Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i ja wrucialm właśnie z ktg i badania na oddziale zgłosiłem się bo od wczoraj słabiej czułam ruchy bobsów okazalo sie ze z dxiecmi wszystko ok na szczescie ale skrucila się szyjka :( chcieli mnie zostawić ale ublagalam leżenie w domu i magnez 3*2 jestem przerażona :(

Odnośnik do komentarza

Karola, wg mnie starczy,

ja teraz przez 7 dni uzywałam 1 sztuki wielorazowej, co wieczór ją przepierałam, nic jej się nie stało,
tak więc myslę, że Twój zapas wystarczy:)
ja mam 4 sztuki wielorazowych siatkowych,
+6 sztuk jednorazowych fizelinowych i więcej nie kupuję

Odnośnik do komentarza

Ja też mam majciochy z Seni siatkowane mam 4 szt ale dokupie jeszcze. Dla mnie super były nie uciskaly mi rany po cc i były przewiewne. Do tego szybko można je było przeprac i zaraz suche były. Używałam ich również przez jakiś czas w domu bo było mi wygodnie.

"Noszę twe serce z sobą- noszę je w moim sercu " ...Igorek Aniołek
Czekam na Ciebie córeczko!
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/56fc3fc4.gif

Odnośnik do komentarza

Lauraw
Dziewczyny, ja mam pytanie do szpitala to torba czy lepiej walizka na kółkach?

Ja mam torbę taką podróżną/sportową.
U nas jest jeden szpital, gdzie absolutnie nie można sztywnych walizek na kółkach i jak ciężarna z taką przychodzi to każą się do reklamówek przepakować... Nie do końca wiem z czego to wynika i nie wiem jak w szpitalu, gdzie ja chcę rodzić, ale wolę nie ryzykować.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) no i witam nową mamusię
wszystkiego najlepszego solenizantkom i rocznicowym mamusią :)

u mnie też golenie tam odbywa się na czuja a potem efekty podziwiam w lusterku :)
Oprócz zgagi giganta męczą mnie bóle kręgosłupa zwłaszcza na samym dole i to jak się za mocno wysilę to są nie do wytrzymania.
Od poniedziałku zebrałam się za pranie i prasowanie ciuszków i została mi ostatnia pralka huuura ... a tak mi się nie chciało ale zmobilizowała mnie mama mówiąc że póki pogoda dopisuje to ładnie wszystko wyschnie a we wrześniu to może być już różnie poza tym im bliżej końca tym coraz bardziej się nie będzie chciało i tym sposobem większą część roboty mam za sobą :)

Daga jak przeczytałam że dzidzia na początku to tylko śpi i je to aż się uśmiechnęłam bo ja z moją pierwszą gwiazdą mam inne doświadczenia i teraz aż mi się marzy taki łatwy egzemplarz w obsłudze hihihi. Dlaczego aż tak bardzo martwi Cię ta pierwsza klasa, nie powiem też mam jakieś obawy czy dam radę to ogarnąć, no ale przecież nie jestem sama jest w końcu mąż który pomoże no i są babcie z których pomocy zamierzam korzystać bo już przeszły mi głupoty typu bycie matką polką. Z tego co pisałaś też mieszkasz blisko babci zatem chyba możesz liczyć na jakąś pomoc.
Jeśli chodzi o rzeczy do szpitala to jeszcze się za to nie zabrałam muszą poczekać na wrześniową wypłatę bo teraz wyprawiam pierwszoklasistkę do szkoły co już porządnie nadwyrężyło finanse.

