Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

SheViolet - fajnie że się odezwałaś. Kurcze moja mała jest od twojej młodsza o 2 tygodnie a wygląda jakby je ze 2 miesiące dzieliły.
A ja w ogóle jestem jakimś ewenementem, bo mi się czas strasznie wolno leci. I ciąża mi się dłużyła i teraz czas z dzieckiem tez wolno leci.

Odnośnik do komentarza

Kubuś tez raczej z tych większych dzieci .. 13 będzie 6 miesięcy a wagą 10 kg i ubranka 74/80 .. Spodnie zazwyczaj większe a góra ciut mniejsza .. dziewczyna powiedzcie mi tsh wam zleciła lekarka czy same chciałyscie kontrolne ? Kuba w dzien tylko drzemki 30 minutowe . Chyba ze na dworze to wtedy i 1.5 h przespi .. zasypia kolo 21/22 i śpi do 7 zazwyczaj . Oczywiście pełno pobudek na cycusiu. . Choćby tylko pomamlac.. zdarza się że obudzi się tylko 3 razy ale rzadko .

Odnośnik do komentarza

Ism a jak mała z siedzeniem przy takiej wadze ? Mnie straszył ze mały nie będzie siedział raczkowal itd . A mały juz dobry miesiąc stabilnie siedzi .. wcześniej już siedziała ale się bulil. . Do raczkowania niezbyt się mu spieszy za to na nogi chce stawać ..

Odnośnik do komentarza

Tsh chcialam wczesniej sama, ale nie mialam kiedy i dopiero po skierowaniu lekarza zrobilam.

Jak podaje Madzi raczki (ale nie ciagne jej sama), to da juz rade sie podciagnac. Chwilke stabilnie siedzi, oczywiscie trzymana za rece, potem sie zaczyna chwiac i na plecy leci. Sama niczego nie zrobi :) Ale przeciez ma jeszcze czas.
A raczkowanie... niedawno jak lezala na brzuchu to probowala podnosic pupke i ruszala nogami, teraz nic.

Czym sie bawia wasze dzieci? Bo moja grzechotek, gryzakow nie chce, za to interesuja ja pampersy, opakowania chusteczek, kremy, pudelka. A jak jej zabieram to wsciekly ryk :/

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Natalia skończyła wczoraj 5 miesięcy :-) nie wiem kiedy to minęło...W porównaniu do waszych pociech to kruszyna z niej jak już pisalam 5,5 kg i 62 cm.
A bawi się tylko tym czym nie powinna :-D uwielbia miętosić woreczki śniadaniowe. Gryzaki, pluszaki szeleszczące odpadają. Tak jak piszesz opakowania husteczek, pudełka przeróżne a i książeczki jej strasznie smakują :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzkrhmyazn2yo4.png

Odnośnik do komentarza

Kubuś siedzi stabilnie i bawi się wszystkim co ma w zasięgu ręki .. jak każde dziecko uwielbia szeleszczace opakowań typu chusteczki ale zabawi się też grzechotką, pluszakami czy autkiem najlepiej wydającym dźwięki ( ma już swoje ulubione - gdy dźwignie naczepe to autko wydaje różne odglosy) czasem uda mu się nacis łapkę szczeniaczka uczniaczka ....

Odnośnik do komentarza

Hej! czytam Was na bieżąco ale Kacper jest tak absorbujący, że ledwo starcza mi czasu na wszystko. Kacper obraca się z pleców na brzuszek i odwrotnie z niezłą wprawą do tego stopnia, że muszę go pilnować nawet jak jest na podłodze, bo zaraz wychodzi po za kołdrę. Byliśmy wczoraj na drugim szczepieniu i waży 8,5 kg !! nawet nie spodziewałam się, że aż tyle! Niby ma 68 cm ale nosimy już 74, chociaż niektóre są jeszcze za duże. Przez te upały nie wiem jak go dobrze ubrać, a Wy jak ubieracie swoje maluchy? Przesiedliśmy się już do spacerówki i polecam xlandera move, Kacper też jest zadowolony, że więcej widzi.
Ostatnio jest marudny i mało gada, wcześniej były piski, pomrukiwanie itd a teraz ledwo ledwo, czy u Was też dzieciaki miewają dni ciszy?
pozdrawiam!!

http://www.suwaczki.com/tickers/h84f20mmd8jhq88f.png

Odnośnik do komentarza

My wlasnie dzisiaj po szczepieniu na zoltaczke. Super z reszta jak poprEdnie szczepienia tylko minutka placzu potem ja zagadalam :) u nas 7kg waga pokazala i 64cm. Ubranka od 56 do 74 nosimy bo takie sa rozmiaroqki pomieszane. Ostatnio jak zasnie kolo20-21 to spi do 5:30 zjada na spiocha, nawet nie przeszkadza jej jak zmieniam jej pampersa. Ale za jakies 15minut zaczyna sie wiercic niby spi ale wierci sie jakby nie mogla sie wybudzic wiec ja zaczynam zabawiac i jest git. Ogolnie caly czas jest wesola. A jaj wieczoren juz zmeczona i do spania juz to tak potrafi sie smiac ze az czkawke dostaje.

