Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Łupinka87 to nie tak trochę źle zrozumiałaś wózek kupimy 3w1 bo bez sensu chyba kupować oddzielnie fotelik bo wyjdzie jeszcze drożej tylko sa takie wózki gdzie fotelik wpina się w stelaż a są takie nie wpinane i można je jedynie wstawić w wózek bez gondoli(przekształcony na spacerówkę)Pani w sklepie mi pokazywała i te są zazwyczaj sporo tańsze i tu mam dylemat.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

amadeo3 Fotelik do samochodu (tzw nosidełko) ma przedział wagowy do 13kg, czyli nasze maluchy będą jeździły w nich do ok roku, za mały jest dopiero w tedy kiedy dziecko zaczyna wystawać głową, nogi mogą dyndać. W niektórych zestawach 3w1 są bardzo dobre foteliki wpinane do wózka za pomocą adapterów, My akurat ich nie kupowaliśmy bo po pierwsze raczej nie planuje z Maluchem wypadów "na zakupy do CH" a jak już bedziemy gdzieś jechać to uważam że gondole zawsze do auta można wsadzić. Jestem mega wyczulona na punkcie bezpieczeństwa dziecka w samochodzie, nawet w drodze ze szpitala może sie jakiś baran na drodze znaleźć:/ Moje dziecko będzie jeździło tyłem jak długo się da, nawet do 5 r.ż.
Polecam strony http://www.osiemgwiazdek.blogspot.com/ http://fotelik.info/

A co do butelek to ostatnio karmiłam córeczke kolezanki butelką medeli i faktycznie coś w tym jest bo ciągnie się mega trudno i smoczek ma inną budowę, jakby podwójną. Medela ma tez kubeczki do pojenia mlekiem mamy, chodzi o to, zeby dziecko się nie rozleniwiło bo potem zamiast cycka wybierze gume:)
A jakbyście chciały poczytać coś o karmieniu, świeżego i na czasie to polecam książkę "Po prostu piersią" wydawnictwa Mamania.

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

Cześć. W końcu Was odczytałam. Uff dużo tego było. Ja już w domku u siebie od rana i leżaczkuję troszkę. Od środy wieczór u mojego byłam i powiem Wam że bardzo dobrze zrobiłam że też nie jezdzilam wcześniej do niego. Nikt mnie nie denerwował i nic takiego nie robiłam. Tylko mi jego siostra mówiła "Ty nic nie robisz tylko sprzątasz. Przecież wczoraj sprzątałaś" a co mam robić jak ja sie nudziłam. Obiady razem gotowałyśmy. I fajnie było taka cisza i spokój pomimo że ona ma 8 miesieczną córke. Tydzień posiedze w domu i znowu na tydzień do niego bo jego druga siostra ma urlop i bedziemy siedziec tak we cztery i nic nie robic :-)

Odnośnik do komentarza

Madzia nie daj się zwariować. Ja jadłam tylko gotowane nie solone i dżemy. Potem jadła normalnie. Zobaczysz jak dziecko reaguje na produkty czy ma kołki czy wymiotuje i się dogracie.

Ja w tej ciąży inwestuje w karmienie. Mam wyrzuty sumienia ze byłam kiepska i dałam du. ... z Zośka przy karmieniu . Teraz miałam nie karmić wogole tak założyłam kiedy odstawiłam córkę ze to ostatni raz w życiu. Ale teraz chce. Kupuje napewno elektryczna medele, i jedna butelkę mam z tt bo córka miała albo kolki albo ulewala po jedzeniu z aventowych i dopiero dobry odpowietrzacz znalazłam w tt. Złoty avent był jeszcze ok podobno. A medele odkryłam dopiero jak zrezygnowałam z karmienia. A mogłam mojego lenia uczyć aktywności. I teraz kupie tez medele tylko czekam aż mąż przyjedzie bo teraz już nie mam kasy na takie wydatki.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

kochanowska1
Cześć. W końcu Was odczytałam. Uff dużo tego było. Ja już w domku u siebie od rana i leżaczkuję troszkę. Od środy wieczór u mojego byłam i powiem Wam że bardzo dobrze zrobiłam że też nie jezdzilam wcześniej do niego. Nikt mnie nie denerwował i nic takiego nie robiłam. Tylko mi jego siostra mówiła "Ty nic nie robisz tylko sprzątasz. Przecież wczoraj sprzątałaś" a co mam robić jak ja sie nudziłam. Obiady razem gotowałyśmy. I fajnie było taka cisza i spokój pomimo że ona ma 8 miesieczną córke. Tydzień posiedze w domu i znowu na tydzień do niego bo jego druga siostra ma urlop i bedziemy siedziec tak we cztery i nic nie robic :-)

Swietnie;) nie dzwonili za tobą?