Ktoś pytał o wyprawkę czego ile potrzeba załączam zdjęcia wyprawki którejś z naszych mam z forum może się przyda :)

monthly_2015_08/pazdziernikowe-maluchy-2015_34566.jpg

monthly_2015_08/pazdziernikowe-maluchy-2015_34567.jpg

monthly_2015_08/pazdziernikowe-maluchy-2015_34568.jpg

http://s6.suwaczek.com/201510101762.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pqegjmni5.png

Odnośnik do komentarza

magalena3
A mnie od rana glowa boli. Jestem nie do zycia. Nie wspomne o bolu spojenia i ze chodze jak kaczka tak szeroko :) troche sie smieje ale wiem ze kiedys przejdzie. Jakby tego malo bylo to nie moglam wogole usnac bo tak mocno mnie bolaly zebra i kregoslup na tej wysokosci. Jakby mi sie rozchodzily :) Ale jakos znalazlam miejsce wygodne takie ze i malej w brzuszku bylo wygodnie i nie wiadomo kiedys zasnelam :) W nocy standardowo 3-4 razy do lazienki ale potem szybko zasypiam.
Jesli chodzi o golenie to u mnie tez zel maszynka i na czuja potem ogladam efekty w lusterku :)

Pytanie do mam ktore maja cukrzyce ciazowa a bardziej do tych kttore maja blisko normy. Bo ja wlasnie mam blisko normy i lekarz powiedzial ze zlecilby mi sama diete ale musi miec papierek od diabetologa, wiec we wtrorek ide. A pytanie brzmi : czy wy po wizycie dostalyscie diete czy musicie mierzyc tez cukier same???

Magdalena ja miałam wyniki ponad normy, podobno nie były tragiczne, więc dostałam skierowanie do poradnii patologii ciąży. Tam w karcie wpisali mi w rozpoznaniu cukrzycę, dostałam glukometr i mam mierzy cukier 4 razy dziennie godzinę po posiłku. Lekarz mówi, że będziemy się trzymać diety, żadnej insuliny, bo jak pilnuję jedzenia to nie mam problemów żadnych z cukrem. Także dietka starczy i ma same plusy :-).

Pytanie mam do dziewczyn, które biorą tardyferon. Lekarz mi go przepisał. Mam w recepcie dwa razy dziennie i mówił mi jak go brać, ale przez ciążową sklerozę nie pamiętam. Jak Wam lekarze kazali go brać :-)?

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22k0s3z5728mke.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie ;)
Ja też już od 5 nie śpię.. Tak mnie boli prawe biodro, że ledwo wytrzymuję ;/

Któraś mama pytała 'jak bolą skurcze'.. Dla mnie to podobny ból do tego przy okresie..

Co do tych majtek siateczkowych to cały czas nurtuje mnie pytanie czy są faktycznie takie niezbędne, czy wystarczą mi te meega wkładki poporodowe?

Ostatnio zauważyłam, że przy oddawaniu moczu boli mnie brzuch.. też tak macie czy powinnam się martwić? Są na to jakieś domowe sposoby?

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

Magdalena3 ja mialam po glukozie na czczo 92mg i sie zalapalam na cukrzyce bo od tylu ostatnio sie ja uznaje kiedys byly normy i bylo to na czczo od 100mg wiec jeszcze kilka miesiecy temu cukrzycy bym nie miala.. mnie moja gin zapisala do diabetologa ale przed wizyta 3tyg kazala mi sie kluc 4razy na czczo 1h po sn. 1h po obiedz. I 1h po kolacji i wtedy diabetolog bedzie juz widziala co dalej. I tak jak juz tu pisalam bylam we wtorek na wizycie i diabetolog stwierdzila ze ogolnie wyniki super (mialam 3 max4 skoki cukru przez te 3tyg mianowicie zjadlam 3kawalki pizzy a powinnam 2 ,na jakies sniadanie zjadlam 3kromki chleba z serkiem topionym po ktorym bardzo skacze cukier hmm no i chyba 2 kawalki szarlotki a powinnam 1) kazala kontynuowac takie jedzenie, nie jesc slodkiego jesc max 2 ciemne kromki chleba do posilku i uwazac na maczne produkty..Ogolnie ja juz sie nauczylam co moge a co nie i w jakich ilosciach..a kolejna wizyte mam za 2tyg. Ja glukometr mialam odrazu bo moja mama musi kontrolowac cukier..a paski to Ci diabetolog na recepte przepisze tylko musi znac model glukometru

Nadiannia wiecej odpoczynku...nospa i magnez ja magnez lykam 2tabletki 3razy dziennie a nospe to sporadycznie,bo tez od 18tyg mialam miekka i krotka szyjke.musialam tylko lezec.jakos do 24tyg sie wydluzyla mialam nawet 3cm i byla bardziej zwarta i moja gin pow.ze moge troche wiecej chodzic itd. wiec ja zadowolona troszke odpuscilam byli u nas znajomi zwiedzalismy z nimi troche Warszawe no i jednego wieczoru tak mi twardnial brzuch przegielam;\ i tydz .temu znow nakaz bym wiecej odpoczywala bo moja szyjka poleciala troszke w dol... dobrze bedzie napewno,abys sie nie przemeczala;) a jaka masz dlugosc szyjki teraz?

