Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Mari-Ann no właśnie ja też często czuję nieprzyjemny zapach spod tej faldki, bo wiadomo zawsze jakoś mleko tam wleci i potem się kisi bez dostępu powietrza. Poczekam może na położną, zobaczymy co ona mi powie...na razie też przemywam wacikiem z przegotowaną wodą...a smarowanie oliwką na razie czekam, nie podoba mi się że to aż tak czerwone jest.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

Hej.
Melduje sie i ja:)
Co do tematu faldek to ja rowniez codziennie przemywam przegotowana woda i szyjke i paszki..
Narazie nic sie tam nie dzieje..
Jutro juz 4wizyta poloznej w sumie to nawet nie mam zadnych pytan do niej ..chyba pierwszy raz.
Dziewczyny a jak tam szczepienia?myslalyscie juz na jakie sie zdecydowac? My zdecydowalismy dzis w ostatniej chwili ze jednak nfz chociaz mielismy skojarzonymi 5w1(tak tez nas namawiala pielegniarka)ale duzo sie naczytalam i negatywnych opini rowniez..dlatego nasza decyzja byla taka a nie inna
I takim oto sposobem jestesmy po 1wszym szczepieniu w przychodni.
3uklucia troszke poplakal,ale mam naprawde dzielnego synka przytulilam go i po placzu..moj kochany:* tak mi go bylo szkoda,ale dobrze,ze tego nie zapamieta..
Jak narazie Maks nie ma goraczki w sumie nie musi jej wcale miec..
Na zaczerwienione lub napuchniete miejsce w ktore byl szczepiony dostalam zalecenie by robic oklady z sody..pewnie jak cos takiego bedzie mial to jutro.

A co najlepsze mam kawal cialka do trzymania!Maks juz wazy 5480;0 obwod glowki i klatki 39cm..pielegniarka sie smiala ze co ja mam w tym mleku ze tak przybiera hehe
Dobrze niech rosnie.
Juz niedlugo pampersy3:0

Odnośnik do komentarza

evires My się oliwka smarujemy ze względu na codzienną pielęgnację, a poza tym lubię jak Iga pachnie takim bobaskiem :) wiadomo, ze jak juz są jakieś podrażnienia skóry to oliwka nie zadziała. Woda przemywam jej rano tylko oczka i buzke, nic poza tym. Do całej reszty używamy pachnących kosmetyków i wszystko jest ok. Do nas polozna teraz też przychodzi raz w tygodniu, ale ona sama spytała, czy chce żeby jeszcze spadała czy wystarczy. Powiedziałam, ze chce, bo jednak od malenkosci mojego Filipa trochę minęło i sporo zapomniałam :)

Mari-Ann a te smoczki Medeli to jakieś specjalne kształty czy modele? Bo z desperacji chyba zakupie kolejny :)

Odnośnik do komentarza

Katusia mi się wydaje że na tej szyjce to już jest mocno podrażnione i mam wrażenie że tam caly czas mokro jest chociaż to wycieram. Dlatego wstrzymam się z oliwką, na razie zostanę przy samej wodzie i wycieraniu. Ale masz rację, zapach naoliwionego bobasa to...najpiękniejszy zapach na świecie!!! Co do smoczków ja przypadkiem odkryłam smoczek idealny. Te co ci mówiłam z mullera, poszly w odstawkę:) bo się nie umywają do tych. Dostałam je gratis jak zamawiałam pampersy na Ebayu, tylko cholera wyrzuciłam opakowanie, są albo z medeli (na 90%) albo z nuka i na pewno byly importowane z ameryki. Ale Max jak je od pierwszej chwili zassał to już stały się jego nr. 1 . Spróbuje ci załadować zdjęcie, wyglądają dosyć nowatorsko ale są super!!!
Aa znalazłam w historii aukcji, smoczki importowane z usa Philips avent.

