Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy objaw to krostki na buzi było ich mnóstwo jak sie przejechało palcem po policzku to miałam uczucie jakbym po tarce jeździła, drugi objaw to naderwane uszy krew sie pokazała , oraz pojawiła się ciemieniucha na główce za uszami i na brwiach. Pierwsze rozmawiałam z położną i potwierdziła moje obawy i kazała nie spożywać nabiału, ja poszłam do lekarza dla pewności i przepisał mi mleko na dokarmianie. Dziś czwarty dzień jestem na diecie i krostek już prawie nie ma i mam zalecenie spożywanie jednego z produktu np: masło i obserwować małą i potem wprowadzić następny produkt, prawdopodobnie ser żółty jest najgorszy dla dziecka.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Ja się zastanawiam właśnie czy moja mała nie ma skazy bialkowej.miała całą wysypana wcześniej twarz w pryszczach.nie były na początku szoratkie tylko drobniutkie czerwone krostki.lekarka powiedziała że wyglądają na alergiczne przepustką fenistil i bepanhten sensiderm.pomogli po paru dniach wszystko zniknęło a ja oczywisciecrez już dieta eliminując wszystkie alergeny najczęściej występujące.teraz po paru dniach jak zeszło kropelki i maść odstawiłam po czym znów po paru dniach krostki wróciły szoratkie.całą buzia szorstka najpierw teraz zaczynają się sypać znów krostki na twarzy.narazie zaczęłam tylko smarować tym kremem bo w tym tyg mamy szczepienia i nie wiem czy fenistil nie koliduje więc narazie z nimi poczekam.
jadłam w tym czasie jak zeszły pryszcze ser zolty i budyń i tak myślę czy to nie temu to powróciło.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

aga1987słuchaj ja się zastanawiam nad tym co ta położna ci powiedziała że spożywać pokarmy i patrzeć co uczula.Ale kurde przecież wszystkie przetwory które mają w składzie mleko powininny uczulac.bo białko mleka krowiego występuje zarówno i w mleku jak i w maśle itd.to myślisz że może być tak ze ser zolty może uczulac a masło nie?no nie kumam.

Odnośnik do komentarza

W nocy gdy spałam ktoś mi chyba dziecko podmienił. Nie dość, że Krasnal spał całą noc to jeszcze śpi calutki dzień. Budzi się tylko jak jest pora na butlę, później trochę sobie pomacha nóżkami gołymi, pośmieje się do mamy i za chwilę woła o cycusia żeby po minucie zasnąć z nim w buzi. Myślałam, że może po kąpieli się rozbudzi ale gdzie tam, śpi jak zabita. Za to pewnie w nocy da mi popalić. Z jednej strony fajnie bo miałam dużo czasu żeby poogarniać kilka rzeczy w domu i siebie ale z drugiej, jeśli jutro też tak będzie wyglądać to chyba zacznę się martwić.

PS. wiecie co jest gorsze od depilacji "tam" w 40 tygodniu ciąży z wielkim brzuchem? Depilacja po 8 tygodniach przerwy :D Masakra

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Z tego co sie pytałam kiedyś kobiety nie zwracały na to uwagi dzieci chodziły z czerwonymi policzkami w całych krostach, krostki nie raz były już rozdrapane do krwi bo to dziecko swędziało potem dziecko z tego wyrastało. Położna miała na myśli że są produkty które sa większym alergenem i to te najbardziej unikać i objawy ninimalizować do minimum.wiadomo białka w 100% nie wyeliminuje

Odnośnik do komentarza

Aga- tak, można brać, tu w UK sami ci proponują tabletki antykoncepcyjne, wiec wygląda na to, ze tak :). Moja 4dzien bez kupki...wczoraj zaaplikowałam jej 1/3czopka (eferalgan- tylko takie dla dzieci mieli w polskim sklepie) ale nie pomogło. Wlasnie dałam jeszcze 40ml herbatki z kopru. Jak sie nie posra to nie wiem...

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

aga1987 czytalam, ze w czasie karmienia lepsze sa globulki dopochwowe niz tabletki aczkolwiek nie wiem jak to jest, bo sama jeszcze nie bylam na wizycie kontrolnej, mam na 25.02. tyle, ze ja juz nie karmie..

