Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

I mnie też Aspargin zdziałał cuda na skurcze łydek i czasami tylnej części ud, w składzie tylko magnez+potas ale pomogło w ok tydzień.Teraz to mężowi również serwuje i też mu lepiej.

A co z witaminami dziewczyny? Mnie lekarka kazała zmienić Pregne plus na Pregne DHA, ale w tej drugiej to nic nie ma oprócz DHA. Poza tym biorę zelazo-Tardyferon na anemie i asmag.Nie wiem czy nie powinnam kupić jakiegos bardziej rozszerzonego zestawu witamin.

Fobianka, sukienka śliczna, ponadczasowa:), termin zaklepany, dzidziuś w brzuszku rosnie.Piękne!

A co do spania razem z dzieckiem to powiem Wam nie zamieniła bym tych chwil na nic. Dwoje starszych też spało w naszym łóżku do ok 2-3 roku życia a nawet dłużej licząc ich wędrówki ;). Myślę, a nawet doświadczam, że ta bliskość procentuje w przyszłości, szczególnie gdy dziecko staje się nastolatkiem i czasem bardzo łatwo jest stracić z nim kontakt i przerwać tę cieniutka nić bliskości.

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie, ucielo mi poprzedni wpis.
Aska123 ja też budzę się cała obolała. Zamówiłam ostatnio poduche, zobaczymy czy pomoze.
Jakiś czas temu pisałyscie o wadze Waszych dzieciaczków. U mnie w 26 tyg było 800 g. Lekarz mówił, że jest w normie i wiem, że nie powinno się porównywać, bo maluszki teraz różnie rosną, ale jednak się zastanawiam bo Wasze zdają sie sporo większe.

Odnośnik do komentarza

misseliz

Jakiś czas temu pisałyscie o wadze Waszych dzieciaczków. U mnie w 26 tyg było 800 g. Lekarz mówił, że jest w normie i wiem, że nie powinno się porównywać, bo maluszki teraz różnie rosną, ale jednak się zastanawiam bo Wasze zdają sie sporo większe.

Moja Zuzia w 28+4 ważyła około 1300, ale też lekarka mówiła, że każde inaczej rośnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3k1m7gu7hd.png

Odnośnik do komentarza
Gość Paula175

Hej, ja pierwszy raz do was zajrzałam. Również mam termin na październik. dokładnie na 4.10. ;]
Mamy już synka Bartosza urodzony w listopadzie 2012 więc jak się urodzi córcia to Barti będzie miał prawie 3 latka. Bardzo się cieszymy bo nie chcieliśmy większej różnicy wiekowej między dzieciakami ...
Mam kilka pytań bo od mojego ostatniego przygotowywania się na maleństwo minęło trochę czasu i dużo się pozmieniało ;p
Powiedzcie mi (jeśli możecie) jakie wózki kupujecie? Bo ja potrzebuję lekkiego no i mam dylemat ;p
Kupowałyscie już wyprawkę? ubranka kosmetyki butelki smoczki itp??
Zastanawiam się nad proszkiem do prania bo z Bartim używałam Dzidziusia ale powiem Wam że jakoś mi ŚMIERDZIAŁ ten proszek ;/ teraz myślę o białym jeleniu. Kupię chyba na przetestowanie. Bo mam już trochę ubranek i mogłabym je już uprać i przygotować... bo przy moim Bartku to ciężko o czas na przygotowanie się do nowego maluszka.
Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko że do was dołączam...
AAA i imię!! jakie imiona wybrałyście dla dziewczynek??;> bo u nas dylemat ... mi się podoba Marika albo Laura. Mój mąż skolei nie bardzo się na nie zgadza hehe póki co ustaliliśmy że będzie Sandra. Ale to pewnie nie jest ostateczna decyzja ;p

