Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)
Ruch tu dzisiaj od rana jak na jarmarku :)

@Mleczyk Ten biustonosz wygląda sensownie i chyba też zamówię, bo cena "normalna". Wczoraj kupiłam taki nieusztywniany i moja mina chyba była podobna do miny Twojego, ale ja się mojemu w tym nie pokaże, ooo nie.
Odnośnie tej myśli, "że to już ten dzień" to ja tak mam codzień". Mimo, że lekarz ostatnio powiedział, że wszystko w porządku, szyjka ok, chociaż nie wiem jaka długa to ja itak z każdym dniem myślę, że zaraz urodzę. Ale u mnie nakręca fakt nieskończonego mieszkania, bo się boję, że zostanę na lodzie, a wolałabym nie przeprowadzać małej z miejsca na miejsce w sensie ode mnie później do mojego...

Co do soli fizjologicznej, to na SR nam mówili, żeby ampułkę po 12h wyrzucić, czyli starcza na poranna i wieczorną toaletę. Ja osobiście sama dla siebie używam do mycia oczu i czasami nawet po 3 dni stoi i nic się nie dzieje. Ale dla dziecka to jednak wolałabym świeże, a resztki najwyżej sama zużyć, bo nie wiem czy się orientujecie, ale po umyciu oczu jest taaaaaaka ulga, że masakra :)

Przewijak dostałam od kuzynki taki na łóżeczko i zobaczymy czy się sprawdzi czy nie. A wczoraj kupiłam ostatnią rzecz z wyposażenia czyli wanienkę. Taką małą, bo potem myślę, że będę kąpać w brodziku pod prysznicem, bo jest wysoki, a z mniejszą wanna lepiej będzie wymanewrować. W Smyku są po 30zł, a że dostałam rabat 10% za rejestrację nr tel, to wyszło 27zł :D

Nadal mnie ma ZjemCiMiska. Ciekawe co tam u niej, bo coś czuję, że to może być pierwszy październikowy dzieciaczek na świecie.

Odnośnik do komentarza

Ja nie kupuję przewijaka. Szczerze to wątpię, ze mi się specjalnie przyda.. Pewnie i tak będę przewijać na łóżku :D - lenistwo..

Mnie też męczą bóle.. Jak sobie pomyślę, że zostało 36 dni to z jednej strony myślę sobie 'jeszcze tyle" a z drugiej boję się porodu i myślę "TYLKO tyle".. Ale przeżyjemy ;) Nikt od tego jeszcze nie umarł ;))

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)
Po słabo przespaniej nocy, brzydkiej pochmurnej pogodzie to i humor słabo dopisuje. Co do przewijaka to raczej nie będę kupować no chyba ze juz po porodzie poczuje taka potrzebę to szybko zakupię. Generalnie z wyprawka to jestem daleko w tyle patrząc na Was :) poczytuje co według Was jest przydatne i tym się kieruje bo sama nie mam żadnego doświadczenia ani też kogo się doradzić.
Powiedzcie mi dziewczyny jak wygląda kwestia z położną która moze odwiedzać nas przed porodem ?

Odnośnik do komentarza

Madzia1501
Czesc dziewczyny, u mnie noc tragiczna ok 3 dostalam skurczy myslalam ze zaraz urodze... strasznie sie przestraszylam ale to byly chyba te przepowiadajace, bolalo jak podczas okresu. Maly na szczescie sie rusza wiec to chyba nic groznego, mam taka nadzieje! Co do przewijaka tez mam taki na lozeczko bo w sypialni miejsca brak na osobny.

To i mnie dzisiaj przed 3:00 obudziły skurcze.. kilkanaście minut się męczyłam, a potem zasnąć nie mogłam przez kolejna godzinę..