Jeali chodzi o przekrecanie to super idzie na brzuch i to najlepiej prEz lewe ramie ale przez prawe tez umie. A znowu na plecy nie moze zalapac. Juz z miesiac jej pokazuje jak ma sie przekrecac i cos jej ciezko idzie. Ale za to tez juz siedzi stabilniw tzn. sama na lozku nie ale w wozku na prosro i w foteliku do karmienia tez. Choc staram sie ja jesCze klasc jak sie daje :) ale w wozku z calkiem lezacego usiadzie spokojnie sama.

Bawi sie zabawkami takimi jak gryzaki i grzechotki. Nie daje jej nic innego. Wiadomo butelka z woda ja interesuje, cerata na stole itd. Ale przewaznie zabawki. Czasem dam jej biszkopta to umamla sie az go zje. Kupil tata corce kubek niekapek taki 6+ z silikonowym dziukbkien i raczkami to z poczatku sluzyl do gryIenia ake juz wie do czego on jest. Wczoraj na spacerku swietniw sobie radzila z picien z niego :)

A teraz wlasnie mi spi na " boku ". Dziwne bo zawsze tylko na plecach tylko glowe przekrecala a teraz polozylam ja u siebie na lozku bo wyjelam z fotelika rozebralam i zaczela sie przeciagac i zasnela :D

Mam pytanie do mam ktore karmia mm. Kiedy przechodzicie na mleko 2? Bo na bebiko jest ze po 6msc jest 2. Ja juz kupilan swojej i jak robie mleko to zaczynam po jednej lyzeczce dosypywac. Nie za wczesnie?

A do mam karmiacych piersia probowakyscie nakladek na sutki zeby dzieci przuzwyczaic do smoczka? Bo juz kilka razy was o to pytalan i nikt nie odpisal. Ja tak swoja przyzwyczailam. Tylko ze moja miala 3 msc.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ja próbowałam nakładek na samym początku, ale jakoś mi nie podpasowaly.
Kurcze moja trzeci dzień z rzędu mi płakała cały spacer:( nie wiem co jej się stało i to akurat jak jest ładna pogoda:( i sobie zaplanowałam takie długie spacery, a w domu bylam po 30 minutach :( ja już cholery dostaje od siedzenia w domu

Odnośnik do komentarza

Ja miałam nakładki na samym początku ale okazało się ze są za małe kupione, a ze mały świetnie sobie radził to tez więcej nie kupowałam .. smoczek oczywiści ble... jak kiedyś pił i z cyca i z butli jak odciagalam .. to teraz tylko cyc ..butla ble .. choć próbuje go przekonać na siłę . Wczoraj coś wody z butelki wypił ostatnio trochę Soczki. . Jakiś czas temu tolerowal niekapek 12+ bo jest twardy plastik nie silikon ale teraz znów mu się odwidzialo i nie chce .. najlepiej wszystko z łyżeczki podawać

Odnośnik do komentarza

Ja nie stosowalam nakladek, ale niedlugo zaczne podawac herbatki i tak bede przyzwyczajac.

Angel, moja tez zaczyna marudzic w wozku, a do niedawna ladnie spala lub czuwala. Moze im sie nudzi w wozku juz, moja lezy i jak ja wzielam na rece to dopiero sie uspokoila i obserwowala szeroko otwartymi oczkami. A twoj dzidzius na lezaco czy siedzaco?

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Oj, do SheViolet nam daleko, ale cieszymy się każdym małym sukcesem. Kubuś jest w szoku, gdy dostaje owacje za zrobienie czegoś nowego. Teraz zaczyna próby raczkowania. Na razie tylko podnosi tyłek i nim buja. Ciekawe, skąd dzieci wiedzą, że tak mają robić. Przekręcania ja go uczyłam, chodzenia ma czworakach mu nie pokazywaliśmy. Niesamowite są te geny.

Kubuś też jest z tych większych, więc trułam lekarce o swoich lękach, że u mnie w rodzinie cukrzyca, tarczyca i zleciła badania.

