Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

dags
Kasia przypomnij kiedy masz termin? :) super, że wizyta u lekarza przebiegła w pozytywnym klimacie :)

Oj tak dzis same pozytywy;) nawet usg takie szybkie mialam na tej wizycie ..wiem juz gdzie jakie czesci ciala maluszka wystaja;)
Ja mam pozno termin bo na ostatni dzien pazdz. 31 ale ze wzgledu na moja cukrzyce ciazowa bede miala indukcje ..39tyg to max - tylko do tego tyg moge sie cieszyc z brzuszka ciazowego;)
Nie ukrywam,ze wolalabym bez wywolywania wiec po 37tyg juz sie nie mam zamiaru oszczedzac;)

Odnośnik do komentarza

Kasiaaa7989
dags
Kasia przypomnij kiedy masz termin? :) super, że wizyta u lekarza przebiegła w pozytywnym klimacie :)

Oj tak dzis same pozytywy;) nawet usg takie szybkie mialam na tej wizycie ..wiem juz gdzie jakie czesci ciala maluszka wystaja;)
Ja mam pozno termin bo na ostatni dzien pazdz. 31 ale ze wzgledu na moja cukrzyce ciazowa bede miala indukcje ..39tyg to max - tylko do tego tyg moge sie cieszyc z brzuszka ciazowego;)
Nie ukrywam,ze wolalabym bez wywolywania wiec po 37tyg juz sie nie mam zamiaru oszczedzac;)

No to kibicuję Wam :) piękna furmanka! My odziedziczyliśmy Xlandera. Nie jest zniszczony,więc trochę złotówek udało się zatrzymać w kieszeni.

A mnie nadal te skurcze miesiączkowe łapią - nieregularne co godzinę, dwie. ..przy moim kichnąć nawet nie mogę, bo już w blokach startowych stoi :P

Odnośnik do komentarza

Basiu dobrze że się atmosfera oczyściła u Was, będziesz lepiej spała i się wyluzujesz :-)
Kasia wózek śliczny :-)
Ja dzisiaj nie pośpię, nic mnie nie boli ale rwie mnie strasznie w nogach i ręce mi drętwieją, do tego mi niewygodnie i wyjątkowo często sikam, tak co 40 min. A tu dopiero 23 dochodzi, oszaleję do rana, mąż właśnie wrócił z pracy, jak się wykąpie to pewnie będzie oglądał jakiś film, dołączę do niego bo i tak teraz nie usnę. Mam nadzieję, że przed porodem się wyśpię i jak przyjdzie co do czego to będę wypoczęta :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwtv73ojghzm7x.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za gratulacje dziewczyny:)) jesteśmy naprawdę szczęśliwi, a tym bardziej mi miło że widać to nawet na zdjęciach;))
Paula - trzymam kciuki najmocniej, pewnie już masz Maleństwo przy sobie albo już niedługo będziesz miała wiec czekamy na relacje i zdjęcie Maluszka:))) jestem strasznie podekscytowana rozpakowywaniem i nie mogę się doczekać "wysypu" :D
Basia - ciesze się ze wszystko sobie wyjasniliscie, podjelas mądra decyzję bo zamiatanie problemów pod dywan to najgorsza opcja:)
Dag86 - pięknie to ujelas, bardzo wzruszył mnie Twój wpis.. :)
Co do śluzu to u nas tez jakby więcej i bardziej budyniowaty ale to nie czop bo nie "ciągnie się" tylko jest jeszcze bardziej płynny, to normalne zwłaszcza na tym etapie ciąży:)
Noc dzisiaj będzie nieciekawa.. wczoraj kiepsko spałam a dziś wieczorem tak było mi niedobrze ze się położyłam, zasnęłam o 18 na trzy godziny... teraz znowu mnie mdli jak cholera, już nie wiem co mam robić, spróbuję zasnąć ale jestem przecież wyspana wiec łatwo nie będzie...