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

adonis_25
Wg mnie nie wolno. To ma kontakt z okiem. Jeśli nawet kurz wpadnie zanieczysci sól. Jedna ampulke zużywalam w ciągu 4-5godzin inaczej wrzucałam a jak zostawiłam na przewijaku to nakrywalam kieliszkiem żeby nic tam nie wpadło. Mój okulista zawsze mówi ze po to są tak tanie by bez żalu wyrzucić po tym jednym dniu.

Adonis tak tak przykryć. Właśnie patrzyłam ze nie dopisałam. My z używaliśmy w ciągu dnia jedna wiec stała ale można wyrzucić bo to grosze kosztuje przecież :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Dermosan do buzi na zimę, Nivea dla dzieci też. Wzięłam dwa dlatego ze mimo że dziewczyny polecają to ja miałam już przypadki odmrożenia Buzki od nivei. Wiec albo maść z witamina E kosztuje chyba 7 zł albo Dermosan. Dermosan sama stosowałam jak byłam mała i był super tłusty :) nawet pamiętam jak babcia raz na szczoteczkę do zębów nałożyła mi dermosan zamiast pastę, obrzydliwe :D ja w ogóle zapomniałam o soli fizjologicznej ale to można w każdym momencie kupić :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

SheViolet nie wiesz jak miło mi się zrobiło jak się o mnie zapytałaś <3 Lepszy humor cały dzień :) podglądam was czasem, ale za bardzo albo nie mam sił nic pisać albo nawet sił do konca wszystko przeczytać ;D albo mój Chłop siedzi obok mnie i on chce czytać ze mną.. a mnie to jakos krępuje bo to są kobiece sprawy i wyłączałam forum wtedy xD<br /> Pojechałam wtedy na ip, moja Lilka chyba mnie pokopuje w pęcherz i wtedy trochę.. kropelek po prostu popuszczam bez wpływu na to :( ale ze względu na półpaśca i na bóle zostawili mnie na 3 dni na obserwacji, ale wszystko jest w porządku :D Leki skonczyłam brać, przestało swędzieć. Został tylko nerwoból i ślad po tych krostach.. boję się blizny :(

http://s4.suwaczek.com/201510187251.png

Odnośnik do komentarza

Beata33
Ja dzisiaj też jakaś taka totalnie bez życia, nic mi się nie chce :-(

Ja nadal w łóżku i jeszcze nie dałam znaku życia domownikom.
Taki plus dużego domu, czasem trudno się znaleźć :D

Dziś w planach prasowanie sukienek i bluz i koniec! Poza jakimiś pojedynczymi sztukami, które jeszcze nie uprawę zawieszam akcje żelazko.

Zgaga mnie męczy od rana :(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Co do polożnej przed porodem, to tydzien temu podjechałam do miejscowego ośrodka zdrowia, wypełniłam deklarację (położna do której dotychczas byłam zapisana jest zbyt daleko i jej nie znam, wiec zmieniłam). Zgłosiłam, że chcę takie wizyty, na drugi dzień pani zadzwoniła, a na trzeci spędziłyśmy ponad dwie godziny na herbatce u mnie w domu :D w czwartek powtórka.

Odnośnik do komentarza

Nadrobiłam cały wczorajszy dzień:) Czekałam na taką pogodę, 20st, deszcz stuka o parapet i w końcu mogłam się wyspać!
Któraś z Was pisała, że chce poczytać o karmieniu piersią, polecam książkę "Po prostu piersią". Nowe wydawnictwo więc nie ma przedpotopowych informacji.
Ze stanikiem do karmienia to ja mam problem bo cycki to jedyna rzecz która miała urosnąć a nie urosła:/ Jak było małe B tak jest dalej, tylko staniki w obwodzie robią się za małe bo brzuch za wysoko i wszystko mnie gniecie i uwiera. Ale przecież nie będę kupować czegoś na miesiąc, bo może jednak urosną po porodzie:)

Proszek w Biedronce kupiłam już w niedziele:) U nas zawsze tak wykładają więc sprawdzajcie bo może u Was też.

