Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie dziewczynki :)

mali, przeslodki maluch, jeszcze raz dużo zdrówka Wam życzę i szybkiego wyjścia do domku.

Madzia2003 współczuję, ale trzymaj się tam ciepło. Dobrze, ze w porę trafiliście pod opiekę lekarzy.

MichaKaro ja czasami miewam takie silniejsze uściski jakby coś mi się pchalo, ale to po chwili ustępuje tylko odczuwam wtedy silniejsze parcie na pęcherz. Wydaje mi się, ze jest to spowodowane ułożeniem dziecka główka w dół. Miałam ostatnio taki dosyć silny ból jakby miesiaczkowy, który promieniowal mi z krzyża na brzuchu odwrotnie i bałam się, ze coś się zaczyna, ale po wzięciu no-spy przeszło.

Idę dziś kobitki do lekarza, wiec trzymajcie kciuki, żeby wszystko było w porządku :)

Odnośnik do komentarza

mali synek przekochany super ze akcją poszła tak szybko tylko pozazdrościć masz już pokarm? Madzia nie martw się szpital to nie jest najprzyjemniejszw miejsce ale przynajmniej się wami zajmą dostaniesz sterydy i juz jest w mare bezpiecznie w razie porodu choć życzę ci przynajmniej ze dwa tygodnie jeszcze w dwupadku :) dawaj znaki co u Ciebie Micha też czasem czuję taki ucisk ale wtedy wydaje mi się ze dzieci się napinaja no i dwa razy miałam takie większe bóle brzucha i krzyża wieczorami ale po nospie minęły może to te skurcze przepowiadajace

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgonj2q8s2.png

Odnośnik do komentarza

MichaKaro kojarze ze mi lekarz kiedys mowil ze jak po nospie przejdzir to jeszcze nie porodowe.

Mali Wiktorek przesliczny :) Co do porodu dobrze, że w szpitalu bylaś, bo tak to bys w domu urodzila

Anka_krk ja skurczy przepowiadajacych nie mam. Mam ucisk na dole i niestety czasem jak mnie synek jakos dzgnie tak to jakby prąd przeszedl, od razu sie prostuje.

Odnośnik do komentarza

Robię ostatnie zakupy "apteczne". Czo jeszcze macie dla siebie lub dzidziusia oprócz:
- majtki poporodwoe
- podpaski, wkładki
- podkłady
- octenisept (lub coś innego) do pępuszka
- gaziki jałowe do pępuszka
- krem do pupy

Chyba jeszcze wezmę sól fizjologiczną (do oczu, noska itp)

Co jeszcze kupowałyście??

Odnośnik do komentarza

Mali :-) synuś cudny :-) i poród szybki suuuuper
też uważam, że wizyty w ostatnim okresie ciąży powinny być częstsze ja mam tysiące pytań i rozterek a wizyta dopiero we wtorek i to popołudniu !
wyczytałam, że takie ukłucie w dole brzucha to oznaka, że maluch powoli szykuje się na przyjście na świat i przeciska się do kanału rodnego i ze właśnie może się to zacząć już 3-4 tyg przed porodem
Katusia czekamy na info :-)
poradka trzymaj sie :-) ja nie znoszę dentysty...

Odnośnik do komentarza

Nuala ja dodatkowo do tego co wymieniłąś kupuję ( bo też nie wszystko jeszcze mam, ale jest u mnie na liście;)
- sól fizjologiczną,
- waciki oraz patyczki dla niemowląt,
- linomag do pupy,
- chusteczki nawilżane,
- wkładki laktacyjne,
- kapturki na piersi
- stanik do karmienia

anka krk ja również mam wizytę we wtorek po południu . jestem bardzo ciekawa ile moja Tosia przybrała na wadze.

a ja tam dentyste lubie - moja szwagierka jest dentystką;)

co do kłucia , też od niedawna zaczęłam odczuwać ale baardzo delikatne.

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Mali maluszek cudowny! Ucaluj go od eciotki :-) a porod faktycznie ekspresowy. Życzę szybkiego powrotu do domku :-) no i jak będziesz miała chwilę to dawaj znać co u Was.