Nakładek nie próbowałam. Na początku Kubełek miał długo żółtaczkę. Kazali odstawić go na jakiś czas od piersi, że niby mleko matki hamuje wychwyt bilirubiny. Potem walczyłam o karmienie piersią. Smoczek jako taki u nas nie działa, tylko przy wychodzeniu z domu do samochodu lub trochę w samochodzie. W domu pluje. Pluł to i witaminą C, jak się tak porządnie nauczył, teraz daje sobie podać :)

A propos marudzenia, u nas od jakiegoś miesiąca jest czas mamusiowy. Szczególnie wieczorem muszę być blisko. Jest to i miłe, i czasem kłopotliwe.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wwfeppc.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74di20mmfwgtchp6.png

Odnośnik do komentarza

Jak były takie upały to zakladalam małemu body z krótkim rękawem bluzę spodnie skarpetki i hustke na głowę a i tak był cały mokry .. Kacperek też do niedawna spał ładnie w wózku a przez ostatnie dwa dni to był wrzask i tyle było ze spaceru :( co do obracania się na brzuszek to co chwilę to robi a na odwrót też potrafi tylko ze jest leniem :) na mm 2 przechodzimy jak skończy 6 miesięcy czyli 26 sama nie mam pojęcia jak to zrobić czy stopniowo mieszać czy od razu dac mu 2 .
Psychaa mój Kacper też ostatnio jest marudny i jakby zaniemowil . Ale widocznie tacy już są haha :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jxtkpjwia.png

Odnośnik do komentarza

Wlasnie Nataszka skonczyla 6msc wczoraj i jutro mam zamiar juz podawac pol na pol miarek mleka. Na pudelku jest wlasnie napisane zeby stopniowo zmieniac. A jak zrobilam pierwsze z jedna miarka to po jakiejs godzinie taka wodnista kupke zrobila. A nic wiecej jej nie dawalam wiec wydaje mi sie ze to od tego. Niby sklad wiele sie nie rozni ale jednak. Teraz juz jest dobrze a wiec jutro dam nastepna miarke az w koncu przejdziemy na 2. Dzieki wam za odpowiedzi. :D milych nocek zycze

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

My już jesteśmy na mleku 2. Lekarka kazała nam wymieniać co 3 dni po 1 butelce i nawet dobrze to wyszło. Pierwsze dni trochę rewelacji brzuszkowych było, ale teraz już jest ok :)

Rozwój mojej to pikuś z tym, co wyprawiają niektóre dzieciaki na forum. Drożdzówka wczoraj wstawiła filmik, jak jej mała szleje na podłodze i staje na nogach jakby kucając. Szalona mała, naprawdę. Niektóre już raczkują, albo zaczynają, a u nas tylko nerwowe wierzganie. Myślę, że jakby taka narwana nie była to siłowo by spokojnie sobie radziła, ale ona chce wszystko "już, tu i teraz".

Co do ubierania, to ja się z moją mamą ścięłam 2 dni temu, bo zostala mi z Kingą i ubierałam ja na spacer. Body dl rękaw, spodnie i skarpety, na glowie opaska. Stwierdziła, żę to za mało, bo już 16:00 i kwiecień. A na dworze było 25 stopni. Dałam im ciuchy w torbe, jakby faktycznie zimno było, ale potem przyznała mi rację. Z tym, że Kinia z tych bardziej "grzejących się". Ale np. krótkiego rękawa bym się jeszcze nie odważyła jakoś.

ism Grzywa jej super urosła widzę :) A co do wagi, to się wyciągnie pewnie. Koleżanki mała, też się "ubiła" w pewnym momencie, a teraz nie do poznania. Waga im stanęła , a mała poszybowała prawie 10cm! Jak tylko zdrowa to nic tylko się cieszyć :) Co do zabaw to u nas wszystkim co się da. Chociaż faktycnie to co "zakazane" ciągnie najbardziej. Ostatnio rajban na pół biurka gdzie przewijak stoi zrobiła.

Odnośnik do komentarza

Monia86 ja co prawda jeszcze nie spieram marchewek, bo dopiero bede rozszerzac diete, ale na mocne plamy po kupie stosuje i moge polecic mydelko na plamy z rossmanna, firmy nie pamietam Dr. B....... (chyba niemieckie). Najpierw zapieram tym mydelkiem, a pozniej normalnie piore w jej proszku. Mam nadzieje, ze i z marchewka sobie poradzi.
A propo rozszerzania diety. Jak zaczynalyscie? Same gotujecie i miksujecie marchewki czy gotowe sloiczki kupujecie?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgksnzvxwk.png

Odnośnik do komentarza

Hej!
Ja jak narazie kupuję gotowe ze sloiczkow. Trochę dla wygody ale przede wszystkim dieta dziecka jest bardziej urozmaicona.
Też czasem jak SheViolet robię małe miksy dodając ryż lub kaszę manną.
Też polecam odplamiacze dr.Beckmann. Mydełka nie używałam jeszcze choć same dobre opinie słyszałam, ale używam tych precyzyjnych na daną plamę i naprawdę są godne polecenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...