Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Kaisuis
książki u nas wyglądają podobnie jak u Was więc mu nie daję do łapek...

Ja nigdy wcześniej nie jadłam tyle co w cukrzycy ciążowej... No i już mi tak zostało. Podobno żeby schudnąć to trzeba sporo jeść ale regularnie i u mnie to działa... Może w ciąży trzeba było brać insulinę zamiast chodzić głodnym? Ja miałam tylko nocną a jadłam w dzień bardzo dużo.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Bamcia ja też głuchłam w efekcie trzeciego migdałka. Ostatecznie usunięto mi go w wieku około 8 lat bo nastąpiło też zahamowanie wzrostu.
Myślę, że moje ciągłe anginy i zapalenia ucha byly po części wynikiem owego przerośniętego migdałka a z drugiej strony efektem zadymionego i przegrzanego mieszkania. Wtedy nie zwracano na to specjalnie uwagi. A ja byłam alergikiem co też wtedy było raczej egzotyką...

Paradoksalnie moja córka mimo przerośniętego i zropiałego migdałka nie chorowała. Na trop problemu wpadłam przez jej sapanie i chrapanie. Ciekawe kiedy zacząłby coś "siać". Usunęliśmy go jak miała niespełna 5 lat u około roku jej zajęło przestawienie się na oddychanie noskiem a nie buzią.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Ja się bardzo cieszę, że wyszło jak wyszło. Widzę dużo plusów krótkiej przerwy pomiędzy dziećmi.
W sumie to zanim nam się mały nie zrobił to rozmawialiśmy z mężem, że albo możemy być bezdzietni ale jak już nam się coś zrobi to lepiej mieć dwójkę.
Tyle że jak młody już był to przestaliśmy na ten temat rozmawiać bo chyba tego drugiego trochę się baliśmy. A ja jeszcze do maja muszę ogarnąć mój pierwszy zawód. Więc temat się zawiesił.
Tyle że szybko się odwiesił ;)))))
A ja dg i tak chyba muszę założyć i muszę dać radę.
I w sumie dobrze mi z tym wszystkim pomimo tego że nie wiem czy dam radę. Tzn. muszę dać radę bo nie mam wyjścia :))))
Żeby mi tylko to spanie przeszło to i decyzje będzie łatwiej podejmować.

Odnośnik do komentarza

Kaisuis, Peonia
Przed produkcją drugiego chciałabym przespać chociaż jedną noc bez pobudek, a na to musze jeszcze poczekać :/

A właśnie.... czy są tu jakieś butelkowe dzieci, które jedzą 2 butelki w ciągu nocy? Bo zaczynam wątpić czy to normalne u Julki...

W temacie jedzenia to muszę się Wam pochwalić że w końcu BLW zaczęło przynosić efekty :-) od zeszłego tugodnia zostawiam Julke sam na sam z miseczką jedzenia i widelczykiem lub łyżeczką i ona faktycznie je samodzielnie. Wiadomo że sprzątania mam co niemiara, ale tak z 75% jedzenia ląduje w brzuszku:-) Tylko przy zupie jej jeszcze troche pomagam, bo chce ją pić prosto z talerza:-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

O przespanej nocy.
To była najbardziej kretyńska rada jaką dostawałam w ciąży. "Wyśpij sie na zapas" a ja właściwie ostatni trymestr w nocy przedreptałam, budziłam się kilkanaście razy i ta rzekomo dobra rada doprowadzała mnie do szału.
A mały w nocy budził się co 4 godziny więc w porównaniu z ciążą był to luksus.

Skakanka
Gratulacje dla Julki.
Też się zastanawiam czy mu nie dać widelca ale to będzie niezły sajgon.
A zupę to na bank by sobie wylał na głowę a potem zlizał z podłogi ;)

Odnośnik do komentarza

U nas piękna wiosna, a my kisimy się w domu:/
skakanka
Mikołaj nie je w nocy. Kolacje je jakąś godzinę przed spaniem. Zdarzają się oczywiście wyjątki, że zje w nocy mleko, ale to mniej więcej raz na miesiąc może i jedną butelkę.
Zapalenie ucha stwierdza pediatra, która wysyła nas na kontrolę do laryngologa. Antybiotyk mamy dawać do piątku i w piątek mamy wizytę u laryngologa.
kaisuis
Mikołajowi też czasem zdarza się podrzeć książkę. Tylko zwykle to następuje jak mu wpadnie w ręce taka z cienkimi kartkami.

bamcia
Słyszałam już kiedyś o tym przerośniętym migdale. Zapytam laryngologa, bo do tej pory to chyba nikt młodego pod tym kątem nie oglądał.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Zielona
A gdzie się podziały Twoje wieczorne posty?