Odnośnik do komentarza

Witaj Paula ja z ostatniego usg mam termin na 4.10 a u mnie trzy razy się sprawdzało właśnie usg :) Skąd jesteś?
Mi się udało skompletować już prawie wszystko, zostały drobiazgi i wózek oraz wanienka, wózek Camarelo bo najlżejszy i największa gondola a w zimie to ważne. Do prania kupiłam Jelp w kapsułkach ale chyba szybko przerzucę się na zwykły proszek z podwójnym płukaniem.
Jeśli chodzi o imię to ja obstawiam Zuzię, mój mąż na razie średnio ale sam pomysłu nie ma, ma jeszcze do wyboru Olę (Aleksandrę lub Olgę). Mam jednak nadzieję, że zostanie Zuzka bo już tak o niej wszyscy mówią :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3k1m7gu7hd.png

Odnośnik do komentarza

Witaj Paula.
Wozek kupilam okazjonalnie, polskiej firmy adamex chyba, jest w miare lekki i ma duze kola, co u mnie na wies jest super i ma duza gondole. Ubranka tez juz mam i bede w nastepnym tygodniu prac i prasowac, proszek kupilam z lovelli, zobaczymy jaki bedzie.
A termin mam na 8.10, wiec zaraz po Tobie ;-) ciekawe jak to bedzie z tym rozpakowywaniem sie, kto i kiedy ;-)

Odnośnik do komentarza

ewelinka w przyszlym roku sobie odbijemy :)

Fobianka trzymamy kciuki zeby sie termin udal bo malzenstwa z sierpnia sa bardzo fajne :)))

Kamiodka ciesze sie, ze jestes z nami jednak :)

Paula witaj :) Ja piore w plynie bialy jelen kosztuje 8zl za 1litr i u mnie sie sprawdza do tego o dziwo super dopiera, tylko ze ja piore w 60C :)
Co do wyprawki to ja powoli ogarniam ubranka, akcesoria mam po bliznietach a wozek od siostry bugaboo, on jest bardzo lekki a na allegro widzialam uzywany juz za 900zl. Wydaje mi sie ze one sa wytrwale bo to juz bedzie 4dziecko w rodzinie w tym wozku :)
Dobre sa tez polskich producentow np Beaby Activ. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Dariaa23
Ja w zabobony też nie wierze i nie slucham innych ale dziewczyny nie uważacie, że pranie ciuszków już dzisiaj to jednak trochę za szybko ?

Ja mam już większość ciuszków popranych, poprasowanych i popakowanych w torby. To samo z rożkami i pościelą do łóżeczka. Nie wiem jak będzie później z czasem i siłami, a poza tym gdzieś czytałam, że to nawet lepiej jak trochę "zneutralnieją" przez ten czas.

@Gosia77 Ja łykam Prenatal duo, czyli prenatal classic + prenatal DHA. Pregna pewnie tak samo działa.
TUTAJ zarzucam linka do prenatalu na 30dni. Cena śmieszna, bo 10zł z racji terminu 01.08.2015. Jak kogoś to nie przeraża można skorzystać, dorzucają jeszcze 16szt prenatal uro care (z datą dłuższą). Z tego co czytałam to suplementy diety i witaminy można spokojnie łykać jakiś czas po terminie w przeciwieństwie do antybiotyków itp. :)

Odnośnik do komentarza

Witaj Paula :)
Co do wyprawki to my podostawaliśmy masę ubranek więc nie wiele kupiłam. Koce i ręczniki też dostaliśmy. Dostaliśmy nawet kołderki i poduszki do łóżeczka, ochraniacz na główkę i masę poszewek na to wszystko :)
Sami kupilismy łóżeczko myślę, że w miarę tanio bo daliśmy 250 zł razem z materacem, właśnie koldrą, poduszeczkę,, poszewkami na to i ochraniaczem :) Mamy juz wanienkę i wózek :)
Wózek by Coletto 3w1 Desing, polecam Ci go najmocniej my po jednym dzieciaczku kupiliśmy daliśmy 600 zł.. ale świetny jest. Leciutki :) i ma funkcję obracania o 360 stopni :) Jak szukasz wózka, to obejrzyj wózki tej firmy :)
A imię.. Moja córcia nazywać się będzie Liliana :)
Po pierwsze na samym początku łatwo jej będzie wymówić... będzie mama, tata i Lili :) I spodobało nam się znaczenie.. a mianowicie oznacza ono czystość i niewinność :)