Odnośnik do komentarza

Gozdzikowa nie wiem czy tam jestes czy tez moze pozniej odczytasz. Bylam dzisiaj z sklepie z wozkami i udało mi sie na zywo zobaczyc ten wozek ktory wybralam tako baby heaven z ekoskory. Wózek rewelacja wszystko tak prosto i łatwo sie wpina i wypina. Wykonanie na prawde super. Eko skóra wyglada na bardzo solidna. Pani w sklepie mowila ze jak na razie nikt nie narzekal na to. Jak sie zabrydzi wystarczy przetrzeć chusteczka nawilżona dla dzieci i wszystko ladnie schodzi. Ja majac 165 cm wzrostu to wozek prowadzi mi sie bardzo dobrze a jest jeszcze regulacja takze myślę ze jak nawet dla wyzszej osoby bedzie super. Ogolnie to ja zdecydowanie wybiorr ten wózek

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vvfxm2zja27kw.png

Odnośnik do komentarza

Paula nie wiem jaki masz rodzaj klucia, ale ja czasami mam na sam koniec ze mnie zakluje na chwile, infekcji nie mam, lekarzowi to kiedys zglaszalam nic nie zauwazyl.
Z tymi majtkami jednorazowymi to ja sie zastanawiam serio,czy to nie mozna wziac swoich bawelnianych troche takich babcinych majtek? Z racji moich rozmiarow nie wiem czy te najwieksze nie beda na mnie za ciasne, na koniec sierpnia mam zamowic na probe jedna paczke, zobacze ich wielkosc i jakosc. Zdaje mi sie, ze to taki wytwor, moze troche dla wygody a troche marketingowy. No zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

AsiaPil
SheViolet mnie tez te czkawki Malej wcale jakos nie bawia, zaraz po przebudzeniu potrafi czkac z 10-15 minut, a kolezanka mnie nastraszyla, ze i czkac bedzie po porodzie, masakra, bede miala dziecko prawie z ciagla czkawka :D potrafi tak kilka razy dziennie, wiec Twoja nie jest chyba odmienna w tej kwestii ;)))

No to trochę mnie pocieszyłaś, bo już się bałam, że to u mnie tylko takie nasilenie. O tym czkaniu po porodzie też właśnie słyszałam. Będziemy miały przerąbane coś czuję....

Odnośnik do komentarza

właśnie nie wiem ile zbadał mnie tylko "recznie":) I powiedział ze z
szyjka skrucona i kwalifikuje się na oddział a ze zbyt nie chciałam to kazał leżeć w domu chyba ze skurczy będzie więcej niż 3 na godz lub 10 na dzień. Co do majtek też kupiłam sobie 2szt tych siatkowych przy pierwszym porodzie miałam swoje zwykle i też dało radę. Co do cukrzycy też się z nią zmagań niestety również mam glukometr i 4 razy pomiar z tym ze po pierwszym tygodniu dostałam insulinę rano muszę aplikować niestety mi właśnie chleb każdy bardzo podnosi cukier

Odnośnik do komentarza

Nadiannia to dziwne ze tylko recznie..moja przy kazdej wizycie recznie mowi czy szyjka zamknieta czy otwarta czy jest miekka czy zwarta i nawet mowi ile jej zdaniem ma dl. ale potem i tak dopochwowo mi ja bada i tam jest wszystko dokladnie..dla jednego lekarza taka 2,5 jest bardzo krotka a dla innego np 1,5 gdzie mi moja mowila ze taka ponizej 2 to konieczny pessar i lezenie w szpitalu..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...