Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Grr i mnie wkurw ogarnął po wizycie u okulisty,nie wiem czy ja mam takie szczęście czy Ci lekarze jacyś niedojebani są czy o co chodzi.
Mam dużą wadę wzroku i musiałam skontrolować przed porodem,no pani okulistka pobadała pomyślała i mówi że generalnie to zmiany na siatkówce są ale dziwne by było gdyby przy takiej wadzie nie było(-9,5 i 2,5 cylindra bo do krótkowzroczności mam astygmatyzm)ale wogóle to można rodzić to ja jej się pytam czy to bezpieczne poród sn na co mi ona że nikt mi gwarancji przecież nigdy nie da...to ja że poproszę o zaświadczenie to napisała tylko że bez zmian patologicznych ocena narządu wzroku i tyle chuj mnie zaraz trafi no.Jutro mam ginekologa niech mi ona tak odpowie to chyba nie ręczę za siebie.
Mało tego czekałam na autobus i jakaś wieśniara za przeproszeniem się do mnie przyczepiła (mam żałobę po babci i nie zawsze ale często chodzę ubrana na czarno) i mi z tekstem ni stad ni zowąd"Pani kochana Pani to tak nie powinna na czarno się ubierać bo jak jej kuzynka urodziła to dziecko głuche i ślepe było a też na czarno chodziła"no żesz myślałam że wyjdę z siebie ciśnienie mi skoczyło.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Beatko tak jak pisalam, Dzidzia jest nisko, cisnie na szyjke i na dolna czesc macicy dlatego tak mnie boli a skurcze...widocznie taka ona wrazliwa, ale cale szczescie szyjka zamknieta i dosc dluga, znaczy sie prawie sie jej dlugosc nie zmienila, od 20 tyg 2mm. Chcial mnie polozyc bo na ktg akurat nie pisaly sie za bardzo te skurcze i on nie wie z czego one pochodza tak do konca ale ze remont to dostalam skierowanie na ktg, mam chodzic i sprawdzac, zwiekszyc nospe forte do 4 dziennie jak taka potrzeba, w razie W wziac zastrzyk z papaweryny na relaksacje macicy i tyle w sumie, torby nie rozpakowywac bo jakby cos sie dzialo to telefon i w droge. Ale wedlug niego jeszcze wytrzymamy :) tetno moja zakretka ma wysokie, nawet do 170 jej skacze a i powyzej tez bylo, wariatka Mala ale lekarz mowi, ze jest ok. Nie mierzyl Jej bo to taka wizyta na cito byla na IP polozniczym.

Odnośnik do komentarza

Amadeo na Twoim miejscu chyba zmienilabym okuliste... a z takich zabobonow to smieje sie w glos. Ze tez tacy ludzie chodza po swiecie i denerwuja ciezarne... szkoda gadac.
Nie bylo mnie tu pare dni i nadrabialam kilka godzin!
Wczoraj bylam u 'miejscowego' gina na pobraniu probek do badania gbs. Sprawdzil mi pessar i zrobil ponadplanowe usg:-) stwerdzil, ze gdyby nie ta szyjka to ciaza wzorowa. Maly juz wazy ponad 2200!
Co do ruchow... dziewczynki cieszcie sie, ze wiekszosc z Was jeszcze one nie bola. Mi w tej ciazy nic nie doskwiera. Przesypiam cale noce, nie mam zgagi, skurczy lydek, ogolnie energii mam full ale ruchy czuje ciagle. Ruchy? To juz mozna nazwac ciaglym miotaniem sie, okladaniem mnie kopniakami, nie wiem jak to okreslic. Maz i moja mama juz nie moga na to patrzec. Na poczatku cieszyli sie na kazde falowanie brzucha, teraz wprost mowia, zebym zakryla brzuch jak sie zaczyna. Pytalam sie trzech lekarzy czy to jest normalne, wszystkich trzech rozbawilo to do granic mozliwosci. Moj prowadzacy stwierdzil, ze mam po prostu ruchliwe.dziecko z lekkim adhd, 2 pozostalych, ze przerabane bede miala dopiero po porodzie. Ot i tyle sie dowiedzialam:-)

Odnośnik do komentarza

amadeo nie przejmuj się babą bo niestety tacy ludzie chyba muszą chodzić po tym świecie ;)

lencia ja za to mam wrażenie że mój mały za mało się rusza, bo może ze dwie - trzy pory są takie, zeby trochę brzuch mi pofalował a tak to ciągle śpi ;o
Ale niestety, skurcze, ból spojenia, zgaga, zmęczenie itd. dopisują..

