Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

co do wózka - mam za sobą już własnie noworodka grudniowego wychowywanego w warunkach podmiejskich - sprawdza sie : duża gondola, bo ma pomieścić kombinezony, kocyk i długo z niej korzystasz, przydała sie unoszona część pod plecami/głową dziecka, bo już na etapie kwietnia nie chcial plasko leżeć, tylko świat go ciekawił, elastyczne zawieszenie - ja miałam nawet na pasach skórzanych (już chyba nie produkują) więc nawet mogłam bujać, rewelacja, bo młody budził sie gdy tylko wózek stawał i mogłam go troche oszukać ;) a zima wywlekanie ryczącego niemowlaka z wózka to ostra jazda bez trzymanki... no i łatwośc składania i mozliwość doczepienia fotelika samochodowego do stelaża od wózka - absolutna koniecznośc, chyba że chcemy inwestowac w osobny układ jezdny - przy wielkogabarytowych sklepach badz na wyprawe do centrum na spotkanie z kolezanką - niezastapione! :) bardzo krótko korzystałam z dużej spacerówki, którą miałam w zestawie, bo młody był ekstremalnie ruchliwy i potrzebowałam raczej lekkiej "parasolki" żeby zapanować jedna reką nad sprzetem a druga nad gzubem ganiającym jak młody terier :) może coś z tych doświadczeń wam sie nada

Odnośnik do komentarza

Oj, jak sie rozpisalyscie, az nie pamietam, ktora o czym :-). W kazdym razie czesc nowej mamie :-). Co do imienia dla dziewczynki to Ines jest sliczne- znam dziewczyne o tym imieniu- piekne ciemne krecone wlosy i w ogole egzotyczna uroda, bardzo do niej to imie pasuje. U mnie tez upal, odechcialo mi sie biegania po miescie. Tez odechciewa mi sie gotowania i jedzenia obiadow, zapycham sie owocami. Od dwoch dni nie mam weny do sprzatania, wypadaloby ogarnac. Mam kotke dlugowlosa i kłaki fruwaja wszedzie. Alez mi sie nie chce....

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

ja starszego mam na wakacjach więc w ogóle zadnej motywacji do gotowania itp... ale dobry koktajl z ogórkiem, jabłkiem , kiwi i awokado to w zasadzie wartościowy posiłek ;)
Annmm chyba cie do tego zainteresowania dzieciecymi fatałaszkami nim dowiedziałaś się o ciaży już hormony popchneły, tylko hihi kierunku nie rozpoznałaś :D ja pamiętam że 14 kwietnia wieczorem stwierdziłam, że mam dosyc tego przeciągającego się napięcia przedmiesiączkowego i bolących piersi... BOLĄCYCH PIERSI??? i tu pognałam do jedynego czynnego o tej porze hipermarketu i nabyłam testy ciążowe sztuk dwie, które trzesac sie zrobiłam natychmiast...
ech tak teraz pobujac sie na materacu na jeziorze...

Odnośnik do komentarza

Jest nad coraz więcej, dziękuję raz jeszcze za duże wsparcie. Miło przeczytac, że szyjka wracała u niektórych z Was do normy, zwaźywszy na to że jedna, niezbyt sympatyczna pani dr zapewniła mnie, że samo się nie sklei, paskuda! Dopadła mnie rozpacz i łzy, ale podniosłam się i walczę :) czuję ruchy i to jest najważniejsze.
Od ciągłego leżenia kosmicznie bolą mnie plecy, a przez leki mam koszmarne sny, wyniku z posiewu nadal brak, może coś się hoduje- mimo braku objawów klinicznych, jest prawdopodobieństwo, że złapalam na basenie jakąś bakterię, która spowodowała zakażenie, a wiecie że to bardzo niebezpieczne w ciąży i może prowadzić do poronienia, skracania szyjki etc. jeśli tak jest wystarczą leki przeciwbakteryjne i wszystko wróci do normy, jeśli nie...będziemy szukać rozwiązania. Wyniki moczy oraz morfologii mam wzorowe, Crp rownież, jednak o nuczym to jeszcze nie świadczy.
Pessar moźna zakładać w każdym momencie ciąży, są dwie szkoły, jedni lekarze nie wierzą w dzialanie szwu inni natomiast obalają skuteczność działania pessara, jest on wg mnue super alternatywą, bezinwayjny, bezpieczny, chyba że odczuwa się porządne skurcze, wtedy żadna Z tych metod nie jest dobra. Za chwilę podrzucę fajny artykuł.
Dużo zdrowia, uważajcie na siebie, w tę tropikalną pogodę ;)

