Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

my mamy pneumokoki w przyszłym tygodniu. trochę się obawiam, bo poprzednia dawka skończyła się dniem bólu u małego, potem tydzień bardzo słabo jadł, w konsekwencji bylo mniej mleka, a jak królewicz wrócił do swoich zwyczajów biesiadnych , to mu brakowało i cyckał non stop :(
Może teraz w przypadku gorszego apetytu będą malutka częsciej karmić, żeby znowu nie było takich cudów, bo laktatora nie lubię i używam tylko jak muszę.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Hej
My dziś te nfz szczepienia dtp hibb o coś jeszcze. Pmeumo za 2 tyg. Mała szybko się uspokoiła ale z takim żalem płakała że aż żal było słuchać. Oczywiście drzemka po szczepieniu a teraz cycuś i uśmiech od ucha do ucha.
Sh
Co lekarka stwierdziła w temacie krostek?
Mmk spoko zamieszczę zdjęcie ale to dopiero na koniec miesiąca.
Cosmic
Jeszcze trochę i na pewno prześpisz więcej.

Odnośnik do komentarza

My tez juz po szczepieniu, był płacz ale duzo mniej niż ostatnio. Przez dzień byl radosny dopiero teraz pod wieczor maruda mu sie włączyła. A co do krostek... Dzisiaj była w ogole inna pani doktor w zastępstwie, ale zapytałam i powiedziała ze jej to wyglada na jakaś alergie pokarmowa lub na jakis kosmetyk... I zeby najlepiej sie poradzić naszej doktor prowadzącej... Nosz kurwa mac od czego oni tam sa? Nasza nie nasza ale chyba doktor ?! No i powiedziałam ze kupiłam ten bepanthen to powiedziała zeby spróbować moze przejdzie... No eureko. Ale zeby doradziła czy isc do dermatolog albo zrobic jakieś badania na alergie czy cokolwiek to nie... I teraz nie wiem co robic, czy metoda prób o błędów eliminować jakieś produkty w mojej diecie, na początek moze mleko i czekac na efekty, czy isc do dermatologa z nim ...

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Sh
Badań na alergię w tym wieku się nie robi bo są mało wiarygodne. Moim zdaniem powinnaś spróbować z dietą ale na efekty możesz długo czekać. Jedynie obserwować czy po spożyciu czegoś nie wysypuje na nowo. Plus do tego dermatolog który może coś zaleci żeby stan skóry się nie pogorszył. Przynajmniej u mnie miałam iść do dermo jakby to co zaleciła pediatra nie zadziałało. Moja nawt kontrole 2 zaleciła aby kontrolować stan. Szkoda że ta Twoja pediatra nic nie zaleciła. Normalnie szlag trafia jak się takie porady słyszy. Od czego ona kurna jest?

Odnośnik do komentarza
Gość andzia1987

Cześć dziewczyny!
Pewnie mnie nie pamiętacie ale wtrącę się na chwilkę. Mam dzidziusia z 16 grudnia i przed porodem się udzielałam ale jak mały się urodził to na nic nie miałam czasu. Mały się krztusił bo mleko za szybko tryskało więc zaczęłam odciągać jak któraś tu pisała, więc pewnie mnie zrozumie. Jak mały drzemał to miałam do wyboru albo coś zjeść albo odciągnąć mleczko dla niego. Wytrzymałam tak 9 tygodni i szlag mnie trafił. Były problemy jakieś 2-3 tygodnie ale z sukcesem wróciliśmy do cyca.
Ale nie o tym miałam pisać. Od 8 tygodnia życia mój synek ma katar i pediatra wymyślała przeróżne rzeczy ale nic się nie potwierdziło. Poszłam w końcu do alergologa i tam najpierw były badania z krwi, które nic nie wykazały ale po jakimś czasie zrobiliśmy testy skórne na pyłki i okazały się miarodajne. Też myślałam że u takich maluchów tego się nie robi ale jak widać czasem się udaje. Pod koniec maja kolejne testy.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Czekam tu i czekam na wieści wasze od lekarzy.
Ramania to dobrze przybiera czy zle wg lekarza? Ależ musi byc kruszynka w stosunku do mojego 8kilowca :)

Sh kurwosci światowe z tymi lekarzami. Ja tez bym spróbowała od diety. Od czasu do czasu wypije mleko czy kawę parzona i znów widzę to zachowanie z samiutkiego początku. Ale dermatolog tez wskazany. Dawno długo to ma? No i jeszcze mi sie pochwał ile wazy?
Super z tym relaksem i oby Ci na długo wystarczył :)

Marla a u was jak z waga?