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczęta :) czytam was od dawna, jednak postanowiłam dołączyć dopiero dzisiaj. Obecnie kończę 35 tydzień, moja ciąża przebiega dość burzliwie co przejawiało się początkowo BARDZO uporczywymi nudnościami, wymiotami i potworną zgagą, na szczęście wszystko ustąpiło książkowo z końcem pierwszego trymestru. Podobno im bliżej porodu tym gorzej, ale za nic w świecie nie chciałabym wrócić do tamtego okresu ;) W 29 tc założono mi pessar z oczywistego powodu skracającej się drastycznie szyjki (1,5 cm) na szczęście nie miałam skurczów, więc sytuacja względnie się ustabilizowała, dzięki temu, że dzielnie znoszę przymus leżenia. Tym sposobem 2 października jestem umówiona na wizytę, po to by pozbyć się "korka" zobaczymy co się wydarzy ;) Razem z moim narzeczonym oczekujemy na córeczkę, prawdopodobnie Zosię, to moja pierwsza ciąża. Na ostatnim usg mała była ułożona pośladkowo, teraz mam wrażenie, że przekręciła się na ułożenie poprzeczne, ale jak dobrze wiemy mogę sobie "gdybać". W każdym razie czkawkę czuje nad pępkiem. Termin mamy wyznaczony na 21 października :))) wyprawka jeszcze niespakowana i nieco panikuje, ale przycisnę tatusia żeby dokupić ostatnie pierdoły w tym tygodniu. Szczerze mówiąc gdyby nie wy, chyba nigdy nie zabrała bym się za jej kompletowanie, na szczęście wprowadziłyście odpowiedni poziom paniki ;) najważniejsze gadżety tj. Wózek, fotelik, łóżeczko, przewijak, ciuszki i wanienkę już mamy, pozostały tylko artykuły higieniczne. Wózek to JOOLZ Geo 4w1 - mam raczej męskie podejście w tej kwestii więc postawiłam na funkcjonalność, chociaż wizualnie oszalałam na punkcie Mimy i Stokke i nieco ubolewam, ale stwierdziłam że mając wydać tak duża sumę, nie chce pózniej wyginać się próbując wjechać na krawężnik. Przed porodem póki co nie panikuje, ale cały czas nie wiem co mnie czeka cc czy sn, w związku z położeniem dzieciulka, będę się pewnie martwić kiedy będę wiedziała co sobie wizualizować. Mam
nadzieję, że dowiem się na kolejnej wizycie. Załączam kilka zdjęć, żeby nadrobić zaległości i słowem podsumowania dziękuje wam za wszystkie przydatne info, które wyniosłam z tego forum, nie rzadko ratowaliście mi dupsko :)

monthly_2015_09/pazdziernikowe-maluchy-2015_36071.jpg

monthly_2015_09/pazdziernikowe-maluchy-2015_36072.jpg

monthly_2015_09/pazdziernikowe-maluchy-2015_36073.jpg

monthly_2015_09/pazdziernikowe-maluchy-2015_36074.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22krntvheonbn2.png

Odnośnik do komentarza

Luizjanna - będę informować :))) zakładanie nie bolało mnie w ogóle więc myślę, że ściąganie też nie wiąże się z wielką traumą, nie ma co się stresować. Bardziej ciekawi mnie co się wydarzy po ściągnięciu. Podobno nie ma reguły. U niektórych kobiet akcja rozpoczyna się błyskawicznie, a u innych dochodzi nawet do przenoszenia, ponieważ szyjka się "blokuje". Najważniejsze, żeby dotrwać do 37 tygodnia btw. Widzę, że też nie możesz spać ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22krntvheonbn2.png

Odnośnik do komentarza

Niestety nie mogę :-( ta bezsenność mnie dobija, jest mi niewygodnie, mała mi się gdzieś pcha pod żebra, ciągle sikam, co się przekręcę to czuję parcie na pęcherz. Dobrze że wczoraj porobiłam badania bo po dzisiejszej nocy będę nie do życia. Mój mąż i synek śpią jak z
zabici a ja się męczę, mam nadzieję, że po porodzie się wreszcie wyśpię,
wreszcie nie będzie sikania w nocy po kilkanaście razy :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwtv73ojghzm7x.png

Odnośnik do komentarza

Dużo emocji na forum. Pozostaje tylko trzymać kciuki. Cieszę się, że u Basi sytuacja się wyjaśniła. Dag86 - piękna była Twoja wypowiedź. Paula podniosła adrenalinę - trzymam kciuki i czekam na wieści. Może to już, a my nie wiemy.. Kilka godzin minęło.
Witam nową mamusię.
Czy po ciąży się wyśpimy, to nie wiem. Podobno na początku ciężko wykorzystywać na sen te momenty, kiedy dziecko zasypia, bo świeżo upieczona mamusia nie może się napatrzeć:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wwfeppc.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74di20mmfwgtchp6.png

Odnośnik do komentarza

Witamy nowa pessarowa mamusie;-) ja bede miala krazek sciagany za tydzien to zdam relacje:-) nie wiem tylko czy Basia mnie nie wyprzedzi:-) Laf swietne fotki ciazowe!
Wlasnie sie obudzilam i chyba idac po chleb kupie w spozywczaku picolo (yyy... nie wiem jak to sie pisze). Donosilam malego Rozrabiake! Dzis 37+1!
Paula czekamy na relacje i oczywiscie trzymamy kciuki.

