Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

A mój mąż ciągle tyle pracuje ze Malo sie widujemy ;/ wiec ja ciągle stęskniona jestem. Ale tez mam ochotę go udusić!! Właśnie dlatego ze go ciągle nie ma ;/
Chyba lekko świrujecie z tymi mydlami do tych co będą mieli kontakt z dzieckiem ... Ja używałam normalnych zeli rodzina normalnych mydel i nic Bartkowi sir nie działo. Z reszta ja od poczatku nie chciałam żeby Bartek byl chowany tak sterylnie ze mucha nie siada ... Bo potem dzieci maja problemy z przejściem do "szarej" rzeczywistości i maja jakies alergie i atopowe zapalenia skory. No ale kazda ma swoja wizje i podejmuje decyzje biorąc pod uwagę dobro dziecka ;)
Dobrej nocki

http://fajnamama.pl/suwaczki/bpu69gp.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tgxhalv.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny brała któraś z Was ten antybiotyk Monural? Boje się. Na ulotce napisano: "uważa się, że antybiotykoterapia polegająca na podaniu jednorazowej dawki nie jest właściwa w leczeniu zakażeń dróg moczowych u kobiet w ciąży. Należy stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności i zawsze pod ścisłą kontrolą lekarza"
Oprócz tego może wywołać wstrząs anafilaktyczny, albo biegunkę od łagodnej po zakończone zgonem zapalenia jelita grubego...
Mam nadzieję, że moja gin wie co robi. A ulotka w sam raz dla ciężarnych...
Zaraz to będę piła. Trzymajcie za nas kciuki... :(

Odnośnik do komentarza

Paula175, można nazwać to sobie świrowaniem, ale ja z córką w pierwszym miesiącu miałam różne przeboje skórne, więc przynajmniej tak wykluczałam czynniki zewnętrzne, mydło w płynie zapachowe zastąpiłam po prostu nad umywalką białym jeleniem. Poza tym teraz ona z przedszkola będzie przynosić pewnie różne historie, więc tak jak napisałam, na sam początek zrobię tak samo, a potem przerzucimy się na normalne.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

Witam mamuski 2 dni mnie nie bylo a tu tyle nadrabiania ze szok. Aktywnie ostatnio na tym naszym forum. Ja od wczoraj kupe roboty w domu mialam dlatego nie zagladalam pranie dla maluszka zrobione jeszcze tylko poprasowac jutro i spokoj. a wiecZorami znowu moja 4 letnia diablica daje popalic i juz nie mam sily na nic. Mamuski ktore macie juz dzieciacZki w podobnym wieku jak sobie dajecie rade z tzw. Buntem . moja to juz takie cyrki nieraz odstawia ze masakra. Czasami mam ochote usiasc i plakac z tej bezsilnosci. Kiedy dzieciom przechodzi ten okres moja ma tak od 2 miesiecy gdzies. Ma byc tak jak ona chce i juz a jak mowie stanowczo nie to ryki piski i krzyki na caly dom.

Odnośnik do komentarza

mleczyk1
Dziewczyny brała któraś z Was ten antybiotyk Monural? Boje się. Na ulotce napisano: "uważa się, że antybiotykoterapia polegająca na podaniu jednorazowej dawki nie jest właściwa w leczeniu zakażeń dróg moczowych u kobiet w ciąży. Należy stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności i zawsze pod ścisłą kontrolą lekarza"
Oprócz tego może wywołać wstrząs anafilaktyczny, albo biegunkę od łagodnej po zakończone zgonem zapalenia jelita grubego...
Mam nadzieję, że moja gin wie co robi. A ulotka w sam raz dla ciężarnych...
Zaraz to będę piła. Trzymajcie za nas kciuki... :(

