Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

mleczyk1
Trzymaj sie Kochana. Wszystko bedzie dobrze.

nati86
Mi dali na poczatek po 2 jednostki przed sniadaniem, kolacja i obiadem a takze 2 jednostki na noc.
Troszke mnie dziwi to ze jesli masz skoki to dlaczego diabetolog nie da insuliny. Ja to sie nie znam na tym za bardzo bo lekarzem nie jestem ale odkad ja mam insuline to przynajmniej moj cukier jest w normie tylko ze trzeba tego klucia sie bardzo pilnowac no ale to jest kwestia czasu :-)

Ja juz wyspalam sie :-D

Odnośnik do komentarza

Aaaaaa!!!
Mam jeszcze takie pytanie tylko nie wiem czy ktoras z Was sie orientuje czy:
Mam jutro usg o 13:30 (w koncu) w tej samej przychodni co robie badania i moje pytanie czy ja zeby zrobic mocz i morfologie musze byc na czczo?? Moj M specjalnie bierze jutro wolne zeby ze mna pojechac 55km na usg i przy okazji bym zrobila te badania tak przed 13 tylko nie wiem czy tak moge. Prosze pomocy bo on nie chce slyszec ze pojade na drugi dzien rano busem 55km specjanie na badania jak on dzien wczesniej ma wolne...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem spokojnie mozesz tak zrobic. U mnie na stronie laboratorium jest napisane: "Sposób przygotowania pacjenta:
Pacjent nie musi być na czczo. Materiałem do badań jest krew." A mocz wiadomo, ze pobierzesz sobie rano tak jak zawsze. Tylko pytanie czy laboratorium przyjmuje probki do 13.00... Najlepiej to spr;) ale na czczo na pewno nie musisz byc

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Kochana ja właśnie wczoraj robiłam morfologie i mocz i pani w laboratorium, jak za każdym razem zapytała czy jestem na czczo :( więc u mnie to istotne. A poza tym czytałam, że mocz może być przechowywany max do 2godz w lodówce bo później nawiązują się bakterie i u mnie to się chyba spr bo wszystko z moczem ok, ale od pobrania go do badania minęły prawie 3 godz i w wyniku mam bakterie bardzo liczne :( także najlepiej sobie przedzwon do laboratorium i dokładnie dopytaj, żebyś nie miała sfałszowanych wyników :)

Odnośnik do komentarza

kochanowska1 ja bym pospała do tej 11:30 (przespać ewentualny głód), pobrała mocz, pojechała te 55km do laboratorium pobrać krew, zjadła śniadanie i weszła na wizytę do lekarza. :D Tylko pytanie do której pobierają badania?
Jeszcze jak dobrze pójdzie to odbierzesz wyniki. U mnie jak komuś bardzo zależy i po dwóch godzinach wydają.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

kochanowska1

nati86
Mi dali na poczatek po 2 jednostki przed sniadaniem, kolacja i obiadem a takze 2 jednostki na noc.
Troszke mnie dziwi to ze jesli masz skoki to dlaczego diabetolog nie da insuliny. Ja to sie nie znam na tym za bardzo bo lekarzem nie jestem ale odkad ja mam insuline to przynajmniej moj cukier jest w normie tylko ze trzeba tego klucia sie bardzo pilnowac no ale to jest kwestia czasu :-)

Kurczę mi też się zdarzają skoki powyżej 130 i to czasem sporo powyżej. A tak ponad 120 to ostatnio mi się zdarza tak raz na dwa dni. Strasznie mnie to martwi. Już drugą noc z rzędu przez ten głupi cukier nie śpię. Cały czas się zastanawiam, czy nie wyrządziłam tym wszystkim krzywdy swojemu dziecku.

Odnośnik do komentarza

Dzień Doberek! :D
Ja jestem cała obolała po wczorajszym 'maratonie' ;)
Byłam w naszym mieście, pokupowałam sobie rzeczy do szpitala.. Także brakuje mi jedna piżama, ale jakby co to mogę rodzić ;p

Później jechaliśmy do Auchan'u i Tesco po przybory szkolne dla mojego rodzeństwa.. Masakra... Niby nie chodziliśmy zbyt wiele po sklepach ale i tak mam nogi w d... ;)

Kupiłam śliczny pajacyk welurowy i body, bo nie mogłam się powstrzymać ;p

A co do rzygania... Mnie non stop mdli ;((
Miłego dzionka! ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

Mnie tez mdlosci i wymioty wrocily i mam wrazenie ze jak jest tak goraco to tylko jest gorzej! Dzisiaj mam dokladnie 50 dni do porodu! I od rana caly czas towarzyszy mi takie uczucie leku! Strasznie sie tego wszystkiego boje poczynajac od porodu. Nawet nie wiem kiedy zlecial ten czas! Dopiero co trzymalam pozytywny wynik testu a tu juz Maluszek bedzie z Nami za kilka tygodni. Dziewczyny czy was tez tak bardzo przeraza porod? ? ?