Peonia
Przykro mi z powodu zarazy.

Mokka
Oby to był ostatni raz i w końcu to uszne cholerstwo niech sobie pójdzie.

Dziewczyny
Możecie napisać jaki macie teraz rozkład karmienia. Ja chcę chyba połączyć podwieczorek z kolacją bo oba te posiłki słabo idą więc może zrobić jeden większy?
U nas jest:
Mm jak wstanie
9 śniadanie kasza z owocem
12 zupa
15 drugie danie
18 jogurt z owocem
19.30 mm
Macie pomysł na ograniczenie liczby posiłków? Czy zostawić jak jest?

Odnośnik do komentarza

żoo
u nas teraz bardzo różnie bo w żłobku inna kuchnia i raz je tak raz siak... Rano nie wychodzi bez śniadania bo domaga się jedzenia. Czasem dostaje jakąś kaszkę z owocami około 7.30 innym razem jakiś jogurt/serek. W żłobku ma dwa śniadania, obiad i podwieczorek i podobno je ale różnie z ilościami. W każdym razie w domu zjada jeszcze około 17 sporą porcję gęstej zupy jak mu ugotuję albo coś z naszego obiadu jak jest coś co się dla niego nadaje. Bardzo lubi np pulpety z kaszą gryczaną. A około 19-20 zjada kolację. Z reguły znów kaszka/jogurt/serek z owocami a po jakiejś pól godzinie jeszcze kanapkę bo żebrał od nas wiec mu po prostu robię specjalnie. Najlepiej wchodzi chleb z serem żółtym.

Młody nie pije mleka. Od jakiegoś czasu przymierzam się do podawania krowiego bo mm nie halo a w żłobku je krowie, z tym że tam to jakaś zupka mleczna, owoce z maślanką (podobno bardzo lubi) manna na mleku z owocami...

Także u nas bywają różne przerwy między posiłkami. Choć niby jogurt z owocami to lekki posiłek to może Tuniowi 1,5 godz. przerwy za mało? Choć u nas kolacja często rozkłada się na dwie z krótką przerwa... A dziś po obiedzie żebrał i dojadł go bakusiem bio waniliowym w ramach deseru...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Czy z to rzeczywiscie zrezygnowac ze zlobka? Teraz mamy zapalenie oskrzeli. Za 3 mies.gora 10 raz byl w zlobku? Ja I tak pidejrzewam ze bede na l4 do rozwiazania
Tylko mam obawy co do utrzymania ciazy. A jak sie nie uda?

Zoo
Jadlospis napisze pozdniej

Odnośnik do komentarza

U nas ze względu na żłobek też różne bywa z jedzeniem. Jednak więcej czasu spędza w domu, więc u nas tak:
5 posiłków głównych plus podjadanie
Śniadanie mm 6-7
Potem ja albo mąż dzielimy się z młodym naszym śniadaniem czyli zwykle zjada parę kawałków bułki z serkiem albo 1/3 serka wiejskiego
Drugie śniadanie mm 11
Obiad 14 zwykle gęsta zupa, często z mięsem
Koło 16 my jemy obiad i czasami coś tam od nas zje, ale to zwykle kilka kęsów
Podwieczorek 17-17:30 owoce
Kolacja 19:30 kaszka lub zupa

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

MamoWczesniaka
Masz zagwozdkę. Bo niby z nianią by Ci było najłatwiej. Pomogłaby Ci przy starszaku potem mogłabyś z nią wysyłać młodszego na spacer a w tym czasie zająć się starszym.
Ale z drugiej strony jakby się synek już zadomowił w żłobku to byłoby to najlepsze rozwiązanie bo długofalowe.
Może pogadaj w żłobku czy Ci przytrzymają miejsce i byś synka puściła za miesiąc.

