Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Mam po 5 pajacyków w rozmiarach 56/62/68 ;) i malutka będzie w nie ubierana po kąpieli na noc.
A powiedzcie mi proszę, kupujecie butelki szklane czy plastikowe? Chcę kupić po jednej dużej i małej na wypadek gdybym jednak nie mogła karmić piersią. Aha planuję też kupić jedno mleko ...macie jakieś typy?

Odnośnik do komentarza

No ja właśnie kupie pajacyki do spania. A co do stawów....chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie ubiera dziecka w super dopasowane obcisłe ciuszki....
Butelki zamierzam kupić plastikowe.
TV odpalam wieczorem, żeby obejrzeć fakty czy wiadomości, sport i pogode...ale to co się dzieje w naszym kraju już tak mnie wkurwia, ze chyba przestane ogladac.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie pajacyki to podstawa, masakra jest takie malenstwo.w bluzeczki przez glowe wciskac, dobre sa na pozniejsze mc, ja z doswiaczenia wiem, ze pierwszy mc to pajacyki, bodziaki i takie spodenki jak spioszki i wszystko najlepiej odpinane szczegolnie od dolu bo pieluszki sie ciagle zmienia:)

Jesli chodzi o mleko my przy bliznietach doraznie uzywalismy HIIP BIO1 a jak Milenka ulewala to Bebilon Ah :)
11Lat temu Amelke karmilm Bebiko i tez dobre, zreszta wyboru to duzego wtedy nie bylo:)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

magalena3
A jeszcze jedno mi dawali w szpitalu, wydaje mi sie zeby sie nie martwic tylko odpoczywac to dostawalam dwa razy dziennie Hydrocyzynium. To jest ziolowy lek uspokaajacy. Ja mam odjazd po ok. 15 minutach :D

W syropku?
Mi w poprzedniej ciąży próbowano tym leczyć wymioty :D
Chyba lekarz stwierdziła, że na tle nerwowym je mam - pomysłów już jej zabrakło :P
Syropek fajny na bezsenność ... przesypiałam całe dnie i noce.
Po 3 dniach stosowania odstawiłam, bo stwierdziłam, że nie mam kiedy zjeść nawet bo ciągle śpię ...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ania777
Piszecie ekspresem, nie nadążam czytać :)

Mała dziś ćwiczy moją cierpliwość, leniwa jest i muszę ją mobilizować do kopniaków, a dobrze wie, że ma mamę panikarę :) Tzn. chyba wie :P

Mamy przeboje z męża kolanem, na początku czerwca miał kontuzję, po miesiącu doczekał się rezonansu na którym wyszło całkowicie uszkodzone więzadło krzyżowe, dostał skierowanie na artroskopię i co? Terminy najbliższe na za pół roku... A to ma być tylko artroskopia poglądowa, żeby ocenić uszkodzenie i zadecydować czy można to więzadło zszyć czy trzeba je całkiem zastąpić.
I teraz co - młody, aktywny człowiek ma siedzieć pół roku na L4 z niesprawnym kolanem, bo nie może na nie w ogóle stawać, żeby dowiedzieć się, że czeka go kolejny zabieg, może jeszcze za kolejne pół roku?? A potem rehabilitacja, która też trwa kilka mcy...
Nasza służba zdrowia jest tak nieludzka i tak oderwana od rzeczywistości, że w głowie się to nie mieści...
Niestety prywatnie nas nie stać, bo koszt artroskopii to ok. 10 - 15 tysięcy...
Nic, tylko iść się pochlastać.

Mąż ma jutro urodzinki, wiec ja od rana w kuchni - pichcę, pieczę ciasta, a akurat dziś musiały do nas wrócić upały - mogły do jutra choć poczekać, co bym się nie skwarzyła nad garami :D

Czy na skierowaniu na artroskopie jest napisane pilne? Jeśli jest to z tego co pamiętam nie można czekać dłużej niż miesiąc. Nie wszyscy o tym wiedzą ale taki jest przepis. Chyba, że coś się zmieniło bo od stycznia mnie nie ma w pracy ;) Zadzwoń do NFZ powiedz jaka jest sytuacja i co masz zrobić. Powinni podać adresy placówek gdzie możecie się udać.

