Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama też mówi, ze się nie mam tak bać, ze duży, bo USG niestety bardzo często się mylą ;)

Brodawki też mnie czasem swędzą, są ciemne i ogromne, ale jeszcze siara nie leci (co mnie trochę martwi..) ale chyba jest jeszcze na to czas..

Co do staników to 'po domu' pewnie kupię sobie taki zwykły do karmienia, ale jak gdzieś mam iść to dziękuję za takie zwisy ;p Miałam zawsze duże piersi (miseczka D) i mało jędrne niestety, ale teraz robią się jak worki ;p Dobry biustonosz to podstawa ;D

Co do napletka to też bym się chętnie czegoś dowiedziała ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

Martynika
Dzieki dziewczynki :D

Aska ze sportowego trudno cycka wyjac, teraz mozesz miec maly ale jak zaczniesz karmic to moze byc duzy :) mysle ze taki materialowy moze byc ok, ja mam do karmienia po bliznietach z campol i jest ok, teraz chce kupic jeden z fiszbinami na wyjscie do ludzi :D

OFELIAA Mia piekne imie bo to Milenka :D

My teraz bedziemy miec Lilianke, i kurde naprawde jest popularne??? Wiem, ze Lenka,Julka, Zosia, Hania tak ale Lila?
Ja zawsze wybieralam te wyjatkowe Amelka-11lat temu malo teraz wszyscy Lenke a ja mam Milenke i ta Lila..
Ja wam powiem, ze u nas to imiona same przychodzily do dzieci, ale idealnie pasuja do.opisu z ksiegi imion :)

My też będziemy mieli Liliankę :)

Odnośnik do komentarza

Jay90 wszystkiego najlepszego, DUŻO MIŁOŚCI z okazji rocznicy! :)

Ja dzisiaj odpuściłam sobie obiad bo jest zbyt gorąco,w domu już jest strasznie nagrzane i na nic tu wiatrak. Mąż wymyślił, że w ramach obiadu zrobimy grilla.

Dołączam się do pytania o napletek
I mam jeszcze pytanie, bo może wiecie czy można chodzić na dwie szkoły rodzenia za darmo w ramach nfz. Bo zapisałam się na SR w szpitalu, a kontaktowałam się ostatnio z położną środowiskową i ona mówiła, że ma teraz spotkanie z przyszłymi mamami, że prowadzi swoją firmę i że jest to SR za darmo i zaprosiła mnie na to. Teraz nie wiem czy iść na to spotkanie.

Odnośnik do komentarza

Jay wszystkiego najwspanialszego :))) skoro męczą Cię skurcze to lepiej odpoczywaj, nie ma co ryzykować, a sprzątanie nie zajac (niestety :D).
U nas tez mało ambitny obiad.. dziewczynki mają rosół z wczoraj ale dla nas robie pierogi z paczki :p nie mam siły stać przy garach, w piątek wymyśliłam ze zrobię placki ziemniaczane bo mój M tak bardzo lubi.. po starciu drugiego ziemniaka juz pot ciekl mi po tyłku nie wspominając o tym, co działo się podczas smażenia...

Odnośnik do komentarza

Ha! Mam chłopca w domu, a jak przeczytałam pytanie o napletek to w głowie czarna dziura.
Jedno, że gagatek ma prawie 8 lat, drugie, że mąż go kąpał i kwestie pępkowo-napletkowe to jego działka.
Problemów z napletkowe nie mieliśmy, ładnie zszedł bez cięć się obyło. Tyle pamiętam :D o resztę dopytałam dla pewności.
Przy okazji higieny siusiaka był delikatnie ściągany. Delikatnie a systematycznie :P
8 lat temu jeszcze takie zalecenia dawali na SR, nie wiem skąd druga szkoła żeby zostawić i nie tykać.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

nati86 Branie udziału w SR na NFZ wiąże sie z podpisaniem deklaracji z położną, tak to jest finansowane. Nie wiem ile razy można ja zmieniać. W mojej SR jest tak, że jak któraś z dziewczyn jest spoza rejonu który "obsługuje" położna a chce brac udział w zajeciach i warsztatach to w czasie ciaży ma podpisana deklaracje z położna z SR a przed porodem zmienia na jakąś ze swojego rejonu.