Jo_ u mnie z mala to samo! Wczoraj od 15:30 caly czas spala. O 17 jak karmilam to zasypiala mi z butla, pozniej po 20 obudzilam by wykapac i nakarmic, ale tez od razu po tym padla- mysle sobie "cos jej sie przestawilo, piekna noc sie szykuje", a tam pobudka tylko na butle 2 razy i dalej spala w najlepsze az do 7:30. :O

Odnośnik do komentarza

Aga1987,
Ja kolezanke podpytalam o te tabletki, bo tez jest pol roku po porodzie. Mowila ze przepisano jej pigułkę jednoskladnikowa. Ma podobno prawie zerową przeniklowosc do pokarmu. Tylko zastanawiam sie czy tez te pigułki bierze sie w pierwszy dzień miesiaczki. Moja mama przez okres karmienia piersią nie miala miesiaczki wcale. Jak u mnie tez tak bedzie to lipa straszna. Jakos mam zaufanie do tych pigulek. Nie chce zabezpieczać sie w inny sposob. A prezerwatywy w ogole odpadają

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mi lekarz przepisal tabletki anty dla matki karmiącej piersią. Dostałam trzy listki i mam brać je bez robienia przerwy.

Co do golenia była masakra. Po cesarza jest jeszcze gorzej. Stepilam chyba trzy maszynki he he.

Mój także ma krostki na polikach i jak przejedzie się palcem to jest to takie szorstkie. Lekarz mi powiedział ze każde dziecko tak ma i to jest od główki i to przejdzie.

Jutro jadę z małym do lekarza juz 3 tyg ma katar z tym ze teraz jest bardzo silny a zwłaszcza w nocy jak śpi to biedny ciężko mu oddychać.

Dobrze macie z maluchami. Mój to w dzień niechce spać a jak śpi to raz dziennie a w nocy masakra chodzi spać o 23.00 ale marudzi . Jak go tylko odłozy to wierzga kręci się jakby miejsca szukał i tak w ten sposób się budzi. Ja biorę skierowanie do neurologa bo to co on wyprawia jak śpi to dla mnie jest nie normalne.

Odnośnik do komentarza

U nas dziś śpiączki ciąg dalszy tylko dodatkowo jeszcze Krasnal nie zjada tyle co zwykle. Z ostatniej butli wypiła tylko 40 ze 120ml ale może z cyca trochę więcej pociągnęła to nie była aż tak głodna (przynajmniej sobie tak wmawiam żeby się nie nakręcać, że coś z nią nie tak). Poza tym wszystko z nią ok. Jak już się na chwilę obudzi to nawet nie marudzi, śmieje się i ogólnie wygląda na szczęśliwe dziecko. Podczas karmienia tylko trochę się rzuca.

Co do krostek to u nas też są na policzkach, szyi i dekolcie ale to chyba potówki bo przyznam, że faktycznie chyba trochę przesadziłam z ogrzewaniem. Dziś w nocy Krasnal spał tylko w body z długim rękawem i trochę jej nóżki kołdrą przykryłam a rano były gorące. Z niej to w ogóle gorąca dziewczyna :) ostatnio wychodząc na spacer założyłam jej tylko dżinsy, body z długim rękawem i sweterek i tak wsadziłam do śpiwora w wózku.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

aga1987
Ja od tyg zanuerzam sie zabrać za depilacje ale nie wychodzi a trzeba się wyvrać do gin na kontrol a tak przy okazji chodzi mi o zabezpieczenie czy przy karmieniu można brać tabletki.

