Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

@adonis wybierasz się nad morze? Daleko masz? W którym będziesz wtedy tygodniu? Pytam bo w niedzielę mam zaplanowany wyjazd nad morze właśnie, jakieś 230 km, 27 tydzień :) A trafiłam na kontrolę do lekarki (moja na urlopie, a to było coś pilnego) i ta kobieta mnie nastraszyła przed tym wyjazdem, że aż straciłam na niego ochotę :/ nagadała mi że do 36 tygodnia nie powinno się nigdzie jeździć, że to nieodpowiedzialne i na własne ryzyko, a przecież wcześniej konsultowałam to ze swoim lekarzem i powiedziała, że ciąża to nie choroba i jak nic się nie dzieje to można śmiało wyjeżdżać :) co Wy o tym myślicie? Bo moim zdaniem chyba nie ma co popadać w paranoję skoro w badaniach szyjka jest okey itd :)

Odnośnik do komentarza
Gość pasikonik

Pulkita- ja własnie wróciłam z pobytu nad morzem, z łodzi, ale droga cud-miód- 3.5 h w aucie autostradą.... moja lekarka- mimo ze ja świeżo po założeniu szwu na szyjkę nie widziała przeciwwskazań. Ale w drodze jechałam w pozycji półlezącej.

Odnośnik do komentarza

pulkita
@adonis wybierasz się nad morze? Daleko masz? W którym będziesz wtedy tygodniu? Pytam bo w niedzielę mam zaplanowany wyjazd nad morze właśnie, jakieś 230 km, 27 tydzień :) A trafiłam na kontrolę do lekarki (moja na urlopie, a to było coś pilnego) i ta kobieta mnie nastraszyła przed tym wyjazdem, że aż straciłam na niego ochotę :/ nagadała mi że do 36 tygodnia nie powinno się nigdzie jeździć, że to nieodpowiedzialne i na własne ryzyko, a przecież wcześniej konsultowałam to ze swoim lekarzem i powiedziała, że ciąża to nie choroba i jak nic się nie dzieje to można śmiało wyjeżdżać :) co Wy o tym myślicie? Bo moim zdaniem chyba nie ma co popadać w paranoję skoro w badaniach szyjka jest okey itd :)

Mam prawie 700 km :) będę w 30 tc :) teraz mam się oszczędzać żeby przeżyć 15 godzin w aucie a gin mówi ze wie ze jestem rozsądną osoba i w razie boli czy niedogodności zjedziemy najwyżej na nocleg i tyle. Ale u nas auto wygodne i wyjeżdżamy około 1 w nocy. Nie świruje :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Fobianka gratulacje :)

osłona swietne podejscie i zycze aby bylo tak jak zaplanowalas :D

adonis w nocy corka bedzie spala wiec tak ostroznie :D a jak beda blizniaki to poinformuj nas :D

pulkitaJesli chodzi o wyjazd to troche dziwnie ci doradzila, ze niby po 36 tygodniu juz mozna wyjezdzac?? chyba to bardziej nie rozsadne bo wtedy wszystko moze sie zdarzyc. A wiec jak czujesz sie na silach to jedz :)

W sprawie ubranek to ja musialam wlasnie komode dokupic bo nie bede miala gdzie ubranka trzymac, tez mam od kilku osob i jest ich sporo. A niestety urok domku goralskiego jest taki ze ma skosne sciany i nie da sie wstawic szafy wysokiej i pojemnej :D

Zycze milego wieczorku i nocki lece cos przekasic bo sie dzidzia domaga potem jakis seansik filmowy i lulu.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Martynika
Dziewczynki uważam, że jestesmy tu.od dzielenia sie dobrymi i zlymi historiami. Prosze nie badzmy cyniczne bo w takim razie nie powinno byc tu mnie i innych mam aniolkow, dziewczyn z problemami rodzinnymi i problemami z ciaza. Takie zle rzeczy sie dzieja i nie ma co udawac, ze tak nie jest. Przepraszam Was ale lekko zirytowalo mnie wasza reakcja na te historie, to co.Madzia czy Jay maja sie nie wypowiadac? Czasem lepiej sie przygotowac na wszystkie ewentualnosci!

Co do KAROWEJ to ja nic dobrego o niej nie slyszalam zreszta opinie na stronie gdzie rodzic tez takie sa.
ORLOWSKI jak dla mnie jest super i wlasnieJay mialam tam cc i blizniaki po 30min byly kangurkowane na klatce meza (a ja sie martwilam.ze on taki.owlosiony :)) pozniej do samej nocy maz by ze mna i dziecmi jak juz wychodzi to dzieci zawiozl do.poloznych a one w nocy przynosily mi raz.jedno raz drugi na karmienie a i w sumie 2hpo cc polozna przyszla mi.male do.piersi.przystawic:)
Tam naprawde maja super podejscie do pacjentek, a mimo.ze tylko 2lazienki to ja nigdy nie czekalam:)

Moj maz tez włochacz no ale moze sobie jakos poradzi. Ja na pierwszy szpital mam Instytut Matki i Dziecka bo.moj.cudny lekarz tam.pracuje a jesli cos to napewno orlowski.