Ja mam doświadczenie przy obsłdze napletków bliźniaków z refluksem. Lekarze mówili żeby przy myciu lekko odciagac ale nic na siłe. Chodzi o to zeby nie powstała sklejka a w konsekwencji stulejka (czy jakos tak).

Drożdżówka u mnie w SR położna mowiła, ze aktualnie sie tylko osusza i niczym nie psika/smaruje. Pilnowac zeby sie nie moczył i wysychał. Tyle. Jak nie odpadnie po miesiacu zgłosić sie do pediatry.

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

Ja sr zaczynam dopiero we wrześniu ale tydzień temu byliśmy z M na zajęciach z pielegnacji z racji tego,ze akurat ma urlop. Położona mówiła, żeby siusiaka nie ruszać. Jeśli chodzi o pępek to pedzlowanie dwa razy dziennie. Roztwór z gencjany albo octanisept czy jak to się tam pisze ;) podczas kąpieli trzeba go polac wodą, obmyc do dokoła i splukac. Także chyba co położna to inna opinia

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
To najgorsze juz za nami...
Wrocilam do domu, odpoczywam i o 16.15 na usg ide, boje sie jak diabli ale ja zawsze panikuje. Mam nadzieje, ze wszystkie ostatnie przezycia nie beda mialy wplywu na Dzidzie i rosnie w brzuszku zdrowo.
Co do pepuszka i napletka to mam informacje tylko ze szkoly rodzenia. Kikut przemywac octaniseptem i podczas toalety buzki przecierac gazikami z przegotowana woda. A co do napletka to podobno na wizycie lekarz ma sprawdzic czy lekko sie odciaga, jesli tak to nic z nim nie robic. Taka teoria jaka nam przekazala polozna.
Dzisiaj przyszedl przewijaczek na lozeczko i pieluszki tetrowe, fajne to wszytko ale jakos dzisiaj nie umiem sie tym cieszyc. A i cale 3 pralki ubranek do prasowania czekaja, od jutra zaczne wracac do normalnosci, jesli sie da...

Odnośnik do komentarza

Drozdzowka ha ha uśmiałam się ;D ciężarna i inwalida :D mimo to wszystkiego najwspanialszego ;)))
Ja coprawda rodziłam cztery lata temu i wtedy było zalecenie co do pępka żeby się wysuszyl i sam odpadnie i faktycznie problemów nie było ale z drugiej strony przecież te pepki się nie zmieniają, są wciąż takie same jak 4, 8, czy 80 lat temu wiec to chyba nie ma znaczenia jaka metodę zastosujemy, i tak odpadnie i tak :D

Odnośnik do komentarza

Mi dzis Łobuz strasznie dokucza :( lubie jak sie wierci, ale nie lubie jak boli, a dzis upodobal sobie żebra po prawej stronie. I tylko jak leze dluzsza chwile na lewym boku to przestaja bolec. Do tego niby jest chlodniej, ale ze mnie non stop sie leje...

Ale jest jeden sukces! Ruszylam z magisterka i mam nadzieje skonczyc dzisiaj jeden rozdzial! Zostalo mi wlasciwie dopisanie pol podrozdzialu. Jutro biore sie za drugi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Rany, od soboty nie zajrzałam a już mam do nadrobienia tyle stron ;) ale macie tempo :D

cameom Dzięki :) zerknę sobie na pewno, choć trochę już sie nastawiliśmy na tego baby design, ale dopóki nie jest kupiony to decyzję zawsze można zmienić :)

AniAnka a dlaczego ją odesłali?? było przepełnienie? tak po prostu pojechała czy miała tam kogoś? co do obiadów to się nie orientuję, ale co do sal to chyba na madalińskiego też są jedynki co? gdybyś wiedziała coś więcej to daj znać, chętnie "wywiem się" co i jak tam się dzieje :)