Ja dzisiaj byłam u ginekologa i ta dała mi tabletki antykoncepcyjne. Są to specjalne które można brać podczas karmienia piersią. Nie szkodzą dzidzi. W sumie nie chciałam ich ale ze względu na to że krwawię już 9 tydzień to w ten sposób mam opanować krwawienie. Mam nadzieję że pomogą

Odnośnik do komentarza

D3382 normalnie to Krasnal w ciągu dnia też ucina sobie tylko krótkie drzemki i najlepiej żebym w tym czasie leżała obok bo jak tylko się ruszę to zaraz się budzi a ostatnią butlę dostaje o północy i jak od razu zaśnie to jest dobrze ale czasem bujamy się do 2 nawet więc nie martw się, nie jesteś sama :)

Gloomcia ja 5 tygodni po porodzie i też było trochę obawy czy już mogę ale u mnie wszystko się ładnie i szybko zagoiło, 4 tygodnie po porodzie już nie krwawiłam ani nawet plamienia nie było. Mój połóg to tak samo jak i ciąża, niezauważalny, bez dolegliwości jakichkolwiek

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Ja po porodzie dość szybko się ogolilam takze buszu nie zdążyłam wyhodować hehe.
co do sexu to ja mam już za sobą ale na taki jak bozia przykazala to dopiero jak mi lekarz powie że po porodzie wszystko ok już.w piątek wizyta.
dziewczyny jestem 6tyg po porodzie a dziś pobolewa mnie brzuch jakbym miała dostać okres what the fuck?
Któraś pisała że zostało jej łożysko po porodzie.przy tym jest właśnie bol brzucha?

Odnośnik do komentarza

Ja tez sie szybko ogolilam ;p a co do wspolzycia to probowalismy, bo tez dlugo sie nie kochalismy, maz byl zblokowany jak mialam mala w brzuszku;) nie krwawie wcale, odrobine czasem plamie, wszystko zagojone. No ale niestety nic z tego nie bylo, strasznie szczypalo. Odczekam jeszcze az minie te 6 tyg i wtedy z pomoca jakiegos zelu sprobujemy jeszcze raz :-) mijaja w Walentynki, takze beda wyjatkowe. Hehe ;-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Martwię się, ze moja córcia za dużo przybiera.
Urodziła się duża, fakt. 4430 gram. Przez 4 tyg przytyła 900, z czego przez dwa tyg była na butli tylko ze wzg na bilurubine. Dr mówiła ok. Teraz je cyca i dwa razy na dobę butle i przez dwa tyg kolejne 900 gr na plusie . Dr mówi ze jak przyjdę 19 lutego na szczepienie to zobaczymy co i jak bo faktycznie za dużo przybiera. Butli daje od 2 dni 150 ml, to wg tabeli na mleku dawka na 4 miesiąc. Do tej pory pila 120 ml, dawkę na 2-3 mies, czyli prawidłowo. Dwa dni temu zauważyłam ze po 120 ml jest nadal głodna. No ale jak pisze butla 2 razy na dobę. Kiedy dostawała więcej butli jadła co 3,4 godziny. Teraz na cycku co 2,3 godziny je. W nocy co 3 ale dużo mniej. Potrafi jednak mieć przerwę 5,6 godzin. Martwię się ze za dużo przybiera. A maz mówi, ze spaslam dziecko. Nie wiem jak inaczej mogłabym ja karmić. Przecież cyca nie ograniczę... A ja raz więcej raz mniej, jak każde dziecko. Córcia ma 7 tyg jutro i wazy 6220 gram.
Mam jej dawać mniej butli lub wcale? Dwa razy 150 ml aż tak zmienia sprawę? Głownie przecież jest na piersi....
Poza tym dla kogo są te normy na opakowaniu mm? Takie same dla dziecka o wadze urodzeniowej 3000 gram jak i 4500?

Odnośnik do komentarza

Ja odciągam pokarm laktatorem u podaje małej i też z niej głodomorek ja mojej daje 120 i je średnio co 2,5 godz. Po nocy je ok 130 - 140. Mi polożna mówiła aby dawać częściej lecz mniej a w szczególności mm. Z drugiej strony normy ale jak nie dać dziecku jaj jest głodne.

Odnośnik do komentarza

Co do przybierania na wadze to sie nie wypowiem bo jestem zielona. Mala byla wazona tylko raz (w 2 tyg przybrala 500g), tez 19 lutego mamy wizyte i wtedy bedzie kontrola wagi.
Ale co do tabelek na opakowaniach, jest umieszczona na pudelku informacja, ze tabelki sa orientacyjne, a kazde dziecko jest inne i jedno moze jesc troche wiecej, inne mniej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...