Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Dawno mnie tu nie było, dużo czytania :D no ale co tam, powiem Wam, że spotkało mnie coś głupiego i strasznego.. poparzyłam sobie trochę brzuszek :/ takie dwa burchle 2x2 cm .. zeszła skórka, pewnie strupem zarośnie.. ech..ale na szczęście mała szaleje w brzuszku jak szalona ;-]
powoli myślę też tak jak niektóre z Was o wyprawce dla córuni, dużo tego jest.. a szczególnie do szpitala ile trzeba wziąć :/
ps. jest tu któraś mama z większą wadą wzroku (krótkowzroczność)? jeśli tak, to co myślisz o porodzie naturalnym czy lekarz zalecił cesarkę? ja jeszcze nie rozmawiałam z lekarzem, ale jak będzie trzeba, to zaświadczenie od okulisty wezmę, że potrzebna cc, ze względu na wadę wzroku :)

Odnośnik do komentarza

A ja mam Westa, chłopaka i ciekawa jestem jak się z Oskarem dogadają. Myślę, że większych problemów nie będzie, bo pies kocha wszystkie dzieci i najchętniej by je wylizywał i grał z nimi w piłke, ale wiadomo dziecko i za ucho pociągnie, a i w ogon może dziabnąć :)
Ja mam -2 więc to nie wiele, ale rodzić chce naturalnie więc nawet się nie będe starać o to zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza

ps. zacytuję:
Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wskazaniem do cięcia cesarskiego są wyłącznie zmiany zwyrodnieniowe na siatkówce – zaawansowane retinopatie i odwarstwienie siatkówki. Liczba dioptrii nie ma tu więc nic do rzeczy, bo krótkowzroczność – bez względu na stopień zaawansowania – w ogóle nie jest wskazaniem do porodu operacyjnego. Poród nie powoduje bowiem pogłębienia się wady wzroku, w tym wypadku krótkowzroczności.

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/porod/wady-wzroku-a-porod-jakie-problemy-z-oczami-sa-wskazaniem-do-cesarskie_36817.html

wiem, że nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego, ale tak czy inaczej lepiej zapytać lekarza prowadzącego.. niby z drugiej strony można rodzić naturalnie, ale jak wyjdą jakieś powikłania przez to, wtedy pretensje zostają tylko do siebie, że nic się w tym kierunku nie zrobiło...

Odnośnik do komentarza

Sweetie potwierdzam, co napisala hunnybunny. Ja mam -6, ale to nie bylo i nie jest wskazanie do cc. Rodze naturalnie, ale na caly czas porodu zatrudniam indywidualna polozna i mysle, ze teraz bedzie dobrze. Dziz, ile tych gadzetow. Jak mnie wychowali moi rodzice w prl bez tego? Co do przewijaka i wanienki, to zakup robie w ikea. Tam sa tez komody z przewijakiem, czyli jeden kapielowy z wanienka bede miec w lazience a ten drugi z szufladami w sypialni.on jest super, bo sie go fajnie sklada i razem z szufladami stanowi normalny mebel. Moj maz chce mi jeszcze wstawic ten z szufladami do lazienki, ale powiedzialam, zeby nie wariowal. Lazienka jest dosc duza polaczona z sypialnia i na razie moj bob pierwszy rok pewnie spedzi z lozeczkiem w naszej sypialni. Co do wozka, to nie wiem... Moje pierwsze dziecko mialo wielof. i korzystalo z niego przez rok. Pozniej wszedzie na nogach albo na naszych rekach, za skarby swiata w spacerowce.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wadę wzroku, ale mała, ale tez słyszałam, ze to wszystko zależy od tego czy sie siatkówka nie odkleja.. Jednak bardziej mnie martwi mój ból biodra.. Od dawna leżąc ze zgietymi nogami bolało mnie biodro i wtedy lapal mnie skurcz calej lewej nogi, teraz sie to nasila, dlatego pora wybrac sie z tym do specjalisty.. Bo może to troche utrudnić mi poród sn.. Mam nadzieje, ze coś na to wymyśli, bo jednak wolałabym urodzić naturalnie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie
Jestem już w domu . Skurcze troszkę się uspokoiły i puścili do domu:).
Za to jakieś paskudztwo w moczu wyszło ,ale to pikuś urosept i żurawina i powinno pomóc. Miałam dużo szczęścia ,bo szyjka się nie skróciła i nie otworzyła. Mam dużo leżeć i 19-stego usg połówkowe ,gdzie będzie trzeba ponownie ocenić łożysko ,bo się przesunęło i teraz jest częściowo przodujące ,ale Pani doktor powiedziała ,żebym sobie tym głowy nie zaprzątała. Zosia na usg szpitalnym rozwija się prawidłowo i coraz częściej daje znać o sobie,co mnie niezmiernie cieszy. Jednak ta cała sytuacja spowodowała ,że wstrzymam się na razie z zakupami dla maleństwa. Wiem ,że będzie wszystko dobrze,ale nie. Pozdrawiam

