Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

evires u mnie tez piękna pogoda tylko trochę wietrznie, ale nie przeszkodziło nam to w kolejnym spacerku. Synek był zadowolony, bo siostra odebrała go ze szkoły :)

Paulina1992 ta anestezjolozka chyba minęła się z powołaniem. Skoro Twój ginekolog jest specjalistą w obu dziedzinach bardziej sluchalabym jego i skoro takie sa zalecenia, to lepiej z nich skorzystać.

Kasiaa7989 a mi polozna powiedziała, ze karmiac piersią nie powinno sie zażywać paracetamolu, jedynie ibuprofen. Zresztą w szpitalu dawali mi też ibuprofen na te nieszczesne bóle obkurczajacej się macicy. Co z oczkiem Twojego Maksia?

Wyniki małej wyszły wyższe niż przy wypisie ze szpitala i trochę mnie zmartwily, ale lekarz nie skierował nas do szpitala, bo powiedział, ze po dłuższym namyśle stwierdza, iż zoltaczka powinna się rozejsc. Mam nadzieję, ze się nie myli...

Odnośnik do komentarza

Paulina1992 też radzilabyn ci swojego lekarza posłuchać, w końcu on tez prowadził ci ciążę i lepiej cię zna i twoje dolegliwości
Katusia tak myślałam że u ciebie tez podobna pogoda, bo w końcu tak daleko nie jesteś:) tak myślałam że na pewno z tego korzystasz !Super, ale ci zazdroszczę z malą królewną takie jesienne spacerki, no i brat pewnie dumny że z taką obstawą wraca ze szkoły:D super, korzystaj bo powoli ma się u nas pogarszać pogoda.
Dziewczyny rodzące już mam też pytanie...trochę wstydliwe. Mianowicie zauważyłam wczoraj że mam przy odbycie taką...kulkę, guzka jakby miękkiego, jestem prawie na 100% pewna że to hemoroid wyszedł...i to pewnie przez te ostatnie dni kiedy miałam takie zaparcia. Pytanie czy miałyście jakies przeżycia i doświadczenia z tego typu sprawą ? Jutro idę do lekarza to się zapytam czy mam coś z tym robić czy czekać bo boleć nic nie boli...czuje tylko lekki dyskomfort, no ale podejrzewam że podczas porodu kiedy wysiłek sięga maximum to może się pogorszyć....nie wiem, macie jakieś doświadczenia z tym, miałyście podczas porodu lub po problemy z hemoroidami ??

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

Katusia a widzisz w kazdym szpitalu inaczej...tu to tylko paracetamol w masowych ilosciach mieli..mam nadzieje ze to w zaden sposob nie zaszkodzilo.
A jesli chodzi o oczko to pediatra przepisala kropelki do oczu,bo Maks ma jakas bakterie ktora podobno b.czesto wystepuje u noworodkow..podobno po nich to minie. 5dni mam wkraplac i jeszcze robic oklady ze swietlika,ale to jutro kupie bo myslalam,ze mam jeszcze w domu.

linka09 doktor prorok:) no oby ..bo jesli tak bedzie to on jakis szaman:D

evires ja Ci nie pomoge ,bo nie mialam takiej przypadlosci,ale z tego co opisujesz to mysle ze to moze byc hemoroid ...slyszalam,ze samoistnie po porodzie znikaja..ale nie wiem ile w tym prawdy.Mysle,ze i tak najlepiej skonsultowac sie z lekarzem bedziesz spokojniejsza:)

Odnośnik do komentarza

Paulina jesli Twoj ginekolog jest i anestezjologiem to ja bym go sluchala.

Evires ja hemoroida nabawilam sie w czasie porodu, wiec pewnie Twoj sie ewentualnie moze powiekszy, albo wyjda inne. Na pocieszenie powiem, ze juz mi sie znaczaco zmniejszyl po uzyciu masci Procto-Glyvenol (mozna uzywac w ciazy i jak sie karmi)

Co do lekow hmm z tego co wiem w ciazy mozna uzywac APAP a on jest oparty na paracetamolu..Stad wniosek ze paracetamol nie szkodzi dzieciom.
Poza tym.. o ile dobrze kojarze niemowlakom na goraczke mozna podawac chyba i ibuprofen i paracetamol

Odnośnik do komentarza

Nuala no tak, dzieciom można podawać oba te leki na gorączkę, ale być może polozna nie kazała mi brać paracetamolu, bo u nas zarówno on jak i ibuprofen są w dawkach 400 mg, wiec to prawdopodobnie za dużo dla matki karmicielki, a mniejsze stężenie pewnie jest normalnie wskazane. Zresztą zdziwily mnie słowa położnej, bo w ciąży nie można brać ibuprofenu, a tu nagle faszerowali mnie nim na każde życzenie. Ale w koncu oni chyba wiedzą lepiej, wiec się nie będę kłócić :)