http://s4.suwaczek.com/201510187251.png

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze sie nie zastanawialam nad tym w jakim plynie/proszku bede prala ubranka... A chce je zaczac prac i prasowac dopiero jakos we wrzesniu z racji tego, ze termin mam dopiero na koniec pazdziernika (22.10).
Ja wozek mam Tutek Grander Play. Baaardzo lekki, kola super duze i idealne na snieg jednak gondola nie jest jakas mega duza. Ma chyba 78cm dlugosci.

Paula pytalas o wyprawke. Ja mam juz ubranka tak na pierwsze 2-3 mies zycia (pozniej bede dokupowac jak czegos zabraknie/ zniszczy sie) + do tego:
- kombinezon polarkowy na jesien
- rozek
- smoczek
- butelke do przechowywania mleka
- termometry do temp i kapieli
- gruszke do noska
- szczotke i grzebyk do wloskow
- nozyczki i cazki do paznokci
- wozek Tutek Grander Play
- lozeczko
-materac
- posciel + czekam na drugi komplet wraz z ochraniaczem na lozko (zamawialam na allegro)
- cienki kocyk

Hm i chyba tyle :)
Brakuje mi dla mnie rzeczy do szpitala, kosmetykow dla Malego, pieluszek, wanienki... I nie wiem czego jeszcze :D

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Daria23 tak jak napisala SheViolet, tez zamierzam juz to co mam poprac i poprasowac i zapakowac w folie. Oprocz tego, ze pobeda w otoczeniu, w ktorym bedzie Dzidzia to teraz mam jeszcze jako tako sile i w koncu zielone swiatlo od lekarza, ze moge troche aktywniej zyc, a pozniej nie wiadomo jak to bedzie, Malutka jest nisko ulozona i glowka w dol.

Odnośnik do komentarza

Po urlopie, zajęło mi 2 tygodnie aby nadrobić Wasze wpisy. Cieszę się, że Kamiodka podjęła temat treści tego forum. Już kilka razy odstawiałam czytanie, bo niektóre wypowiedzi były strasznie denerwujące... Widzę, że znalazło się jeszcze kilkanaście dziewczyn, którym też to przeszkadza. Tak jak one, sama nie mogłam się wbić z jakąkolwiek wypowiedzią, a nawet jak coś napisałam to zginęło w potoku forum. Oczyszczenie było potrzebne i za to dziękuję. Znowu chce się czytać, bo znajdzie się informacje a nie "trudne sprawy". Od siebie o produktach: wózki polskie - tez nie polecam. Lepiej używany ale z atestami i certyfikatami, długą gwarancją, z porządnych materiałów, uznanej marki. Teraz wybieram Mutsy 4rider po raz drugi. Bepanthen maść - potwierdzam na sutki i do pupy mój nr 1. Linomag kupiłam i nie zużyłam przez zapach, konsystencję, plamy i słabe działanie w porównaniu do Bepanthenu. Apteka Gemini - skorzystałam z Waszej rady, ceny faktycznie najniższe. Wysyłka gratis od 300 zł (dołożyłam do koszyka pampersy i starczyło). DHA - zapobiega przedwczesnemu porodowi, lekarz mi przepisał i widzę poprawę jeśli chodzi o częstotliwość i siłę skurczy. Do tego lepsza cera i włosy. Aspargin jest dla mnie lepszy niż sam Mg B6. Nie mam wogole skurczy łydek (w każdej z 3 ciąży je miałam). Na mocz warto brać preparat z żurawiną np Mega Żurawina. Mnie od czasu jak biorę nic w moczu sie nie pojawia (a chodzę na basen, 2 tygodnie kąpałam się w morzu). Otulaczek wg mnie szkoda kasy bo to jest dobre na max 4-6 tyg. Potem dziecko już powinno mieć swobodę ruchu raczkami, nożkami. Jeśli macie rożek to ta gwiazdka jest bez sensu. Monitor oddechu - warto przy wczesniakach, przy donoszonych chyba zbyteczne. Niania elekt. - w dużym domu, na wyjazdy, na ogród sie sprawdza. Mam i polecam Avent taka kostka, nie wiem jaki to model, ale przerobiłam kilka i ta ma dobry zasięg, nie wchodzi na częstotliwość sąsiadów i długo trzyma akumulator. Butelki lubię Avent, TT jest z gorszego tworzywa i szybko sie zużywa. Nie kupujcie tych 125ml, bo dziecko szybko zaczyna wypijać więcej. W paczce od położnej jest Avent 125ml jako gratis próbka. Dostałyscie?
Pozdrawiam Was serdecznie, życząc miłej niedzieli i dobrego samopoczucie:-)))
Ja także uważam, ze czasem milczenie jest złotem;-)