monthly_2015_12/listopad-2015_41016.jpg

monthly_2015_12/listopad-2015_41017.jpg

monthly_2015_12/listopad-2015_41018.jpg

Odnośnik do komentarza

Waska a gdzie ten krem można dostać? W pl? Bo nie wiem jaki byłby niemiecki odpowiednik.
Katusia ten smoczek to Philips avent soothie. Można go kupic na Ebayu i amazon ale z tego co widzę to dlugi czas wysyłki bo faktycznie z usa wysyłają. Ma za to super recenzje i ja też z czystym sumieniem mogę go polecić. Chyba najbardziej przypomina kobiecy sutek jeśli chodzi o kształt i rozmiar

Odnośnik do komentarza

evires dzięki, widziałam ten smoczek na amazonie i w takim razie chyba się na niego skuszę. Wygląd faktycznie nieco odmienny, ale jeśli ma zadziałać to niech wygląda jak chce :) kurczę, chyba zacznę bardziej obserwować te faldke mojej małej, bo wprawdzie nic mnie tam nie niepokoi, ale mnie teraz nastraszylyscie... Ale jadę na święta do Polski, a w domu będę miała pielęgniarkę z długoletnim stażem, wiec na pewno wnuczke obejrzy wzdłuż i wszerz :D

Odnośnik do komentarza

Kasiaa7989 ja ze starszym synkiem ten na pierwszą szczepionke zdecydowałam się na NFZ, bo się naczytalam, a poza tym stwierdziłam, ze skoro tyle ludzi odradza skojarzone, to nie warto wydawać na nie pieniędzy. I to był jeden jedyny raz, po czym stwierdziłam, ze nie ma co na tym oszczędzać. Jak zobaczyłam jak mój malutki płakał to serce mi prawie pękło i od tamtej pory wszystkie robiliśmy skojarzone. Czasem dzięki temu, ze było jedno kłucie nawet nie zdążył się zorientować, a już było po ,:) teraz też rozmawialiśmy z lekarzem to on nawet nie wspomniał o kilku ukluciach tylko od razu nam powiedział, ze pierwsza szczepionka jest 5 w 1, takze odetchnelam z ulga. Ale decyzja należy do każdego rodzica i każdy wie, co jest dła jego dziecka najlepsze. A co do mleka to Ty chyba smietane masz zamiast niego :D sporo Twoj Maksiu przybiera, przynajmniej nie masz watpliwosci tak jak ja, czy się najada :)

Odnośnik do komentarza

~Kasiaa7989

A co najlepsze mam kawal cialka do trzymania!Maks juz wazy 5480;0 obwod glowki i klatki 39cm..pielegniarka sie smiala ze co ja mam w tym mleku ze tak przybiera hehe
Dobrze niech rosnie.
Juz niedlugo pampersy3:0

Czy to nie Ty czasem się wcześniej martwiłaś o swoje mleko?? ;)
Mój synek w miesiąc przytył 1,1 kg więc też ok, ale do wagi 5480 to mu daleko! :)

Szczepionki to mi spędzają sen z powiek bo tyle argumentów za i przeciw. Póki co będzie 5w1

Smoczek wygląda śmiesznie, może wyglądem przypomina sutek, ale sutek podczas ssania się spłaszcza więc, a smoczek nie do końca więc nie jestem przekonana że to najlepszy substytut, no .. ale nie mi przecież oceniać. Jeśli dziecku pasuje to najważniejsze!! :D

Mój syn też już codziennie się do mnie uśmiecha, zwłaszcza jak wstanie wyspany rano. Cudne to jest!! :D Muszę nagrać...

W ogóle dziewczyny to z doświadczeń po pierwszym synu róbcie dużo zdjęć, a filmików jeszcze więcej. Czas pędzi i potem się zapomina jakie dzieciaczki były malutkie. Im więcej filmów tym lepiej choć na teraz mogą się wydawać nudne (bo przecież taki maluch głównie leży i jak co macha jeszcze bezwładnie rączkami i nóżkami) to kiedyś ze wzruszeniem będzie się do nich wracać!