Drożdżówka co do fotelika do jakoś najbardziej nam przypadł do gustu maxi cosi, ale na konkretny model jeszcze się nie zdecydowaliśmy.. zależy mi żeby fotelik spełniał nie tylko oczywiste funkcje bezpieczeństwa w aucie, ale kilka razy słyszałam, że jak się chce użytkować i dopinać fotelik do stelaża - a my tak chcemy - to niektóre modele lepiej "leżą" od innych.. wtedy rozmowa była o x-landerze x-move i foteliku recaro.. ale jak jest z baby design i co najlepiej pasuje to nie wiem.. a Tobie obiło się cos w tym temacie o uszy? i jaki Ty masz fotelik na oku?

co do imion to u nas przy dziewczynce miała być Pola - obydwojgu nam przypadło to imię do gustu i fajne komponuje się z naszym nazwiskiem nawet. Ale już w 12 tyg gin powiedziała, że nam jej oko to chłopiec, więc zaczęliśmy szukać imienia również dla chłopca i tu był dyleeeeeemat straszny.. całkiem co innego podobało się mi, a całkiem co innego mężowi.. póki co stanęło na Filipie albo Maćku, ale zdecydowani na 100% jeszcze nie jesteśmy nad czym ubolewam, bo chciałabym już tak na pewniaka mówić imieniem do brzuszka :) a podobają nam się jeszcze Jakub, Igor, Aleksander.. mi serce skradło Bruno i Alan, no i Jaś ale za dużo jest w rodzinie Jaśków..

Ze stanikiem ja też mam dylemat, póki co z nowych kupiłam sobie taki sportowy z wkładką w środku, pomyślałam że potem w szpitalu taki miękki mi się przyda, a teraz w te upały chodzić w takim sztywnym to niewygodnie, za to bez jakoś się źle czuję, z resztą z moim rozmiarem (dość baaardzo duży) to jakoś tak nie przepadam.. a te do karmienia polecono mi kupić blisko porodu, może zaczekam jeszcze kilka tygodni i wtedy kupie, bo boję się, że jeszcze mi urosną.. choć do tej pory najbardziej zmienił mi się rozmiar w obwodzie.. z 70 na 85 miseczka nadal wielka tak jak była :) myślicie, że kupować odpinany ale sztywniejszy jeszcze?

a i dziewczyny powiedzcie mi.. przede mną jeszcze pranie całej komody ubranek dla Maluszka i poza proszkiem dla dzieci kupujecie jakiś płyn czy coś? doswiadczone mamy jak radzicie????? ..i dawać potem na podwójne płukanie? mi udało się w bardzo dobrej cenie kupić wielką torbę Jelpa, do tego prasowanko i starczy? i jak ogólnie oceniacie ten proszek? pomijając oczywiście kwestie uczulenia, które może się trafić u malucha po każdym w sumie proszku..

Kasik_81 ja też się chętnie dowiem, bo temat pielęgnacji małego siusiora jest mi obcy :) wydaje mi się, że na SR podkreślano żeby zadbać o to od początku.. ale instruktażu jeszcze nie było :)

Drożdżówka kwetsie pępka pamiętam doskonale (nie to co z siusiorem cholerka ;/) i na SR podkreślali żeby tego nie zaniedbywać od początku, tylko od razu działać w tym temacie bo im szybciej odpadnie tym w sumie łatwiej dla nas.. nam położna polecała octenisept i dokładne codzienne przemywanie.. dodatkowo ten płyn akurat można używać na rany po cesarce itp.. więc jak zostanie to będzie na co żużyć. a i pamiętać, żeby pieluszka, a w zasadzie jej góra w okolicy pępuszka nie podrażniała go, w sensie nie zawadzała.. niektóre pieluszki mają takie wgłębienie podcięte na pępek a te które nie mają po prostu wywinąc.. a tak naprawde to im wiecej się go wysusza na wierzchu to szybciej odleci i się wygoi, podobnie jak z raną dorosłego w sumie.. w okresie zimowym nie będzie to takie łatwe, ale dobrze żeby i tam sie troszkę powietrzyło :)

http://www.suwaczek.pl/cache/c926cb306d.png

Odnośnik do komentarza

asiek123 my też wybraliśmy maxi cosi. Przy większości opisów wózka mowa jest o maxi cosi cabriofix (+/- 500zl). Zastanawiam się jak jest z maxi cosi city (+/- 350zl). Czy te adaptery bedą dzialac na oba modele... Będę w pobliżu sklepu z kompetentną obsługą w przyszłym tygodniu to dopytałam i poproszę o instrukcje użytkowania :P