W moim brzuchu pływa Oriana.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvbs9j1lwz.png

Odnośnik do komentarza

Witam Patrycje :) Kurcze, a ja dzis ugotowalam barszcz, to byl blad. Milak, a jakie kolka na ten snieg mialas? Duze pompowane? Bo ja wyhaczylam taki wozek z malymi kolami a mieszkam na przedmiesciach, ktore kiedys byly wsia i tu takie fajne drozynki przylesne sa sniegowe. Hehe, no wlasnie a u mnie te bolace piersi uspily czujnosc. Niezapominajko, moja ciotka ma synow - trzech, jeden by za drugiego skoczyl w ogien, pomagaja w sprzataniu chalupy, robia zakupy. Ona tylko narzeka, ze z synem nie da sie pogadac jak z corka, ze sie nie zwierzy, nie pozali na babski los. Moja tesciowa natomiast ma oparcie tylko w synu, bo corka ma ja niestety w d...

Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkim:) U mnie tez taki upal,ze nawet pies lezy jak zabity.
ausia odradzalabym kupowanie wozka przez internet jesli nie widzialas go na zywo. Ja tak szukam od miesiaca i nadal nie znalazlam. Ogladalam w katalogu,super,filmiki na youtubie,super a potem wycieczka do sklepu i zawod:/ Jeden znalazlam genialny twarda gondola,zamieniala sie w fotelik,do tego spacerowka z genialnym zawieszeniem,ale.. jak spojrzalam lepiej w ta gondole to wielkoscia w srodku przypominala sciereczke kuchenna. Dziecko powinno byc chyba super male i jezdzic nago lub tez zmienic wozek w 6 tyg zycia:) Tak samo gondola quinny,sklada sie na plasko co jest super praktyczne,ale nie mozna jej zamontowac w samochodzie,a jako,ze dziecka nie wolno wozic w foteliku cosy wiecej niz 2h,na dluzsza wyprawe bez gondoli w samochodzie ani rusz. Musisz tez brac pod uwage kola i amortyzacje,bo po kafelkach w sklepie wszystko "sunie",ale wczoraj widzialam mame z wozkiem na nierownym terenie i to dziecko az podskakiwalo takie byly beznadziejne kolka. Ten link co wstawilas wyglada ladnie,ale jak mozesz to sprobuj go najpierw obejrzec na zywo;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlh371lbevm3jb.png

Odnośnik do komentarza

Wlasnie sie dowiedzialam, ze corke zabiera od czwartku brat :-) az do niedzieli beda na biwaku. Nad wodą i z kuzynkami bedzie sie dobrze bawic, a ja odpoczne :-). Moze mąz pojedzie w trase....hehe bede robic co mi sie podoba :-D. On sie tylko smieje, ze zacieszam do tych malych ubranek i jak sie Natuś kręci. Faceci...

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

My mamy dla dwulatka quinny zapp xtra spacerówka od narodzin, kubełkowa, malutka, wszędzie się mieści, uwielbiam ją, malutkie plastikowe koła sprawdzają się w każdych warunkach. Napisałam od narodzin, ale uźywaliśmy jej od 8 miesiąca i nie wiem jak sprawdzi się dla niemowlaka, powinien mieć chyba płaskie podłoże...ma w zestawie adaptery do maxi cosi, mój synek jest z lutego, większość czasu go werandowałam, po ciężkiej cesarce nie mogłam 3 miesiące spacerować za dlugo więc poźyczyliśmy gondole od znajomych na 3 miesiące.

W moim brzuchu pływa Oriana.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvbs9j1lwz.png

Odnośnik do komentarza

Veroniko, trzymaj sie, wierze, ze wszystko bedzie dobrze u Ciebie i Reni tez. Wiem, to lezenie i czekanie jest straszne, ja tez po amniop. musialam lezec i wszystko mnie bolalo, kregoslup wysiadal, caly czas sprawdzalam, czy nie odchodza mi wody plodowe a potem 3 tyg. stresu i czekania na wynik. Trzymam kciuki i jestem przekonana, ze wrocisz niedlugo do normy i pokazesz te ubranka po Twoim synku, pamietasz;)?

