Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja kupię Octenisept. W Bydgoszczy w jednej aptece można kupić uzupełnienie , ten największy jak dobrze pamiętam kosztuje około 20zł. Moją mamę wypuścili z dziurą w brzuchu (5x5cm i głęboka na 4cm) po operacji na przepuklinę. I ja jako najsłabsza z rodziny tylko dałam radę robić jej opatrunki. I właśnie octeniseptem na gazik i przecieranie tej dziury, pobudzanie tkanek do gojenia. Więc taki pępuszek mnie nie przeraża. U córci używałam spirytusu i wszystko było ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37gu1rcmv5lyjm.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny
Proszę o przypomnienie, jaki termometr bezdotykowy polecacie?

Zrobiłam sobie listę do zakupów z apteki, co jeszcze byście dodały lub odrzuciły?
aspirator do nosa
sól fizjologiczna w ampułkach lub Marimer Baby
termometr bezdotykowy
Octenisept
jałowe gaziki ( 5cm x 5 cm)
termofor z pestek wiśni
podkłady poporodowe (ginekologiczne) np.. Absorgyn, Bella Mamma
majtki poporodowe z oddychającej siateczki
wkładki laktacyjne
maść na popękane brodawki ( Maltan, PureLan Medela – tych nie trzeba zmywać)
tantum Rosa- saszetki
pieluchy jednorazowe w kształcie podpasek
podkłady do przewijania ( 60 x 60)
nożyczki do paznokci lub cążki
kwadratowe duże płatki kosmetyczne firmy bella
szczoteczka z naturalnym włosiem
Coś do kąpieli np.. Ziajka – płyn do kąpieli dla niemowląt natłuszczający.
krem przeciw odparzeniom np.. alantan krem, bepanhten, linomag

Jeśli chodzi o przybory toaletowe dla maluszka to jeszcze porównam ceny w aptekach, a gdzie indziej, ale tą szpitalną wyprawkę chcę zamknąć jak najszybciej.
Ile pieluszek jednorazowych zabieracie do szpitala?

Odnośnik do komentarza

Nasze forym dziś nie bardzo tętni życiem. Chyba już wszytkie zmeczone jesteśmy. Ja po wczorajszych naleśnikach ledwo się ruszam. Okropnie bolą mnie jelita z lewej strony. W dodatku mała mniej kopie. Zawsze wyrabiała się w pół godziny z 10 kopniakami a teraz prawie godzinę jej to zajęło. Czasami pokłuwa mnie w pochwie, nie wiem czy to pochwa czy szyjka. Oby było wszystko ok bo abi razu nie miałam badanej szyjki jak już wcześniej pisałam. Na szczęście w czwartek wybieram się prywatnie na usg, to trzecie ktore robi się do ukończenia 32 tyg. U mnie to będzie dzień przed.
Wczoraj uprałam pościel i mąż musiał wywiesić, bo nie dałam rady. A dziś normalne pranie i też nie wiem jak rozwieszę, a będzie już ciemno jak on wróci. :/

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Ja dzis tez analize kosmetykow robie. Moja wstępna lista wyglada tak:
Płyn pielęgnacyjny do kąpieli Babydream niebieski z Rossmanna
Krem na mróz i wiatr Babydream Baby Wind und Wettercreme
Bepanthen Baby Extra Ochrona krem do codziennej pielęgnacji pupy
Bepanthen Baby Regeneracja - doraźnie na odparzenia
Octenisept - do pępka i na moje szwy
Sól fizjologiczna

Do tego mam juz wkladki laktacyjne, majtki siatkowe,podklady poporodowe bella mama, chce dokupic zwykle podpaski jeszcze na pozniej, platki higieniczne, gaziki. Szukam czegos dobrego na sutki, wlasnie zeby nie trzeba było zmywać.
Do czego będziecie używac Tantum Rosa bo widze że sie regularnie pojawia a nam położne na sr nic o tym nie mówiły?

Odnośnik do komentarza

ignesse
Ja dzis tez analize kosmetykow robie. Moja wstępna lista wyglada tak:
Płyn pielęgnacyjny do kąpieli Babydream niebieski z Rossmanna
Krem na mróz i wiatr Babydream Baby Wind und Wettercreme
Bepanthen Baby Extra Ochrona krem do codziennej pielęgnacji pupy
Bepanthen Baby Regeneracja - doraźnie na odparzenia
Octenisept - do pępka i na moje szwy
Sól fizjologiczna

Do tego mam juz wkladki laktacyjne, majtki siatkowe,podklady poporodowe bella mama, chce dokupic zwykle podpaski jeszcze na pozniej, platki higieniczne, gaziki. Szukam czegos dobrego na sutki, wlasnie zeby nie trzeba było zmywać.
Do czego będziecie używac Tantum Rosa bo widze że sie regularnie pojawia a nam położne na sr nic o tym nie mówiły?

Mi położna polecała na sutki/brodawki Maltan, PureLan Medela – tych nie trzeba zmywać.
Na mojej liście wyprawkowej od położnej jest Tantum Rosa
Tantum Rosa – do dezynfekcji krocza do podmywania – działa odkażająco i przeciwbólowo. Saszetkę trzeba rozpuścić w 0,5 litra PRZEGOTOWANEJ chłodnej wody. Po porodzie nie należy korzystać z takiego do irygacji.

Kosz na brudne pieluchy:
http://www.sangenic.org/
Planuje kupić, ale już po porodzie.

Odnośnik do komentarza

Ignesse ja tak robilam, dodatkowo wkladalam w woreczek, nie bylo nic czuc, wiadomo, ze kosz sie szybko zapelnia i szybko oproznia. Tantum rosa do pielegnacji okolic intymnych w pologu, mnie pomogl, ja juz w szpitalu zaczelam z nim przygode, mialam taka mini miseczke;) dziewczyny radzily sobie lepiej z butelka przecieta po zywcu zdroj:D Ale okazuje sie, ze Octenisept kladzie na lopatki wszystko. Musze zapamietac te strone 701 :) lista rewelacyjna :)

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczyny bardzo dawno nie zagladalam na ten watek. Jestem obecnie w 30 tygodniu ciazy tak wychodzi z wyliczen mojego lekarza. Tydzien temu powinformowal mnie czyli w 29 tygodniu ze synek wazy 1,400 . ale dal mi skierowanie do specjalisty z lepszym sprzetem bo cos zauwarzyl na usg i stwierdzil ze lepiej niech zobaczy to specjalista bo nie wiadomo czy sama urodze czy przez cesarke. Wiec pojechalam do tego specjalisty zrobil mi szczegolowe usg doslownie wszystko nawet to czy prawidlowo przeplywa krew przez pepowine i poinformowal mnie ze synek wazy 1,800. Zastanawiam sie komu teraz wierzyc czyzby moj lekarz pomylil sie w wadze dziecka az o 400 gr? Czy poprostu zle mi wyliczyl tygodnie. Jestem skolowana.

Odnośnik do komentarza

Tez biore jelenia :) a tantum naprawde mnie postawil na nogi. Po tyg. sama wlazlam do auta i pojechalam na zdjecie szwow. Rybka, a jak wam polozna mowila, ze przy kazdej wizycie w toalecie? Czyli ile saszetek dziennie, bo ja juz nie pamietam, chyba dwie stosowalam, ale naprawde ulga, tylko jak dla mnie roztwor musi byc cieply, zimnym sie nie poleje za nic w swiecie:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...