Dziewczyny, czytałam że w ciąży to normalne że ma się problemy z koncentracją itd.. Ostatnio zauważyłam, że myślenie zajmuje mi dłużej niż zawsze.. No normalnie poczułam się jak blondynka ;p No ale fakt, jestem z natury blond :D

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

Tak w skrocie po dzisiejszej wizycie: zakaz sprzatania, zakaz seksu, zakaz przemeczania sie. Normalnie zakaz wszystkiego- mam prowadzic kanapowy tryb, lezec plackiem i wstawac tylko do lazienki i do lodowki. Zaniepokoily gina moje bolesne skurcze i klucia, ale na szczescie jak to powiedzial: "krzydwy szyjce nie zrobily". Jak w nocy znowu sie powtorza, to rano zapraszal mnie do szpitala. Wczesniej mam do niego zadzwonic. Mam brac no spe, zwiekszyl mi tez dawke magnezu. Jesli w ciagu dnia cos mnie zakluje, zlapie bolesny skurcz, mam brac od razu no spe, a jak nie pomoze to telefon do niego i na ip jechac... Takze jestem uziemiona :(

Tyle dobrego ze szyjka cala...

Ja nie wiem co sie z nami ciezarnymi dzieje :( do tej pory wszystko ksiazkowo przechodzilam, wiadomo marudzilam na zgage czy bol spojenia, ale coz, jakby nic nie dolegalo to za dobrze by bylo :P a teraz ni z tego ni z owego skurcze i lezenie plackiem...

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Leżę na kanapie( lewy bok)i odpoczywał.Byłam dziś na wizycie u gina,Zbadał( łoźysko niedojrzałe,szyjka zamknięta) przepływy sprawdził na USG,nie widzi niczego niepokojácego.Malutka waży 2555 gram.teoretycznie, jak rodziłabym w 40 tygodniu ,może ważyć 3400g.przytyłam 6 kg.Od przyszłego tygodnia raz w tygodniu mam chodzić na KTG.pobrał próbki w kierunku bakterii ,mąż zaniósł do laboratorium(49 zł).Teraz znów męczy mnie seria skurczów...ałć.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

My też po wizycie, okazało się, że ten sobotni ból kręgosłupa to były skurcze. Rozpulchniły one szyjkę i zaczęła się skracać. Dostałam luteine i aspargin. Za tydzień mam przyjść na wizytę żeby zobaczyć co dzieje się dalej z szyjką. Mały ponoć mocno na nią napiera. Nie wiem ile waży bo go nie pomierzyła. powiedziała, że nie chce go męczyć i zrobi to dopiero 27 września.
Nie wiem co się dzieje z tymi naszymi szyjkami. Wcześniej nie miałam,żadnych problemów.

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

Amadeo moj sciaga mi pessar w 37 tyg+3d. Czyli jeszcze niecale 4 tygodnie.
Tylko dzieki temu juz prawie cala wyprawka przygotowana:-)
Ktos pytal o rozmiar ciuszkow i ich ilosc. Ja wszystko kupowalam nowe wiec mam tego niewiele. Glownie 62 i 68, pojedyncze rzeczy z 56. A! Pochwale sie jeszcze, wozek kupiony:-) zalaczam fotke. Nietypowa ta gondola ale mi sie podoba.

monthly_2015_08/pazdziernikowe-maluchy-2015_34938.jpg

Odnośnik do komentarza

Beata33
AsiaPil jakieś mam opóźnienie w dodawaniu wiadomości, no my jakieś takie pechowe jesteśmy Łupinka ja mam nadzieję że ten ból kręgosłupa to nie zawsze oznacza skracanie się szyjki bo nie właśnie od trzech dni boli :-(

Mi powiedziała,że ten ból to były skurcze,które szły od kręgosłupa i one negatywnie wpłynęły na szyjkę. Dobrze pamiętam, że musisz leżeć? Pewnie od tego boli więc nie przejmuj się :)

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

amadeo3
Grr i mnie wkurw ogarnął po wizycie u okulisty,nie wiem czy ja mam takie szczęście czy Ci lekarze jacyś niedojebani są czy o co chodzi.
Mam dużą wadę wzroku i musiałam skontrolować przed porodem,no pani okulistka pobadała pomyślała i mówi że generalnie to zmiany na siatkówce są ale dziwne by było gdyby przy takiej wadzie nie było(-9,5 i 2,5 cylindra bo do krótkowzroczności mam astygmatyzm)ale wogóle to można rodzić to ja jej się pytam czy to bezpieczne poród sn na co mi ona że nikt mi gwarancji przecież nigdy nie da...to ja że poproszę o zaświadczenie to napisała tylko że bez zmian patologicznych ocena narządu wzroku i tyle chuj mnie zaraz trafi no.Jutro mam ginekologa niech mi ona tak odpowie to chyba nie ręczę za siebie.
Mało tego czekałam na autobus i jakaś wieśniara za przeproszeniem się do mnie przyczepiła (mam żałobę po babci i nie zawsze ale często chodzę ubrana na czarno) i mi z tekstem ni stad ni zowąd"Pani kochana Pani to tak nie powinna na czarno się ubierać bo jak jej kuzynka urodziła to dziecko głuche i ślepe było a też na czarno chodziła"no żesz myślałam że wyjdę z siebie ciśnienie mi skoczyło.