Odnośnik do komentarza

Gratuluję z całego serduszka wszystkim dzielnym mamusiom i małym bobaskom :)

Z godziny na godzinę czuję się coraz bardziej przeterminowana ;D już wiem co czułyście gdy maleństwo za nic nie chciało opuścić przytulnego brzuszka :) byłam dziś na wizycie, KTG USG i takie tam... Skurczy nie widać na KTG, bejbi ma już 3,5 kg!!! Nie wiem jak urodzę takiego bąbla... Martwię się strasznie, nie chciałabym mieć wywoływanego porodu... Kto się przeterminował razem ze mną dzisiaj? ;)
(pamiętajmy, że niby dzień się jeszcze nie skończył) :)

Odnośnik do komentarza

Nualla ok dzięki, zapytam się jutro lekarza, może mi coś przepisze. O ile dotrwam bo znowu mam bolesne skurcze co 8 min. mąż mi kąpiel przygotował na rozluźnienie, ale na razie nigdzie się nie wybieram bo jak widzicie u mnie akcja lubi się "zawiesić"
sweetheart[\b] witamy :) nie jesteś sama przeterminowana , ja tu chyba jestem teraz najdłużej po terminie bo od 13.11 a i jest kilka dziewczyn które też przebierają już niecierpliwie nóżkami :D w grupie raźniej..damy radę a nasze leniuszki też w końcu wyjdą. Mój synek tydzien temu miał 3600 wg usg, ale się nie denerwuję i ciebie też uspokajam, bo dziewczyny urodziły tu same dorodne dzieciątka i w większości były to szybciutkie kilkugodzinne akcje :D bardziej niż waga ma raczej obwód glowki znaczenie...w końcu to główka musi się pierwsza przebić:)...damy radę i my

Odnośnik do komentarza

Fakt, przeterminowanych jest kilka.

A co do wagi dzieciątka... mój młody miał 4 listopada 3600, panikuję, bo obawiam się, że będzie powyżej 4 kilo.
Ale! Jak w zeszłym tygodniu rozmawiałam z koleżanką, to ona urodziła siłami natury bąbla około 4300. Damy radę. I na pocieszenie- za miesiąc o tej porze już wszystkie będziemy rozpakowane, to pewne! ;))

Odnośnik do komentarza

Olanka mam to samo co ty tzn 5 listopada na ostatniej wizycie mój bobas miał coś ok 3400 więc Też obawiam się że do porodu 4 kg to będzie najmniej. Przeraża mnie ta myśl,nie Sądziłam że wyhoduje takiego dorodne chłopaka.

Ja mam termin od jutra,tak wynika z karty ciąży, Także po Wekendzie Dołącze do klubu przeterminowanych. A narazie objawów jakichkolwiek brak.
Ale Dziś mam wizytę i usg to może dowiem się coś więcej co z nami dalej.

Odnośnik do komentarza

Witam i pozdrawiam wszystkie mamusie ,te doszłe i nie doszłe☺.Tak sobie czytam i czytam wasze posty i jakże żałuję że nie trafiłam na Was wcześniej. Tyle sobie wsparcia okazujecie☺.Ja obecnie jestem w drugiej ciąży. Termin na 27 listopada. Czy są tu mamusie z podobnym terminem? Jak Wasze samopoczucie obecnie?

Odnośnik do komentarza

Witajcie Dziewuszki :) nie chce się chwalić, ale musze: mój Groszek obudził się w nocy tylko raz na karmienie, a potem dopiero o 6.40 :D ale jestem rzeska! A już myślałam, ze mój cycus nigdy mi nie sprawi takiej niespodzianki.

Nuala Dr Google wie najlepiej :D

Olanka nie martw się, wszystko jest do wykonania, nawet powyżej 4kg. Dasz radę :)

Olala83 witaj. Fajnie, ze dolaczylas. Ciekawe, która z Was trzech rozpakuje się pierwsza... a może wszystkie na raz :D