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

adonis_25
A ja wam powiem, że na innym forum gdzie się udzielam jest dziewczyna która ze względu na problemy małej jeździ do rehabilitantki która właśnie tłumaczyła ze nie wolno dziecka wciskać w bluzeczki ani zbyt obcisłe ciuchy bo uszkodzone zostają. .. i tu nie pamiętam ale chyba stawy. I ma to wpływ na ich późniejsze funkcjonowanie. Jednym słowem dizajn na bok.

Chodzi głównie o to, żeby przy wyprostowanych nogach dziecko miało jeszcze luz w śpiochach. Noworodki mają podkurczone nóżki ale w momencie kiedy je prostują powinny mieć zapas jeszcze w śpiochach, żeby nie krępowały ruchów. Częsta przyczyna płaskostopia w późniejszym wieku.

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

Ania777
zuzia.be27
Mam pytanko :D Kupujecie pajacyki? Ja mam dużo bodziaków na długi i krótki rękaw, do tego legginsy i spodenki, rajstopki...kupie jeszcze jakies kaftaniki, sweterki, bluzeczki rozpinane. Chyba nie ma sensu zebym gromadziła jeszcze pajacyki. Co o tym myślicie?

Jako, że dziecko będzie jesienno - zimowe to chcę kupić kilka sztuk, fajnie się sprawdzają jako piżamki :)

Bodziaków mam bardzo dużo, ale mam problem z kupieniem teraz do nich półśpiochów lub śpioszków... Nigdzie u nas w sklepach nie ma, jakby nie produkowali... Mam 2 pary półśpiochów z pepco i tyle... Czekam na paczkę ubranek od siostry, bo ona ma już kilkuletnie dzieci, wtedy śpioszki jeszcze były popularne i może ona coś będzie miała :)

Dużo półśpiochów jest w smyku :)

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

Jay90
Oj dziewczynki co za dzień?
Gorąco duszno ale sie cieszę bo zaraz z mężusiem jedziemy na wies do rodziców trochę sie pobyczyć ... mama robi domowe drożdżówki z jagodami mniam!!!!!!

Mnie też kusi żeby upiec, w zeszłym sezonie takie pyszne wyszły ... tylko kto to zje?
Ja zjem 1-2, Antoś i Małż po 2 ... a mi zawsze jakieś takie hurtowe ilości wychodzą :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

drozdzowka niestety w tabletkach, ale na mnie az tak mocno to nie dzialalo. Fakt zmulalam sie po 15minutach ale po ok 30 a nawet do godziny zasypialam. Jak sie w miedzyczasie obudzilam to bylam zmotana. Pamietam ze we wrzesniu po porodzie mi podawali podwoja dawke i nie dzialalo na mnie. Mojemu do domu tez dali zeby spal ale nic z tego. Jemu kazali wziasc 3 na raz.

Jesli chodzi o to uczucie nie przelknietej tabetki to ja tak mam jak nalykam sie zimnego powietrza, pije duzo zimnego albo jem cos zimnego w duzych ilosciach. Wtedy pomaga mi tak jak ktorac z was pisala ze siedzenie. MIalam tak w zeszlej ciazy to przez 2 miesiace prawie spalam na pol siedzaca. I koniecznie goraca herbata. Ale wiem ze przed ciaza tez tak u mnie bywalo i bywa jak przedobrze z zimnym.
Mam jeszcze taki plyn rozgrzewajacy na badzie kamfory i smaruje wtedy szyje plecy i klatke piersiowa i sie owijam zeby rozgrzac i tez pomaga. Wiec moze to sprobujcie.