Najgorzej, że pomocy potrzebujesz teraz bo później pewnie i choroby się skończą i Ty będziesz miała więcej siły w II trymestrze.
A nie masz możliwości teraz pojechać z synkiem na kilka tygodni do rodziców? Nie pomogą Ci?

Pewnie rozważasz wszystkie za i przeciw na okrągło.
Najważniejsze żeby szybko ktoś Ci pomógł tak abyś teraz mogła odpoczywać.
Szybko musisz zorganizować grupę wsparcia. Może faktycznie jakaś pani na kilka godzin co Ci i obiad ogarnie i na spacer z młodym pójdzie.
Może jakaś studentka albo emerytka. Popytaj znajomych bo czasem ktoś zna takie osoby, które chcą sobie trochę dorobić a niekoniecznie szukają zajęcia na stałe.

Odnośnik do komentarza

U nas jadłospis wygląda mniej więcej tak:
8 - kasza jaglana lub manna z owocem lub kanapka
11.30-12 - jogurt lub owoc
15 - obiad albo zupa albo drugie
17 - żebractwo z naszego obiadu a jak się nie nadaje to kanapka, chrupki kukurydziane lub owoc
18 - w zależności od ilości zjedzonej wcześniej owoc lub jogurt
20 - kaszka na mm

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Baaardzo ciezko dostac sie do zlobka w okolicy. Wiec jak teraz zrezygnuje, to chyba od wrzesnie sie uda cudem gdzies sie dostac. Nawet glownie nie chodzi mi o kase, ze wyrzucilam juz za 3 mies.a mlody byl tam zaledwie 10 razy.

Kurde, nie wiem co robic. W sumie maz mi pomaga duzo, I nie musimy teraz synka odprowadzac do zlobka. Ja siedze w domu. On bedzie tam ryczec a ja lezec na kanapie?

Z rodzicamy do pomocy marna sprawa z wielu-wielu powodow.

Zoo
Mam USG 19 kwietnia. Tez sie stresuje.
Dzis jest mi lepej, nawet cos zjadlam u sie zatrzymalo w zaladku

Odnośnik do komentarza

Witam
Mamowczesniaka
To może kase którą wydajesz na żłobek zainwestuj w opiekunke?
A ciążę na pewno donosisz i to, że synek jest wczesniakiem nie oznacza, że i drugie dziecko urodzi się wcześniej. Nie umartwiaj się na zapas i dbaj o siebie a będzie dobrze. Zobaczysz;-)
Żoo
U nas jadłospis wygląda mniej więcej tak:
Po przebudzeniu: mm ok.90/120 ml
Sniadanie: kaszka 120 ml plus owoce, czasami chlebek
Przed drzemką: zupka ok. 200 ml
Po przebudzeniu: obiadek ok. 200 g.
Podwieczorek: do wyboru owoc, jogurcik, ciasteczko itp.
Kolacja: kaszka ok. 210 ml
Przed zaśnięciem cycek;-))
Skakanka
Jakiś czas temu pisałam o znajomej teściowej, której to córeczka ma już próchnice a jest w wieku naszych dzieci. Okazało się, że jest to próchnica butelkowa, właśnie od karmienia nocnego. Stomatolog kazała przestać karmić małą w nocy i w sumie udało się bezboleśnie ją oduczyć nocnego jedzenia. Może spróbuj dawać Julce do picia w nocy wodę.
Ja Zosie właśnie dopajam w nocy wodą. Sama też się budzę bo chce mi się pić więc nie dziwie się dziecku;-)

Odnośnik do komentarza

Mm3, Kaisuis
Jakie u Was małe porcyjki. U nas wszystko ok 250 - 300 ml.
Może mały trochę mniej potrzebuje i powinnam mu dawać mniejsze porcje.
Dzisiaj zupy zjadł pół miski ale drugie wtrząchnął całe.

Nie będę się przejmować, że nie dajada bo może potrzebuje teraz mniej.

MamoWczesniaka
Znajoma pierwszą swoją ciążę w dużej części przeleżała i w końcu urodziła po terminie.
A dwie kolejne przebiegły książkowo.
Każda ciąża inna. Nie stresuj się na zapas.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...