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

daga to musisz być czujna, kurcze a może jest jakiś specyfik do opryskania wokół domu na kleszcze bo sezon w pełni i nie da się nie wychodzić z domu albo jakieś lampy odstraszające

Jeśli chodzi o butelki to też myślałam o tommee tippe antykolkowe ze smoczkiem do karmienia mieszanego dwie w komplecie 150 ml i 260 ml ze smoczkami na allegro kosztowały coś ok. 30 zł.
Przy córci karmiłam i piersią i butlą i miałam zwykłe butelki szklane canpolu i zwykłe smoczki i mała nie odzwyczaiła się od cyca. Wszystko zależy od maleństwa i jego charakterku :)

Ja też chętnie skorzystam z rad mam odnośnie diety w czasie karmienia bo ja sama to mogłam jeść jedynie to co 5 miesięczne niemowlę bo mała na wszystko reagowała albo wysypką albo bólem brzuszka.

http://s6.suwaczek.com/201510101762.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pqegjmni5.png

Odnośnik do komentarza

Nie dzwonili ale jak siostra była u mnie a raczej u mojego w piątek to powiedziała "wróć już do domu bo nie ma kto sprzątać" a ja stwierdziłam że dopiero w poniedziałek wracam i nie mam zamiaru sprzątać. No ale mama w niedziele dzwoniła bo nie ma auta a rodzinka sie zjedzie na obiad a lodówka pusta no to trzeba było jechać na zakupy. He a dzisiaj jadę do mojego busem bo stwierdził że nigdy busem nie przyjade a nie mam daleko bo tylko dwie wioski przejechać? Tylko żebym nie wymiotowała bo busem daawno nie jechałam :-)

Odnośnik do komentarza

dzięki dziewczyny za odpowiedzi w sprawie pajączków, w czwartek mam wizytę u lekarza to dopoytam się bo jest ich coraz więcej :( mało estetycznie to wygląda. Co do butelki to ja kupiłam Avent classic + (nie wiem czy dobry wybór) dziewczyny czy Wy też macie uczucie jakby wasz brzuch był poobijany? czasami w ciągu dnia mam takie uczucie w górnej części brzucha, ale tak jakby nad macicą lub z boku. Moja mała od 2 dni jest mało ruchliwa co zaczyna mnie martwic :(

http://www.suwaczki.com/tickers/atdckrhm9kp324op.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam uczucie jak by mnie zasysało od środka i też nie wiem co to może być. I strasznie mnie żebra po prawej stronie bolą i też nie wiem czemu a lekarz dopiero pod koniec lipca a nawt nie mam kogo się zapytać bo odpowiedz brzmi "nie tak Cię bedzie jeszcze bolało" no normalnie udusić. Ja nie chce wiedzieć jak i co jeszcze będzie boleć tylko dlaczego i co boli teraz no ale z głupim się niestety nie dogadam wiec wole tu Was zapytać :-)

Odnośnik do komentarza

luiza570
dzięki dziewczyny za odpowiedzi w sprawie pajączków, w czwartek mam wizytę u lekarza to dopoytam się bo jest ich coraz więcej :( mało estetycznie to wygląda. Co do butelki to ja kupiłam Avent classic + (nie wiem czy dobry wybór) dziewczyny czy Wy też macie uczucie jakby wasz brzuch był poobijany? czasami w ciągu dnia mam takie uczucie w górnej części brzucha, ale tak jakby nad macicą lub z boku. Moja mała od 2 dni jest mało ruchliwa co zaczyna mnie martwic :(

też zawsze martwię się gdy moja malutka mniej sie rusza, a miałam tak kilka dni temu zaraz po wizycie u lekarza. Wydaje mi sie ze nie spodobalo jej sie jezdzenie detektorem po brzuchu i tak się przekrecila ze kopnela od czasu do czasu i odczuwałam szczegolnie gdzies gleboko w tylniej scianie macicy czasem az zabolało a brzuch sie nie unosił. CHodzilam ciagle zmartwiona i myslalam czy wszystko ok i wpdałam na pomysl ze ją jakoś wywabię i skłonię do kopniaczków i co zrobiłam? włączylam na telefonie kołysanki i inne pioseneczki dla dzieci i przyłozyłam do brzucha i moja tancereczka dała pokaz swoich umiejętności :D teraz czasem przeleje mi sie na jedna stronę i mam smieszną gulę na brzuchu przez chwilę:)