W sprawie pajaców i spioszkow to mam kilka, nawet niewiem ile. Mam ze 3 pary polspiochow ale to take bardziej wszystko po domu i w malutkich rozmiarach wiec bede nusiala cos dokupic ale to dopiero po remoncie i wstawieniu komody bo narazie wsio jeszcze w kartonach :)

mleczyk a moze jednak rzeczywiscie zostan w domu. Jak mozesz to bierz przeciwbolowy apap, nospe i magnez i lez. Mozesz napic sie meliski to cie uspokoi i odprezy, ale koniecznie goracej bo pozniej juz nie ma tego dzialania.
No chyba ze dostaniesz w aptece hydroxyzyne jakas bo nawet nie wiem czy to na recepte (nie pamietam). Wtedy przespisz i nie bedziesz odczuwac bolu. Czytalam gdzies ze daja hydrocyzyne po znieczuleniu ogolnym zeby wlasnie nie odczuwac bolu.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

eewelinka
adonis i tal chyba będzie najlepiej.

A tez jecie dużo słodyczy? ;) probuje nie jeść ale ciężko...

Ja nie.
Mój organizm skutecznie radzi sobie z jedzeniem niepotrzebnym Dzidzioli.
Z obserwacji już drugiej takiej ciąży wynika, że zwracam po tym co mało "zdrowe" głównie. Czasem pozwalam sobie na coś słodkiego, ale sa to głównie batoniki musli itp.
Na resztę zwyczajnie nie mam ochoty.
Odkąd nauczyłam się "słuchać zachcianek" wymiotuje dużo mniej.
Jednak organizm ciężarnej nie jest taki głupi :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

zuzia.be27
Mam pytanko :D Kupujecie pajacyki? Ja mam dużo bodziaków na długi i krótki rękaw, do tego legginsy i spodenki, rajstopki...kupie jeszcze jakies kaftaniki, sweterki, bluzeczki rozpinane. Chyba nie ma sensu zebym gromadziła jeszcze pajacyki. Co o tym myślicie?

Synka w pajacyki ubierałam na noc - taki substytut pidżamki.
Teraz zamierzam robić tak samo.
Pajacyki są super - zazwyczaj łatwo się je zakłada, nic się nie zawija, nie krępuje ruchów, na noc idealne.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Pajacyki to super sprawa nic się nie podwija nie ściąga łatwo założyć z córką miałam dużo a teraz przy synku zobaczymy co dostanę w workach po brata synkach. Jak wyciągnęłam ubranka po córci w rozmiarze 56 62 to zaczyna mnie to przerażać że znowu będę mieć taką mala istotkę do obslugi po 6 latach można mieć pietra.

http://s6.suwaczek.com/201510101762.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pqegjmni5.png

Odnośnik do komentarza

sheViolet

A teraz taka mała inf. Nie chcę nikogo straszyć i oczywiście nikomu nie życzę! Ale te, które jeszcze nie mają nic do szpitala i dla dziecka może zmobilizuje fakt, że piszę właśnie z koleżanką i leży w szpitalu w 33tyg ze skurczami i rozwarciem i walczą narazie kroplówkami, ale nie wiadomo czy nie urodzi lada dzień.
U mnie to bardzo bliski czas ;o

EDIT. Mówi, że przed chwilą była laska w 32 i biegiem do innego szpitala ją wieźli, bo akcja porodowa w trakcie a u nas nie mają warunków dla wcześniaków. Masakra


Nie straszysz. Bynajmniej mnie.
Ciąża trwa+/- 40 tygodni i nie widzę powodu, żeby czekać do ostatniej chwili z niektórymi zakupami.
Nie ma co popadać w skrajności, typu posiadanie całej wyprawki miesiąc po pozytywnym teście (znam takie przypadki!), ale posiadanie jednych spioszków w 38 tygodniu (taki przypadek tez znam!), ale spokojnie w połowie ciąży można się przygotować na tzw. minimum konieczne.
Wiadomo, przy wózku, foteliku warto czekać do ostatniej chwili, bo gwarancja leci bez powodu, ale warto też mieć wszystko wybrane, sprawdzone, tak żeby w razie potrzeby wysłać kogoś bliskiego na zakupy czy kliknąć w allegro nawet ze szpitala.
No ale torbę do szpitala można mieć przygotowaną na tzw. wszelki wypadek. Tych niezbędnych kilka rzeczy, dzięki którym poczujemy się pewniej.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

kasia34
Mam po 5 pajacyków w rozmiarach 56/62/68 ;) i malutka będzie w nie ubierana po kąpieli na noc.
A powiedzcie mi proszę, kupujecie butelki szklane czy plastikowe? Chcę kupić po jednej dużej i małej na wypadek gdybym jednak nie mogła karmić piersią. Aha planuję też kupić jedno mleko ...macie jakieś typy?