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Ja dzisiaj spałam do godziny 3. Potem rozpoczeły się lekcje akrobatyki w moim brzuchu i Karola na pewno zmieniła lokalizacje na głowa w dół. Wcześniej była ułożona pośladkowo i na moim prawym boku. Dzisiaj dokładnie mam skończony 36 tydzień. Śmieszne. Jak wczoraj czytałam o waszych uplawach czy wydzielinach to sobie pomyslałam, ze ja takich objawów w ogóle nie miałam. I jak pomyslałam tak się z miejsca pojawiły u mnie:)
Z im i usg termin mam na 29.10. Ale wskazania medyczne na cc. Opłacam prywatna położna w szpitalu przez fundacje i mam ustalony termin ciecia na 14.10. A wiec pozostały 3 tygodnie. Wyprawkę mam prawie gotową, pozostały drobiazgi. Ciuszki wyprane w szarym jeleniu ale prasować ich nie będę.
Z tym wyspaniem po porodzie to bym jednak się nie nastawiała...;)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam mamuski. U mnie nocka tragedia jak nigdy nie wyspalam sie jak nie wiem co. Zaraz oliwie do przedszkola musze zaprowadzic pozniej lece na 10.45 na wizyte wiec nie bede miala jak sie zdrzemnac w dzien nawet nie wiem jak wytrzymam do wieczora. Ledwo na oczy patrze. Mala.aktywnosc w nocy na forum jak nigdy byla wiec pewnie prawie wszystkie wypoczete i wyspane. Milego dnia

Odnośnik do komentarza

Laf witam wśród przyszłych mamusiek:)
Ciekawe jak u Pauli.. :)

Ja dzisiaj wyjątkowo mocno spałam ale śnił mi się poród w innym mieście bo nie zdąrzyłam do swojego szpitala.. raczej nie należał do miłych snów:/ obudziłam się o 7 ale nie mogę wstać bo tak mnie łamie w plecach.. wczorajsze skurcze ustały ale czuje się zmęczona jak nie wiem co.. do tego drętwieje mi dłoń już któryś dzień z rzędu.. no co zrobić.. dość narzekania bo musze iść na badania które gin zlecił.

Miłego spokojnego dnia wszystkim!;)

Odnośnik do komentarza

Paula - chyba już tulisz dzidziusia do piersi :) mam taką nadzieję :) trzymam kciuki aby wszystko było ok.

Kasia - śliczny ten czerwony bebetto, minky idealnie do niego pasuje :)

Laf - zajebiste tatuaże :) jesteś baaardzo zgrabna w ciąży, a przed pewnie też byłaś haha

Diś zaczynam 35 tc :) za tydzień mam usg, już nie mogę się doczekać :) Najchętniej poszłabym spać na te kilka dni i obudziła się przed samą wizytą :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i499vvj7hy833ah.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Przespalam cala noc!!! Nie wierze!!! Zasnelam przed tv o 21.30, przenioslam sie na lozko o 23.00 i dopiero teraz o 7.30 wstalam! Jak otworzylam oczy to musialam chwile pomyslec czy wstawalam czy nie :D jak ja bym chciala tak kazda noc przesypiac..