U mnie dzis katastrofa. Wszystkie relaksy siły i chęci diabli wzięli. Staś cały dzień był wściekłe marudny. No i od 5 na nogach. Nie wiem czy to kolejne ząbki czy go czasem siusiak nie bóli bo ma taki czerwony :/ nie wiem jak wyglada zapalenie. Ja sie chyba powoli poddaje co do tego wychowania... Mam juz tego serdecznie dość.. A tak bardzo chciałam miec drugie. Sie prędzej powieszę. Ja nie wiem jak wy dajecie radę. U mnie kleiki czy to ze porządnie zje nic nie daje na noc. Pobudki sa zawsze czasem 3 czasem 4. No i wstaje o 5 teraz. Kuzwa tak bym sie chciała cieszyć tym co mam a jestem juz wykonczona.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Mamo Stasia

Klaudia 2 tygodnie temu ważyła 8150.
Ona nie jest juz taka tłusta jak kiedyś. Jest długa i to sie tak ładnie rozchodzi. Lekarze mówią, ze wszystko jest ok.
Odżywia sie wg norm. 4 mleka i jeden słoiczek . Albo danie albo owoce. Zależy jak mi tam godzinowo wyjdzie. Obiadku nie podaje o 18 ale wtedy juz owoce .
Lekarka powiedziała, żeby w nocy 5 mleko jej dać jakby sie domagała. Ale nie ma takiej potrzeby. Mała je ok 19-20 a potem dopiero o 6-7. Ładnie mi śpi. Oczywiście jak jestem obok przytulam głaszcze i pare razy smoczka podam, bo sie przebudza, ale dalej zasypiam.
Daj sobie czasu trochę. Nie zawsze będzie tak cieżko, nie zniechęcaj sie .
Malenstwo nie robi Ci na złość. Ono widocznie ma jakiś problem i liczy na Ciebie i bardzo Ciebie potrzebuje.
Zobaczysz, jak sie trochę u Ciebie uspokoi inaczej na to spojrzysz.
Trzymaj sie dzielnie!

Odnośnik do komentarza
Gość Agacia1982

Cześć Dziewczyny,
Czytam Was w miarę na bieżąco, ale nie ma kiedy sie odezwać.
Sh88 - moje dziecię ma łojotokowej zapalenie skory lub atopowe zapalenie skory. Skóra jest sucha, pojawiają sie zaczerwienienia i krostki. Dermatolog powiedziała, ze na stan skory bardzo wpływa proszek do prania, wiec może spróbuj zmienić? Plus polecała raz na jakis czas odkazić pralkę. W sumie logiczne - rzeczy maluchów pierzemy w specjalnych proszkach, ale potem w tej samej pralce pierzemy swoje rzeczy w normalnym proszku, pierzemy dywaniki, ręczniki itd, wiec warto to przeczyścić. Szklanka octu do pralki i wstawiasz pusta na 90 stopni. Pralkę dezynfekowalam w zeszłym tygodniu, zmieniłam tez proszek, no i po każdej zmianie pieluchy cała ja smaruje emolientami. Jest lepiej.
A odnośnie diety - mleko krowie możesz wyłączyć w ciemno. To najpopularniejszy alergen. Większość ludzi nie toleruje laktozy, wiec pewnie sama tez poczujesz sie lepiej po odstawieniu. U mnie tak było. Przeszły mi alergie katar. Igę uczulają tez jajka, ma po nich straszna wysypkę. Ale tylko same jajka lub jajecznica. Ciasta z jajkami mogę jeść bez problemu, makaron tez ok.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Marla, jak ladnie powiedziane! - "Malenstwo nie robi Ci na złość. Ono widocznie ma jakiś problem i liczy na Ciebie i bardzo Ciebie potrzebuje." :)