Mleczyk1, ja od kilku lat miałam ciągle nawracające infekcje pęcherza. Jedną za drugą. Mega ból i ciągle leczenie domowymi sposobami.
Jak w końcu powiedziałam koniec, czas zrobić posiew i zabić antybiotykiem cholerstwo jak na złość przez pół roku nie chorowalam, za to zaszłam w ciążę. Po pół roku przyplątało die w ciąży, koniec 1 trymestru. Najpierw przez tydzień jeden antybiotyk z rodzaju "bezpiecznych" dla ciężarnych i nic. Później monural i jak ręką odjął.
Mam nadzieję że pozbyłam się dziadostwa na dobre.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

mleczyk1
Dziewczyny brała któraś z Was ten antybiotyk Monural? Boje się. Na ulotce napisano: "uważa się, że antybiotykoterapia polegająca na podaniu jednorazowej dawki nie jest właściwa w leczeniu zakażeń dróg moczowych u kobiet w ciąży. Należy stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności i zawsze pod ścisłą kontrolą lekarza"
Oprócz tego może wywołać wstrząs anafilaktyczny, albo biegunkę od łagodnej po zakończone zgonem zapalenia jelita grubego...
Mam nadzieję, że moja gin wie co robi. A ulotka w sam raz dla ciężarnych...
Zaraz to będę piła. Trzymajcie za nas kciuki... :(

Mleczyk ja to zazywalam i z tego co pamiętam na forum już ktoś też. Nic nam nie było. Dużo nowych twarzy tutaj się pojawiło :) to dobrze :) u nas wszystko ok :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Karola22 i Drożdżówka bardzo Wam dziękuję. Ja już jestem taka przewrażliwiona i spanikowana, że chyba tu nie ma osoby, która by bardziej była ode mnie. 5 godzin temu zażyłam i narazie nie czuję żadnych skutków, dzidzi się rusza.
Też miałyście wypić dwie dawki? Bo ja za tydzień mam powtórzyć.
To mój trzeci antybiotyk z tej ciąży. W każdym trymestrze coś innego. Najpierw zapalenie dziąseł i gardła od ósemki, potem zapalenie oskrzeli od alergii na trawska, a teraz te drogi moczowe. Skąd w ogóle to ostatnie się wzięło!!?
U mnie czwarta noc z rzędu i od 3ciej bezsenność. Mam nadzieję, że reszta z Was spokojnie śpi :*

Odnośnik do komentarza

Czytałam Was wczoraj cały dzień, ale po tym szpitalu to siły pisać nawet nie mam.
Witam nową mamusie.
Ewelcia, może idź do lekarza rodzinnego, zrob morfologię, OB i CRP.
Może to tylko węzeł, albo faktycznie jakiś zastój pokarmu. A może coś ugryzło Cię lub uderzyłaś się. Nie martw się na zapas. Moja córka miała węzły jak śliwki, bałam się okropnie, a okazało,się że ona tak na byle katarek reaguje

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie o wynikach pomyslalam w pierwszej chwili ale mialam 2 tyg temu robione i sie polepszyly. Wczoraj tez robilam 3 raz tokspolpazmoze. Jeszcse se stersu glowa mi sie rozbolala a placze i nie moge sie powstrzymac. Synek wczesniej wstal i oczywiscie nie wyboera sie do przedszkola znow bedzie placz;( a jeszcze wczoraj poklocilam sie z mama i zlosc jeszcze mi nie przeszla. Oby te 2,5 tygodnia szybko minelo moze jak maly sie urodzi bedzie latwiej.

Odnośnik do komentarza

Witam,ja w sprawie buntu maluchów i nie tylko....
Uwielbiam i kocham dzieciaczki,dla mnie wiek przedszkolny jest przeslodki i czasami przez ten bunt sa bardziej urocze i smieszne. Jak moi byli mali tez bylam nerwowa i czasami wydzieralismy sie razem. W koncu wymysliłam ze nie zwracam uwagi,wtedy szybko sie wyciszali,szukali mnie i spokojnie rozmawialismy,pozniej wspolnie zrbilismy tablice nagrod i kar dla kazdego z nas. Pilnowali mnie i meza i siebie nawzajem. Tablica dzialala rowniez w szkole tylko na innych zasadach. Bylo ciekawie i starali sie bardzi. Wiedzieli ze na cos musza zapracowac. Teraz gdy sa juz prawie dorosli tez na nich sie zloszcze,wtedy zciszam glos albo nie ozdzywam sie. Wiedza ze cos sie wtedy dzieje i odrazu naprawiaja ...
Teraz maluchy oczekujace todzenstwa beda vzuly sie zagrozone wiec pomyslow im bedzie przybywalo zeby zerocic na siebie uwage.
Wsxystkiego dobrego,cierpliwosci i cieszcie sie malymi dziecmi,tak szybko dorastają i syndrom opuszczonego gniazda jest straszny ,teraz wijcie je z radoscią...

