Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja krwawiłam 4 dni ale nie było to mocne krwawienie nawet zaraz po cc nie było źle 4 dniach zabarwienie sie zmieniło teraz mam jasno-brązowe plamy.
Ja pokarm ściągam i z butelki małej daje. Sutki mam tak popenkane że krew ciurkiem leciała jak się podgoją to znów zaczne ją przyztawiać.
Mam pytanie jak wasze brzuszki teraz wyglądają. Mój po cc niby źle nie jest ale skóra jeszcze wisi.wczoraj stanełam na wagę i tydzień po porodzie jest minus 10 kg.

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Roksi
Ze mnie tez krew leciała dlugo ale nie jakos strumieniem bo tal byc nie powinno. Idź do lekarza. A teraz po 5tyg okres dostałam tylko ze juz krwawię ponad tydzień :0

Kurcze a ja słyszałam że jak się karmi piersią to nie ma się okresu... a już myślałam że po połogu nie będę się znowu męczyć chociaż przez jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Do dziewczyn z krwawiącymi sutkami. Ja używałam na zmianę opatrunków żelowych Multi-Mam Kompressen i kremu lasinoh hPa lanolin. Nie trzeba ich zmywać przed karmieniem. Po 2 dniach sutki jak nowe. Opartunki żelowe są o tyle świetne że przy okazji chłodzą. Tylko nie wiem czy są dostępne w Polsce. Co do wagi to na nią nie wchodzę. Jak jestem wyprostowana to brzuch płaski ale jak usiądź to jest oponka. Jak wyjdę w końcu z połogu to może jakieś brzuszki zacznę robić.

Odnośnik do komentarza

Byłam właśnie w szpitalu. Po 15 mam się zgłosić na oddział na oczyszczanie. Trafił mi się dziś ordynator, który w ramach pokrzepienia zrąbał mnie że niepotrzebnie jadłam śniadanie. I ze muszę wszystko przetrawić żeby mieć zabieg bo może być nawet zgon. Ost część mogł sobie darować i bez tego mam nerwy. A po jego delikatnym badaniu ledwo siedzę

Odnośnik do komentarza

Witam poswiatecznie :D
Gratuluję wszystkim rozpakowanym mamusiom ;* Ciekawe czy wszystkie jeszcze złapią się na grudzień czy juz styczeń ?
Moja córcia juz ma ponad miesiąc. ... a dopiero teraz powinna się urodzić. O losie jak ten czas leci. ... Teraz jesteśmy na etapie wzdec, kolek,kupek, szczepień i słabo przespanych nocy :D ale i tak jesteśmy przeszczesliwi,że Ją mamy ;*
Inferno współczuję wscibskiego teścia . Ja to już się przyzwyczailam i wszystkich w koło tez, że cyca wywalam jak Mala jest glodna chociaż przykrywamy się pieluszka Żeby nikogo nie zawstydzac I nie krepowac :D

Odnośnik do komentarza

Natalia- nie probowalam,ale gadalam teraz z polozna i przygotowana wode mam jej podac rano na czczo - na czczo? ciekawe kiedy jak je co 3 h :D hahahaha ;)
co do okresu po porodzie to dostalam go 5 tyg po urodzeniu i trwal 1,5 tyg i ona mowi tez,ze moglo tak byc i mam pamietac kiedy go dostalam. to mnej wiecej wiem. :)

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Hej.
My w święta odwiedziliśmy dziadków. Nie było dużo osób to Kornelka dobrze zniosła zmianę miejsca.

Roksi brakiem kupki jeszcze się nie martw. Dopiero po 5-6 dniach bez kupki można się martwić. Zawsze możesz porozmawiać ze swoim pediatrą. U nas czasem kupka jest co dzień a czasem co 3-4 dni.

My teraz podajemy Kornelce kropelki bio gaja. I kolki są mniejsze i śpimy dłużej w nocy.
My mamy już 2 i pół miesiąca. Kornelka jest z każdym dniem silniejsza. Główkę podnosi i to na długo, a w łóżeczku wierci się strasznie. I kumata się robi, bo karuzelki ją interesują i zabawki.
I najbliższych już rozpoznaje.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Natali 30ja mam to samo jak mała chce jeść to cycke normalnie wyjmuje o daje może mam w sobie coś z ekshibicjonisty ale mnie to jakoś nie krępuje...oczywiście też pieluszka zastanian ale to bardziej żeby innym nie było głupio w myśl powiedzenia:niech się wstydzi ten kto widzi bo ja jakoś się nie wstydzę:)
MMK ,aisha,kasienka90 co u Was?dzieje się coś?

Odnośnik do komentarza

Andzia- jak bede na szczepienie tu zapytam.
Co do podnoszenia glowy to moja to samo, jestesmy przerazeni jak szybko to se dzieje! jest tez silna, sama sie przekreca z boku na bok, od dawna zasypia pionowe w lozeczku a potem ide do niej a ona w poprzek! Pilnujemy ja juz na kazdym kroku, obkladamy podeuszkami do okola bo strach.