Dziewczęta a jak u was z przybieraniem na wadze? ja czasem juz sobie mysle ze koniec ze slodyczami, niby sie nie obzeram aw cigu miesiaca juz mi 2 kilo przybylo ogolnie od poczatku ciazy jestem jakies 5 kg do przodu i wsumie idzie mi tylko w brzuch chociaz niktorzy twierdza ze zaokraglilam sie na buzi :| czas przyzwyczaic sie do swojego okrąglutkiego wyglądu bo jeszcze kilka miesiecy bedzie nam towarzyszył :) :P

W końcu zdecydowałam sie na wózeczek ! oglądalismy kilka modeli ale spodobał nam się bebetto luca s-line bardzo funkcjonalny i latwo sie sklada, duza spacerowka i spory fotelik , zamawiamy w sierpniu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ganns65gcmlq5rw4.png

Odnośnik do komentarza

bol pod zebrami to u mnie tez sie zdarza ale bardziej z lewej strony, i wytlumaczenie w poprzedniej i tej ciazy lekarzy bylo takie samo ze wszystko sie w srodku przemieszcza aby zrobic jak najwiecej miejsca rosnacej macicy, wsio idzie do gory i pod zebra wlasnie tez i dlatego
Ja to czasem czuje jakby mnie tak pros szczypal albo skore ciagnal w srodku :D

A propo rosniecia to tydzien temu sie mierzylam w najwiekszym miejscu na brzuchu i dzisiaj rowniez sie zmierzylam i mam 4cm na plus :D A wiec rosniemy :D

A wlasnie jak to jest z ta szyjka macicy ?? Bo cos pisalyscie ze 4 cm, a ja ostatnio na wizycie mowie do lekarza ze mam wrazenie ze sie dziecko opuscilo i zeby zbadal a on po badaniu i spojrzeniu w karte powiedzial ze nic sie nie zmienilo i dalej 2 cm :D ??

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

adonis_25
Madzia nie daj się zwariować. Ja jadłam tylko gotowane nie solone i dżemy. Potem jadła normalnie. Zobaczysz jak dziecko reaguje na produkty czy ma kołki czy wymiotuje i się dogracie.

Dzieki tak mysle wlasnie ze wyjdzie w praniu :) a po drugie mam pod reka mame i bratowa :) wiec pewnie doradza :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

kochanowska1
Ja mam uczucie jak by mnie zasysało od środka i też nie wiem co to może być. I strasznie mnie żebra po prawej stronie bolą i też nie wiem czemu a lekarz dopiero pod koniec lipca a nawt nie mam kogo się zapytać bo odpowiedz brzmi "nie tak Cię bedzie jeszcze bolało" no normalnie udusić. Ja nie chce wiedzieć jak i co jeszcze będzie boleć tylko dlaczego i co boli teraz no ale z głupim się niestety nie dogadam wiec wole tu Was zapytać :-)

ja czasem czuje sie tak ciezko jakby moj brzuch wazyl tone dopiero jak poleze na boku odpoczne jest lepiej ostatnio po ciezszym posilku sciskalo mnie w jelitach i czulam kłucie brzucha wtedy herbatka z kopru polezakowałam i bylo ok, a co do zeber tez mnie bolą po prostu wydaje mi sie ze macica sie powieksza bardziej uciska reszte organow ktore sie wyzej przesuwaja , mysle ze nic powaznego tak juz bedzie a bedzie nam coraz ciezej chwilami .