Przewijak mamy na łóżeczko, inny się nie zmieści. Ja bym mogła przewijać gdzie popadnie ale dla tatusia to będzie pewne udogodnienie:) Tak samo jak kopertowe body.

kaszka jak tam aklimatyzacja w PL?

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

ofeliaa
Dzien dobry :)

Mleczyk1 ja kupiłam chyba wszystko co możliwe, prócz witamin D + K i soli do przemywania oczek . Co do patyczków, wzielam te z ogranicznikiem, ale i tak sie ich troszke boje, czy nie zapcham uszka.

Co do staników, kupie ze 3 z delikatnym usztywnieniem z tesco, kosztuja cos kolo 20 zl za sztuke, teraz tez je nosze i moge polecic. te miekkie Bawelniane mnie przerazaja, mimo ze na poczatku myslalam, ze takie musze miec.


ofeliaa jak wygladaja te staniki z tesco? Wole na zywo je zobaczyc i kupic. Jakiej one sa firmy? Rozumiem ze szukac mam ich na dziale "dzieciecym"? :)

Odnośnik do komentarza

Mnie temat położnej jakoś omija.
Przy Tośku chodziłam do Gin prywatnie wiec nawet nie wiem czy coś takiego jak wizyty w ciąży funkcjonowało.
Jak Toś się urodził zapisalismy go do przychodni na Ursynowie, pod blokiem Teściowej pomimo że mieszkaliśmy na Mokotowie, bo tak było nam wygodniej (Teściowa w razie potrzeby brala rano numerek, bo wiadomo jak jest z telefonem w przychodni... a i w razie nocnego dyżuru nie siedzieliśmy w Tosiem w kolejce tylko w domu, a w kolejce Mąż). Siłą rzeczy polozna do nas nie przyjeżdżała bo za daleko.

Teraz niby jakaś wybrałam w przychodni, ale nawet nie wiem jak wygląda i nie wiem czy chciałabym takich wizyt gdyby były. Mam kawałek do przychodni wiec znów nie łapie się w rejon :P

Jesssuuuu straszna Zosia Samosia jestem, a na starość garb mi wyrośnie. Kręgosłup nadal boli - może to ten garb juz kiełkuje. ..

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie wiecie jakie to miłe z waszej strony zainteresowanie ^^
Piszecie o przewijakach.. ja mam taką sytuację, że mam dwa! Jeden dostałam od koleżanki po jej malutkiej prawie nie zniszczony.. a drugi na następny dzień dostałam nowy w prezencie od znajomego co w odwiedziny przyszedł :D Więc jak któraś jeszcze nie ma, mogę również oddać .. :) tylko z przesyłką trzeba by było się dogadać.
Położna.. ja byłam się zapisałam pogadałyśmy trochę, posluchałyśmy serca i ogólnie jestem zadowolona. Następna wizyta ma się dobyć w domu i to ona ma przyjść :)
Ja to jestem szczęśliwa z każdej rozmowy z kimś kto mi może coś podpowiedzieć o dzieciątkach czy co spakować do troby :D

http://s4.suwaczek.com/201510187251.png

Odnośnik do komentarza

ZjemCiMiśka, dobrze że się odezwałaś, bo my tu wszystkie martwiłyśmy się o Ciebie.