Odnośnik do komentarza

Waska jakbyś mogła to napisz skład tego kremu. Mi położna poradziła to czyścić i potem pudrować, ale jutro idziemy na badanie kontrolne do pediatry i zobaczymy co on powie.
Dziewczyny widzę że nasze bobasy rosną jak na drożdżach:D jakie pampersy macie ? 1 czy już wskoczyłyście na 2 albo 3 ? My jeszcze 1 , ale cos czuje że za duże zapasy zrobiłam , to chyba nasze ostatnie dni na jedynkach.
Max dzisiaj wypil 180 ml mleka...a mi udalo się sciagnac 200ml z jednej !piersi....mam wrażenie że im więcej ściągam to tym więcej Max pije :D chyba zacznę to mleko sprzedawać :D

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

Czesc wieczorkiem:)
Nualaa nie to nie ja sie martwilam o mleko..u mnie od poczatku tryskalo ze hoho:) i narazie nadal tak jest ,,odpukac" .Mam nadzieje,ze jak najdluzej..

A wlasnie do kiedy zamierzacie karmic piersia? Macie juz jakis docelowy okres? Czy tez ile sie da?
Ja jesli sie uda to chcialabym tak do roku a potem juz powoli odstawiac...no,ale zobaczymy..

evires mysle,ze w uklad handlowy z Toba wejde:D otworzymy interes i bedziemy sprzedawac nadprogramowe mleko..ja to prawie non stop przeciekam i koszulki mokre .

Waskawspominalas cos o cwiczeniach silowych na rece,zeby uwazac..ja wlasnie od 3dni zaczelam cwiczyc z obciazeniem..chodzi tu o kg? Czestotliwosc? Nie chce by pokarm zanikl..

Katusia u Nas polozna dzis byla ostatni raz..i dobrze,bo po stwierdzeniu ze tradzik to potowki jakos sie do niej zdystansowalam:)

Ja juz zrobilam 3oklad z sody ,bo Maks ma maly obrzek na raczce po szczepieniu.
Ciekawe kiedy to minie.
Co do usmiechow to u Nas rowniez juz sie pojawiaja najczesciej na przewijaku i jak jest wyspany:)
Obcielam mu dzis pazn.u nog ..wolno rosna najdluzsze sa te u duzych palcy..za to u rak to co tydzien..tak mu szybko rosna:)chyba ma to po mnie.

Ok mykam spac,a maly po srodku lozka z Nami:) cudowny widok..

Dobranoc

Odnośnik do komentarza

Nualaa to ja się martwilam o jakość mojego mleka i coś w tym jest, bo mala ma 5 tygodni, a dopiero 4660 wazy. Niby polozna powiedziała, ze to całkiem dobry wynik to jak patrzę na efekty wagowe Waszych maluchów stwierdzam, ze to niezbyt wiele. Tym bardziej, ze w dzień mala co 2 godziny zajada i to całkiem sporo. A kiedy odciagam lub daje jej mm to rzadko kiedy zje mi 100 ml.

Kasiaa7989 evires ja chyba będę Wasza pierwsza i stała klientka, jeśli chodzi o sprzedaż mleka :D może po Waszym mala będzie najedzona i będzie lepiej usypiac. Ja nie zamierzam długo karmić piersią. Już od teraz będę się starała podawać jej od czasu do czasu butelkę żeby ja przyzwyczajać. Tylko najpierw chce opracować z nia jakąś metodę na usypianie poza obrebem cycka. Początkowo chciałam karmić max. 6 miesięcy, ale na moim mleku daleko nie dojadę, wiec trzeba się pogodzić z myślą, ze jestem wyrodna matka podajaca dziecku butelkę :)

Iga od kilku dni zaczyna wydawać z siebie dźwięki przypominające gaworzenie, czy jak kto woli gluzenie :) jak jest wyspana to lubi sobie tak do mnie pogadać uśmiechając się przy tym przepięknie. Normalnie wynagradza mi tym całe swoje marudzenie :) Wasze maluszki też już próbują "rozmawiac"?

