Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Mi brzuszek twardnieje tylko po większym wysiłku. Ale skurcze też zaczęłam odczuwać, takie jak na miesiączkę.
oczekujacaOl Nie martw się i głowa do góry :-) w pierwszej ciąży miałam tak samo. Rozstępy jak zobaczyłam to byłam załamana, ale co zrobić... Z czasem zrobiły się blade i mało widoczne, już mi nie przeszkadzają :-) a obawy o to jak sobie z maleństwem poradzisz miną ci jak tylko zobaczysz dzidziusia :-) matka instynktownie wie co ma robić. Wsparcie i pomoc na pewno jakąś otrzymasz :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/gann9jcgjoxdzcht.png

Odnośnik do komentarza

dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Moj mężuś cały czas mówi ze on będzie najlepszym ojcem na świecie i już ma plany czego to on nie będzie robił..jak tak wczoraj płakałam to przyszedł i powiedział "kochanie w grudniu wrócisz na siłownie a ja będę siedział z małym przecież " potem mówił jak to on nic nie widzi i jaka jestem dla niego piękna więc na pewno stara się mi pomoc ale wiadomo , że jak baba sobie coś wbije do głowy to już pozamiatane.
Chyba czas najwyższy żeby zacząć kupować rzeczy do torby do szpitala bo to nigdy nic nie wiadomo...a ja nie mam nic jeszcze !

Co do golenia to ja robię tak samo jak przed ciążą ...płyn da kąpania na gąbkę i maszynka i jazda :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3gzu3guoixoe4.png

Odnośnik do komentarza

Kasiaaa799 13 lat to rzeczywiście długo ale z tego że jestem w ciąży najbardziej cieszy sie mój syn. Teraz też będzie chłopiec, wiem to na pewno ponieważ miałam robioną amniopunkcję i wyszedł kariotyp 46XY (XY oznacza że płeć męska). Przyznam że w pierwszym momencie byłam zawiedziona, że to nie córcia ale teraz nie ma to już dla mnie żadnego znaczenia.
Wczoraj mój syn zapytał: "Mamo a ty wolałabyś mieć syna czy córkę?" ja na to że będę miała dwóch synów i bardzo ich kocham, a on: "Przecież każda kobieta chciałaby mieć córkę". Trochę mi się głupio zrobiło, widocznie wcześniej słyszał nasze rozmowy z mężem. Trzeba uważać co się mówi przy dzieciach.

Odnośnik do komentarza

Co do miejsc intymnych to zyletka lustereczko i golimy;) ile sie trzeba nagimnastykowac przy tym hehe

Oczekujaca nie martw sie napewno dasz rade..ja sobie tlumacze ze tyle kobiet ma na swiecie dzieci przechodzily ten bol i mimo to decyduja sie na kolejne i kolejne;) babcia mojego meza ma dziesiecioro pociech hehe i musiala dawac rade..wiem wiem inne czasy chowali sie wszyscy na wsi kazde juz potem sie soba nawzajem zajmowalo..pewnie nie raz sie nameczyla,ale za to teraz jaka wielka rodzina jest;)
Teraz mamy wiecej mozliwosci ulatwien sa polozne ,sa poradnie laktacyjne nawet internet wymiana doswiadczen itd ;) DAMY WSZYSTKIE RADE i bedziemy sie tu chwalic jak nasze pociechy rosna ;)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja dopiero wstałam ale to dla tego że w nocy w ogóle nie spałam. Wydaje mi się ze mała się obróciła bo ból całego brzucha nagle i jej jakieś chaotyczne ruchy był nie do zniesienia. Trwalo to z 5 min i spokój ale myślałam że mnie rezerwie od środka. Teraz ok. Rusza się i w ogóle. Co do golenia to ja też żel maszynka i lustro do tego śmieje się ze się człowiek upoci przy tym jak świnka :)
Damy rade dziewczyny nie my pierwsze i nie ostatnie mamy być matkami

