Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Hey Kobietki!
Wagą nie ma co się przejmować na początku ciąży, ja również schudłam i nic nie przybieram, mieszczę się we wszystko, ale odczuwam dyskomfort nosząc jeansy więc jak większość śmigam w leginsach i sukienkach. Brzuszek mam lekko zaokrąglony wieczorami, takze kto ne wie ten nie zauwazy mojego stanu :)

Niezapominajka probowalas zaparcia zwalczyc probiotykami?
Ja na szczescie nie mam tego problemu, ale dokladnie pamietam mękę z ostatniej ciazy, teraz lapia mnie rozwolnienia, najadlam sie polowy arbuza kilka dni temu i przeczyscilo mnie ze wszystkiego, wystraszylam sie bo dolaczyl to tego straszny bol podbrzusza (jelita oszalaly) na szczescie to jednorazowy incydent tak gwaltowny.

Mdlosci mam nadal, wymioty wieczorami, apetytu zero, malo produktow toleruje, wszystko zbyt intensywnie pachnie.

Cd kocykow ja polecam www.lamillou.pl polska marka, cudowne wykonanie, najlepsze materialy, moje dziecko uwielbia ich produkty.

W moim brzuchu pływa Oriana.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvbs9j1lwz.png

Odnośnik do komentarza

Veronika nie probiotyków jeszcze nie próbowałam. Było lepiej po tych śliwkach, siemieniu lnianym i ciepłej wodzie rano ale od dwóch dni znów masakra. No dziś mam już taki brzuch że szok, a wiem ze to tylko przez to. I okropnie się przez to czuję. Ocieżała, zmęczona, i cała napuchnięta. BUUUU:(

Zmykam a jogę.

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Ausia91 tak bylam widok niesamowity chodz malenstwo nie chcialo zmienic pozycji zeby dobrze je pomierzyc to widzialam jak macha raczka i dotyka sie po twarzy. Ah wkoncu wierze ze jestem w ciazy:).
Dziewczyny nie przejmujcie sie tak waga ja schudlam 5kg i teraw waga ciagle mi stoi w miejscu. Pozniej zapewne bedziemy tylko narzekac zeby nie przybierac tak tych kilogramow

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22gzu3norlhze3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość malgosia35

cześć dziewczyny
ja też schudłam 5 kg ,i lekarz powiedział ,że nie mam czym się przejmować,że to na początku ciąży całkiem normalne ( dodam , że u mnie jest z czego zgubić ). Ze do 20 TC można na wadze spadać.

Co do złego samopoczucia , u mnie jeszcze zmian nie ma. Zwracam po 2 -3 razy dziennie i na nic nie mam ochoty. Śpię jeszcze sporo ,ale u mnie dopiero dzisiak zaczął się 13 tydzień wiec jeszcze daje sobie szansę na poprawę.

Brzuszek wieczorami robi się większy, jakbym sobie porządnie pojadla , ale w ciuszki mieszczą się jeszcze wszystkiego ( być może dlatego ze ubyło.mi 5 kg ).

W piątek mam USG prenatalne , wiec juz się nie mogę doczekać, tego dnia.

Ci do zaparć , Mo nic nie dolega , ale wiem ze czopki glicerynowe są bardzo skuteczne i bezpieczne.

Dziewczyny czy któraś z Was już czyje ruchy bobaska ? Bo ja mam wrażenie ,że czuje czasami ruchy mojej kruszynki ( to moja druga ciaza ). Czy w 13 tc można już czuć ruchy ?

Odnośnik do komentarza

Wodna ja z refluxem walczę 10 lat, na to nie ma skutecznych leków, ale pomagają trochę domowe sposoby. Sprobuj jeść migdały lub surową marchewkę, mnie pomaga.
malgosia35 ja w zeszłym tygodniu, miałam wrażenie że czuje, ale to moja pierwsza ciąża, podobno w drugiej (i następnych) mamy czują wcześniej niż w okolicy 18-20 tyg.

My odebraliśmy wynik testu :) będziemy mieć zdrowego synka :) bardzo się cieszę. Wagą też się już nie przejmuję bo dr. Mi wszystko wytłumaczył. Wczoraj miałam cięzki dzień migrena plus nudności, ale mam nadzieję, że to był jednorazowy wypadek :)

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny
Małgosia35 ja w poprzedniej ciąży poczułam ruchy maluszka w 15 tyg, a to była moja druga ciąża. Najpierw myślałam ze to jelita ale kiedy to samo powtórzyło się jeszcze 2-3 razy w przeciągu 2 dni już wiedziałam. Tego nie da sie pomylić z niczym innym. Pierwsze ruchy porównuję do machania skrzydeł motyla w brzuchu:)

Ja dziś byłam u mojej dietetyczki jeszcze poradziła mi na noc czarny zmielony sezam zjeść, mówi ze na bank mi pomoże na zaparcia.

Ale też dzwoniłam do mojej ginekolog i powiedziała ze do 16 tyg żadnych perbiotyków, żadnej laktulozy, czopków itd. Dopiero po 16 tyg tak naprawdę można powiedzieć ze ciąża jest stabilna, łożysko wytworzone. I potem mówi mogę spokojnie ratować się takimi rzeczami z apteki na razie tylko natura i muszę się przemęczyć jeszcze te 5 tyg.