Odnośnik do komentarza

ewelcia oczywiście lepiej to pokazać lekarzowi ale miałam podobny guzek w lewej piersi, myślałam ze osiwieje. Lekarz mi wytłumaczył ze pod wpływem hormonow w ciąży dzieją sie rozne anomalia,gruczoly inaczej pracują, moj zniknął, pewnie i z Twoim tak bedzie. A pod pacha czasami mi sie robi jak ogole sie i podraznie gruczol albo jak uzyje nowego antyperspirantu. Powiększone wezly mam tez zawsze jak sie mocno przeziebie, tak wiec nie martw sie, to moze byc naprawde chwilowa zmiana, nie stresuj siebie i Maluszka.

Odnośnik do komentarza

Witam mamuski. Jak tam nocka minela u nas w miare spokojnie tylko od 6 moj przedszkolak ju juz nie spi tak bardzo jej sie spieszy so przedszkola. Na razie jeszcze lezymy ale za chwile trzeba wstawac. Dzisiaj mam mase prasowania wczoraj wstawilam 3 pralki ciuszkow a jeszcze z 2 zostaly. Jak ja nienawidze prasowac masakra. Ale niestety nie ma mnie kto w tym wyreczyc. Za tydzien kolejna wizyta na szcZescie bo cos mnie ostatnio czesto brzuch pobolewa i juz mi opadl albo mam takie glupie wrazenie

Odnośnik do komentarza

Ewelcia ja też miałam takiego guzka (ale nie w okresie ciąży), bolał przy dotykaniu. Po pewnym czasie sam znikł, jednak po jakimś czasie wyskoczył mi na podbródku i z tym poszłam już do lekarza. Oczywiście napomniałam o tym poprzednim. Doktor obejrzał i mnie uspokoił, że to powiększone węzły chłonne od przeziębienia lub po nie wyleczonej grypie. Nic nie kazał z tym robić, powiedział że zejdzie w ciągu 2 tyg. i faktycznie tak było.
Nockę dziś miałam nieciekawą. Od 2 się wierciłam, musiałam iść coś przekąsić :-P, trochę po mieszkaniu metrów zrobiłam. Po 4 jeszcze nie spałam, potem musiałam jednak zasnąć, bo o 6 obudził mnie męża budzik...
Mleczyk ja też panikuję przy każdym nowym leku. Każda ulotka przeczytana i niepotrzebnie... Musimy zaufać naszym lekarzom. Jutro idę odebrać wyniki na obecność paciorkowca (chyba dobrze pamiętam tą nazwę, jak nie to w każdym bądź razie coś podobnego ;-)) mam nadzieję że obędzie się bez antybiotyku.

Odnośnik do komentarza

ewelcia87
Niestety ja nie moge spac. Dotykam tego guzka i wariuje. A wizyta dopiero w piatek. Chyba polozna jutro zaalarmuje. Bo zwariuje o ile do rana nie osiwieje.

Ewelcia spokojnie prawdopodobnie piersi zaczely produkcje mleczka i czasami tak sie dzieje! Nie ma co panikowac bo jestesmy w takim okresie ciazy ze to najwyzsza pora! Trzeba sie cieszyc ze dzidzia po porodzie bedzie miala co od Mamuski jesc :-)

Odnośnik do komentarza

Mleczyk: monural bralam chyba ze 3 razy w czasie ciąży i faktycznie pomagało, tylko, że niestety były nawroty infekcji. Jak na zlosc moczowa i pochwowa jednoczesnie, bol nie pozwalal mi spać po nocach. I tylko gin kazała robić posiew po wzięciu antybiotyku.

