Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Sh88
fotelik bumbo jest dla maluchów jeszcze niepewnie siedzących, a jak widomo nasze sie do siedzenia garna al e jeszcze marnie im to idzie. Zobacz jak mój w tym siedzi, dokładam mu stoliczek od kompletu i sie w nim bawi. Za długo go w tym ne trzymam, ale zawsze jest urozmaicenie. Np siada na blacie w kuchni jak gotuję :)
Fotelik jest bardzo stabilny.
Też go w tym karmię.

Karmic zamierzam do około roku, nie dłuzej, tak jak starsze dzieci.

Jakoś nie umiem zaakceptować widoku, jak np. dwulatek sam sciąga matce bluzkę i sięga po "swoje"....

monthly_2016_04/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_47181.jpg

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peoniu, ale słodziak ten Twój synuś :) Wczoraj własnie jak pisałaś o tym siedzisku to z ciekawosci wygooglowała, bo nawet nie wiedzialam ze takie jest. Rzeczywiscie przydatna rzecz, wszedzie mozna ze sobą zabrać.

Sh, tez bym do roku chciała, to tez zalezy kiedy wroce do pracy. Ale wiem tez od znajomych ze czasem ciezko dziecko odstawic, ze samo domaga sie cyca. Moja szwagierka córke karmila chyba jakos do ponad 2 lat i faktycznie niefajnie to wygladalo, takie duze dziecko a przy cycu. Ale za cholere nie chciala sie odzwyczaic. Chyba dopiero solą zaczeła smarowac sutki i mała odpuściła, a przy drugim dziecku przyklejała plaster na sutki i tlumaczyla ze mleczko sie skonczylo :P Zadziałalo ;)

Odnośnik do komentarza

Sh
U mnie plan był że będę karmić do połowy marca, może do końca marca jak się uda. Chciałam sezon grypowy karmić aby ustrzec przed mikrobami brata i kolegów z przedszkola. Mamy koniec kwietnia i nadal karmię. Zobaczymy jak to pójdzie ale nie sądzę abym karmiła dłużej niż pół roku.
Cosmic
Ja uczyłam 2 tyg picia z butli, ale do picia dawałam moje mleko. Teraz jak musiała mm nie było problemu. Czasem próbuję podać herbatkę z różnym rezultatem. Ale jak jest spragniona to pociągnie, jak nie to tylko żuje smoka.
Peoniu
Fajne zdjęcie :)

Kurna muszę się spakować, bo na weekend jedziemy do teściowej, ale jakoś tyłka nie chce mi się ruszyć

Odnośnik do komentarza

Kurcze, jakby moj maly chcial ciagnac cyca bez problemu i nie musialabym sie kitrasic z laktatorem to tez chcialabym pewnei do roku, ale juz pomalu mam dosc, wiec mysle ze do pol roku tak na 100 a potem stopniowo bede schodzic tak jak pisalam dwa lub raz dziennie kp, chociaz pewnie bedzie mi ciezko. Wiecie jak mi bylo ciezko przelknąc to, ze moj maly woli butelke od mojej piersi, normalnie to macierzynstwo przestawia co nie co w glowie ;p
Grudniowa mamo od kiedy mial mniej-wiecej 2 mies, zaczelo sie ze strasznie sie rzucal przy piersi, ale to raczej wynikalo z tego, ze pokarm za szybko wyplywal a on za szybko jadl i bolal go brzuch, potem jak czasem podalam mu odciagniete mleko bo np gdzies wychodzilam + pewnei dawanie smoczka, przyczynilo sie do tego, ze potem juz w ogole nie chcial jesc z piersi histeria na maksa, z butelki jadl chetniej ale z iloscia ml tez szlu nie bylo takze, problem jest zlozony nie chcial piersi a z iloscia z butli tez nie bylo szalu, ale z butli przynajmniej chcial jesc, no i dodatkowo jeszcze ulewanie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie bo długo się nie odzywalam ale Mam straszny problem. W grudniu 2015 urodziłam śliczna córeczkę, poród był naturalny, znieczulenie zewnatrzoponowe, ogólnie wszystko ok. Trafiłam jednak zaraz do szpitala z jakimś zapaleniem. Wyszłam i było ok... Ale... Od porodu minęło 5 miesięcy a ja nadal krwawie. Przez ten czas był tydzień odpoczynku 8 tygodni po porodzie. Na usg nic nie widać, na badaniu też... Nadzerki żadnej, nic mówiącego skąd ta krew. Lekarz przy badaniu po dotyku stwierdził ze boli mnie macica, jajniki już nie. Dostałam wcześniej cyclo 3 fort i krwawienie trochę zlagodnialo. Potem znów zaczęło się nasilac. Nawet występują skrzepy krwi. Teraz mam antybiotyk i krew się jedynie tylko rozjasnila bo wcześniej była czarna. Czy ktoś miał taki przypadek? Dzień w dzień noszę podpaski. Jestem już zmęczona, mam anemie, strasznie mi wypadają włosy garściami. Czy ktoś z was miał taki przypadek? Dodam że karmie piersią

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Peoniu śliczniuchny synuś widać ze mu sie podoba siedzonko :)) mały książę !!
Cosmic u mnie wyglada to tak ze Stas jest przyzwyczajony do butelki i mleczko zje chętnie jednym ciągiem. Ale jak mu dam wody to krzywi sie do dzis. Na początku go nawet naciągalo. A z herbatka jest podobnie no i gryzie smoczek. Podaje mu butle do buzi i na początku jest sprawdzenie sytuacji potem detektywi wzrok na mamę i uśmiech Monalizy hehe no tak jakbym go chciała czymś oszukać, a pozniej juz sobie sączy i gryzie.