Wiecie byłam wczoraj po połusniu sama na zakupach i weszłam do smyka bo sa przeceny. Chciałam coś moim chłopcom kupić. Ale wiecie jak to się skończyło??? :) Na szarych , polarkowych śpioszkach dla noworodka - nie umiałam się powstrzymać. Mąż miał niezły ubaw ze mnie, ale widziałam ,że sie rozczulił jak zobaczył takie maleńkie śpioszki - widziałam to w jego oczach:)

Dobra spadam jakieś pranie zrobić i coś spakować na piątek bo jutro trudny dzień pracy a w piatek rano badania i potem...nad morze:)

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Niezapominajkaa skąd ja to znam ;) tez juz jeden zestawik musiałam zakupić, razem z mezem mamy bzika na punkcie buldogów francuskich (jednego nawet mamy), takze jak zobaczyłam w h&m body, spodenki i czapeczkę w buldożki nie mogłam sie powstrzymać hehe ;) zreszta z tego co słyszałam, to moja matka juz tez potajemnie kupuje jakies ubranka :)
Dzisiaj to mam jakaś masakrę, ciagle wymiotuje, łudzę sie, ze to tak "na zakończenie" pierwszego trymestru i ze lada moment zapomnę o mdłościach i wymiotach.. A jutro usg genetyczne, nie moge sie juz doczekać i mam nadzieje, ze okaże sie, ze maluszek rozwija sie prawidłowo ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Niezapominajkaa ile lekarzy tyle opinii, mnie lekarz kazał kupić czopki glicerynowe gdy w 6tyg. miałam naprawdę duży problem.
Zazdroszczę ci tego wypadu nad morze, przy tych upałach miasto jest nie do zniesienia.

Co do ciuszków, wiem że dumni dziadkowie już kupili kilka nowych ślicznych spioszków. Ja się staram na razie nie szaleć, ale pokusa jest :) Oglądam też z pasją wszelkie gadzety dla mam :) i wyposażenie pokoików dziecięcych.

Odnośnik do komentarza

Ignesse wypad nad morze super, aczkolwiek mi akurat upały w mieście nie przeszkadzają, ja uwielbiam upały, zawsze się śmieje że powinnam mieszkać gdzieś na południu Europy.
Cieszmy się jednak ze nie będziemy w ciąży w 3 trymestrze w lato bo podobno to maskara jest dopiero - tak słyszałam od różnych dziewczyn, sama nie doświadczyłam.

Ja z kolei nie nakręca się na pokoik, ale wiecie przy trzecim dziecku to hcyba też inaczej jest. Poza tym nie mam gdzie tego pokoiku zrobić bo nas 5 będzie w 3 pokojowym mieszkaniu....mam nadzieję że w ciągu dwóch lat sie stąd wyniesiemy, ze postawimy też nasz dom,który jest w planach od 3 lat chyba ale bez ciśnienia do tej pory. Ale teraz mamy juz ciśnienie, bo kurcze ciasno będzie jak licho.....i jeszcze duży pies:):) Poza tym zdecydowaną większość będziemy mieć pożyczoną od znajomych.
Ale przy pierwszym maluchu to była mega frajda tak oglądać wszystko i wybierać. Ale nie nakręcajcie się bo rynek pełen jest różnych głupot których potem sie nie używa.

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Ja ciągle czekam na usg genetyczne :( jeszcze 12 dni, to będzie koncówka 13 tygodnia. Tak bardzo chciałabym już wiedzieć ze wszystko jest ok.
Jeśli chodzi o pokoik dla dziecka to ciągle się zastanawiam czy w ogóle go już urządzać bo łóżeczko i tak trzeba będzie postawić w naszej sypialni bo chyba nie będę biegać w nocy między pokojami :D no i do tego postawię pewnie komodę z przewijakiem i na tym koniec, a po jakimś roczku zacznie się urządzać pokoik dzidzi :)

Odnośnik do komentarza
Gość malgosia35

Igness
bardzo się ciesze , ze będziecie mieli zdrowe dziecko , to jest teraz najważniejsze. Nawet już płeć znacie, fajnie . Wiec gratuluję zdrowego sunusia.

Madziulka
odedzwij się jak było na badaniach genetycznych, trzymam kciuki.

A ja kochane dwupaczki , życzę Wam spokojnej nocy.
Dobranoc...☺☺☺

Odnośnik do komentarza

Ja z poznaniem plci jesli malenstwo pozwoli to bede czekac do drugiego usg ktore bede miala 04.08. Teraz bym wiedziala lecz uparciuszek nie chcial zmienic pozycji wiedz nawet nie dal sie dobrze obejrzec wkoncu to bylo usg genetyczne a te drugie to juz polowkowe bedzie i to bedzie ostatnie usg dla mnie tutaj w angli chyba ze zdecydujemy sie prywatnie wykonac jakies ale to zobaczymy

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22gzu3norlhze3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...