Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Katusia911
Mari-Ann ja nie wiem, jakie to uczucie muec skurcze BH, ale stawianie sie brzucha to takie napinanie, zmienia on wtedy kształt jakby tylko dziecko miescilo i jest taki spiczasty i twardy jak kamien. Moze podczas stawiania brzucha mam tez skurcze BH, ale jeszcze nigdy ich nie czulam :)

Katusia 911 dzięki za opisanie :) Jakoś się nad tym nie zastanawiałam jak wygląda stawianie brzucha, ale w takim razie ja mam to podczas skurczów. Brzuch jakby się unosi, ale tylko z prawej strony, tak jakby tylko z tej strony dziecko było i jest przy tym mega twardy.

Nadiaania serdeczne gratulacje! Dużo zdrówka dla maluszków i dla Ciebie.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjogprybq74.png
https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjoj8k3k7ns.png

Odnośnik do komentarza

eliii ja mam cały taki kiepski tydzień chandra i lenistwo wzięło górę a za oknem piękna pogoda co jeszcze potęguje wyrzuty sumienia
Katusia911 ja zakupiłam maxi cosi cabriofix bez bazy, zrobiłam małe rozeznanie i wolałam dołożyć drugie tyle ale mieć w jakimś sensie "pewność" zakupionego fotelika bo z tego co mi wiadomo foteliki w zestawach z wózkami nie są objęte żadnymi testami a i jakość materiału pozostawia wiele do życzenia to tak z moich obserwacji i zgromadzonej
wiedzy a czy któraś z was ma może z bazą?

Odnośnik do komentarza

Tez dlatego nie skorzystalam z opcji 3w1. Mam wozek mutsy ale od razu odradzili mi fotelik od tego modelu i mialam do wyboru maxi cosi wlasnie i cybex aton q. Wybralam ten drugi, bo moj brat ma maxi cosi i cybex ma wedlug mnie ladniejsza budke :) wlasnie z kolezanka, ktora jest na poczatku ciazy, rozmawiam o fotelikach i chcialam Was zapytac, bo taka ponuro-narzekajaca atmosfera zrobila sie na forum, ze chcialam Was troche oderwac :)

Odnośnik do komentarza

Kasiaaa7898 Anka_krk ja mam Maxi-Cosi Pebble z baza wtedy jak czytalam uznalam ze sa ok. Ponad rok synek jezdzil w nim. Nastepny.wzielam tez montowany tylem, bo naczytalam sie i uznalam ze sa najbezpieczniejsze. Najgrozniejsze sa uderzenia przodem a przeciazenia w fotelikach przodem na karku sa takie ze "urywaja kark".

Odnośnik do komentarza

Tyle ze wypadki zdarzaja sie wszedzie, rowniez w drodze do biedronki i w niedziele. Jakby mnie nie bylo stac, to bym przyoszczedzila na czym innym nie na bezpieczenstwie.
Inna inkszosc ze ludzie maja foteliki dobre, ale zero wyobrażni i np. wioza dziecko odpiete, albo z niedociagnietymi pasami, a to wyjma zeby w czasie jazdy karmic piersia i inne tego typu historie. A potem dochodzi do tragedii

Odnośnik do komentarza

Dzis znalazlam cos na poprawe humoru:)

Macierzyństwo na wesolo:D

Przygotowanie do porodu

Pierwsze dziecko - Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.
Drugie dziecko - Nie ćwiczysz oddechów, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku.
Trzecie dziecko - Prosisz o znieczulenie w 8 miesiącu ciąży.

Ciążowe ubrania

Pierwsze dziecko - nosisz stroje dla kobiet ciężarnych odkąd lekarz potwierdził, że jesteś w ciąży
Drugie dziecko - nosisz swoje zwykłe stroje jak długo się da
Trzecie dziecko - stroje dla kobiet ciężarnych to już twoje zwykłe stroje

Imię dla dziecka

Pierwsze dziecko - przeglądasz kalendarze, sprawdzasz znaczenie imion, sprawdzasz ja wybrane imię brzmi w zestawieniu z nazwiskiem
Drugie dziecko - ktoś powinien nadać dziecku imię po ciotecznej babce, więc możesz to być ty
Trzecie dziecko - otwierasz spis imion, zamykasz oczy i w co trafisz palcem, to będzie.

Wyprawka

Pierwsze dziecko - pierzesz świeżo kupione ubranka, prasujesz z lewej i prawej strony, dobierasz kolorami i starannie układasz w szafce przeznaczonej tylko do tego celu
Drugie dziecko - sprawdzasz, czy ubranka po pierwszym dziecku są czyste i wyrzucasz tylko te z najciemniejszymi plamami
Trzecie dziecko - kto powiedział, że chłopcy nie mogą mieć różowych śpioszków?

Płacz dziecka

Pierwsze dziecko - przy pierwszej oznace niezadowolenia (kwękanie, skrzywienie) bierzesz dziecko na ręce
Drugie dziecko - podnosisz je tylko wtedy, gdy krzyki grożą obudzeniem pierworodnego lub wizytą zaniepokojonych sąsiadów
Trzecie dziecko - uczysz starsze huśtania kołyską

Przewijanie

Pierwsze dziecko - Zmieniasz pieluchę, co godzinę, niezależnie od tego, czy jest brudna czy czysta.
Drugie dziecko - Zmieniasz pieluchę, co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby.
Trzecie dziecko - Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan

W domu

Pierwsze dziecko - spędzasz większą część dnia wpatrując się w dziecko.
Drugie dziecko - spędzasz większą część dnia patrząc czy twoje starsze dziecko nie robi krzywdy młodszemu.
Trzecie dziecko - spędzasz większą część dnia chowając się przed dziećmi

Gdy upadnie smoczek

Pierwsze dziecko - Wygotowujesz po powrocie do domu.
Drugie dziecko - Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz dziecku do buzi.
Trzecie dziecko - Wycierasz w spodnie i wsadzasz dziecku do buzi.