Dags- ja musialam cala wyprawke sama kompletowac. Jedynie lozeczko mamy po mnie :) odswiezylismy je, odmalowalismi. Ale to jest oszczednosc rzedu 200zl. Ale jak wiadomo, dobre i to. A reszte rzeczy musielismy kupic. Moja bratowa jest teraz w ciazy, ok 16tc. I ona zamierza po porodzie wszystko skompletowac. Juz ma w planach, ze wiekszosc podostaje od znajomych, rodziny itd i ze nie ma czasu na chodzenie po sklepach czy mysleniu o wyprawce. A najlepszy tekst uslyszalam od mamy. Mowie jej ze wyprawka to jest jednak spory koszt i ze ja na raz to w zyciu bym wszystkiego nie kupila. A najdrozszy to zawsze wozek i ciekawe jaki brat z bratowa beda kupowac. A mama do mnie: przeciez wy im dacie.
A ja oczy jak 5zl.. Tak, ja im dam a moj Antek w czym bedzie jezdzil? Bedzie mial ok 4,5-5mies jak ona urodzi wiec zapewne jeszcze w gondoli bedzie sie miescil, o spacerowce na wiosne nie wspomne...
Poza tym moze to chamskie, ale my z mezem z mies na mies ledwo miescimy sie w kasie, liczymy kazdy grosz aby wszystko kupic dla Malego, tak jak wspomnialam nic od nikogo nie dostalismy (oprocz lozeczka) a brat cale zycie mowil: daj i dostawal...
Nawet teraz dla przykladu, biora slub 10.10, od 1.10 maja umowe na wynajem z mieszkaniem podpisana. Oboje maja po prawie 26lat.. I co? Zaliczke, kaucje i oplaty za pierwszy mies rodzice im placa. Mama juz sie zastanawia gdzie im rzeczy typu posciel, garnki, talerze, kuchenke itp do mieszkania kupic ... A mi rece opadaja...

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny i witamy nowa mamusie;) bardzo ladne ubranka juz niedlugo bedziesz mogla ubierac swoje dzieciatko w te zestawy;)

Agnieszkaaw dzieki;) kocyk i poduszke wybieral moj maz dalam mu sie wykazac i sama jestem zaskoczona,bo b.fajnie to wyglada;)

Lencia gratulacje! ;) pewnie wielka ulga jak sie przekroczy ten magiczny 37tydz;) ja jeszcze 2tyg...

Ja kolejna noc bez wstawania na siku ;O

Dzisiaj jade do diabetolog i prawdopodobnie mam miec ktg pierwszy raz..

Paula pewnie juz po;) ale fajnie... ja nie umiem sobie wyobrazic tej chwili jak juz moj synek bedzie na mojej klatce piersiowej..to pewnie najpiekniejszy moment.jestem w sumie jednego pewna ,ze bede ryczec..to na 100% . Tyle czasu noszony pod sercem a juz niedlugo bedzie z nami..;)

Odnośnik do komentarza

Hej, dziewczyny ja zdolowana! Przepraszam ze nie nadrobilam i nie pisze nic poza sobą ale masakra! Wczoraj mieliśmy rajd po szpitalach w Lublinie! Na Jaczewskiego nie przyjmują bo epidemia biegunki i sraczki. Pojechaliśmy na Staszica tam brak miejsc. W tych dwóch szpitalach dostałam opierdol ze wody o 14 odeszły a jest 19 i ja dopiero przyjechałam ... Szczególnie z dodatnim gbsem... Ale i tak odeslali ... Na lubartowskiej stwierdzili ze wody które mi odplywaja to nie wody tylko uplawy! Podlaczyli ktg i odeslali do domu! Dotarliśmy do domu po 23 wiec nie miałam juz sily nawet napisać ... Rozwarcie na 1palec ...ale brak akcji skorczowej.
Noc przebiegla mi tak rewelacyjnie ze nie wiem kiedy ostatnio tak dobrze spalam! Ani jednej pobudki!!! Ale za to teraz wstalam do kibelka i co ... I krew!! W postaci takiej ciągnącej sie galaretki ... Normalne to? Wczoraj oczywiście plakalam jak durna! Hustawka nastrojów! Tu mnie opierdalaja bo juz tak długo od odejścia wód nagle mówią ze nic się nie dzieje... No mowie wam. Za chwile ktg i stwierdzają ze jednak mnie zostawia w szpitalu a na koniec ktg stwierdzają ze jednak zapis sie "wyrownal" zwariować można!!! ;[

http://fajnamama.pl/suwaczki/bpu69gp.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tgxhalv.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :) Witam nową Mamusię :)

Ciekawe co u Pauli :)

Ja też noc jakaś spokojniejsza dzisiaj. Nos zapchany dalej, ale tylko 1 wycieczka do toalety i w sumie od 23.15 do 6.50 bez przygód, potem jeszcze godzina do 7.50 w takim półśnie. Ale to pewnie dlatego, że męża na kanapę wyrzuciłam i przez to i jemu spokojniej się spało (chrapię i się rzucam przez ten nos) i mi (vice versa). W zasadzie to oboje z Młodą śpią jeszcze :) Dzisiaj wizyta, USG i Mamy w planie małą sesję rodzinną przed porodem zrobić jeszcze.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...