Odnośnik do komentarza

Kasia7989 hahaha dobry pomysł na interes, nie ? Widzisz i pierwsze klientki mamy :) a tak z ciekawości to niektórzy rzeczywiście sprzedają swoje mleko i niektóre matki to kupują...tak mnie to dziś zaintrygowało że zaczelam szperać w necie :D Kasia ja widzę że u nas dużo podobieństw, począwszy od imion synów, poprzez ich spokojne śpiące charaktery a kończąc na mleku :D ja zamierzam też karmić ile się da, z tym że po roku wracam do pracy i chyba wtedy wolałabym przejść na mm, bo jednak to odciąganie w pracy kłopotliwe by było.
Katusia usypianie poza obrębem cyca :D dobre hasło :) !!
Max już slodko się uśmiecha i robi to juz bardziej świadomie jak się do niego mówi lub glaszcze po policzku, teraz ma w ciągu dnia wiecej czasu aktywności i leży na kocyku patrzy się na wiszącą żyrafę i wydaje swoje oryginalne dźwięki...może gaworzeniem bym jeszcze tego nie nazwala, ale popiskuje jak maly zadowolony psiak albo wyrwie mu się jakies gugu...najlepszy ubaw mamy z mężem kiedy Max znienacka wydaje dźwięk...jak to mąż określił...jak jastrząb krążący nad lasami ...nualla masz rację, trzeba to wszystko nagrywać bo potem człowiek zapomni, a te na nasze skarby tak szybko rosną !
Kasia7989 to fakt, maluszek między nami to piękny widok a ja mam ochotę go schrupać jak śpi tak blogo między nami. Na razie znowu zaprzestałam kladzenia małego do łóżeczka, wiem że będzie tam spał a ja tak bardzo chcę się nacieszyć tą bliskością w trójkę...ani się obejrzymy a dzieciątka podrosna i nawet calus od mamy to będzie obciach :D więc postanowiłam korzystać ile mogę teraz !

Odnośnik do komentarza

Ło matko, co za noc... Wczoraj zrobiliśmy taaaaaki spacer, że wedle tego co mówią legendy, Marysia powinna być bardzo dotlenionym i ładnie śpiącym dzieckiem. A tymczasem pobudki co 1,5 -2h (jak nigdy!) i małe przebudzenia w trakcie. Nawet nie mam pewności, że Mała spała... Co chwila wydawała z siebie różne dźwięki, ruszała rączkami i nóżkami ale oczka były zamknięte. Obstawiałam zły sen, ale to się ciągnęło nawet po karmieniu.

Evires, Kasia
Ja bym się do Was chętnie przyłączyła! Ale nie wiem czy moje marne 130ml z jednej piersi wystarczy :D

Kasia
Z założenia planuje karmić do 6mc ale czas pokaże czy będzie to krócej czy dłużej.

Katusia
Marysia też wydaje z siebie różne śmieszne dźwięki :-) Zawsze wtedy układa ustka w literke "o" i robi "aguuu". No przecudowny to dźwięk! Na uśmieszkach też ją często łapiemy i tylko pytanie na ile są świadome. Ale serce matki kaze mi wierzyć, że są :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/cb7wol2av797j5ec.png

Odnośnik do komentarza

evires ja jak mówię do malej to wydaje mi się, ze ona całkiem świadomie się uśmiecha i widać, ze próbuje wydać z siebie jakikolwiek odgłos i wtedy wychodzi to gardlowe "agu". Uwielbiam ten dźwięk, po prostu muzyka dla moich uszu, ale poza tym wydaje cala gamę innych, właśnie jak małe zwierzątka :) mój mąż mówi nawet, ze ewidentnie jak chce na ręce to się kłóci :D

Mari-Ann 130 ml z jednej piersi to mało??? Mnie się taka historia nigdy nie przydarzyło, wiec możesz się uważać za szczesciare. Ja co najwyżej 80 ml sciagne i to w porze karmienia, kiedy 3 godziny wcześniej dałam jej butelkę :(

Odnośnik do komentarza

Kasiaa a no właśnie pomyliłam Cię z Katusia, nicki macie nieco podobne, sorry :)

Katusia a to ile przybrała od wyjścia ze szpitala?
Piszą, że dziecko na piersi powinno przybierać na wadze 112-200 gramów tygodniowo.