Mamo Stasia, dzis byl jeden z tych gorszych dni, wiem, znam to, bo sama czesto odchodzę od zmysłów jak moja tak marudzi i nic jej nie pasuje. Twój Stas może tak ciężko przechodzi okres ząbkowania? Nie zniechęcaj się do drugiego brzdaca, przeciez juz to bylo postanowione ;) Moim zdaniem Ty i tak świetnie sobie radzisz, bo jak dobrze pamietam pisalas ze Twój mąż jest w domu 2 dni w tygodniu? Także Kochana, nie załamuj sie, jesteś super zaradna mamuśka! :)

Cosmic, kurde rzeczywiście kiepsko u Ciebie z tym spaniem :/ Ech wspolczuje, no ale może niedługo to się poprawi. Tego Ci bardzo życzę, bo na dłuższą metę takie wstawanie co chwilę może człowieka wykończyć. A jak piszesz że wstaje o 5 to potem po karmieniu idzie od razu jeszcze spać? Czy to koniec spania i chce się bawic?

A Wam Marla i Inferno naprawdę długo śpia dzieciaki! To rzeczywiscie wyspane z Was mamuski ;)
U nas to raczej była jednorazowa sytuacja że tak spała wczoraj bez podudki na nocne karmienie. No zobaczymy jak bedzie dziś ale myślę że około 4 będziemy jeść :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,
A alergie pokarmowe sa na calym ciele czy rzucaja sie na jakies konkretne miejsce? Ja od dwoch dni przeżywam szok. Sciagnelam Malemu pampersa a tam czerwona dupa, jajka i wszystko. W normalnych okolicznościach bym powiedziała ze to odparzenia. Ale sie zdaje ze kuzwa tak dbam o to dupe. No i prosze.... po nocy wszystko czerwone jakby w pieluszce lezal niewiadomo ile czasu. No zla jestem okropnie. Jeszcze 10 maja mam szczepienie. Jak doktorka to zobaczy to kurwicy dostanie. Jest strasznie wyczulona na punkcie tego typu rzeczy. Czasem mam wrażenie ze uwaza ze jak dziecko ma taki tylek to jest niezadbane itp. Kurcze no nie wiem o co chodzi. Zasypke stosuje, po kapieli wycieram do sucha. Masakra. Nie wiem co robic.

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Inferno- nie wiem co dokładnie używasz ale ja w takich sytuacjach używam sudocream po dwóch dniach jest znaczna poprawa. Moja mała bardzo rzadko sie odparza w sumie odparza to za dużo powiedziane bo normalnie ja jej niczym nie smaruje zaledwie ze dwa razy w tygodniu profilaktycznie lub jak się dupa robi czerwona. u nas miały na to wpływ pampersy- jak używałam oryginalnych pampersów zawsze było coś nie tak i dupka często się odparzała, ale jak używam pieluszek z dady po problemie.
Mama Stasia- nie poddawaj sie! przecież jesteś wspaniałą mamą a każda z nas ma gorszy dzień.
dzieciaki Marli i Inferno - to nic! koleżanka mi opowiadała że jej synek o 3 dni młodzy od mojej śpi całą noc od 21 do 7 rano potem jedzonko jakieś zabawy i znów sen 3 godz. ok godz 14 znów sen 2 godz i o 18 sen 2 godz. mówi ze czasem nie wie że ma dziecko! W szoku byłam jak to słyszałam. moja też śpi w nocy ale w dzień za cały dzień to średnia 2,5 godz.
dziś jedliśmy moją marchewkę i małej smakowało a popołudniu na deserek tym razem ze słoiczka jabłuszko i banan było pyszne.