Co do zachcianki wywalenia męża przez okno - jak najbardziej. Jego rodzina zafundowała mi taki 8 i 9 miesiąc ciąży, że nawet rozważałam pójscie do domu samotnej matki do rozwiązania. Jego pijany brat po raz któryś wyzywał mnie, kwestia czasu aż się na mnie rzuci. Ani teściowa ani mąż nie zareagowali niczym prócz wysyłaniem pijanego gówniarza do spania. Jego dziewczyna jest moją koleżanką od 16 lat, znamy się jak łyse konie i on wie, że za nim nie przepadam. Więc jak się kłócą to wymyśla, że to ja jej coś nagadałam...
Swoją drogą... sami dopiero co stracili dziecko w jej 7 tc, które było wpadką. Dowiedzieli się 2 dni po jednym z jego kolejnych wyskoków na mnie... jak to nazwać jak nie właśnie karmą... nie wyobrażam sobie stracić dziecka, a jeśli będzie coś nie tak to po prostu zniszczę szwagra. Krzyczeć sobie mogą po mnie do woli, ale nie w 9 miesiącu ciąży!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0armutap5l.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, miłego dnia!
Właśnie farbuję włosy. :D pomyślałam, że potem to już nie będzie może sil , czasu i chęci. Mam chęć je ściąć :D może się skuszę. Moja przyjaciółka jest w ciąży i tak mi wesoło bo mam komu oddać te ciążowe szmatki. A potem ciuszki dziecka.
Tak mi szkoda czytać i smutasno się robi, kiedy ktoś wam sprawia tyle smutku i przykrości mimo waszego stanu....całuję mocno !

Odnośnik do komentarza

Dzień doberek. U mnie noc do bani... Maly spal nawet spokojnie za to ja nie ... Krecilam sie wiercilam i spać nie mogłam! ;/ a dzisiaj mam zaplanowane dużo roboty nie wiem czy dam rade po takiej nocy ;/ kurna wy macie aż tyle ubranek dla maluchów! :o kurna juz zaczęłam panikować ze mam za malo ... ;/
Ja niestety i w poprzedniej ciąży i teraz mam tego paciorkowcA.. W pierwszej ciąży kazali mi poprostu wczesniej jechac do szpitala jak zacznie sie akcja porodowa ... Żeby zdarzyli podać antybiotyk na tyle wcześnie.zeby zdarzyl dojść do dziecka zanim urodzę ... I potem maly dostał jak sie urodził tez antybiotyk ... Natomiast teraz dostałam antybiotyk którego nigdzie nie bylo wiec zmienił mi na duomox i juz skończyłam brac. Jutro wizyta i na pewno znowu pobierze wymaz.
Co do buntu to u nas tez Maly (w listopadzie 3lara) sprawdza na co może sobie pozwolić... Tez piszczy krzyczy itp próbowaliśmy wielu sposobów ale najlepiej na niego skutkuje olewka. Jak dostaje jakiegoś szalu i chce cos wymusić i nie daje sobie nic powiedziec to wychodzę poprostu do innego pomieszczenia mówiąc ze jak sie uspokoi to niech przyjdzie ze mną porozmawiać. To działa bo wie ze wrzeszcząc nic nie osiągnie. A ja wchodząc w rozmowę z nim jak jest taki rozdrażniony denerwuje dodatkowo jeszcze siebie... Wiec to bez sensu.
Co do guzka to mysle tak jak dziewczyny ze hormony szaleją. Organizm sie przygotowuje do karmienia itp. Ale na pewno uspokoi Cie dopiero opinia lekarza.
Bartek rano wstal i od razu chcial do przedszkola wiec rewelacja. Chwile odpoczne i zabieram sie za robotę bo w domu od cholery mam do zrobienia.
Achh zapomniałam napisac o tych bolach ... Mysle ze to skorcze przepowiadajace. Pojawiają się często nawet na 2 tyg przed porodem ... W poprzedniej ciąży ich nie miałam a w tej juz kilka razy sie przyblakaly. Nie zawsze występują ale mysle ze to to.

http://fajnamama.pl/suwaczki/bpu69gp.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tgxhalv.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...