Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Osłona - to tez moje 4 dziecko. ja około 21 tyg tak miałam przez cały dzień i pojechałam na Polną. Zatrzymali mnie na 4 dni. Tam dostawałam 4x2 Aspargin, Nospa 2x80mg, na noc Relanium 5mg, Luteina 100 2x1. Na trzeci dzień skurcze sie uspokoiły. Szyjka OK, rozwarcie nie poszło. W domu od tamtej pory mam cały czas: Aspargin 4x2, Luteina 100 1szt na noc. Nospa tylko po min 3h z co najmniej 6 skurczami, a relanium w razie regularnych skurczy trwających ponad 3h nie ustępujących po Nospie. Odpukać ale wszystko ucichło - mam 2-5 skurczy/stawiania macicy przez cały dzień i to jest OK. Relanium jeszcze nie wzięłam ani razu, a Nospe wzięłam w sumie z 3 razy. Nie denerwuj się tylko i dużo odpoczywaj. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!

Odnośnik do komentarza

Oslonka zycze Ci aby udalo sie powstrzymac te skurcze! Duzo sily Wam zycze, staraj sie nie denerwowac i daj znak!!!

4mama dziekuje, za te informacje :) Prosze napisz szczerze jakie jest ryzyko porodu SN po CC badz kolejne Cc gdzie w sumie od o porodu mina 2lata, nie ma zrostow. Tyko macica byla mocno rozciagnieta bo to bliznieta byly :) Bo ja mam taki dylemat. Po CC czulam.sie lepiej, ale dla mnie wazne zebym sie nie wykrawila.

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza
Gość izabel2015

Witam wszystkie mamuśki:-) od dawna czytam wasze forum:-) jestem obecnie w drugiej ciąży 31 tc,synek a córcia 26 konczy 3 latka:-) pierwszy poród mega szybki o 3 pierwszy skórcz a o 4.45 tuliłam myszke:-)nie obyło się bez malego nacięcia. Od tygodnia wykonuje masaż krocza a od 10 msc ćwiczę mięśnie kegla :-) mam nadzieje na poród bez cięcia i pęknięcia:-)
na plusie 8 kg
pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza

Iza z tego co zrozumialam to piszesz o TENS. Moja 'nowoczesna' polozna bardzo poleca (tak jak i szampana, jak juz kiedys wspominalam). Nawet mialysmy na SR mozliwosc zobaczenia i podlaczenia sie do tego urzadzonka, niestety przez ten moj pessar nie moglam byc na tych zajeciach:-/ dziewczyny byly za to zachwycone. Tylko nasz szpital nie oferuje takiej metody usmierzania bolu i musialabym kupic to urzadzenie sama. Podobno mozna je stosowac tez po porodzie np. przy bolesnych miesiaczkach.
Witamy nowa Mamusie:-) rozgosc sie i wpisz do tabelki:-)
Oslonka co tam u Was? Czekamy na dobre wiesci i trzymamy kciuki, zebyscie pozostali w dwupaku.

Odnośnik do komentarza

Uf....trochę się strachu najadłam.Pojechaliśmy z mężem do ikea -i tam się zaczęło-spinało i spinało-nic mężowi nie mówiłam,bo myślałąm ,że przejdzie...
Trwało nawet po powrocie do domu-w końcu zauważył po mojej minie ,że walczę z czymś...Mężuś skupił się,by mnie uspokoić -więc-wzięłam ciepły ,długi prysznic-nospa forte-i leżenie na kanapie-skurcze stały się rzadsze-teraz nie czuję,ae trochę się boję czy tylko wyciszyłam,czy nie wrócą.
Nałaziłam się durna po ikea...widać muszę sobie juz więcej odpoczywac.Dzięki kochane za troskę.Buziaczki.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

Osłonka, całe szczęście że przeszło. Czasem tak jest, że mamy gorszy dzień i tak się dzieje. Odpoczywaj sobie i nigdzie się nie ruszaj. Jutro też leż, bo ma być upał.

Witaj Izabel2015. Fajny, że dołączyłaś do forum.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Iza podobno duzo bezpieczniejsza niz pozostale metody. To tylko tak strasznie brzmi:-) chetnie przeczytalabym wrazenia mamy, ktora juz stosowala Tens podczas porodu. Mamy moze kogos takiego na forum?
Hehe... a z szampanem to historia jest taka, ze podobno dziala mega rozluzniajaco i moja zwariowana polozna kazala go sobie przemycic na porodowke:-)

Odnośnik do komentarza

Daga81
Aska 123, dzidzia Twoja sliczna. Ja w środę idę na trzecie prenatalne.
Aska123, właśnie moja dzidzia to niezbyt duża, bo w 28 tyg ważyła. 1050g. Sama nie wiem skąd te 2 kg w 2 tyg, bo slodycze bardzo rzadko i raczej mało ogólnie jem. Może za mało pije, czy co?
Dziewczyny, mam do Was pytanie. Czy wasze maleństwa to tak mocno kopią, bo moja to tylko tak przeciąga się. Przy Madzi to czułam prawdziwe mocne kopniaki, a teraz tylko takie przeciagania.