Dziewczyny, bardzo się denerwuje. Niby małe wycięcie, ale mam takie nerwy że szok. Za 15 min wyjeżdżam z domu. Juz biegam co chwilę do WC, bo z nerwów biegunka się włączyła.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Ja niby mam położną w ośrodku, ale trzebaby ją przywieźć do domu, bo sama nie przyjeżdża. Także dałam sobie spokój. Ale jakoś nie mam potrzeby spotkania z nią. Z Magdą sobie poradziłam to teraz mam nadzieję że też dam radę :)

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

ZjemCiMiśka
SheViolet nie wiesz jak miło mi się zrobiło jak się o mnie zapytałaś <3 Lepszy humor cały dzień :) podglądam was czasem, ale za bardzo albo nie mam sił nic pisać albo nawet sił do konca wszystko przeczytać ;D albo mój Chłop siedzi obok mnie i on chce czytać ze mną.. a mnie to jakos krępuje bo to są kobiece sprawy i wyłączałam forum wtedy xD<br /> Pojechałam wtedy na ip, moja Lilka chyba mnie pokopuje w pęcherz i wtedy trochę.. kropelek po prostu popuszczam bez wpływu na to :( ale ze względu na półpaśca i na bóle zostawili mnie na 3 dni na obserwacji, ale wszystko jest w porządku :D Leki skonczyłam brać, przestało swędzieć. Został tylko nerwoból i ślad po tych krostach.. boję się blizny :(

Powinnaś dostać oficjalny ochrzan! Nawet nie dałaś znać, że was wypuścili w dwupaku i widzisz, że myślami już Cię prawie zrozpakowałam! :P

Moja się dzisiaj tak kotłuje, że chyba się wściekła. Zaraz się ogarniam i jadę do mojego, bo ma wcześniej skończyć pracę i bierzemy się ostro za malowanie, bo wczoraj nam brakło farby i dupa blada z tego wyszła. Jak dobrze pójdzie to jutro zacznę zwozić rzeczy dla małej i szykować jej pokoik :D Nie mogę się już doczekać :P

Odnośnik do komentarza

Madzia1501 rozumiem Cie doskonale bo wczoraj wieczorem przezylam podobnego stracha, odruchowo wstawilam nawet torbe w ktora mam sie spakowac do szpitala do prania, dzisiaj wstepnie wloze to, co nagromadzilam do tej pory. Mysle, ze juz takie skurcze nas beda nawiedzac, jedne z nas wcale ich nie maja, jednym tylko twardnieje brzuszek a u innych sa bolesne. Jakos ten nasz miesien macicy musi cwiczyc wypchniecie naszego dzieciatka.

Odnośnik do komentarza

AsiaPil
Madzia1501 rozumiem Cie doskonale bo wczoraj wieczorem przezylam podobnego stracha, odruchowo wstawilam nawet torbe w ktora mam sie spakowac do szpitala do prania, dzisiaj wstepnie wloze to, co nagromadzilam do tej pory. Mysle, ze juz takie skurcze nas beda nawiedzac, jedne z nas wcale ich nie maja, jednym tylko twardnieje brzuszek a u innych sa bolesne. Jakos ten nasz miesien macicy musi cwiczyc wypchniecie naszego dzieciatka.

Ja należę do tych co ich nie czują, bądź nie są świadome, że to właśnie "to". Chociaż na tym etapie to chyba już powinny się pojawiać, a tu nic.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję motywacji... za tydzień już wrzesień, magisterka tylko w połowie napisana (i to łatwiejsza część napisałam). I już sama nie wiem czy bronić się we wrzesniu 3-4 tyg przed porodem, czy w listopadzie ok 3 tyg po porodzie... Lenistwo póki co zwycięża.

Nie mam nic do szpitala, nie mam zadnych kosmetyków dla dziecka, pieluszek, ogólnie artykułów hig. Chodzę tylko i oglądam, a nic nie kupuje.
Każda noc mnie mega męczy, bo budzę się milion razy, wszystko boli, potem nie mogę długo zasnąć. Dzisiaj zaczeły się jeszcze te bolesne skurcze, jakby mi mało bólu spojenia czy zgagi było.
Od kilku dni czuje się jakby ktoś mnie młotkiem walnął, ale to pewnie przez niewyspanie. Nie chce mi się kompletnie nic robic, ani ogarniać mieszkania, ani gotować.. NIC. Jakaś depresja letnia mnie dopada czy co? :D

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...