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Co do opieki nad maleństwem to ja też mam bardzo duże obawy. W domu jestem z mężem i tatą takze zadnej kobitki oprócz mnie. No ale właśnie jestem pelna nadziei ze dam radę, mlodsze dziewczyny ode mnie daja rade i jest ok. Jednak ze strony mojego męża jego babcia za moimi plecami gada calej rodzinie ze jak ja sobie poradze z tym dzieckiem i normalnie mnie to drażni tym bardziej ze nie lubie takiej nie szczerości i wole jak ktos mi to powie prosto w twarz. Zreszta moja teściowa tak samo o mnie gada. No ale cóż trzeba to puścić miedzy uszy i żyć swoim życiem.

Ale sie rozpisalam. Sorki ale jakos musialam sie wyzalic

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vvfxm2zja27kw.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie.
Z tym instynktem to może faktycznie coś jest. Ja np. cudzych dzieci nigdy nie lubiłam, nie lgnęłam do nich i vice versa, a teraz w ciąży to wręcz mi na nerwy działają. Ale jak myślę o swoim to mi tak całkiem inaczej:) Też jestem młoda, bo mam 22 lata, ale uważam, że to najwyższa pora coś zrobić ze swoim życiem. Co się miałam wyszaleć to się wyszalałam (noo a trochę tego było :D ) i pora zając się życiem (zwłaszcza biorąc pod uwagę te moje problemy ze zdrowiem). Może fakt, że moja mama mnie urodziła mając niecałe 21 lat i teraz mając 43 ma "spokój" też działa na mnie optymistycznie. Już się śmieję, że jak młoda będzie mieć 18stkę to będzie imprezowy rok, bo i ja 40stka przy okazji :D

Z goleniem to śmieszna sprawa, bo ja to już robię "na czuja". Czyli nic nie widzę, ale próbuję. Chyba nieźle mi to nawet idzie (gin jeszcze nigdy nie uciekł z krzykiem, więc chyba jest ok :D ). Mojemu, już zapowiedziałam, że jak przyjdzie moment, że nawet na czuja nie dam rady to jemu to spadnie na barki. Ale liczę, że aż tak źle nie będzie. Paznokcie u nóg jeszcze sobie sama obcinam to i może "tam" do końca będę panować.

I powiedzcie mi jedno. Bo albo ja jestem taka durna, albo żadnych skurczy nie czuję. Czasem podbrzusze zaboli, zdaje mi się, że to właśnie "to", ale pewności nie mam. Brzuch jak się stawia, to poza tym, że widzę, że coś z nim nie tak to też nic nie czuję.
Jak boli skurcz?

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki, poradzimy sobie z opieką, wiem to na pewno. Zresztą na początku to dzidzia tylko śpi, je i robi w pampersa. Ja martwię się bardziej szkołą mojej pierwszoklasistki. Ale muszę być dobrej myśli. Co do figury, to fakt zmienia się bardzo. Ja w poprzedniej ciąży przytyłam 10kg, a po 3 mies nie bylo sladu, przy czy corka 2840g ważyła. Rozstępów nie miałam na szczęście. Teraz jeszcze 7 tyg do końca, a ja już 9,5 kg na plusie, rozstępów na razie nie mam, ale czy się nie pojawią to nie wiadomo.
Ale ja tylko marzę o zdrowej córeczce. Wiem że jak ją zobaczę to o wszystkich bolączkach zapomnę.
A co do skurczy to kilka razy dziennie łapią mnie.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

OczekującaOl ja ostatnio rozpłakalam się, bo w 3 galeriach nie moglam znaleźć dla siebie żadnych spodenek krótkich na gumce (najwiekszy rozmiar w jednej z sieciowek był za mały) więc wiem co czujesz :) mąż tylko usmiechnął się, zaczął tłumaczyć, że to nie powód do płaczu i przytulił. Popłakałam i zrobiło się lepiej. Teraz sie z tego smieje.