Ja nie wiem do kiedy będe karmić tez na pewno do roku max bo także przeraża mnie widok podlatujacego dziecka i zagladajacego mi pod koszulkę. Zreszta u nas chyba sam przestanie jak bedzie juz drugie w brzuszku bo sie pokarm zmienia czy coś. Ale dzis ostro kupiłam lajbik do karmienia zamiast zwyklaka bosz kurwosci te taniochy przy praniu mi sie rozwalają.

Lajbik czyt. cycnik ;)

Natka ja w nieprzewidzianym szybkim tempie przestałam krwawić i do tego miałam jeden maluteńki okres przed braniem tabletek (22.01) i do dzis żadnych krwawień plamien. Także tu nie pomogę. Ale włosy każda z nas teraz okropnie traci bo od 4 miesiąca wypadają te z ciazy i te naturalnie wypadające.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

natkaja niestety też nic nie pomogę bo u mnie było wszystko ok.ale na twoim mieści też już bym się zaczęła martwić.to coś za długo trwa.a co mówi lekarz?ma jakieś podejrzenia co to od czego?a może powinnaś się skonsultować z kimś jeszcze?
mama Stasia lajbik hehe pierwszy raz słyszę te słowo!
Peoniu śliczny bobas!a takiego siedziska jeszcze nie spotkałam ale wygląda fajnie.
No z ta butelka to zobaczymy jak będzie tzn i tak będzie musiała się nauczyć:)
Mojej siostry mała za 2tyg kończy rok i już słoiczków jeść nie chce tylko wcina normalne obiady:)

Odnośnik do komentarza

Ja chce na pewno karmić do 6 miesięcy, a jak bedzie potem to jeszcze nie zdecydowałam... Do pracy narazie nie wracam, chociaz tęsknie za pracą ;) nie opłaca sie, trzeba by płacić niani, a te się tu cenią. Co wiecej, nie chciałabym zostawiać dziecka z kimś obcym. Chciałam dziecko- to bede je wychowywać. Finansowo możemy sobie na to pozwolić, wiec uważam że to najlepsze wyjście.

Natka
Udaj sie może do innego specjalisty po druga opinie, przecież nie moze wiecznie z Ciebie krew lecieć bez przyczyny! I jedz buraczki :* na anemię ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Natka
Ja miałam dodatkowe silne krwawienia ale jakieś 10 dni po porodzie. Usg też mi mu nie wykazało ale miałam łyżeczkowanie i okazało się że miałam fragment łożyska. Stąd te silne krwawienia.
Na twoim miejscu skonsultowała bym to z innym lekarzem, bo to nie jest normalne, tum bardziej że pisałaś nawet o ciemnej krwi.

Odnośnik do komentarza

Peoniu- mlody prześliczny, slodziak taki w tym siedzisku. Powiem szczerze ze nie mialam pojęcia ze takie są. Do jakiego momentu maluszek sie w nim miesci? Jakieś ograniczenia wagowe są?
Natka- myślę że wypadanie włosów dotyczy teraz każdej z nas w mniejszym lub większym stopniu ale to krwawienie raczej normalne nie jest. Nie czekaj i koniecznie zglos sie do innego lekarza. Polog nigdy nie trwa tak dlugo, jakas przyczyna musi być. Kochana nie czekaj tak dlugo

Odnośnik do komentarza

Już zmieniłam lekarza. Tamten poprzedni nic nie powiedział. Stwierdził że mam cienkie endometrium a na opisie usg tego nie uwglednil. Podejrzewał ciążę pozamaciczna ale to się nie sprawdziło. Ten mówi ze prawdopodobnie nie doleczyli mnie w szpitalu po porodzie i od niego dowiedzialam się (wyczytal w kartach) ze dostawalam wtedy antybiotyki których nie daje się gdy się karmi, ze miałam malowodzie przy porodzie i ze straciłam dużo krwi a to ze no krew bardzo leciała to mi powiedzieli ze czasem tak jest.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, te foteliki Bumbo sa dla dzieci od 3 do 9 miesiąca, trzymających głowkę, ale nie musza siedzieć - powinny sie podciagac same jak złapią opiekuna za ręce. Mój uwielbia siedzieć, głowe trzyma pewnie już od dawna.

Jednak nie wiem, czy w foteliku się zmieści do 9 miesiąca z powodu swojej grubasności :) Ledwo wchodzi w ubrania na 6 miesięcy....

Moim zdaniem pasy są zbędne, u nas były i od razu je wymontowałam.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

cześć mamusie!
ja po wizycie u kosmetyczki i fryzjera mam wrażenie że zaraz lepiej wyglądam, a tu tylko regulacja z henną i podcięcie końcówek a czuje sie naprawdę dużo lepiej. Moja kruszynka przy babci obróciła się na brzuszek dwa razy.
Peonia- twój synuś to cudowny pączuś! krzesełko kapitalna sprawa.
Natka- idź do lekarza jak najprędzej, ja też polecam sok z buraków a najlepiej z kiszonych w ciąży piłam jak mi morfologia spadała, po miesiącu codziennego picia były efekty. poleca się także jedzenie żółtka i soku z pietruszki ( koktajl)

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Natka ja 8 tygodni krwawiłam po porodzie. Okazało się że miałam kawałki łożyska. Po łyżeczkowanie przez 2 tygodnie nadal krwawiłam. Moja super gin przepisała mi tabletki antykoncepcyjne dla kobiet karmiących piersią. Powiedziała mi że to pozwoli uspokoić się mojej macicy. I faktycznie wzięłam tylko jeden listek na zatrzymanie krwawienia. Do tej pory nie krwawię.

Peonia super masz tego bobasa. Świetnie wygląda w foteliku:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...