Daga moja córka tak mocno kopala, ale była większa od Iwa. Teraz mały jak jestem głodna potrafi przywalic ale sporadycznie i tylko po boku-tylko prawym. Jednak daaaleko mu do kopow zoski.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

osłona
Uf....trochę się strachu najadłam.Pojechaliśmy z mężem do ikea -i tam się zaczęło-spinało i spinało-nic mężowi nie mówiłam,bo myślałąm ,że przejdzie...
Trwało nawet po powrocie do domu-w końcu zauważył po mojej minie ,że walczę z czymś...Mężuś skupił się,by mnie uspokoić -więc-wzięłam ciepły ,długi prysznic-nospa forte-i leżenie na kanapie-skurcze stały się rzadsze-teraz nie czuję,ae trochę się boję czy tylko wyciszyłam,czy nie wrócą.
Nałaziłam się durna po ikea...widać muszę sobie juz więcej odpoczywac.Dzięki kochane za troskę.Buziaczki.

Ciesze się ze minęło trochę. Ja miałam 2 takie sytuacje tez po nadmiernym wysiłku. Mamnadzieję, że to tylko jednorazowo u ciebie. Wiem ze lepiej unikać ciepłego prysznica choć tak jak piszesz i mnie on wtedy uratował, 2x nospa i doszłam do siebie choć strach ze to juz poród był okropny. Przy córce takie skurcze miałam z krzyża właśnie i po godzinie była na świecie stąd lek i płacz.

Obyśmy juz tego nie musiały przechodzić.

Buziaki dla was!:*

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Lencia
Iza podobno duzo bezpieczniejsza niz pozostale metody. To tylko tak strasznie brzmi:-) chetnie przeczytalabym wrazenia mamy, ktora juz stosowala Tens podczas porodu. Mamy moze kogos takiego na forum?
Hehe... a z szampanem to historia jest taka, ze podobno dziala mega rozluzniajaco i moja zwariowana polozna kazala go sobie przemycic na porodowke:-)

Chyba mocno zwariowała :o przecież dziecko w ciągu 3 minut będzie pod wpływem.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Adonis dojechaliście szczęśliwie?
Osłona dobrze, że sytuacja opanowana, ja też połaziłam wczoraj po sklepach i spacery sobie urządzałam, czułam jak mi się brzuch co chwilę napina, wróciłam do domu i jeszcze kilka takich skurczy miałam, a potem przeszło. Biorę magne b6 max i nospę max, mimo to często mi się to zdarza, ale faktycznie, po wysiłku najczęściej.
Witam moje imienniczki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

eewelinka
Dziewczyny które rodziny SN aż tak zle? Co lepsze SN czy CC? Teraz to już nie wiem.. Chciałam początkowo CC a teraz chceSN ale juz sama nie wiem.. Opowiedzcie swoje porody i co Was sklania do takiego a nie innego porodu teraz?

Rodziłam SN 13 godzin i nie mogę powiedzieć że sam poród był zły - mąż obserwując mój ból ma inne zdanie, ale tego bólu na prawdę się nie pamięta. Spacerki, piłki, wanna, takie tam ... pamiętam tylko, że na koniec rodziłam jux pod tlenem, a efektów nadal brak.
Ja nie ze względu na własne cierpienie, ewentualne nacięcia czy pęknięcia zdecydowałam o CC, ale ze względu na dzidziola. I to był też główny argument lekarza z którym rozmawiałam za CC - bezpieczeństwo dziecka.
Mój syn 13 godzin rodził się SN w Św. Zofii. W końcu zrobili mi CC. Leżąc na stole słyszałam rozmowę lekarzy "***** w ostatniej chwili". Wspominając poród pierwsze o czym sobie przypominam to to zdanie. O reszcie się szybko zapomina ...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Aska123, właśnie moja pierworodna dawała w brzuchu popalić i tak jej zostało. Jest bardzo ruchliwa. A teraz od czasu do czasu coś bardziej dynamicznego, a tak to tylko się przeciąga delikatnie.
Dzis pierwszy raz mała miała czkawkę.
Osłonka, ja też tak mam że jak za dużo chodze to później brzuch się napina. Tyle że dzieje sie tak kilka razy, poleżę, wezmę nospę i przechodzi. Ale kiedyś całą noc mnie męczyły. Z pierwszą nie miałam żadnych skurczy, więc jak się w tej ciąży pojawiły to byłam w strachu. A męczą mnie od 16 tyg. Z tym ze lekarz od razu powiedział ze według niego to przez forsowanie się, bo ginekologicznie jest wszystko OK.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Martynika
Wychodzi na to, ze nie o forme przyjscia na swiat dzieci a o to jak sie po do siebie dochodzi :)

