Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ,ktore juz rodzily glupie pytanie, ale skurcze porodowe moga isc tylko z dolu brzucha badz dolnej czesci kregoslupa,?
ja dzis chyba dostalam skurczyn\agle tak ze az malo nie moglam oddychac:( tylko cisnelo mnie od gory brzucha i z przerwami , silniejsze niz braxton hicks, czy to moga byc skyrcze porodowe?
az musialam sie polozyc tak mnie ciaglo:(

Moze moj syn sie zlituje nad matka i przyjdzie wczesniej.

Gruszka ja mialam kilkurotnie w ciazy bakterie w moczu i dawany antybiotyk plus lykalam urosept .

Katusia masz racje fajnie, ze to forum sie odrodzilo i mam nadzieje ze po bedziemy dzialac na noworodki i niemowlaki:)

Odnośnik do komentarza

Ja pamiętam,że jakoś też dostałam jednorazowo -chyba monural się nazywał-antybiotyk w saszetce jednorazowy na mocz-pomogło.
oooooo ale mnie zgaga złapała...pali w gardle

ja sobie paznokcie darowałam tzn odpuściłam żel na czas ciąży- nie chciałam tego wdychać-wiedziałam,że pewnie potem i tak nie będę miała czas ich zrobić przy małym dzidzi a z drugiej strony troch e sobie odpoczną,ale teraz faktycznie jak któraś z Was pisała,żelowe grubsze są i nie są takie ostre dla dziecka ale co tammmm juz sobie myśle o tym żeby potem zadbać o siebie bardziej- tak mi sie tego chce tzn brakuje mi teraz- zrobić paznokcie, zaliczyć fryzjera,i przede wszystkim schuuuuudnąć:P

Odnośnik do komentarza

Mikula na mojej liscie numer 1 po okresie pologu zaczynam akcje schudniecie , na poczatek chodakowska w domu a potem jak bede miala z kim zostawic malego i czas miedzy szkola i opieka nad synkiem Gymmmm!
Ale teraz tylko siedze i sie zastanawiam czy to mi maly uciska na jelito, bo tez tak jakby mi sie chce wiecie do toalety, dziewczyny czy te skurcze to moze byc sygnal i tak mnie ciagnie troche do dolu?

ja dopiero zaczynam 36 tydzien

Odnośnik do komentarza

Wlosy mi nie leca, zapewne jak zwykle po porodzie wypadna z nawiązką.

Co do skurczy one sie niby zaczynają od dołu, takimi bolami czasem przypominajacymi ból miesiączkowy, ale z tego co sobie przypominam to jak rodziłam to one zdecydowanie obejmowaly cały brzuch. Jakie mogą być te przepowiadające przed porodem to nie wiem, bo nie miałam.
Porodowe charakteryzują się natomiast odpowiednią częstotliwością, jeśli są coraz częstsze np. co 10 minut i potem coraz krócej i są w tym stałe to znaczy ze to poród się zaczyna.

Odnośnik do komentarza

Bóle porodowe to najważniejsze jest czy są regularne. Moja sąsiadka np miała biegunkę ale.regularnie i tak się zaczęło. Mi np najpierw czop odszedł w niedzielę a w środę od rana jakieś skurcze i plamienia i wtedy urodziłam.

Co do depilacji Mała chyba tak Ułożona że ja.się nie mogę zgiąć. A co do żeli to.ja pierwszy raz ostatnio zrobiłam ale fajnie bo sąsiadka piętro wyżej robi więc nie będzie problemu pójść tam z Małą jak już będzie :)

Mi z kolei bardzo się chce w tej ciąży dbać o siebie. Regularnie farba, pazurki zrobione, brwi, maseczki nawet zapodałam sobie odżywkę na rzęsy i jest super. Niestety ponad 20 kg na liczniku i też zamierzam szybko zrzucić. Po.synku byłam patyk i oby tu też tak było.