linka09 ja od powrotu ze szpitala stosuje podpaski tylko takie mega na noc i nie z siateczkami tylko bawełniane. Polecam Naturella lub Bella, bo są miękkie i nie dają uczucia dyskomfortu. Podczas karmienia jeszcze trochę leci, ale już nie takie ilości jak w pierwszych 3 dniach. Wtedy podpaski raczej nie dałyby rady :) wczoraj polozna robiła mi masaż brzucha i jak wstałam to czułam, ze trochę bardziej leci, ale poza tym jest jak podczas średnio obfitej miesiączki. Nie wiem jak u innych dziewczyn, bo pewnie na to też nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :) my z nala mialysmy niespokojna noc. Budzila sie tak co 1.5h zadypiala przy piersi ulewala wkoncu nie wiedzialam czy pojadla czy nie. Co robicie gdy dziecko wam przysypia przy piersi? Ja jak ja zarzuce na ramie to nie zawsze jej sie odbije jak ja sciagam zramienia to ulewa odkladam do lozeczka momentalnie sie budzi i krzyczy. Ehh...no dzis w nocy to sie tak cackalysmy z 2h na fotelu.. wczoraj ja kapalismy wieczorem moze dlatego taka jakas rozdrazniona byla.. sama nie wiem.
Vo do krwawien.. jestem juz 13 dni po porodzie na samym poczatku uzywalam bella mama bo lalo sie ze mnie jak nie wiem. Po wyjsciu ze szpitala przez 3 dni jeszczr uzywalam belli ale pozniej zwykle podpaski wystarczyly i do tej pory nosze. Krwawienie dalej jest jak przy okresie "srednim" no ale polozna mowila ze moze ono potrwac nawet do miesiaca czasu.
Obudzilam sie dzis w nocy do malej, wstaje i zauwazam ze mam cala.gore koszuli mokra.. tak mi cieklo. I powiem wam ze jak drugi raz do niej wstalam mialam mokra jedna str a jak uslyszalam placz Oli automatycznie zaczelo leciec z drugiej. Strasznie to dziwne :)

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

aniaa1989 Twoje piersi są po prostu zsynchronizowane w 100% z małą :) jej płacz działa na nie jak przycisk "play " :D jak moja mi przesypia przy piersi to delikatnie wkładam jej palec i wyciągam pierś z buzi, a potem czekam jeszcze kilka minut, żeby sprawdzić, czy nie zacznie znów szukać. Jak zaczyna otwierać buzię "na popielniczke" to znaczy, ze spi gleboko i odkladam ja na boczek w lozeczku :)

Odnośnik do komentarza

Olala83 ja mam na 30 listopada więc podobnie :)
Ale mam nadzieję, że coś ruszy się wcześniej. Do tej pory nie miałam żadnych skurczy, macica się nie stawiała ani nic aod wczoraj jest masakra,co chwile cos. Dlatego łudzę się, że może moja mała będzie chciała wyjść troszkę wcześniej, bo ja już nie mam siły i wyglądam jak słoń :P

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny!!!! Melduję się z porodówki :D jestem tu od czwartej rano...do tej pory była masakra, strasznie bolesne skurcze i długie ale pól godziny temu dostałam pda ...tzn zzo, jeeezu zbawienie niebios...zero bólu na raz ,rozwarcie bylo na 6 cm, położna przebiła mi pęcherz płodowy i czekam teraz na dalszy rozwój wydarzeń...uff
Trzymajcie kciuki za nas, będę się meldować.

Odnośnik do komentarza

Ja mialam w sumie prawie 3 paczki bella mama i zostalo mi kilka sztuk, bo po powrocie do domu uzywalam bella maxi do teraz (12 dzien) bella maxi (mniejsze i wygodniejsze od tych mama), ale dzisiaj mi sie skoncza i przejde na wkladki, bo mam juz b.malo uplawów nawet jak karmie.

Ania1989 jak mi syn przysypia to go budze. Smyram po policzku, lekko tracam brodke, miziam po uchu, lekko naciskam platek ucha. Jak jest juz najedzony to wypuszcza sutek i go okladam. Dzieki tym ze go leķko budze zeby jadl to jak jest najedzony i pfawie spi niebidzi go to zr go przenosze :) Z wyjatkiem sytuacji gdy sie bardzo wyspal w dzien, to wtedy sie budzi, oczy jak 5 zl. i oglada swiat ;) Jednak to rzadko, bo staram sie, żeby się "wybawił" wieczorem.
Zdarza sie, ale rzadko kiedy musi dojesc. Ja akurat uzywam smoczka (choc pierwotnie mialam po 1 miesiacu dopiero) i jesli on go pociumka i wypluwa i sie denerwuje to wiem, ze chce jeszcze jeść.

A że kapie jak mala placze to normalne :) Tak dziala oksytocyna. Moze nawet być tak że jak sobie pomyslisz o dziecku np. z rozczuleniem itp. to też oksytocyna sie wydzieli i mleko poleci. Taki to zmyślny instrument te piersi matki karmiacej :D

Katusia super ze sie wyspalas :) Od razu czlowiek sie lepiej czuje, co :)

Widze że w listopadzie to większośc dzieci raczej po terminie :)

Tez mi sie wydsje ze dziecko okolo 4 kg to jeszcze nie tak zle. Sprawdzilam rozmiary glowki synow. Jeden urodzil sie 2800 i 34 cm glowka, drugi 360p i 35 cm, wiec obwod glowy podobny, a to jak ktoras pisala napierw musi przejsc, reszta cialka to już luz. Oczywiscie dziecko 5 kg to juz bulaby pewnie jakas wieksza roznica w objetosci, ale 4 kg wg mnie to jest ok nie stresowalabym.sie tym bardzo.

Olala witaj :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...