U nas chyba przygotowania do gużenia bo już coś tam się zmienia czasem wydawany dźwięk :) Może nie jest to "jastrząb krążący nad lasami", bardziej miauczenie jak kotek ;)

Spanie z dzidziusiem to na pewno cudna przyjemność, jednak ja się boje. Uważam jednak że to bardzo.. naturalne. Kiedyś przeczytałam coś w stylu, że ssak to jedyny przedstawiciel swojego gatunku, który jak najszybciej pozbywa się młodych z gniazda (sensie łóżka). Dlatego uważam, że takie spanie razem jest dla dziecka bardzo dobre. Ją jednak nie śpię, ale za to przytulam i daje bliskość małemu jak karmię i będę tak przytulać do roku. Tzn pod koniec pomału rezygnować z karmienia w dzień, potem na wieczór, no i w nocy w zależności od tego jak się mały będzie budził.

Co do oddawania mleka to właśnie tez kiedyś słyszałam, że są miejsca gdzie można oddawać mleko. W sumie.. jak ktoś nie może zrobić z tego biznes ;)

Mari-Ann 130 ml z jednej to całkiem ok!! Tym bardziej że piersi produkują w miarę potrzeb, a teraz na pewno dzieci nie potrzebują więcej. No i ssanie jest bardziej efektywne niż laktator, więc na pewno dziecko da radę wyciągnąć więcej niż laktator.

My pieluchy 2 mamy już z 2 tygodnie. Jeszcze mamy taki rozmiar, ale powoli będę się zaopatrywać w 3 :)

Odnośnik do komentarza

Nuala dzięki za linka do tych siatek, niby to jest w ksiazeczce zdrowia ale jakos wirtualnie lepiej to wyglada :) tez zawsze uważałam, że spanie z dzieckiem to wyrabianie niepotrzebnego nawyku, ale tersz sama to robię i mało tego- nawet mi się to podoba :D uwielbiam, kiedy Iga obok mnie wyciąga się i wydaje odgłosy jak maly tygrysek. Wiadomo, że nie chce tego praktykować wiecznie, ale póki mała naprawdę ewidentnie potrzebuje więcej ciepła to nie będę jej tego odbierać. Fajnie, że Twój maluszek jest taki ułożony i od początku wie, ze jego miejsce jest w swoim łóżeczku :) moja mała wychodząc ze szpitala ważyła 3890 g, a przedwczoraj miała 4660 g. Czyli teoretycznie ta waga mieści się w granicach normy, ale jak niektóre z Was piszą, że Wasze maluszki przybrały kg lub ponad to mnie się wydaje, że glodze mojego potworka :)

Odnośnik do komentarza

Katusia a tam głodzisz, twoja Iga to księżniczka, trzyma linie zwłaszcza przed świętami, u nas chłopaki to wiadomo muszą rosnąć dorodne byczki :D i jak mówisz przybiera może mniej ale to caly czas mieści się w normie, więc myślę że nie masz się czym przejmować...tym bardziej że wagę wyjściową miała dorodną:) my jestesmy właśnie po U3, Max jutro skończy miesiąc i przytyl równo 1 kg, ma teraz 4500g i urósł 3cm. W przyszłym tygodniu idziemy jeszcze do ortopedy na sprawdzenie bioderek. No i już termin mam na szczepienie, Katusia tak jak mówiłaś tu są od razu w wielopaku, ale lekarka mi mówiła że jak się jakiegoś nie chce to można go usunąć z wielopaka. Ja robię malemu takie szczepienia jak polecają, pneumokoki rotawirusy itd.
Mari-Ann
Bierzemy cię, wyrabiasz ponad normę:D może założymy jakąś hurtownię albo centrum dystrybucji mleka matki :D
Max dzisiaj u lekarki zafundował Full program,najpierw narobil w pampersa aż pękal w szwach, potem na oczach lekarki wyduldał 150 ml z flachy, dwa razy dobitnie beknął i zasnął jak kamień...nawet badanie usg go nie obudziło:D takiego mam rozrywkowego synka :)
Katusia ty masz juz pampersy 2 ? Ja jeszcze 1 ale widzę że zaczynają być już ciut za male