Dziewczyny a na.fb też jest grupa?

http://www.suwaczek.pl/cache/0361adf311.png

Odnośnik do komentarza

Ja to pewnie z cwiczeniami bede musiala sie wstrzymac,bo mam na poczatku marca zabieg na usuniecie tej nieszczesnej przepukliny pachwinowej i po porodzie mam odpuscic sobie silke i rower stacjonarny,wiec mi pozostaje tylko jakas dieta..ktora mi pomoze w zgubieniu kg a dziecku dostarczy wszystkiego co potrzebne ,jak bede karmic piersia...
A jak tam Wasi partnerzy? Przezywaja te ostatnie dni?:) moj to juz tak chce by nasz syn sie urodzil jest przekonany,ze to nastapi dzisiaj haha nie wiem skad mu sie to wzielo:)
Mowi,ze chyba przed wyjazdem do szpitala musi jakas meliske wypic hehe:)
Ja nie wyobrazam sobie,ze mojego meza mogloby nie byc na porodowce...chociaz aby trzymal za reke..
A jak tam Wasi partnerzy beda podczas porodu?

Odnośnik do komentarza

Hej Ewelina pamiętam Cię z pazdziernikowek chwilę tam pisałam ale koniec końców p rzenioslam się tu jak "stare"dziewczyny przeniosły się na zamknięte i zaczęły dołączać nowe łatwiej się było zintegrować nie pisze może zbyt często ale Ffajnie mi tu z dziewczynami są mile i pomocne :) też mam wielką nadzieję ze po urodzeniu nadal będziemy się wspierać i wymieniać doświadczeniami dobrymi rada mi. Ja paznokcie mam swoje i w tej ciazy zrobiły się mocne i zdrowe a rosną w tempie express po porodzie pewnie znów będą liche i lamliwe tak jak i włosy. Ja skurcze też pamiętam początkowo jak na okres na dole brzucha potem już sciskalo cały i do tego mnie jeszcze krzyże bolały. Tak piszecie o tym 1 listopada i też się zastanawiam czy mi maluchy psikusa nie zrobią bo jeśli wytrzymają jeszcze nadchodzacy tydzien to mysle ze bede sie umawiać z gin na 3 no ale my sobie możemy planować a maluchy i tak wyjdą kiedy będą chciały;).

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgonj2q8s2.png

Odnośnik do komentarza

Eliii zazdroszczę ci tej chęci dbania o siebie ja mam mega odrost już ale stwierdziłam ze zrobię już po porodzie co by były na chrzciny i święta. Kasia u nas jak tylko będę rodzić sn mąż na pewno będzie ze mną dla niego to oczywiste był przy pierwszym bardzo mi pomogła jego obecność teraz jak go zapytałam czy też będzie to się zdziwił ze wogole pytam ha ha eh jestem ciekawa jak to będzie ale już nie długo się przekonam wszystkie się przekonamy już o wiele bliżej niż dalej

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgonj2q8s2.png

Odnośnik do komentarza

Kasiaaa7989 bóle krocza mam już od jakiegoś czasu ale odbytu tak od około 2 tygodni może mniej. Teraz zaczynają sie ciągnięcia w bol i ten sluz. Jest go dużo gęsto na papierze ale nie wiem czy to ten czop czy nie. W pierwszej ciazy rok temu nie widziałam tego czopa ale i sluz nie był taki.
Ta ciaza jest zupełnie inna. Po prostu katorga. Zeby organizm mógł każdemu dawać sygnały ze to już zaraz a często wszystko zaczyna sie od tak.

Odnośnik do komentarza

Ja myślę że skurcze każda ma inne i trochę inaczej je czuje. Ja dziś trochę spanikowalam bo ponad godzinę bolał mnie cały brzuch i juz miałam jechać do szpitala ale mnie puściło. Mój mąż będzie przy porodzie, był Przy pierwszym i tez nie wyobrażam sobie porodu bez niego ale to indywidualna sprawa.
Co do dbania o siebie to nie idę w żadną stronę za bardzo, normalnie jest tak jak przed ciążą ale niestety po porodzie musze szybciutko zrzucić wszystko i wrócić do formy. Jestem trenerem,instruktorem fitness i dietetykiem i musze w styczniu juz ogarnąć nowy klub wiec mam ogromną presję,która okropnie mnie przeraża :( wolałabym na spokojnie bez stresu sobie dochodzić do siebie :(

Odnośnik do komentarza

Waska to rzeczywiscie czuc taka presje po takim czasie ktory nas czeka to nie za ciekawie..ale zazdroszcze Ci tego,ze bedziesz sobie cwiczyla ..ja przed ciaza bylam b.aktywna uwielbiam cwiczyc,ale niestety teraz bede musiala sie wstrzymac pewnie do pol roku..
Trzymam kciuki,abys jak najszybciej wrocila do formy:)
Polina22 mi ze 2tyg temu ginekolog pow ze po badaniu moge do 2dni krwawic,zrobila mi masaz szyjki. Po tym badaniu na noc kochalam sie z mezem i na drugi dzien mialam b.gesty sluz przypominal czop tylko odchodzil w kawalkach i byl taki hm delikatnie brunatny..ale ja nie mam pewnosci,ze to to.
Nie wiem tez czy poprostu stosunek tak nie zadzialal..

