Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Ja właśnie w temacie przechodzenia na mleko 2. Ile czasu ma to trwać, koleżanka mowila mi, ze mam mieszać 1 z 2. My pijemy pepti wiec może nie bede tak drastycznie przechodzić ale zacznę sobie juz (14 będzie miała pól roku). My jemy mleko, owoce, obiadek i jak zawieje to kaszke. A kaszke w butelce podajecie czy lyzeczka? Kaszel nam sie zaczyna, o 16 jadę z mala do lekarza a póki co wysmarowalam ją gęsim smalcem. Pozdrawiamy

http://www.suwaczek.pl/cache/c3963e8f05.png

Odnośnik do komentarza

Kasze je lyzeczka, bo z butelki jest fuuu. Moze w przypadku dzieci alergicznych jest inaczej, ale moja jest na zwyklym bebilonie, alergii zadnych nie ma, to w mieszanie bawic sie nie bede.
Jest kaszka nestle zdrowy brzuszek ze sliwka. Podobno dobra na zaparcia. Po 6 mcu tylko, ze ona chyba z glutenem. I tak sie zastanawiam jak bede ta kaszke dawac to juz manny chyba nie, jak myslicie?

Odnośnik do komentarza

my jemy obiadek , owoce i od 3 dni w końcu zaczeła jeść kaszkę ale nie może być za gęsta.wczoraj ugotowałam sama obiadek i mała wcinała a wy gotujecie same macie jakieś przepisy??
barja dajesz już chrupki, a wprowadzałaś gluten? czy nie bawisz się w to ?
myślałam też o jogurtach może zaczne powoli wprowadzać co myślicie?

Odnośnik do komentarza

Julka, Olka gluten je od miesiaca, ale chrupki kukurydziane sa bezglutenowe. Mala je uwielbia, tyle radosci z jedzenia, tak z 3 dziennie daje.
Teraz jeszcze sloiczki daje, ale kupilam ksiazke u malucha na talerzu, zdrowa dieta dla niemowlat. Tam sa przepisy pogrupowane wg wieku dziecka, napewno bardziej urozmaicone niz te sloiczki. Bede probowala jak sloiki sie skoncza, czyli okolo weekendu:)
Mysle, ze na jogurty jeszcze troche za wczesnie, ale to Ty decydujesz.
Zaraz ruszamy w miasto, maz ma urlop do konca tyg, musze go wykorzystac:D

Odnośnik do komentarza

o ja głupia myślałam że chrupki mają gluten. czytam o tym jajku i teraz piszą że można podawać całe i nie trzeba oddzielnie żółtka , ale Elka masz racje wszystko to zagmatwane raz mówią tak a za jakiś czas już nowy schemat żywieniowy i bądż tu mądry na szczęście u mnie w rodzinie nigdy nie bylo alergi więc aż tak bardzo sie nie martwie
elka a ty jeszcze karmisz piersią ?

Odnośnik do komentarza

Julka jeszcze tak ale tylko prawą piersią bo na lewą już dawno się obraziła ;-) i od tygodnia mamy już tylko 2 karmienia, reszta to mm, w dzień nie chce już cycka kompletnie, ciągnie tylko w nocy.
Dobrze że udało się chociaż pół roku karmić :-) mąż się cieszy że w końcu piersi odzyska :-)

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko jest od paru dni okrutnie nieznosne. Moj chlopak ma popoludniowa zmiane a mi rece odpadaja od noszenia go, teraz lezy w lozeczku i zuje namietnie rog kolderki. Do tego corka ma temperature i boli ja brzuch, oby to nie byla znowu jelitowka ;/.
Byl temat chrupek, ja Malemu zamiast tych malych chrupek daje palki kukurydziane, to to samo ale sa wieksze i bardziej poreczne dla malucha, polecam