Odnośnik do komentarza

Magdalena Blog kobiety karmiącej polecam, dowiedziałam się chyba od niej prawie wszystkiego bo kp to jej misja życiowa :) Czasami mam wrażenie że trochę przesadza ale to prawdziwa ekspertka.
Co do butelek to też wybrałam TT i smoczki z LOVI b po przeczytaniu chyba całego internetu te niby bardzo przypominają ssanie piersi a nie są kosmicznie drogie.
Coś w tym podnoszeniu się wszystkiego pod żebra jest bo mimo że nie mam już takich wzdęć a macica raptem do pępka sięga to całą górę brzucha też mam twardą i faktycznie na jelita i żołądek co raz mniej miejsca mam przez to czuję jakbym piłkę połknęła.
kochanowska1 też tak pomieszkiwałam u swojego po tygodniu później po dwa i ani się obejrzałam aż przeprowadziłam się na stałe :) Nie daj się! Twój spokój i twoje dobro jest teraz na pierwszym miejscu :) Twój i dzidzi oczywiście :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Jestem świadoma tego że lekko nie bedzie a raczej coraz ciężej no ale bez przesady mówić takie głupoty "jeszcze nie tak Cię bedzie bolało" wiec stwierdziłam że koniec już nic nie mówie. Jak mojemu powiem że mnie coś boli to przynajmniej przytuli poglaszcze i mówi bezradny "i co ja Ci Kochanie na to poradze" i ja więcej nie oczekuje wystarczy że jest blisko wtedy. Nawet jak w kolejce gdzieś stoimy to obejmie i ja go za to też kocham bo nic poradzić nie może ale mały gest a cieszy bardzo. Apropos koleji. We czwartek byłam w Rossmanie moj mił siostrzenice w foteliku i stwierdził że poczeka na boku bo jak my z jego siosrą wejdziemy razem do sklepu to jest masakra i ona stala w kolejce przede mna i pani kasjerka mowi "proszę panią bez kolejki" no to ona (siostra niemeża mojego) leci do kasy a pani kasjerka "nie panie, pania w ciązy" a ja głupia się ogłądam i patrze która pani w ciąży i czy ma większy brzuch ode mnie że ją prosi. A jak się okazało to oczywiście chodziło o mnie i byłam bardzo zaskoczona że w końcu ktoś pierwszy raz zobaczył mój brzuszek i tak ładnie mnie potraktował :-)
Wybaczcie ale musiałam sie tym pochwalić. A po tej całej sytuacji odrazu pomyślałam że muszę się dziewczyna na forum pochwalić no ale wtedy zapomniałam i pisze teraz :-))

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny. Ja po cieżkim wyborze w butelkach zdecydowałam się na dr Browns. Przeczytalam o systemie antykolkowym a dodatkowo maja fajny kształt dla Maluszka i dużo "Mamusiek" je chwali tu gdzie mieszkam (Irlandia).

Co do kolejek w sklepach bo 2tyg temu bylam na wakacjach w Portugalii i tam w Lidlu maja oddzielna kolejkę dla kobiet cieżarnych/osob niepełnosprawnych itp. mysle ze to dobry gest.

Właśnie kończę popijać kawe zbożową z batonikiem z płatków zbożowych. Pozdrawiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3pc0zyt8zst0l.png

Odnośnik do komentarza

Jestem juz po wizycie. Lekarz w sumie nie skomentowal tych dwoch rzeczy ktore mnie zaniepokoily. Powiedzial, ze wyniki sa dobre, ze jestem poza granicami ryzyka. Jak dopytywalam czy na pewno wszystko wporzadku, czy mam jakiekolwiek powody do zmartwien to zaprzeczal, mowil ze nie mam czym sie martwic bo prawdopodobienstwo ze dziecko moze byc chore wynosi 1: 10000.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza
Gość 10kowa mamusia88

Witam moje doswiadczone mamuski pazdziernikowe,pisze doswiadczone,bo etapy pozatkowe macie juz za soba;) Dziewczyny,prosze doradzcie!!! Jestem w 6 tygodniu 2 dzien,pierwsza coaze poronilam 3 miesiace temu,tez na takim etapie,wizyte mam dopiero na 21 lipca. Nie uwazacie ze za pozno? To bedzie juz 9 tydzien. Boje sie,ze jesli np.poronienie pierwsze bylo przez hornony,to moze jakbym poszla wczesniej,to dostane jakies leki,czy cos,a za 3 tygodnie moze byc juz za pozno... Nie wiem co robic juz sama;(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...