O tak ja bym chciala,aby ktos mnie poinformowal,ze np.za dzien,dwa lub 2h zaczna sie skurcze ..wtedy na spokojnie bym sie nastawila :) a tak to czlowiek nie wie czy to w nocy czy z rana sie zacznie.

Odnośnik do komentarza

Katusia911 przepraszam, że dopiero odpisuję, ale cały dzień nie miałam czasu tu zajrzeć, a teraz tyle stron się nazbierało. Pytałam o to wgniecenie, bo jeśli masz też wysokie ciśnienie to może być gestoza. Najlepiej jakbyś się skontaktowała wcześniej z położną albo lekarzem i zrobiła badanie moczu. Może po prostu tak zatrzymała Ci się woda, że taka opuchlizna się zrobiła, Ale teraz na końcówce chyba lepiej dmuchać na zimne. Absolutnie nie chcę Cię straszyć czy stresować, tylko piszę co mówiła ostatnio położna mojej koleżance.
Wpadnę tu do Was jutro, bo dziś padam na twarz, a jeszcze te skurcze mnie dobijają :(
Dobrej nocy :)

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjogprybq74.png
https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjoj8k3k7ns.png

Odnośnik do komentarza

Ja pamiętam, ze skurcze miałam długo po odejściu wód, oczywiście wspomagali mnie oksytocyna. Najpierw to były takie bóle jak miesiaczkowy, może trochę silniejsze, a potem to już zaczęło promieniować na cały brzuch, a potem na krzyż i wydawało mi się, ze mi ktoś kręgosłup złamał, także ja w zasadzie nie wiem, co to skurcze "brzuszne", mogę za to wiele powiedzieć o krzyżowych i nie życzę najgorszemu wrogowi!
Mnie się z kolei włosy w ciąży wzmocnily impoki co nie lecą, ale wiem, ze już dzień po porodzie będę znów ze szczotki wyciągać kłęby klakow.
Też bym bardzo chciała schudnąć po ciąży w miarę szybko. Na święta mam być chrzestna i muszę jakoś wyglądać, ale w zasadzie dopiero skończy się czas połogu, wiec na cuda nie liczę. Raczej nie sądzę, żebym mniej o siebie dbała w ciąży niż przed nią, starałam się nic nie zmieniać, w końcu nie jestem chora tylko spodziewam się dziecka, a to też czas, żeby czuć się dobrze.

Oliviaaa ja też od kilku dni częściej odwiedzam toaletę i towarzyszy mi wcześniej zazwyczaj ból w podbrzuszu i krzyżu, wiec może coś się tam zaczyna przygotowywać.

Kasia7989 mój się tylko na mnie spojrzał z dezaprobata, kiedy spytałam, czy chce być przy porodzie, wiec więcej nie drazylam tematu, bo dla niego to było oczywiste. Tym bardziej, ze był przy pierwszym i bardzo mi pomógł i czuł sie mega potrzebny, a to chyba bardzo zaciesnia zwiazek, rowniez z dzieckiem. Moj udaje, ze na razie nie przezywa i zadne moje wyimaginowane oznaki na niego nie dzialaja, ale wiem, ze jak sie zacznie, to będzie biegał jak kot z pecherzem, tak jak za pierwszym razem :) a co do stosunku to moim zdaniem pomaga w wywolaniu, wiem co mówię :)

Kasia_Ola czytałam o tej gestozie i tam głównym objawem jest wysokie ciśnienie w ciazyi zle wyniki moczu. Do tej pory takich nie mialam. Jestem niskocisnieniowcem i dzis tez nie bylo jakies inne, wiec mam nadzieje, ze to po prostu zatrzymanie wody w organizmie. Będę się obserwować, bo z tym dmuchaniem na zimne masz rację, szczególnie w ciąży.