Z opieką na pewno damy radę. Ja tak jak SheViolet jakoś nigdy dzieci nie lubiłam, mi wystarczyło popatrzec przez 2 min jak dziecko spi i tyle. Jak byłam kiedyś u kolezanki odwiedzić ją i jej 3tyg córeczkę, zapytała czy chce ją na ręce to od razu odpowiedziałam: nie. Jakos nie miałam takiej potrzeby. A teraz? Odwracam się za kazdym niemowlakiem jakiego widze i mowie sobie w myslach, niedlugo i ja bede miała obok siebie takiego Szkraba. I juz sie doczekac nie moge!
Jak nie bede czegos wiedziec to zawsze jest mama, kolezanki, internet, You Tube :D Damy rade!

Co do tesciowych, to moja ostatnio mnie rozpieszczała :D i sama nawet powiedziała: bo nie chce, abyś źle o mnie myślała, czy mówiła. Takze tego.. jest poprawa :P

Za to moja kolezanka przechodzi teraz wtrącanie się tesciowej... aż popłakała się ostatnio przez nią i to przy niej, a ona nic sobie z tego nie zrobiła. Cały czas przyjezdza i jej mowi, aby dawała małej cycka, bo ona widzi, że dziecko chce (kolezanka mowi, ze i tak ją bardzo często karmi, ze czesto aż jej się ulewa od pokarmu, a jak ma odruch ssania to daje jej smoczka), a ta wraz swoje, ze dziecko to ma doslownie wsiec na piersi non stop. Do tego kolezance wdało się zapalenie w rane po nacieciu krocza, nie moze siadac, nie moze pojsc do toalety, męczy sie strasznie, a tesciowa co? smieje sie z tego i mowi, ze wszystkie przezyly to i ona przezyje. ehh... szkoda slow...

Co do figury to pocieszała mnie, ze szybko kg schodzą. Przytyła 17 kg, jest tydzień po porodzie i zostało jej już tylko 6 kg! Mówiła, ze momentalnie zeszło wszystko, a brzuch ma taki jakby sie najadła.
Także bądźmy dobrej myśli! :)

Ja się wczoraj zmierzyłam. 106cm w brzuchu (kolezanka miała 107 jak szła do porodu....) a w talii równo 100cm. Czyli urosłam o 35cm. Kilogramowo +9kg. Aż się boję kiedy waga przekroczy 70kg...

Uff rozpisałam się :D

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

A mnie od rana glowa boli. Jestem nie do zycia. Nie wspomne o bolu spojenia i ze chodze jak kaczka tak szeroko :) troche sie smieje ale wiem ze kiedys przejdzie. Jakby tego malo bylo to nie moglam wogole usnac bo tak mocno mnie bolaly zebra i kregoslup na tej wysokosci. Jakby mi sie rozchodzily :) Ale jakos znalazlam miejsce wygodne takie ze i malej w brzuszku bylo wygodnie i nie wiadomo kiedys zasnelam :) W nocy standardowo 3-4 razy do lazienki ale potem szybko zasypiam.
Jesli chodzi o golenie to u mnie tez zel maszynka i na czuja potem ogladam efekty w lusterku :)

Pytanie do mam ktore maja cukrzyce ciazowa a bardziej do tych kttore maja blisko normy. Bo ja wlasnie mam blisko normy i lekarz powiedzial ze zlecilby mi sama diete ale musi miec papierek od diabetologa, wiec we wtrorek ide. A pytanie brzmi : czy wy po wizycie dostalyscie diete czy musicie mierzyc tez cukier same???

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

witam,

Asia,
ja teraz w szpitalu jak byłam używałam siatkowych wielorazowych, są naprawdę b.dobre, kupiłam je w sklepiku szpitalnym 2 sztuki za 9,60 zł. / w aptece podobna cena/.
Kupiono mi też te fizelinowe, ale te to masakra......- jak dla mnie oczywiście:):):)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...