Odnośnik do komentarza

Aga,
No ja ten sudocrem tez mam. I sie zastanawiam czy po nim w ogole jest poprawa bo mu smaruje i nic. Ja właśnie tez do tej pory nic nie robilam z tym tylkiem. Tylko po kapieli stosowalam zasypke. Po zasypce na pewno nic mu sie nie robi bo bym zauwazyla. Zasypke stosuje ta sama od urodzenia. Moze to wina chusteczek? Ale chusteczki tez w sumie te same od urodzenia.
No to dziecko zlote jak tak :-) a w jakim jest wieku? Bo moj Kacper tez tak mial. Tylko ze teraz im starszy tym mniej spi w dzien. Czasem nie spi po piec/szesc godzin z rzędu. Widać ze chce pospac ale zawsze cos skupi jego uwage. Na szczęście rzadko marudzi jak nie spi. No chyba ze juz naprawde chce sie przespac to potrafi wiszczec wrecz

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Inferno na czerwoną dupkę zawsze stosuję bepanten. Pomaga więc polecam. Dziś miałyśmy szczepienie. Nie było najgorzej. Jak zwykle zośka dostała brawa od całego personelu:) skubana waży 7,124 gramy:) Cosmicgirl łącze się z tobą w bólu bo mój bąbel też budzi się co dwie godziny na szamcię.... jeszcze wiecznie ma zapchany nos... lawenda pomaga ale ja już nie daję rady bo nie mogę dobudzić się w nocy:) dziś przyszła część od nebulizatora którą stopiłam. Także od jutra znowu inhalacje. Poza tym dziś pierwszy raz wyciągnęliśmy spacerówkę. Było super. Dziś też zośka zjadła 3 łyżeczki jabłka z bananen i zrobiła ogromnego kupala:)

Odnośnik do komentarza

Ramania, a ile ma juz twoja Kasia tzn ktorego sie urodziła? Kurde mysle ze to mleko wiec od niego zacznę chociaż pije go juz teraz bardzo mało. Co do sera żółtego to o min słyszałam i zaczęłam go jesc w bardzo maluch ilościach niedawno jak juz mały był wysyłany. Andzia super ze wróciłas do kp :)
Mamo Stasia ma to juz pewnie z miesiąc - półtora ale jak lekarka powiedziała ze od śliny, zeby sie nie przejmować to tez na początku sie nie przejmowałam. Wazy 7 kg :) i nie załamuj sie czasem jest gorszy a czasem lepszy dzień, musisz przetrwać i nie rezygnuj z planow o drugim dziecku, bo swietnie sobie dasz radę! :)dla pokrzepienia ja tez bujalam sie teraz z małym od 4 do 5:30.. Każda z nas ma czasem trochę cięższe sytuacje najważniejsze ze jest zdrowy i tym sie trzeba cieszyć a z reszta problemów jakos sie uporamy, damy radę bedziemy walczyć ;p a z tym siusiakiem moze to faktycznie zapalenie?moze pod skórka nazbierało sie trochę mastki ( resztki z kosmetyków) ?
Agacia piore wszystkie rzeczy w loveli ale moze nie zaszkodzi zmienić na cos innego a pralki tez dawno nie czyścilam- dzieki :) jaka w sumie tez lubię i czesto jem, musze zaczac sie bacznie przyglądać i zabawić sie w detektywa po czym moze go wysypywać :/
Inferno mysle ze alergie mogą występować na całym ciele ale chyba najcześciej jest to buzia, no chyba ze na jakis kosmetyk to wytedy pewnie w miejscu stosowania. Kurde nieciekawe ze mu odparzylo ta dupke ja zawsze stosuje maść Linomag i nigdy jeszcze nie było odparzen, spróbuj moze mu to przemywac przegotowaną woda lub rumiankiem zamias chusteczek i duzo wietrzyć. A doktorka sie nie przejmuj przecież to sie zdarza. Kalinka super ze mała była dzielna :) na katar mozna jeszcze wkropic małej do noska po kropelce swojego pokarmu podobno działa ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Hej
Andzia 1987
Mając na myśli badania są miarodajne miałam na myśli te z krwi, a nie skórne. Przy wysypce na buźce zakładam alergię pokarmową lub kontaktową a nie wziewną.
Agacia1982
Pomysł z czyszczeniem pralki też muszę zastosować bo dawno tego nie robiłam. Ciekawe czy te płyny do czyszczenia tak samo dobre jak ocet. Bo mam chyba jeszcze pół butli plynu z rosmana do pralek. Ocet na pewno dobrze odkamieni.
Inferno
Nie przejmuj się lekarką. Ja wczoraj przed szczepieniem zakładam pieluchę pupa idealna. Zdejmuję do ważenia pół godziny później i czerwona pachwina. Ogólnie na zaczerwienioną skórę stosuj bepanten tak jak aga i się poprawia. Wczoraj babka zapisała mi jeszcze robioną maść. Jak będzie działać wypowiem się jak znajdę aptekę która mi to zrobi.
Mama stasia
Lekarka powiedziała że ładnie przybiera i nic więcej.
Nie poddawaj się. Jesteś dobrą mamą i świetnie sobie radzisz. Każdy ma czasem gorszy dzień. Pamiętaj że my wszystkie tu walczymy :) ale czego się nie robi dla maluszka. Może Stasiowi ten zaczerwieniony siusiak przeszkadza :/ może rivanol by pomógł?
Sh
Kaśka wczoraj równo 20 tyg. Jest z 16.12. U Ciebie bardzo ładna waga:)
Co do mleka to u nas nawet po małej ilości do kawy Kaśkę wysypało (to było jak robiłam po 4 tyg abstynencji od produktów mlecznych) po kolejnych 4 tyg już nic się nie działo. Teraz piję kubek mleka i nic nie wyskakuje. Mam nadzieję że szybko ustalisz czy to faktycznie alergia.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