Dziewczyny, łóżeczko i meble dla mojej księżniczki złożone :) mąż sie jak zwykle postaral, a ja nie mogłam usiedziec na miejscu i asystowalam. A potem sie dziwie, ze nogi pachną, krzyż pęka... sama siebie chyba nigdy nie zrozumiem :)

Odnośnik do komentarza

Ja tez przy pierwszym porodzie miałam krzyżowe bóle to Hyla masakra maz mnie masował jak umiał i troche pomagało . Po porodzie miałam cały naskórek zdarty z tego miejsca hehe ale to sie w mig zagoiło także polecam masaże części krzyżowej w trakcie. Włosy mam mocne ale po porodzie bedą wypadać bo taka jedt fizjologia - hormony ciążowe je mozna powiedzieć trzymają a potem te włosy co nie wypadły w trakcie ciąży w swoim normalnym trybie bedą masowo wypadać ale spoko to tez minie ;)

Odnośnik do komentarza

Gruszka jak moje włosy mają nadrobić całe wypadanie z okresu tych 9 miesięcy, to nie dziwcie się dziewczyny, jak oglosze kilka dni po porodzie, ze jestem łysa, tym bardziej, ze nie jestem raczej posiadaczką bujnych lokow :)

A tak poza tym to dzień dobry wszystkim. Jak dzisiaj samopoczucia? Ja do pozna walczyłam z ustawianiem mebli w sypialni i na zaden uklad nie mozemy sie z mezem zdecydowac. Kazde z nas ma inny pomysl na ustawienie, ale moze dzis ze świeżą głową w końcu dojdziemy do porozumienia. Któraś z Was wczoraj pisała, ze biega częściej do toalety i odczuwa ból taki a la miesiaczkowy. Dziś właśnie taki mnie obudził i też musiałam gnac. Chyba moja macica też się w końcu zaczęła przygotowywać na trudy tego, co ja czeka.
A pogoda zapowiada się u mnie piękna, wiec po obiadki trzeba będzie zwerbowac chłopaków na jakiś spacerek. Miłego dnia, Mamuśki :)

Odnośnik do komentarza

Katusia911 witaj w klubie ja tez czuje,ze moge zostac lysa:) przed ciaza duzo eksperymentowalam z wlosami..m.in zeszlam z czarnych wlosow naturalnych na blond w b.szybkim tempie..co3tyg odrosty robilam...to bylo tak z 8msc przed zajsciem,i strasznie zaluje to byl najwiekszy blad..do tej pory mam zniszczone lamia sie i ciaza tez napewno na te moje cebulki jakos wplywa..
Ale dobra najwyzej je obetne juz po:)
U mnie tez ladna pogoda i napewno jakis spacerek z pieskiem zaliczymy..no i na glosowanie sie wybierzemy
Milej niedzieli relaksujcie sie!;)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczynki . zazdroszcze Wam każdej, najmniejszej aktywności , naprawdę.. największemu wrogowi nie życzę, żeby go tak połamało... :(

włosów to mi tak szkoda, bo w czasie ciąży faktycznie dużo fajniejsze , ale to niestety tylko za sprawą hormonów . liczę się z tym ,że po rozwiązaniu zaczną wypadać a za dużo ich też nie mam ;)

wczoraj miałam dzień sprzatania - w zasadzie szwagierka moja kochana - przyszła mi pomóc , ogarnęła całą górę, łązienkę - wdzięczna jestem jak nie wiem co, jeszcze mi dół zostanie.

u mnie pogoda do kitu. ale przynajmniej nie jest mi tak fatalnie ,że nie mogę wyjść na spacer .

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Ja dziś od 8:00 do teraz siedziałam na turnieju koszykarskim syna. Pokurczona na trybunach, niewygodnie i mała była nadzwyczaj aktywna,myślałam że oszaleje, ale czego się nie robi dla dziecka ;) U mnie pogoda ok ale jestem juz tak zmęczona tym siedzeniem ze chyba resztę dnia przeleże na kanapie. A tak w ogóle to wypatruje sygnałów porodu z niecierpliwością a tu nic,termin na 1.11 ale jak powiedział mi ostatnio ze na pewno do tego momentu urodze to jestem zniecierpliwiona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...