Aktywne formy spędzania czasu

Pierwsze dziecko - zabierasz je na gimnastykę dla niemowląt i terapię grupową dla prawidłowego rozwoju.
Drugie dziecko - zabierasz je na gimnastykę dla niemowląt.
Trzecie dziecko - zabierasz je do supermarketu i pralni chemicznej

Opiekunka

Pierwsze dziecko - gdy zostawiasz dziecko z opiekunką, dzwonisz do domu, co najmniej 5 razy w ciągu dnia.
Drugie dziecko - wracasz się od drzwi, bo zapomniałaś zostawić opiekunce numer, pod którym będziesz osiągalna.
Trzecie dziecko - prosisz opiekunkę by dzwonila tylko gdy trzeba wezwac pogotowie

Odnośnik do komentarza

Dla niektórych nie odgrywa roli, jaki mają fotelik, bo nawet nie starają się zapoznać z wszelkimi normami. Po prostu jest allegro i kup teraz i teoretycznie fotelik jest. A że on chroni tyle o ile, to już inna inszosc. Może w mieście przy niewielkiej prędkości i małej stluczce jest w stanie ochronić nasze dziecko, ale podczas trasy na pewno nie. Na każdym forum, na jakie wchodziłam większość ludzi maxi cosi, cybex, Romer i recaro...

Odnośnik do komentarza

dziewczyny t moja pierwsza ciąża i pierwszy synek ale za przeproszeniem zalewa mnie jak słyszę, że rodzice wyjmują dziecko z fotelika podczas jazdy bo płacze albo nie lubi być zapięty pasami normalnie ręce mi opadają a niestety mam znajomych, którzy tak robią a niech sobie dziecko płacze od płaczu krzywda mu się nie dzieje ale nie daj Boże niech dojdzie do kolizji albo wypadku w momencie gdy dziecko na kolanach u mamy albo taty siedzi to dopiero może nieść za sobą spore konsekwencje. z mojej strony brak jakiegokolwiek zrozumienia dla rodziców, którzy tak postępują!

mam intymne pytanie od 2 dni swędzi mnie pochwa ale dziś wieczorem to jakieś apogeum, no chyba się zadrapię w II trymestrze też miałam taką dolegliwość, zrobiłam badania i było wszystko ok, po kilku dniach przeszło aż tak moce, mam nadzieję, że teraz również jest wszystko dobrze ale muszę coś zrobić bo już nie wytrzymuje, nawet kąpiel nie przyniosła ulgi dodam jeszcze, że nie mam żadnych upławów ani śluzu poratujcie mnie jakoś...

Odnośnik do komentarza

Kasiaaa7989 uśmiałam się, ale coś w tym jest. Punkt pierwszy akurat w moim przypadku odnosi się do trzeciego dziecka, ale tak było. Z ubraniami też muszę się zgodzić. Płacz, przewijanie i w domu już wiem, że tak będą wyglądać, a teraz dzięki temu tekstowi przypominam sobie, jak szalalam nad pierwszym synkiem. Jakie to prawdziwe :)

anka_krk a masz w domu jakąś maść z clotrimazolum? To może być infekcja grzybicza i na to nic innego nie pomoze. Ewentualnie sprobuj pudru dla dzieci lub maki ziemniaczanej, jeśli nic nie masz, ale to pomoże na chwilę.

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
jestem tutaj nowa :) Rodzę już niedługo, bo za 3 tygodnie. :) Jeszcze za bardzo o porodzie nie myślę, bo cały czas mam wrażenie że mało mi się rusza mój synek, lekarz kazał mi liczyć ruchy dziecka 3 razy dziennie. Ja mam nerwy bo nie mogę naliczyć tych ruchów. Dodam że jak byłam u lekarza to wszystko było ok. Jestem otyłą osobą, więc podejrzewam że to też wpływa na odczuwanie ruchów, chciałam zapytać czy jest tutaj może dziewczyna która ma podobnie. Nie mam z kim o tym porozmawiać, lekarz mówi że jestem panikarą, może ma rację, to moja pierwsza ciąża.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę zasnąć to postaram się w skrócie opisać co się działo poprzyjechałam na oddział żeby mój gin mnie zbadał bo lekko bolał mnie brzuch okazało się ze mam 5 cm rozwarcia i brak skurczy pidpueli oxy skurcze się pojawiły ale zaczęło czasem tętno spadać jednemu maluchowi i od razu decyzja o cc i dobrze się stało bo po wyjęciu dziewczynki chłopiec ułożył się poprzecznie lekarz się pomylił z wagą wg usg i maluchy ważą po 2 kg najważniejsze ze same oddychaja i jest wszystko dobrze grzeją się przez noc wninkubatorkach. Dziękuję wszystkim za gratulacje i dobre słowa teraz ja trzymam za was kciuki aby było szybko i w miarę bezbolesnie; )

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgonj2q8s2.png

Odnośnik do komentarza

Polina przy cholestazie swedzi cale cialo i to nie jest jedyny objaw.

EmiliaK jeśli na ktg wszystko wychodzi prawidlowo, nie powinnas sie martwic. Sprobuj liczyc te ruchy tak jak kaze Ci lekarz, ale byc moze na tym etapie ciazy staly sie one mniej gwaltowne, bo maluch nie ma miejsca.

Gosiak1986 nie odczuwam takiego pieczenia, ale w naszym stanie wszystko moze wiazac sie ze zblizajacym się porodem. Ja to sobie przynajmniej tak tłumacze :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...