mama Stasia wiesz co musisz obserwować tego susiaka bo jeśli będzie nadal czerwony to naprawdę może być zapalarnie i być może temu tak mały się zachowuje.
interno a podawalas dla Kacpra coś nowego do jedzenia?bo wiesz motyw może być taki że zjadł lub wypił coś co jak wychodziło z moczem to podraznilo skórę.wiesz teraz jest coraz cieplej może z parę razy siknal mocz był drazniacy i tak się stało.pamiętam i mojego starszego tak po czymś było ale nie pamiętam po czym.teraz nie używaj husteczek tylko woda my dupke przemywaj i niech leży bez pieluchy jak najczesciej żeby się wietrzylo a przed nałożeniem pieluchy bepanthen polecam też m.u nas pomaga.A co do lekarki to pieprzyc ja a co ona ma do gadania toż takie rzeczy się zdarzają i zdarzać będą jeszcze nie raz.to jest normalne:)nie bierz do głowy.
Sh88 ja bym na twoim miejscu od razu nabial wylaczyla z diety. Uczulajace są też pomidory i cytrusy.
grudniowa mamo tak jak zje i 5to idzie spać.z tym że trochę po 6 wstaje starszy także się nie pociesze heheh.Tak jak mówiłam wczoraj dawalam kleik i musiałam robić na mm bo tak mi wcześniej wisiała na cyckach że już nie było z czego zrobić.Ale takie to jedzenie ze pół wylatuje z dzioba i to nie wiadomo ile wkoncu do tego brzucha trafi a po tym opedzlowala 2cycki i po kąpieli usnela w 2sekundy.Ale nic była taka jak wszystkie ba mało tego jak o 4.40 zjadła tak co 30min potem stekala i o po 6troche znów musiałam karmić.fuck.idę dziś po słoiczki.od jutra zacznę podawać.

Odnośnik do komentarza

No, tak jak myslalam - to byla raczej jednorazowa systuacja, dzis pobudki byly nawet dwie, o 23:30 i 4.

Aga, ale spioszek sie trafil tej Twojej kolezance! Pozazdrosisc tylko ;)

Inferno, ja tez stosuje Bepanthen i do tej pory nie mielismy odparzen. Moze pupka Kacpra potrzebuje troche nawilzenia, bo piszesz ze stosujesz zasypke a ona jest sucha tak jak Sudocrem i na dluzsza mete moze wysuszac skore, ktora w konsekwencji staje sie bardziej wrazliwa i stad te podraznienia?
Moze odstaw tez na moment chusteczki i przemywaj sama woda. Albo zmien chusteczki? Jakich uzywasz? Ja osobiscie polecam z Rossmanna Babydream Extra sensitive (rozowe) - sa bezzapachowe czyli mniej w nich chemii. Wczesniej mialam Nivea i zauwazylam ze podraznialy.