"Noszę twe serce z sobą- noszę je w moim sercu " ...Igorek Aniołek
Czekam na Ciebie córeczko!
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/56fc3fc4.gif

Odnośnik do komentarza

Fobianka Super!!! Gratuluję

co do podróży ja w 23 tyg. Jechałam nad może około 600 km nie było problemu, tylko wiadomo częściej się zatrzymywalismy bo siusiu i pochodzić trochę musiałam :-)

Ja boje się sn,ale jeszcze bardziej cc. Zresztą czytam ostatnio trochę na temat cc bo nigdy nie wiadomo a chciałabym wiedzieć co robić

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczyny:-)
Ale wy dużo piszecie Ją nie nadążam dosłownie za wami:-)
Fajnie że można podzielić sie z wami wszystkim.
Moje dziecko dzis wariuje doslownie troszkę chłodniej się zrobiło i myślę że to dlatego w te upały było mu ciężko.
Fabianka bardzo ale to bardzo Ci gratuluję pokazalas nam wszystkim ze mozna.:-)
Co do wyprawki to Ja nie mam nic czekam za zamówieniem z apteki. W sierpniu będę malować pokój u rodziców i zamówiłam dużą komode która będzie też za 4 tyg także muszę ze wszystkim się wstrzymać.
Adonis to w nocy będzie się działo hihi musisz się nacieszyć przecież a na długo wrócił?
Co do porodu sn że zniexzulebiem zewnatrzoponowym to u nas w Koninie odpada nie ma tylu anestezjologow przy każdej rodzącej musi być jeden żeby można było dac znieczulenie a szpital biedny także odpada wczoraj dowiedziałam się od położnej w SR a u was jak jest ? W większych miastach pewnie bez problemu podadzą.

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8csqv4iurl55q.png

Odnośnik do komentarza

DziDziewczyny byliśmy nad morzem w ostatnim weekend, jechałam ok 500km z Warszawy. Podróż całkiem dobrze warto wyjechać w nocy oczywiściepkostki puchną i trzeba odpocząć. Mi super sprawdził się zrolowamy koc ppo kręgosłupem lędźwiowym i nieco bardziej rozłożony fotel. Planujemy drugi wyjazd planujemy w połowie sierpnia czyli będzie ok 30tyg będziemy próbować. Zobaczymy. Zawstydzacie mnie z wyprawką. My fakt spororzeczy dostaniemy lub już jest u nas. Łóżeczko, pościel, prawdopodobnie wózek ubranka ale nie te najmniejsze i chyba tyle i dalej nic. Na,cichy to liczę na wyprzedaże w sierpniu i jakoś to będzie ;).
Gratuluję obron. Ja w trybie extra szybkim tydzień skończyć pracę nauczyć się do obrony obroniłam licencjat-wreszcie. Jeszcze kilka dni w pracy i laba:)

Odnośnik do komentarza

ofeliaa
milko

Ja mam problem ze stopami , potrafia spuchnać 2 rozmiary , ale dłonie na szczęście nie puchna :)

co rozumiesz przez inne akcesoria ?
to moja pierwsza ciaża więc muszę dopytywać hi hi ;)

Jakoś tak napisałam w skrócie :) Chodziło mi o butelki, smoczki, wanienka itp . :) Sama muszę poczytać co kupujecie bo od pierwszej ciąży minęło 7 lat to już dużo rzeczy zdążyłam zapomnieć :)

http://s4.suwaczek.com/201510224565.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamuśki :)
Właśnie się zarejestrowałam na portalu, to moja pierwsza ciąża 26 tydzień, na razie nie wiemy jeszcze czy będzie chłopiec czy dziewczynka bo na usg w 20tc, chowało się i ciągle pokazywało pupcie.
Mam pytanie czy któraś z Was ma problemy z kręgosłupem i jest po porodzie SN? Mój problem polega na rozszczepie łuków kręgowych L4-L5. Jak dotąd gin nie kazał mi się tym przejmować, powiedział że skonsultujemy to z ortopedą i wtedy zdecydujemy jaki będzie poród. Chciałbym wiedzieć czy ktoś już ma doświadczenie w tym temacie.
Pozdrawiam K.