Odnośnik do komentarza

HunnyBunny no właśnie tak jak Veronika ciekawa jestem tych gondoli do samochodu? Ja kupiłam Quinny Moodd, a fotelik maxi cosi zamierzam, tylko jeszcze nie wiem czy kupować z bazą czy nie.
Z tego co do tej pory sie dowiedziałam, nie ma opcji wożenia w samochodzie bez fotelika czyt. w gondolii, ale może się mylę, napisz coś o tym

Odnośnik do komentarza

Annmm oczywiście! Ułozyłam już rozmiarami, mam ubranek całe pudła, niesamowite ile po 2 latach się uzbierało!

Ignesse wózek kupiliście cudowny! Jestem w nim od zawsze zakochana tak jak w stokke xplory. Po synku mamy maxi cosi, nie bedziemy już wymieniać, ale gdybym teraz miała wybór zastanowiłabym się nad cybex Cloud Q, z testu adac uzyskal 1,9, pozycja rozklada się do prawie leżącej, może będzie pasował do Waszego wózka.

W moim brzuchu pływa Oriana.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvbs9j1lwz.png

Odnośnik do komentarza

veronika juz 3 lekarzy mi to mowilo jak i siostrze meza, plus sprzedawca w sklepie z wozkami nas o tym uprzedzal. Mieszkam we Francji i mozliwe,ze tutaj klada wiekszy nacisk na to,ale zdaniem lekarzy cosy nie jest dobre dla kregoslupa dziecka. Powinno sluzyc do krotkich wypadow do sklepu czy do lekarza,ale nigdy w dlugie trasy czy do spania godzinami. Co do gondoli to wiele twardych gondoli ma adaptery do mocowania w samochodzie lub tez przy samej gondoli jak na przyklad jedna z takich,ktora ostatnio ogladalismy miala specjalne zapiecie do pasow samochodowych. Problem jest tylko taki,ze gondola w samochodzie zabiera dwa miejsca,wiec jesli to pierwsze dziecko to ok,ale potem to juz zalezy od wielkosci samochodu. Dla niektorych pewnie nie bedzie to wazne,ale u nas np rodzina meza mieszka 1000km od nas,a moja w Polsce 1200km. Wiec jesli wybierzemy sie samochodem to bedzie to dla nas koniecznosc.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlh371lbevm3jb.png

Odnośnik do komentarza

Hunnybunny super, że podzieliłaś się z nami nowinkami z Francji. Z niemowlakiem w maxi cosi, jeździliśmy z de do holandii, z holandii do pl, byly to czasem 11 godzinne podróże, puki co jego kręgosłup jest ok ;) pozycja embrionalna jest praktykowana przez niemowlaczki jeszcze jakiś czas po narodzinach. Jest to jednak ciekawe rozwiązanie, ale czy bezpieczne jak fotelik?

W moim brzuchu pływa Oriana.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvbs9j1lwz.png

Odnośnik do komentarza

ignesse w zaleznosci od typu gondoli ma ona albo specjalny adapter tak jak niektore cosy,albo mocowania na pasy. Jest w 100% bezpieczna. Siostra meza ma troje dzieci z czego najmlodsze ma w tym momencie 5miesiecy. Wlasnie sa na wakacjach i do przejechania w ciagu 2.5 tyg maja 3000km. Przy kazdym dziecku tak podrozowali,bo rodzina mieszka na samym poludniu kraju,a my na polnocy. Dlatego bardzo nas na to uczulali przy wyborze wozka. Wiec kupimy taki przy ktorym mamy mozliwosc montowania i fotelika i gondoli w zaleznosci od dlugosci trasy na ktora sie wybieramy;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlh371lbevm3jb.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez czytajac coraz wiecej glupieje i jestem.zielona poki co w temacie wozkow, ogladam te co polecacie, ale tak jak ktoras z Was mowila, trzeba sie przejechac do sklepu i samej przetestowac - i tak tez zrobie napewno :) .
Wozek musi byc wiadomo wygodny lekki zwrotny latwo sie skladac ale tez sie musi nam podobac, i licze na milosc od pierwszego wejrzenia w sklepie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...