przed porodem), czy nie jest okręcony pępowiną. Mówili, że nie. No a w karcie szpitalnej było, że tak... Do tej pory nie wiem, czy był, czy to wpisali tylko na dodatkowe potwierdzenie, że trzeba ciąć...

Mama malutkiej robi postępy. Łyka wode, wodzi oczyma za ludźmi, ale kontaktu wciąz brak, jednak nadzieje większe.
Przez ten przypadek porodówka, która u nas w mieście miała najlepsze notowania spada na ryj i dobrze. Jak można tak w rutyne popaśc, żeby doprowadzić do takiego przypadku?? Wiedzieli o obciążeniach mamy, trzeba było monitorowac wyjątkowo zapobiegawczo i wnikliwie, albo odesłac ją do szpitala z wyższym stopniem referencyjności, zamiast brać to na siebie.
Ostatnio usłyszałam, że dawali jej morfinę (!!!) po porodzie cc, a ból nie ustepował, czy to nie daje do myslenia??? Aż mi sie wierzyć nie chce, myslałam w sumie, ze morfina jest wykluczona w takim przypadku.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

hmmmm tata jest niemcem :) ale za to moj tata mial czarne wlosy i ciemna karnacje ale byl polakiem. byl bo juz oczywiscie nie zyje.od mojej osiemnastki.

ha a moj sie obrucil na brzuszek nie wiem jakim cudem zreszta on sam nie wie. reke mial pod soba i w buzi takze nie umial jej wyciagnac i nie umial spowrotem przewrocic sie na plecki. ale jak sie cieszyl.

peonia ja chyba ten szpital bym podala tam gdzie trzeba. takie pomylki kosztuja zycie. bez jaj. oj ja juz bym im tam narobila kolo dupy.
dobrze ze sa jakies postepy. trzymam kciuki za twoja znajoma.

Odnośnik do komentarza

aga
to zalezy. jak maly sloiczek to potrafi zjescprawie caly. a jak duzy to ma dwa dni. z poczatku mial na 3 dni. ale juz sie troszke poprawilo.

pytam o te dziaselka bo moj ma jakas biala kropke na dole tam gdzie zabek powinien byc ale nie wiem co to. chyba nie zabek chodz kto wie. dobrze ze karmie butelka bo jak pojawia sie zabki to by mnie w cyce gryzl.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...