Odnośnik do komentarza

Nie moge pisac z telefonu, bo z całego wpisanego tekstu zostają mi ze dwa zdania....

Tyle tematów poruszyłyscie, że juz nie jarzę o co kto pytał. Napiszę co pamietam :)

My na codzień stosujemy krem na odparzenia Dzidziuś - tani i dobry, zero problemów. Czasem Nivea. Linomag byl za słaby na ciągłe kupy młodego -wciąz robi ich około 6 razy na dobę. Stosuje tez te różowe chusteczki z Babydream. W fałdy czasem puder tez Babydream. Rzadko cokolwiek się dzieje.
Wiecie co, te z Was co narzekaja, że musza raz lub ze dwa razy w nocy wstac to niech pociesza się, że ja w nocy mam w sumie tylko drzemki.
Np dziś: pierwsza pobudka bardzo późno, bo o 2 w nocy (najczęściej wstaje między 23.30 a 1 w nocy i potem co okolo 2 godz, im bliżej rana co godzinę), potem po 4, po 5 i o 6 wstał. Całe szczęście, że rano juz zabiera go mąż, bo byłabym nieprzytomna na amen. Raz na jakiś czas zdarzają się noce, kiedy wstanie 3 razy, to wtedy czuje się wyspana. Paradoks, bo jak raz pierwszy raz w nocy obudził sie dopiero o 3 w nocy, to nie mogłam zasnąc, bo juz się wyspałam....
W dzien tez nie ma rewelacji ze spaniem, dugo spac potrafi tylko w wózku na spacerze, nawet ze 3 godz, tylko że jak miałabym tyle z nim chodzić, to nic w domu bym nie zrobiła....Więc tylko jak go ktos inny na spacer zabierze, to mam taki luksus...
Przeszło Wam narzekanie???? :)))

No i waga... Cóż, mój około tygodnia temu wazył 7450, w poniedziałek mamy szczepienie to zobacze, czy dobuł do 8 kg... Ostatnio w tydzień przybrał prawie 400 g.... Rosnie w oczach. Jest bardzo duzy, nie jest przetłuszczony - ale taki równomiernie fałdziasty.
Jest tylko na kp, inne jedzenie szło z oporem, jest jeszcze nieprzygotowany i dałam mu na razie spokoj. Zresztą na lepsze spanie w nocy i tak mu to nic nie "pomagało"....

A ja mam 160 cm i jestem szczupła. Wierzcie mi, że wieczorem boli mnie cały kark od dźwigania... Mój najstarszy miał 7 kg jak miał 5 miesięcy, a ten miał tyle jak miał 3 miesiace...

tak to mamy my mamuski, no i nikt poza nami nie bedzie w stanie lepiej zadbac o wałsne maleństwa :) Cieszcie się każdym usmiechem i tym, że są zdrowe.
Na spanie i inne przyjemności czas przyjdzie, nawet szybciej niż sie spodziewacie :)) Sama nie wiem kiedy moje starszaki staly sie juz takie samodzielne, teraz dzielnie znosze trudy i ciesze sie każdym dniem malucha, to strasznie szybko umyka. A te bezzebne, urocze usmiechy sa niepowtarzalne, potem Wam będzie brakowac, zobaczycie :)

Mamo Stasia
z wasnego doswiadczenia powiem, ze posiadanie dzieciaczków z malutką róznica wieku sprawdziło sie supe, fajkt, że poczatki były trudne, ale potem to owocuje całymi latami - ja nie żałuję. Trudy juz zapomniałam, a te dobre strony wciąz mam :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

No Peoniu to patrzę ze nasze dzieciaki tak samo w nocy śpią heheh a jak tak samo śpię jak Ty czyli jak to powiedział aż to sa bardziej przerywane drzemki.także w tym temacie możemy sobie przybic piątkę.no nic pozostaje nam czekać kiedy to się zmieni:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...