Zawsze sa komplikacje i nie jest tak, ze po cc wieksze, bo jak jest dobry lekarz to i ciecie jest dobre. Wiadomo jak za szybko wstaniesz, dzwigniesz to rana moze sie rozejsc, ale chociaz przy cc czyszcza macice, a po sn moze zrobic sie zakrzep, krwotok itd.
Prawda jest taka, ze i tak musimy urodzic te kruszynki, oby szybko :))


Z umiejętnościami lekarza przy CC to prawda. Św. Zofia ma takie parcie na SN a mają taki skarb :D Nie pamiętam już dziś nazwiska lekarza który wykonywał zabieg, ale to był mistrz :P do tego stopnia, że moja ginekolog przecierała oczy żeby dopatrzec się blizny po CC, a i po samym zabiegu czułam się jak i przed.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Aska123
Ja mialam w zyciu tylko jedna operacje- wycinany wyrostek. Rana jednak spora bo mam blizne na ok 11cm dl i prawie 1 cm szer. Jesli mialabym podobnie sie zachowywac po CC jak po tamtej operacji to ja dziekuje... 2 dni nie wstawalam z lozka, nie moglam nic jesc, pic, tylko kroplowki zebym sie nie odwodnila i zwilzanie ust woda aby nie wyschly. Jak dostala mi sie doslownie kropelka do ust to wymiotowalam jak kot... Tydzien po glupim wyrostku lezalam w szpitalu, a w domu kolejne 3 dni nie ruszalam sie z lozka.

Nie mam zwyczaju jeczec i narzekac ze cos boli, tabletek przeciwbolowych unikam, uwazam, ze wszystko jest do przezycia. Ale serio, nie chcialabym sie tak meczyc jak wtedy..do tej pory zreszta pamietam zapach jodyny bleee...

Ale tak jak kiedys pisalam, wolalabym SN, jak bedzie trzeba naciac- niech tna, jak sie nie uda SN to trudno, CC tez przezyje.
Nie chcialabym tylko tak jak Adonis pisala, meki kilkunastogodzinnej a potem lekarz stwierdzi ze nic z tego i cc..

Nie wiem od czego to zależy, ale ja miałam w życiu dwa zabiegi i każdy inny.
Pierwszy w wieku chyba 7-8 lat przepuklina pachwinowa i to był dramat. Nawet grozbami ze jak nie będę próbowała chodzić to już nigdy nie wstanę z łóżka ciężko mnie było skłonić do spacerów.
Drugie CC - jak pisałam wyżej - właściwie nie odczułam niedogodności.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

AsiaPil
Moje Drogie, mam pytanie, mam nadzieje, ze nie pozostanie bez echa i w koncu na cos sie zdecyduje. W sumie bylam zdecydowan kupic proszki i plyn do plukania dla dzieci Lovelli ale... Wlasnie...poczytalam troche opinii, poanalizowalam sklad i tak naprawde teraz juz mam dylemat. Niektorzy piora zawziecie w tych dzieciecych proszkach a dzieci i tak maja uczulenie, inne nie maja, niektorzy piora w normalnych a plukaja w plynie dla dzieci a niektorzy tylko w srodkach dla doroslych. Wez badz madry i pisz wiersze. Moze Wy sie wypowiecie, mamusie, ktore juz praktykowaly i te, ktore maja juz na to jakis konkretny poglad. Przygotowalam kartony do prania i nawet dzisiaj w tesco mialam zrobic zakup ale pomyslalam, ze jeszcze Was zapytam.

Tu nie o nasze wybory chodzi ale o wybory dziecka :D Z proszkami/płynami jak z mlekiem modyfikowanym. Jedno dziecko przyjmie pierwsze z brzegu, a przy drugim dobierasz tygodniami.

Ja piore w płynie Lovela, do tego płyn do płukania Silan Sensitive. I nie dość że jedno płukanie to jeszcze z płynem.
Tak piorę tylko raz. Później testuje pranie bodziaka w dorosłym proszku z naszymi rzeczami i jeśli jest ok to nie świruje dalej z Lovela.
Mam pralkę 8kg wsadu i żeby nazbierać całą dziecięcych ciuszków trzeba się nakombinować. Mam więc nadzieję że Jagoda oszczędzi mi tej gimnastyki umysłu :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...