Odnośnik do komentarza

evires to mnie pocieszylas z tym trzymaniem linii :) każdy mówi, ze nie mam się czym przejmować tą wagą, bo jest ok, ale mojego brata córka ma 4 miesiące i waży 8 kg, wiec każdy mi wmawia, żebym lepiej przeszła na butelkę, bo moje mleko to chyba za chude jest dla Igi i dlatego nie za wiele przybiera... Ja tez biorę wszystkie szczepienia w pakiecie, choć synka nie szczepilam na pneumo i rota i żyje, ale teraz stałam się bardziej przewrazliwiona :) ładnie Ci Max urósł, co porządne mleko to porządne mleko! A jakie Ty USG już dzisiaj miałaś? Ja mam termin u ortopedy 23 grudnia także tylko przez to dopiero w wigilię nad ranem wyjeżdżamy. Szczepienia mamy 13 stycznia, akurat chyba łącznie z U4. My od tygodnia używamy pampersow 2, bo ostatnio nawet mi polozna powiedziała, żebym już powoli zmieniła, bo jej się odciskaly i miała takie czerwone na udach. Poza tym pampersy już pekaly w szwach jak zrobiła kupę i wylewalo się wszystko po same pachy :) też musiałam jedna paczkę jedynek odłożyć, ale niebawem koleżanka rodzi, wiec mam komu oddać.

A zmienianie już powoli garderobę Waszych maluchów na 62, bo Iga w niektórych jak wyciągnie nóżki to widać ewidentnie, ze juz sa za kuse?

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

Oj tak dziewczyny otworzymy wlasna mleczarnie i bedziemy nawet za free oddawac:) Katusieporatujemy,chociaz z tego co piszesz to Twoja Iga w normie przybiera na wadze:) nie bierz jako przyklad naszych maluszkow bo nie dosc,ze to chlopaki to jeszcze o imieniu Maks /x:D
Polozna jak go zobaczyla to pow.ze spory chlop. W sumie wiekszosc jak go widzi to mowi podobnie.. Nie ma to tamto imie zobowiazuje i zgadza sie evires w Twoich wypowiedziach to widze wiele wspolnych cech naszych dzieciaczkow:)
Rozmiar 62zakladam Maksowi juz jakos tak od 2tyg wiec pewnie gora 3tyg i przejdziemy na 68:p
Pampersy to tez 2ale to juz na dniach jak przejdziemy na 3:p w koncu waga 5,5kg a pielucha do 6kg;)
Usmiechy wylapuje ale gaworzenia jeszcze nie slyszalam jedynie jak kichnie to robi takie slodkie cichutkie agggu:) doslownie mam w uszach to jak on to robi..

Moj maly wielki czlowiek juz spi obok:*
Jutro bedzie mogl patrzec na swiatelka,bo dzis moj maz kupil choinke:D
Ciesze sie jak male dziecko z tego ,ze bede ja ubierac i ze Swieta tuz tuz:)

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

Ja tak z zapytaniem nocnym..
Czy Wasze dzieciaczki w nocy tez juz tak malo i rzadko jedza? Moj to z raz gora dwa. Dzis np zasnal o 22 karmienie po 00.00 a teraz sie obudzilam sama przewinelam go prawie na spiaco ze 3razy pociagal i zasnal po 10min wstal chcialam mu znow dac i nie chce..Moze sie mu wszystko przestawia..ale wiecie dla mnie to dziwne ,bo wczesniej co 1,5h 2h wstawal na jedzenie:) tak gdzies od tygodnia to zaobserwowalam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...