Octenisept zamówiłam przy okazji zakupów w gemini właśnie na ranę po CC i na Tośkowe upadki rowerowe, ale będę chyba musiała zamówić kolejny, bo małżonek zużywa mi go właśnie na swoje historie pooperacyjne.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o pepuszek, to ja również (korzystając z porad doświadczonej już siostry i aptekarki przy okazji) będę korzystała z tego octaniseptu. Jej synkowi odpadł juz po 8 dniach :) i używała go również do psikania krocza, bo była nieźle popękana i chwali sobie. Mówiła, ze weźmie mi ten najmniejszy,bo ponoc jest to bardzo wydajne :)

Odnośnik do komentarza

koniczyka tak masz rację z tym kroczem, zapomniałam o tym wspomnieć. u nas na SR wspominała, że z tym pępuszkiem jest różnie, jedni się "męczą" ponad miesiąc inni po tygodniu mają już z głowy i że to w dużej mierze właśnie zależy od dbania o niego, przemywania i oczyszczania...

Drożdżówka ja po 17tym będę zamawiać wózek, bo mają aktualnie urlop więc wypytam co i jak jeszcze.. gdyby nie ta pogoda to pojeździłabym po sklepach zrobić rekonesans odnośnie tego który fotelik najlepiej leży w stelażu baby design , ale to gorąco mi odbiera chęć do wszystkiego.. a tak naprawdę to czym się różni cabriofix od city??? jak się dowiesz który lepiej co i jak to daj znać ;)

Pauuulalala ja co prawda miałam z nim styczność tylko w sklepie, ale my nie braliśmy go pod uwagę bo jest wielką kolumbryną jak dla nas.. co prawda szukaliśmy wózka na pompowanych, skrętnych kołach i amortyzacji na doły i wertepy, ale jak zobaczyłam jak jest wielki to aż optycznie mi się nie podobał.. w gondoli jeszcze ujdzie, ale spacerówka to masakra - nie bedę pisać nawet co mi przypominała, ale nie za miło się skojarzyło.. ale to naprawdę kwestia gustu.. moja znajoma tylko wpsominała, że w tym jedo fyn pas krokowy jest za daleko umiejscowiony i wiele dzieci "wyjeżdża" z niego w spacerówce.. ale jak mówie przetestować nie testowałam, tylko w sklepie, ale sprzedawca był tak podekscytowany tym wózkiem, że kompletnie mnie od niego odrzuciło. 3/4 wózków w sklepie to jedo reszta x-landery i inne bardzo dobre jak na wózki firmy i modele a on widział tylko ten.. ja starałam się byc obiektywna, bo w końcu przyszłam znaleźc do sklepu ten najlepszy i na każde moje zapytanie wychwalał i ciagnął mnie do jedo, jak z mężem znaleźliśmy coś co nas nurtowało lub nie do końca podobało to od razu krytykował konkurencje.. no rany.. miałam wrażenie, że największą przebitkę kasową ma na tym wózku..

a najlepsze było to, że jak na wstępie określiłam, że potrzebuje wózka zwrotnego na pompowanych kołach który da sobie również radę w trudniejszych warunkach to on w połowie rozmowy powiedział, że jego zycie też raz zaskoczyło i raz tym wózkiem był w lesie... nooooo to ja kopara w dół - gościu był raz nim w lesie, nazywa to historią zaskakująca go w życiu i mówi mi że ten wózek sobie poradzi w trudnych warunkach podczas gdy on sam doświadczył jednego spaceru z dzieckiem w lesie.. no ręce mi opadły i marzliśmy żeby stamtąd wyjść..

ale są ludzie i parapety najzwyczajniej :D

http://www.suwaczek.pl/cache/c926cb306d.png

Odnośnik do komentarza

DO mnie dzisiaj przyszla paczka z torba podrozna tzn. do spakowania rzeczy dla dziecka i kosmetyczka. Tylko sęk w tym ze torba miala byc zielona a jest szara :/ Niby fajna bo uniwersalna ale jeszcze zaczekam na mojego co powie. :)
Moze ktoras potrzebuje to podsylam link, nie droga a pojemna.
Tekst linka

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...