Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dziewczyny.
Mój Kubuś też zasypia przy piersi lub na rękach przez przypadek. 2 razy zasnął w łóżeczku, ale dawno i nieprawda. Ostatnio mniej spokojnie śpi, więc śpi z nami, choć to niedobrze i dla niego, i dla naszych kręgosłupów. Wczoraj eksmitowałam go do łóżeczka o 4.

Viburcol dałam 2 wieczory pod rząd cały czopek bez konsultacji z lekarzem. Pomógł, choć nie chciałabym nadużywać. Odstawiłam dicoflor i jest dobrze, 2 kupki dziennie. Ząbkowanie też chyba stanęło, choć rączki dalej w buzi, ale to taki wiek.
Teraz walczymy z zapchanym noskiem. Prawdopodobnie wina kaloryfera. No, i poci się w nocy bardzo. Dziś przykręciłam kaloryfer.
Muszę umówić się na 2 szczepienie. Mam nadzieję, że żadnych katarków i infekcji nie będzie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wwfeppc.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74di20mmfwgtchp6.png

Odnośnik do komentarza

Hej jestem listopadowa mama i na tym forum czasem pisze ale ostatnio tam cisza, a chcialam sie dowiedziec czy ktoras z was zalatwiala moze 1000 zl ktore nalezy sie bezrobotnym studentom i pracujacym na smieciowych umowach czyli tym ktore nie dostaja macierzynskiego, bo to jakas nowosc i ciekawa jestem jak sie to zalatwia, w przyszlym tyg. wybieram sie do gminy dowiedziec ale moze wy cos wiecie?

Odnośnik do komentarza

Miska81 tez czytalam o tym, ze pomaga, ale nam lekarz od bioderek zabronil, bo mała ma dysplazje i ciezko sie jej naprawia, musi nozki miec szeroko i nie kneblowac ruchow, zeby machala jak najwiecej nozkami, wiec kokoniki odpadaja. Sprobuje ciezsza kolderke, moze to poprawi cos.

Julka85 ja skladalam wniosek przedwczoraj. Podaje sie dane swoje, dziecka, duzo tekstu: dla kogo jest to swiadczenie, dla kogo nie, podpisuje sie, ze sie nie pobiera zasilkow innych tu i za granica.. Jest tez miejsce na napisanie swojego oswiadczenia, ja tam napisalam, ze nie pracuje, nie jestem zarejestrowana w UP i nie pobieram zasilku i ze obecnie zajmuje sie dzieckiem, ktorego dotyczy wniosek. Jest tez miejsce na dolaczenie jakichs dokumentow, ale pani w urzedzie mowila ze nic nie trzeba. Na koncu podaje sie nr konta lub zaznacza inny sposob, przekzem czy cos.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Jeśli chodzi o usypianie to do przedwczoraj odkladalam Hanie do łóżeczka i zasypiala. Tylko obowiązkowo smoczek.
A teraz nie wiem co jej dolega. Dostaje histerii jak kładę ją spać. Nawet w wózku ma ciężko i jakaś jest niespokojna przez sen.
Nie mam pojęcia co może jej dolegac.
Byliśmy dzis na szczepieniu i przy okazji doktor obejrzała jej buzke w środku.
Czysciutko nic się nie dzieje, zęby też podobno jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza

Hej,
My dziś po szczepieniu 6w1. Mała zniosla ok. Śpi dziś więcej więc nie ubolewam :-) Poza tym narazie ok.
Przybrała 1300kg w 4 tyg. Waży teraz 6200 przy masie w dniu wyjścia ze szpitala 3000kg, za tydz kończy 3msc.
Na noc Lena usypia przy piersi,w ciągu dnia w wózku na spacerze albo w nosidełku w domu albo też na Spacerze. Uwielbia być w nosidle. Mniej w chuscie.
Ja dziś znowu odwiedziłam insomie.mój ulubiony sklep na macierzyńskim.Mają świetne spodnie.
Polecam.
Dobrej nocy Dziewczyny

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)
U nas z zasypianiem jest bardzo różnie. Jeśli wszystko jest ok, nic synkowi nie doskwiera to potrafi zasnąć sam w łóżeczku. Jednak często ma kołki i wtedy usypia ze smoczkiem w moich ramionach, na pierś nawet nie chce patrzeć w tych chwilach. Pol nocy śpi w łóżeczku a drugie pół ze mną w łóżku, raczej z mojej wygody. Mimo że śpię wtedy jak kłoda na skraju łóżka. Dziś pierwszy raz zasnął po 19, norma to około 22. Jeśli chodzi o sen w dzień to ostatnie czasy robi sobie 2 godziną drzemkę kolo południa, często wtedy jest marudny i musze mu w tym pomóc. Jeśli chodzi o spacery to spi od razu, często nawet nie zdążę z domu wyjść :)

Odnośnik do komentarza

Synek ma prawie 12 tygodni i także ostatnio prawdopodobnie przechodzil skok (z tego co wyczytslam w necie). Straszna maruda.
Jeśli chodzi o odbijanie to w nocy nie odbija wcale. A z kolei w dzień potrafi po kilka razy po jednym posiłku. To jest najczęstszy powód płaczu w ciągu dnia. Ponieważ meczy się i denerwuje zanim mu się odbije.
Czy możliwe jest ze kp dzieciątko ma problemy z kupka? ostatnio 2 dni nie było, w ciągu dnia miał gwałtowne i przeraźliwie ataki płaczu. Masowanie brzuszka uspokajało i szły bączki. Wczoraj rano się załatwił (towarzyszył temu lekki płacz) po czym caly dzień było szczęśliwe dziecko, uśmiechnięte, zero marudzenia. Zastanawiam się czym to jest spowodowane.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry!

Miśka, zakręcona jestem. Napisalam że byliśmy na szczepieniu ale nie napisałam że najwcześniej w poniedziałek zrobia bo wspomniałam lekarce że robi dość rzadkie kupy od 2 dni.
Kazała dac probiotyk i czekamy do poniedziałku.
U nas zawsze szczepienia się przesuwają bo mała co chwila łapie coś od starszego brata.
W drugim tygodniu już katar załapała. A nie miałam pojęcia jak uciążliwy jest zwykły katar dla maluszka.
Synek jest z późnej wiosny więc w jego przypadku infekcje nas omijaly. Zresztą wtedy jeszcze nie miał od kogo się zarażać ;-)

Odnośnik do komentarza

Oj pamiętam. Spoznial mi się okres a ja nie chciałam zrobić testu. Mąż mnie zmusił. Dwa dni potem ryczałam. Tym razem nie była to radosna nowina. Ze dwa tygodnie zajęło mi pogodzenie się z losem. Potem już z dnia na dzień było lepiej, aż zaczęłam się cieszyć ciążą. Trochę mam wyrzuty sumienia, że tak zareagowałam, ale to była zupełna niespodzianka a planów na ten rok miałam mnóstwo. Teraz się cieszę i jestem szczęśliwa mimo, że bywa ciężko.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371xwfb4zmh.png]Tekst linka[/url]
http://s1.suwaczek.com/201011094572.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...