Odnośnik do komentarza

A ja dla odmiany nie zygam, nie mdli mnie, nie mam zgagi, nogi nie puchną. Jedynie to ze pękają naczynka na nogach :D

Ja jakos nie mam tej świadomości jak poród boli i wg. Nauczyłam sie ze w zyciu sie nie panikuje i naleze do ludzi opanowanych z zimna krwią ;)

Odnośnik do komentarza

Dziekuje Kochane za odpowiedzi. Ale postanowilam ze we srode jade z moim M na usg a we czwartek z siostra na badania. Niestety takie sa uroki braku prawka ale moj mi powiedzial ze po mimo tego ze gdybym miala prawko to i tak samej by mnie nie poscil w taki gorac auten bo by sie martwil zebym nie zaslabla albo cos innego wiec jest ok

Angel16
Ty Kochana nie przejmuj sie tym pojdziesz na kontrole i wszystkiego sie dowiesz. Ja kilka nocy prze beczalam bo moj jak widzial moje skoki to twierdzi ze nie dbam o siebie a mi wtedy gdy on tak mowil wlaczal sie od razu ryk no a pozniej on przepraszal. Ale co mi z jego przeprosin jak ja te slowa uslyszalam. Bardzo balam i boje sie o dziecko i wiem ze jesli bedzie chore to bedzie to tylko moja wina no ale tego dopiero sie dowiem. Narazie z insulina nie jest tak strasznie a raczej duzo lepiej bo naprawde obniza cukier

mleczyk1
Ja mam cukrzyce wiec przespac gloda nie moge niestety bo obowiazuja mnie pory jedzienia np: pierwsze sniadanie 8:30 i musze tak jesc. A jak sie budze przed 6 to jestem tak glodna ze juz mam ochote wstac i popedzic do lodowki zeby cos zjesc ale pozostaje mi zdrowy rozsadek i butelka wody ktora moge pic do woli cale szczescie :-)

Odnośnik do komentarza

eewelinka

Ja jakos nie mam tej świadomości jak poród boli i wg. Nauczyłam sie ze w zyciu sie nie panikuje i naleze do ludzi opanowanych z zimna krwią ;)

Ja też z tych "z zimną krwią". Nie myślę o bólu itd, bo tylko bym się gorzej nakręcała. Trzeba iść urodzić i tyle. Innego wyjścia nie mamy :D

U mnie dzisiaj teoretycznie zostało 29 dni. Ta 2 mnie przeraziła i ucieszyła zarazem, chociaż nadal utrzymuję, że do tego terminu to ja nie dotrwam ;p

Odnośnik do komentarza

kochanowska1 - żebym to ja jeszcze potrafiła się nie przejmować, ryczę przez ten cukier właściwie codziennie. A wizytę mam dopiero za 2 tygodnie, a to będzie już 37 tydzień ciąży, więc nie wiem, czy coś się jeszcze da zrobić. A co do insuliny to ja z drugiej strony sobie nie wyobrażam tego skoro po większości posiłków mam cukier poniżej 100, a na czczo ostatnio poniżej 70.

Odnośnik do komentarza

sheViolet u mnie też 29 dni i dokładnie taka sama reakcja ;)
Ale teraz jestem już gotowa na poród :D

Daryjka ja też pierwszy poród a w szkole rodzenia nie byłam. Czasami mam lekkie obawy, ale spokojnie. Poszukaj trochę informacji o oddychaniu w internecie może to Cię zaspokoi, a jeżeli nie to jak najbardziej możesz iść na takie spotkanie, u mnie niestety nie było to zbyt możliwe :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

Mnie też mdli od rana i żołądek boli...
Za to ja porodu się nie boję. Kilka-kilkanaście godzin i po krzyku ale co raz częściej boję się życia i odpowiedzialności z dzieckiem. Teraz mi się włączyły wątpliwości... Jak tak czasami sobie myślę że już tak nie wyjdę, nie oleję bo nie mam sił itp. Taka oto jestem głupia, dobrze że zaraz moja Malina przywołuje mnie do porządku srogim kopniakiem ;) Chciałabym już rozłożyć dla niej wszystko i wziąć na ręce, żeby już była z nami bo czuję że jest naprawdę fajna ;)
Mleczyku czy ja dobrze pamiętam że zamawiałaś staniki do karmienia? Z racji szpitala pewnie nie masz o nich jeszcze zdania chyba że się pomyliłam ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

justyna12315 stanik czeka w domu, może się doczeka, ja od 3 godzin czekam na wypis. Skurcze i bóle sie uspokoiły więc mogę jechać do domu i tam leżeć plackiem... Dam znać, ale obawiam się, że będzie zamały, bo mierzyłam się tak na styk bez miejsca na wkladki i pomyślunku, że będą większe jak urodzę i mleczko przyjdzie. Narazie biust nie zmienił się od początku. Napiszę recenzję :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...