Odnośnik do komentarza

Moim zamiarem nie było straszenie tylko sama mam różne obawy bo wiem że przykre historie się zdarzają. Oczywiście mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i raczej tak się do tego staram nastawić. Jeśli chodzi o wyprawkę to dziś skończyłam prasowac ubranka dla dziecka. Mam wszystko przygotowane łącznie z pieluchami, recznikami spiworkami czy kombinezonami na zimę. Kupiłam tylko kilka ubranek bo resztę mam od sióstr do rozmiaru 74. Brakuje mi tylko materaca, wanienki, kremów mydelka i akcesoriów kosmetycznych. Łóżeczko też dostałam trzeba je tylko odmalowac ale tym zajmie się mąż. Wiem że jeszcze dużo czasu ale skoro na ostatniej wizycie wyszło że szyjka się skrocila to wolę być przygotowana.

http://s8.suwaczek.com/201509291578.png

Odnośnik do komentarza

Ok. To i ja coś napisze. Fakt, taka informacja zaraz po przebudzeniu nie jest czyms pozytywnym. Takie rzeczy mają miejsce. My mamy o tym wiedzieć , szanować rodziców tych dzieci bo one były. Istniały i żyły. Jedne 8 tygodni jako płód inne 40 a inne urodziny się i zmarły. To nas otacza i nie możemy tego unikać. Faktem jest też to ze ten kto ma słabsza psychikę, powinien tylko pobieżnie zapoznać się z tematem.
Ja przed poprzednia ciąża interesowałam się wadami genetycznym. Nie przybiera łam sobie do głowy ze urodze chore dziecko. Jestem może nienormalna, ale wg mnie to naprawdę bardzo interesujące. Niektóre choroby pozwalają dzieciom żyć całkiem normalnie. Temat wsiakl w moje życie od momentu dyskusji o aborcji, terminacji ciąży w związku z chorobą dziecka. Od tego momentu śledzę stronę dlaczego.org.pl czasami ryczę razem z innymi użytkownikami, czasami czuje ogromną radość, że jednak mam to szczęście i moje dziecko jest zdrowe. Czasami staram się zrozumieć emocje rodziców po stracie. staram się bo nigdy nie byłam i mam nadzieje nie będę w takiej sytuacji. Nie robie tego by się dowartościować. Jestem zdania, że wszystkich rodziców należy zauważyć. A więcej wsparcia należy się tym, którzy nigdy nie przytula swojego dziecka. Tym którzy mogą rozmawiać z nim tylko w myślach lub na cmentarzu. Kibicuje mocno tym rodzinom , które tak jak nasze dziewczyny po stracie odważyły się znowu zostać matką mimo ogromnego bólu i przeżycia.

Niektóre historie brzmią okrutnie. Jednak może dadzą komuś poczucie świadomości , że oni istnieją. A nasze problemy są przy nich maleńkie.

Powtarzam , że nie byłam nigdy w takiej sytuacji, ale w wielu wątkach rodzice zarzucają swojemu otoczeniu, że nie mają wsparcia, że ludzie nie chcą o tym rozmawiać. Nie chcą bo nie wiedzą jak rozmawiać, nie mają wiedzy bo boją się ją mieć .

Co do porodu to jaka nie byłaby panikara -powinna znać przebieg porodu SN i cc. Co po kolei następuje. Jesteś hardkorem? Obejrzyj film obcych ludzi z porodu. Komplikacje się zdarzają ale trzeba wiedzieć jak lekarze umieją i mogą pomóc by w razie potrzeby wiedzieć czy zrobili co w ich mocy.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

@amadeo3, jedziemy do Jarosławca, a Ty? :) miałam chwilę zwątpienia po tej wizycie, ale nastawiam się coraz bardziej pozytywnie :)
Co do porodu to na chwilę obecną liczę, że uda mi się urodzić naturalnie, ponieważ jestem straszną panikarą jeśli chodzi o jakiekolwiek leki i jak mogę to unikam brania czegokolwiek :P a jednak przy cc muszą mi dać znieczulenie :D

Odnośnik do komentarza

timonipumba
Karola22 dzięki za odpowiedź :-).
My również wybieramy się nad morze, tylko dopiero za 3 tygodnie bo jeszcze czekam na urlop męża. Mam nadzieje ze nie będzie już tych tropikalnych upałów tylko przyjazna temperatura ok 25 stopni :-)

My też za 3 tyg. 31.07 wyjeżdżamy bo mamy wykupione od 1-11 sierpnia :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki. Dziś chłodniej. Dom wietrzę od 6, bo były jeszcze tropiki. Dziś w końcu zabieram się za pranie ubranek niemowlęcych, bo Madzi nowy pokój już gotowy i szafy puste w jej starym pokoju, gdzie będzie maleńka. Wprawdzie zostali jeszcze łóżko do przeniesienia, bo bylo jeszcze troszkę farbę czuć, ale w weekend juz będzie przeniesione. No a starsza królewna wybrała sobie kolor ścian rozowiasty. Mała będzie miała blekitno- zielone ściany. Takie były i na razie zostaną. Co do mnie to mój brzuch ma 85cm i 6,5 kg na plusie, a gdzie tu jeszcze koniec. Miłego dnia.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...