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry!
U nas Lidka od początku uwielbiała spać na brzuszku, ale my mamy matę oddechową więc trochę spokojniej śpimy jak mała się wierci w łóżeczku. Chociaż od jakiegoś miesiąca zasypia wyłącznie na prawym boczku. Nie ważne jak byśmy jej nie położyli, zawsze przekłada się na bok..
Muszę się pochwalić - maleństwo w końcu zakumało że można się z plecków przewrócić na brzuszek!
Aaa! Kreseczki się na dziąsłach ujawniły :D

Odnośnik do komentarza

Cześć mamuśki ;-)
No to super Olix i tu znowu potwierdza się że każde dziecko osiąga wszystko w swoim indywidualnym tempie. Ciekawe jak długo od kreski wyjdzie ząb.
A teraz pytanie do mam mających doświadczenie z katarem. Co polecacie bo dziś Zosia trochę wodnistego kataru miała rano niby jej nie leci sam ale przy oczyszczaniu noska trochę było.

Odnośnik do komentarza

Kończą mi się pampersy 3 i niedługo na 4 przechodzimy :) mały już 7800 wazy. A dziś rano zjadl i ni myśli spać dalej. Jak nie on. I oczywiście bez marudzenia nie obędzie się. Olix też zastanawiałam się nad mata oddechowa,ale z moim przejęciem padloby mi całkiem na głowę. Mieliśmy 2 akcje bezdechu jak mały miał 6 tygodni

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Elka,przy katarze pionizacja,nachylenie lozeczka zeby latwo splywalo.do tego czeste czyszczenie nosa,masc majerankowa.jak masz inhalator to inhalacje sola fizjolog.
Moglabys mi przypomniec jak przygotowywalas manne?Czas na gluten.opoznilam bo zaczelam jesc nabial krowi i nie chcialam dublowac ryzyka.

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja na katar inhalacje, woda morska do nosa, masc majerankowa pod nos jak spala i jeszcze po inhalacjo oklepywalam bo balam sie, zeby dalej nie poszlo ale mala miala katar po ospie wiec oslabiony organizm.
Bylysmy teraz w aptece krem od slonca kupic i pani pyta a ile ma malenstwo, 3 mce? No kurde, ja wiem ze ona drobniutka jest ale bez przesady dzieci 3 mczne nie sa tak dlugie.

Odnośnik do komentarza

Barja,ja mam przyklad w druga strone.ostatnio w pezychodni o wieku dzieci byla mowa.i dziewczyna mowi ze ona ma 2-cznego synka,tylko sporego..jak go wyciagnela z wozka to zdebialam-bobas wielkosci Ignasia...tylko glowka jeszcze chwiejna i wzrok metny...
Wiec okreslanie wieku po wielkosci mozna sobie w d...wsadzic ;-)

Odnośnik do komentarza

Bajra o moim też ostatnio koleżanka powiedziała,że 3 mies ma. Wazy 7800 i jest szczupły, ale długi. Też ma mała główkę. A je duzo, więc ja mam już gdzieś kto co mówi. Ważne że dziecko zdrowe i pogodne. A co idę gdzieś do lekarza to mówią lekarze, ze duże dziecko. Tylko jedna baba ostatnio powiedziała ,że za chudy i ze mam utuczyc. to co ja mam jemu ponad litr jedzenia wciskac na siłę czy co. je ok 850 ml gęstej kachy dziennie

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Moja je raczej nieduzo, ale mysle ze jeszcze w normie. Ja nie mam pojecia skad oni wzieli to, ze dziecko w 7 mcu ma zjadac 210 na jedno karmienie. Mala je 150 i to czasami za duzo.
Moje starsze wielkie dziecko majac 6 mcy wazylo 10 kg... Do dzis jest duzy, najwiekszy w klasie.
Dalam dzis na obiadek rosolek z glutenem. Mam nadzieje, ze nie zaszkodzi w koncu od miesiaca manne daje.
Musze jajka od szczesliwych kur zalatwic;) od soboty dajemy. Ja podam zoltko, jakos boje sie cale jajko dac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...