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

U mnie nic :( dzis 6h spedzilam na IP, byla cala masa rodzacych. Jutro znow na ktg... dzis musialam robic 2 razy (dlatego tak dlugo sie zeszlo), bo mala zasnela i cos im sie nie podobalo, ale pozniej zapisy wyszly prawidlowe i wszystko ok. Jakos jej sie nie spieszy wcale.. moze czeka na 2016 r. ;) albo daje mi czas na wyzdrowienie. Czuje sie juz duzo lepiej, mysle ze jeszcze dzien-dwa w lozku i pokonam przeziebienie.
Tak czytam jak opisujecie co sie u Was dzieje, dzielne dziewczyny z Was. Mam nadzieje, ze i ja sobie tak bede radzic ;-)

Odnośnik do komentarza

Cosmicgirl czuje dokładnie to samo. Przecież to jest naturalne,że dziecko trzeba cycem nakarmić hehe. Wiec niech inni wychodzą :)

Ja na kolki stosuje espumisan. Może troszkę widzę poprawę ale szału nie.ma.

Czy Wasze dzieci po jedzeniu zaraz zasypiaja? Chodzi mi o noc.. moja kolo 3 budzi się, zje i potrafi do 6,7 juz nie spać tylko steka,wierci się, pryta. Tak od tygodnia szaleje.A w dzień spi lepiej i tylko . na brzuchu :D

Odnośnik do komentarza

Natalia - roznie jest, czasami ja nakarmimy i zje z 50 ml i zasypia i nara na 6 godzin, czasami budzi sie sama co 3 h i je i marudzi kolejne 3 godziny. kazdy dzien i noc jest inna. Ostatniozasypua mi po godzinie, 1,5 i budzi sie po 20 minutach i marudzi;/ wlasnie teraz jeczy;/ masakra... ale to przez ta kupke pewnie

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Inferno
Jestem już po. Doktorek stwierdził że jednak mocno krwawiłam. Cały zbieg trwał ok 15-20 min. I dobrze że się zglosiłam. Teraz tylko 12 h karmić nie mogę. No i ktwawi jeszcze mocniej, ale przynajmniej wszystko jest oczyszczone. Nawet nie wiem czy coś po porodzie zostało , czy krwawiłam dla zasady:/ na oddziale była właśnie położna która Kasię odbierała i mnie o nią wypytywała. Miłe to było:)

Co do wagi to obecnie ważę 63.5kg czyli o 2 kg więcej niż przed ciążą. A brzuszek jeszcze jest ale to dopiero 11 dni minęło, więc jest jesczsze czas.

Odnośnik do komentarza

Roksi spróbuj pomasować jej brzuszek w czasie kąpieli. My masujemy wokół pępuszka zgodnie z ruchem wskazówek zegara w czasie kąpieli i po.
Ja do kąpieli mam krem z babydream, a po mamy lotion też z babydream. Jestem zadowolona, Kornelka ma ładną i mięciutka skórę.
Paznokcie obcinamy 2 razy w tygodniu bo tak szybko jej rosną. Łapek nie zakładamy, po urodzeniu też ich nie używaliśmy.

Nam położne na Sr odradzały oliwkę bo ona nie ma właściwości nawilżających, chroni tylko skórę przed utratą wody.

Odnośnik do komentarza

Krasnalowi też skóra schodzi, do kąpieli używam kremowego żelu Babydream a po kąpieli oliwki Babydream albo oleju ze słodkich migdałów.
Ja prawie zgubiłam wszystkie kilogramy, mój brzuch w ogóle nie wygląda jak po ciąży. Chociaż tyle dobrego.
W nocy po przystawienie małej do piersi (co było cholernie bolesne) zaczęło mną telepać jakbym miała ze 40 stopni gorączki i telepie mną do tej pory. Łamie mnie też wszystko i ogólnie czuję się jakbym miała zaraz umrzeć. Mama cały dzień się zajmuje Krasnalem a u mnie baby blues na całego (albo to już depresja poporodow). A jeszcze gorzej mi się robi jak pomyślę, że moja mama za dwa tygodnie wraca do Polski:(

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Jo co sie dzieje? Mierzylad gorączkę? Chora jesteś? Uważaj na siebie zeby cie nie lspalo wszystko po kolei jak mnie:/ i dbaj o cieplo cycków.
Teraz mloda będziemy kąpać a potem na brzusio. Zobaczymy... No juz modle się o ta kupke:/ kurde wystarczyło zmienić mleko na kilkanaście dni i chuj wszystko strzelił;(

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Roksi nie wiem czy to choroba czy po prostu zmęczenie i stres. Co trochę podreperuję cycki to po kilku dniach znów mam poranione i nie jestem w stanie karmić a jak nie mogę karmić cycem to wtedy czarna rozpacz mi się włącza, że zła matka ze mnie. W dodatku w nocy robienie mleka dla Krasnala jest upierdliwe i za dużo czasu zajmuje a ta wtedy się niecierpliwi i drze w niebogłosy.
Szanowny tatuś ma nas totalnie w nosie więc jak mama pojedzie to będę w czarnej dupie :/
Na cyckach trzymam albo Krasnala żeby zasnęła porządnie albo termofor żeby łatwiej było ściągać mleko więc raczej im ciepło.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...