Odnośnik do komentarza

4mamo, witaj z powrotem! Pamiętam Cię. :)
U mnie żurawina niestety mało skuteczna.
Pod wpływem Waszych postów same zwróciłam uwagę i też nadmiernie się pocę. Oczywiście w tej temperaturze to nic dziwnego, ale potrafię się spocić nawet nie opuszczając klimatyzowanych pomieszczeń. :/
Zabrałam się nieco za wyprawkę i zaufałam chińskiemu allegro, na szczęści ubranka przyszły fajne i dobrej jakości. Tym samym mam już 5 sztuk! :O
Tak bardzo nie chciałam dziewczynki ale w sumie wciągnęło mnie nieco to wyłuskiwanie fajnych rzeczy, wybór jest duży, ale niestety trzeba się przeprawić przez ocean syfu...
A i przypadkiem znalazłam coś interesującego dla naszej kotki. xD

monthly_2015_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_33289.jpg

monthly_2015_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_33290.jpg

monthly_2015_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_33291.jpg

monthly_2015_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_33292.jpg

monthly_2015_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_33293.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o wagę Maluchów to myślę, że w ogole nie warto porównywać, ani się przejmować. Jak lekarz mówi, że jest dobrze to napewno tak jest. Mój w 29 tyg. 1650 gram prawie. Mam termin na 8.10 wyliczony, a przez jego wymiary usg pokazuje mi 20.09 :-D. Bądź tu mądry.
Co do witamin to ja nie biorę żadnych w porozumieniu z lekarzem. Na hemoglobinę wcinam pietruszkę i buraki, ale biorę kwas DHA, bo lekarz powiedział, że jest bardzo ważny. Nie pamiętam nawet już na co, ale biorę :-).Czasami magnez na skurcze łydek, ale nie jest z tym tak źle.
Co do wyprawki to mam już praktycznie większość. Została wanienka, łóżeczko i wózek, ale to już wybrane, tylko miejsca dużo zajmuje więc czekamy z zakupem. Pranie ubranek i prasowanie tego też już robię. Nie wiem,czy potem dam radę, a jakby coś się wydarzyło będą gotowe w komodzie przykrywam tylko pieluszką od kurzu. Zresztą idzie mi to tak wolno, że skończę w październiku :-).
Co do wózków wybraliśmy Adamexa model Barletta, super się buja. 4mama dużo ludzi mówi to samo co Ty o polskich wózkach. Też byłam najpierw skłonna kupić jakiś dobry "zagraniczny". Chorowałam na Peg Perego. Dalej uważam, że są najładniejsze, ale myślę, że ludzie jednak wybierają ostatnio polskie marki jak Bebetto, Camarelo, Adamex ze względu na ceny. Sama zeszłam na ziemię jak zaczęłam kompletować wyprawkę i zmieniłam target cenowy :-). Poza tym plusem polskich wózków są duże gondole i pompowane koła na te nasze dziurawe chodniki.