Ja dzisiaj wstalam z bólami krzyża i podbrzusza, brzuch mam miękki i żadnych skurczy nie czuje także mam nadzieję,że nic się nie dzieje bo to dopiero 34tc więc 2tyg jeszcze chociaż niech sobie posiedzi w brzuszku :-) no Spe w ciąży bralam do tej pory 2razy i powiem szczerze, że nie bardzo chce brac, zwłaszcza jak wyczytalam że przechodzi przez łożysko ale jak nie przejdzie to wezme dla świętego spokoju. Ogolnie to przyjmuje witaminy i magnez no i urosept na ten nieszczęsny mocz.
Czekam teraz na przelew i też kompletuje już wyprawke. Zostało mi jeszcze jedno prasowanie ubranek i poprac kocyki,pieluchy i pościel. Planuje się właśnie wyrobic w 2tyg z tym wszystkim żeby potem spokojnie czekać:-)

Odnośnik do komentarza

Mali-cudny maluch :)
Ja też ostatnio mam dziwne uczucie jakby mała parła na dół i gdzieś mi uciskała , nie wiem co to :/
Z listy to przypomniałyście mi o soli fizjologicznej-dzieki ;)
Jak tak czytam to czuje że już pomału zacznie się pisanie ze szpitala tuż przed lub tuż po porodzie ;) Nie mogę sie doczekać aż forum zapełni się zdjęciami słodkich maluchów :)

Odnośnik do komentarza

Anjak dzięki, to póki o niczym nie zapomniałam :)

Amancia zależy czy masz regularne i standardowe w długości (średnio 28 dni) miesiączki czy nie. Jeśli tak to om, jeśli nie to z USG ale tylko tego w 12tc jest bardziej wiarygodne (wtedy zresztą powinny być podobne te terminy), jednakże w karcie i tak wpisują ten termin z om.

Odnośnik do komentarza

Waska dokładnie ;) ale zleciało ..

Amancia, zgadzam się z tym co Nuala napisała. a i tak czy to termin om czy z usg sa one bardziej orientacyjne, bo przecież dzieciaczki rozwijają się różnie i jedne rodzą sie z wagą 2500 a inne 4000.
faktycznie jeżeli miałaś regularne miesiączki to pewnie bliżej om. ja miałam bardzo regularne i za każdym razem termin z om pokrywał mi się z usg.

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez mysle, ze termin z OM jest bardziej wiarygodny i brany pod uwage, w koncu wszedzie to tym terminem sie posluguja, a poza tym kazdy maluch rozwija sie we wlasnym tempie i ma rozne uwarunkowania co do wzrostu i wagi, wiec termin z USG moze byc troche mylacy.

Ja z kosmetycznych rzeczy to podobnie jak reszta: majtki poporodowe, dlugie podpaski, sudocrem lub inna masc przeciw odparzeniom, jalowe waciki, sol fizjologiczna, octenisept, wkladki laktacyjne, kapturki, a dodatkowo jakis krem na pekajace brodawki (zapobiegawczo) i zel do higieny intymnej z kory debu. Przy poprzednim porodzie polozna mi polecila i dobrze sie spisywal po nacieciu.

Wrocilam właśnie od lekarza. Macica jeszcze wysoko, wysoko, chociaz mi sie ostatnio zdawalo, ze sie obnizyla, ale chyba mialm zludzenia :) zadnego rozwarcia, zadnego skracania sie szyjki, wszystko pozamykane na cztery spusty :) mala za to porzadnie przybrala na wadze, dzis wykazalo juz dokladnie 3kg, takze bedzie co nosic, jesli tak jak lekarz powiedzial szybko sie nie rozstane z brzuszkiem :)

Odnośnik do komentarza

Amancia to ja mam tak samo jak Ty, mam miesiączki nieregularne i nawet do 40 dniowy cykl i też rozjechane terminy prawie o 2 tyg.. Kieruje się więc tym z USG 12 tc i mój lekarz też jakby ma to "w pamięci" i jak analizuje pomiary małego to zawsze patrzy czy w równym tempie rośnie.

Odnośnik do komentarza

Nuala ja tez mialam juz nadzieje, ze powie, ze cos tam sie dzieje, a on mi tu wyskakuje, ze ja zakorkowana po sane uszy :) fakt, ze do terminu jeszcze rowno 4 tygodnie, ale przeciez nie chcialam tam u niego w gabinecie urodzic, tylko jakis promyk, ze moze tydzien, dwa... ale mala jest cwana, wie ze jeszcze kacik nie gotowy, ubranka nie poprane, to odwrocila sie elegacko tylkiem do USG i nie ma bata, ze sie poki co ruszy :) z drugiej strony badanie badaniem, a wszystko sie moze zdarzyc, nie ode mnie to zalezy.

Kurcze dziewczyny, a jak Wy macie takie rozbiezne te terminy, to co będzie, jesli porod sie bedzie opoznial? Ktory termin beda brac pod uwage do wykonania np. Cc albo innych badan?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...