Przy synku dostałam od koleżanki butelki, których ona nie użyła - avent. Czekały aż skończę karmić piersią. Karmiłam pół roku (syn zaczął ząbkowanie w 4 miesiącu - gryzł niemiłosiernie, nie dało się dłużej mimo szczerych chęci). Do aventowych butelek dokupiłam tylko ustniki kubka-niekapka i z takich pił MM. Nie używałam żadnych smoczków, ani uspokajających, ani do butelek.
Mam nadzieję, ze teraz uda mi się powtórzyć ten scenariusz, no może pomijając gryzienie ...

Tosiek pił Bebilon, w kryzysach finansowych Bebiko. Nie robiło mu to większej różnicy na szczęście.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

agnieszkaaw
ja oraz moje rodzeńtwo spało na piankowych materacach. Każde z nas jest zdrowe i ma proste plecy :) wiem, że wtedy wyboru nie było, ale jednak nie będziemy wymyślali z jakimiś super hiper materacami. Kupiliśmy gryka/kokos/pianka. - to i tak lepsze niż zwykła pianka.

No właśnie a ten się uparł osiołek mój, ale może zaj zobaczy ile to wszystko kosztuje to wyluzuje choć jak go znam...

Odnośnik do komentarza

Drożdżówka
kasia34
Mam po 5 pajacyków w rozmiarach 56/62/68 ;) i malutka będzie w nie ubierana po kąpieli na noc.
A powiedzcie mi proszę, kupujecie butelki szklane czy plastikowe? Chcę kupić po jednej dużej i małej na wypadek gdybym jednak nie mogła karmić piersią. Aha planuję też kupić jedno mleko ...macie jakieś typy?

Przy synku dostałam od koleżanki butelki, których ona nie użyła - avent. Czekały aż skończę karmić piersią. Karmiłam pół roku (syn zaczął ząbkowanie w 4 miesiącu - gryzł niemiłosiernie, nie dało się dłużej mimo szczerych chęci). Do aventowych butelek dokupiłam tylko ustniki kubka-niekapka i z takich pił MM. Nie używałam żadnych smoczków, ani uspokajających, ani do butelek.
Mam nadzieję, ze teraz uda mi się powtórzyć ten scenariusz, no może pomijając gryzienie ...

Tosiek pił Bebilon, w kryzysach finansowych Bebiko. Nie robiło mu to większej różnicy na szczęście.


Ja przy pierwszej córce (14 lat temu) używałam plastikowych butelek ale jakiej firmy to nie pamiętam. Karmiłam piersią do 10 miesiąca. Też ząbki wyrosły w 4 miesiącu i wtedy świetnie sprawdziły się silikonowe nakładki na sutki :D Córka nigdy nie miała żadnego smoczka i teraz też chcę to powtórzyć :)

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

Dziewczyny,

a czy jak Wam robią usg to podają długość dzieciaków?
moja dr twierdzi, że po 22 tc nie mierzy się dlougości, bo jej aparat nie ogarnia:):):) i że od tego czasu podaje się wagę, a wzrost zobaczę na koniec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

co do butelek do karmienia,
to powiem tak, nie pamietam w jaki sposob mnie poili,
ale myslę, że 30 lat temu nie bylo żadnego wyboru,
pewnie do butelki po"LEGENDARNYM PTYŚU W TYAMTYCH CZASACH - tj. 30 temu" doczepili smoka i ciągnęłam butlę:))))))))))))))))))))))))))))))))))
ale tragedii nie ma i jeść i pić potrafię/nawet % czasem/,
więc Ja kupię jakieś zwykłe butelki-BEZ UDZIWNIEŃ:):):)

co do mojej garderoby, też pewnie mama nie szalała:):):)
ale NA MILION % jakość materialów nie ma porównania z tym co dziś w sklepach,
myślę, że gdyby mama zachowała moje ciuchy z mlodości i to i Junior by w nich dał radę- ALE TE CZASY MINĘŁY:)))))))))))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...