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

O super ze juz wyszlas ze szpitala :-)
Tez mam wade wzroku, ustaloną na -7( oczywiscie soczewki nosze mniejsze, bo -3.5- naprawde niektorzy nie rozrózniają wady ustalonej od wysokosci dioptrii w soczewce). Pytalam lekarza, moge rodzic normalnie, zreszta pierwsze tez tak rodzilam a wada wzroku juz byla.
Czy moze ktos wie, czy w Polsce mozna wozic dziecko w przystosowanej do tego celu gondoli? czytalam o tym i trafilam na informacje o mandatach od policji, bo u nas tylko nosidelko( fotelik) wolno. Jakie są przepisy?!

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

Buzzz ma inną spacerówkę, ale tak naprawdę nie powiem ci nic więcej o nim, bo ja byłam zainteresowana tylko Moodd.
Jeżeli chodzi o gondole w porównaniu z tako,adamexem czy bebbetto wydaje się mniejsza, ale długość ma taką samą jak reszta wózków, a przy tym jest lekka i składana na płasko co dla mnie stanowi dodatkową zaletę.
Spacerówka Moodd wg. Mnie też jest ok. Wydaje się mniejsza bo to siedzenie ma kształt kubełka, ale dwulatek koleżanki jeździ nim bez kłopotu.
Czy jest niski...Moodd nie ale buzz nie wiem bo go nie oglądałam.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny napisze wam co ustaliłam grzebiąc od soboty w Internecie,a propo fotelików.
Po pierwsze trzeba uważać na te bazy, niektóre foteliki w testach adac i innych wypadają lepiej bez bazy przypięte samymi pasami. Po drugie trzeba sprawdzić bo niezawsze (w znakomitej większości wręcz) baza pasująca do fotelika 0-13kg nie pasuje do następnego fotelika 9-18. Po trzecie te następne foteliki 9-18 i te do 36kg są głównie bez baz przypinane pasami bądź same mają zaczepy do isofix w aucie.
Jeszcze nie podjęliśmy decyzji czy kupujemy baze czy nie, ale to są informacje które udało mi się ustalić.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Wybór wózka jest rzeczywiście trudna sprawą, a mnogość modeli na rynku wcale tej kwestii nie ułatwia.
Natknęłam się w internecie na fajny artykuł, który mówi na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka.
http://www.sw-elzbieta.com/wozek-dzieciecy/

Kilka stron wcześniej toczyła się rozmowa o fotelikach i przebywaniu w nim dzieciaczka powyżej 2h.
Znalazłam takie nosidełko, które wg producenta ma zapewniać opcję leżenia na płasko.
http://www.kiddy.de/pl/nosidelka/babyschalen/nosidelko-kiddy-evolution-pro2.html
Czy któraś z Was używała i co sądzicie o tym rozwiązaniu?

Renata cieszę się, że wyszłaś już ze szpitala i czujesz się lepiej.

12.2015 Córcia
10.2016 Aniołek

Odnośnik do komentarza

Myszuuuniak- gratulacje :) masz imię?
Milak, nie ja jeszcze nie zaliczyłam i będę tak jak Ty w 22 tyg 5 dniu jak zawitam na połowkowe. W ogóle to wykrakałaś mi ten wózek na paskach skórzanych. Mój mąż wyszperał nasz wózek po synku na strychu u teściów, to jest kaps3 masakryczny kombajn :(:( Ale był szczęśliwy, jak go przywiózł, ja mniej :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...