Mam nadzieje ze u gin pojdzie lepiej, dobrze by bylo jakbys powtorza slowa okulistki bo z tego co ci napisala to wynika ze mozesz rodzic SN a przeciez nie mozesz bo gwaracji niema.
Jesli chodzi o ubrania czarne to sie nie martw, ja sie nie martwie a tez chodze w czarnych, czasem kolor doloze, niby prawie rok ale i tak zawsze chodzilam na czarno i bede chodzila na czarno.
Polecam kapiel i meliske na wieczor.

Ja sie troche narobilam dzisiaj i niemam sily. Malota chyba tez, bo cos ospala sie zrobila.

Osłonka dziekujemy bardzo jeszcze raz za prezent. Wszystko doszlo cale i sprawne - serduszko slychac :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Oj dziewczyny współczuję tych przebojów ale faktycznie teraz dopiero ciąża ciąży.
A mojej teściowej znowu się na mózg rzuciło... Ledwo przyjechałam wczoraj do domu rodzinnego (żeby zobaczyć siostrzenicę) ta zrobiła mojemu P aferę że leżę całymi dniami nawet tych brudnych okien nie umyję, nie konsultujemy z nią niczego i wszystko załatwiamy między sobą... Nie chcę zanudzać ale moja cierpliwość już się kończy. Znowu z tych nerwów, bo mój do mnie zadzwonił i to opowiedział, miałam brzuch jak jak skała. Chodziłam zgięta w pół bo nie mogłam wytrzymać...
Dobrze że mała się rusza i też leży jakoś w poprzek ale nie mam tam już ochoty wracać...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio na swoja nie mogę narzekać. Uszyła mi 2 pościele do łóżeczka z ochraniaczami :) jedna na ta co na zdjeciu, a druga biała w czerwone serca:d Będziemy mieć oryginalnie ;) Stwierdziła, że po co mam wydawać tyle kasy, jak ona ma tyle materiałów i umie to zrobić :)

Wrzucę za chwilę z komórki, jak ją znajdę :d

Odnośnik do komentarza

Kurcze dziewczyny, jak tak Was czytam i co druga już leży, oszczędza sie to ja nie mam prawa narzekać i marudzić. Swoją drogą nie wydaje się Wam, że w ciąży nospa jest lekiem na wszystko?

Izabela123 Hania od 7 tygodni książkowo po 150-200g tygodniowo więc właściwie wiem co mi powie lekarka. Ale moja przyjaciółka jest w tym samym tyg i jej mała waży już ponad 3kg!!!

Było tu dzisiaj coś o malinach. Jedzcie spokojnie:)! To liście malin wzmacniają mięśnie macicy, skurcze są potem skuteczniejsze a poród sprawniejszy. Ja już pije, nawet gdyby miało działać tylko na głowe:)
https://parenting.pl/portal/herbata-z-lisci-malin

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

ZjemCiMiśka

Nie wiem kto to wymyślił, że ciąża to stan błogosławiony... ciąża to ciąża i ta nazwa świetnie pasuje. Wszystko nam ciąży :/ ciągle jakies bóle, dolegliwości, zmęczenie, nerwy :/

Z pierwszą częścią zgadzam się w 100% i nie raz sama na to wyzywam. Ale druga część sprawiła, że już dawno się tak nie uśmiałam :D

Ja dzisiaj byłam u ortopedy i ten pocieszył mnie, że ból bioder i kręgosłupa będzie tylko coraz gorszy, bo wszystkie dolegliwość z przed ciąży w trakcie tylko się nasilają. Jedyne co to wyrwałam skierowanie na rezonans kręgosłupa, bo się czeka ok. pół roku, więc akurat już się mogę pisać.

Trzymajmy się myśli, że za miesiąc o tej porze już wiele z nas może być rozpakowanych :D (ja liczę na ten termin z USG czyli 20 września. Jak bd szybciej to też się nie obrażę :))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...