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22k0s3z5728mke.png

Odnośnik do komentarza

Jakiś ten dzień dzisiaj do tyłu. Witam nową Mamusię :)
Jeśli chodzi o wyprawkę to właśnie zasiadłam do kompa z zamiarem skompletowania całej i tyle z tego wyszło, że zamówiłam tylko leżaczek i nianię. Z resztą muszę się wstrzymać do jutra bo większość rzeczy chciałam zamówić u jednego użytkownika ale okazało się, że w przesyłce kurierskiej może być max 5 szt. Napisałam do nich bo jak za każde 5 szt. mam płacić osobno po 17 zł za przesyłkę to się w ogóle nie opłaca.
Jeśli chodzi o witaminy to ja biorę pregnę plus i mam ją brać do końca ciąży.
Wózek kupujemy baby merc neo lux lub style. Jest lekki, zwrotny, ma naprawdę dużą i głęboką gondolę. Do tego ma 3 lata gwarancji nawet na opony i felgi. 3w1 kosztuje 1550 zł i w gratisie di niego jest łóżeczko. Co prawda zwykłe sosnowe ale jak np. chciałabym białe i z szufladą to dopłacam tylko różnicę - 75 zł

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

kaszka
4mamo, witaj z powrotem! Pamiętam Cię. :)
U mnie żurawina niestety mało skuteczna.
Pod wpływem Waszych postów same zwróciłam uwagę i też nadmiernie się pocę. Oczywiście w tej temperaturze to nic dziwnego, ale potrafię się spocić nawet nie opuszczając klimatyzowanych pomieszczeń. :/
Zabrałam się nieco za wyprawkę i zaufałam chińskiemu allegro, na szczęści ubranka przyszły fajne i dobrej jakości. Tym samym mam już 5 sztuk! :O
Tak bardzo nie chciałam dziewczynki ale w sumie wciągnęło mnie nieco to wyłuskiwanie fajnych rzeczy, wybór jest duży, ale niestety trzeba się przeprawić przez ocean syfu...
A i przypadkiem znalazłam coś interesującego dla naszej kotki. xD

Poczekaj,aż się urodzi. Będziesz zakochana po uszy i wszystkie obawy pójdą w zapomnienie :)

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

Dziś to ja rozumiem,normalna pogoda dla ciężąrnych:-)
Mąż zabrał naszego 8 latka na wycieczkę po Polsce-najpierw do Gdańska autem,potem z Gdańska do Krakowa -słynnym pendolino,i z Krakowa zabierają dodatkowo córę od koleżanki i we wtorek pociągiem do Poznania.
Mam nadzieję,że nie będą mieć ''odsiedzin"na tyłkach.Ponad 1500km w 2 dni/Mój synek pierwszy raz w życiu pociągiem pojedzie:-)Prócz tatusia ma do towarzystwa swojego ulubionego kuzyna-10 latka...wiecie ,że za 2 ulgowe szkolne i 1 cały płaciłam za pendolino z Gdańska do Krakowa ponad 370 zł!!!!!???
Ja w tym czasie w domu prawie sama-bo mój 19 letni pierworodny to wciąż już gdzieś w terenie:-)Pozostaną ze mną psy i koty...no i odwiedzająca mnie mama.
Maluda moja dzisiaj coś leniwa...słabo ją czuję,raczej przewraca się leniwie,senna czy co?
Zauważyłam,żę brakuje mi oddechu...pewnie to braki tlenu w hemoglobinie.Trochę zaniedbałam branie tardyfernu i mam teraz karę -HGB 6,4.Muszę się zabrać za porządne dostarczanie sobie żelaza,żeby do porodu chociaż 7 mieć.Pamiętam po 1 porodzie -spora utrata krwi i miałam 5,5-nie miałam sił dojśc do dziecka-dookoła łóżka-koszmarnie wspominam 1 miesiąc...apetytu zero-mąż mnie faszerował sokami z buraków,wątróbką...a ja mialam gule w buzi.Wole teraz temu zapobiec.
Jezu jaką mam masę much w domu!!!!!!ide je zwalczać.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...