Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Kasiek81 widzisz każda tyje innym tempem. Co zrobić, przecież nie będziemy się głodzić, bo najważniejszy dzidziuś. Jeść trzeba i tyle, tylko że ja mam okropną ochotę na słodycze. W pierwszej ciąży nie czułam takiego głodu jak teraz. Ale trzeba uważać, bo nadmierne tycie też niezdrowe. Cukrzyca ciążowa itd.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Ja tam sobie nie zaluje wiec moze dlatego przytylam juz 6 kg ale mojemu narzeczonemu to sie podoba hehe :) jak to mowi nabieram kształtów :D ja w sumie tez mam wizyte 9 czerwca na potwierdzenie dziewczynki ;) :* i te badanie glukoza mnie czeka boje sie troszke.... a szkole rodzenia zaczynam dopiero 19 czerwca wiec w 24 tyg ciazy ;)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie nowe mamy :) Całkiem spora grupa juz nam się uformowała :)
Jestem załamana, tak jak pisałam, że mój doktor krzyczy bo mało przytyłam i mały jest za mały, tak jest tylko gorzej. Weszłam na wagę bo od wizyty u lekarza nie ważyłam się. I schudłam wszystko co przytyłam całe 1.5 kg. Nie wiem już co mam robić. Staram się jeść często a mniej żeby jeść. Jak nie mogę to i tak wpycham w siebie. Juz nie wiem co robić :(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja też przybrałam naradzie 1 kg,a jestem w 22 tygodniu,tyle,że ja mam zapas tłuszczu zbędnego :-) lekarz zaleca mi ostrożne przybiera nie na wadze.
Moje starsze dzieci ''już''wiedzą.19 letni syn ma powiedział, że jak on i jego dziewczyna będą się spodziewać ,to też nam nie powiedzą...córka 16 letnia cieszy się ,że będzie mogła nosić,spacerować:-), a 8 letni synek uradowany, bo nie będzie najmłodszy,podekscytowany:-) moje bąble kochane:-)
Coś zaczynają się u mnie dolegliwości bólowe spojenia łonowego,makabroza chwilami.czas więcej odpoczywać!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

Witam mamy które do nas dołączyły.
Badania połówkowe już za mną chociaż nic się na nich nie dowiedziałam dlatego że lekarz nie chciał za bardzo współpracować taki już typ mało mówny. Na pytanie moje jaka jest płeć dziecka odpowiedział "jajeczek tutaj nie widze i warg sromowych tez nie" troche mnie zmartwił bo nie wiem na co mam się przygotowć ale może mój prowadzący lekarz coś zaradzi na to może jeszcze jedno usg w co raczej wątpie bo to na nfz. Lekarz stwierdził że powinnam poczekać do porodu i wtedy jak zobaczę dziecko to będę pewna, tylko że takiemu doktorkowi łatwo mówić bo on nigdy nie był i nie będzie w ciąży i nie wie jak kobiety to odbieraja.
Pozostało tylko czekać.
No i wkońcu chciałam się pochwalić że od soboty wyczuwam ruch mojego maleństwa już bardzo wyraźne bez przykładania ręki. Jest to cudowne uczucie naprawdę :-)
Pozdrawiam Was wszystkie mamusie :-D

Odnośnik do komentarza

OliWccia
Karola22 ale z tego co mi wiadomo to sa kobiety co chudna a z dzieciaczkami jest dobrze wiec nie martw sie na zapas ;) teraz nie mozesz sie denerwowac

Oliwcia tylko mój problem polega na tym że moje dziecię ma za mały obwód brzuszka przez to. Jest za mały do swojego wieku. I niestety wiem co to znaczy. Jeśli do wizyty w czwartek 11.06 nie przybędzie na wadze to kaplica jakaś. Moja gin nie widziała w niczym problemu tylko ze nie chciała nawet zerkac czy wszystko ok. A ten lekarz nie chciał mnie denerwować i nie powiedział nic wprost. Wierzę że będzie dobrze. Bo musi przecież :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Karola22, czy ty w ogóle nie masz apetytu w ciąży, czy też zawsze byłaś takim niejadkiem? Moze spróbuj jeść rzeczy wartościowe, kasze, wołowinę, buraczki czerwone. Teraz są truskawki, to może koktajl z jogurtem greckim. Ja znów mam tak, ze co wejdę na wagę to więcej i tez się tym martwię że za dużo.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Miewam normalny okres ze jem ale też nie jakiś dużo. I okres kiedy np zjem pół kanapki i jestem na jedzona i mogę zjeść dopiero drugie pół wieczorem. Zaciska mi się gardło i koniec nie zjem więcej taki stan jak się człowiek nażre jak świnka. Mięso w ogóle odpada. Jak zjem to jeszcze trochę gotowanego. Staram się jeść wartościowe rzeczy skoro jem mało. Widać za mało. Eh mam nadzieję że to chwilowe problemy i pod koniec ciąży będę się bać wejść na wagę z drugiego powodu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Mama 3
Sezon bobu rozpoczęty. Uwielbiam zapach gotujacego się bobu. Juz ślinka cieknie.

Żartujesz?! Gdzie to już jest bób? Bo u mnie jeszcze nigdzie nie widziałam :( Wgl z bobem to jest fajna historia, bo zawsze wyzywałam, że śmierdzi, że absolutnie, że nie zjem, a jakieś 4 lata temu się przekonałam i jem ilości hurtowe. Nawet w ogródku mam posadzony, bo jest wdzięcznym warzywem do hodowli :D (EDIT. do uprawy raczej. To jest to co codziennie powtarzam, że mała mi inteligencje wysysa ;p)

@Karola22 który Ty masz tydzień? Może jeszcze nie wpadłaś w ten etap "rośnięcia"

Odnośnik do komentarza
Gość Andzia2714

Cześć
Jestem Ania, w domu mam trzy córki 16,11,3...mama jestem czworo dzieci, niestety mój synuś we wrześniu 2014 przyszedł na świat martwy(*) Teraz jestem w kolejnej ciąży,niby termin z usg mam na listopad ale.z doświadczenia wiem ze moje dzieci rodzą się zazwyczaj w październiku,tylko jedna córa marca,zresztą sama jestem z października. Mam nadzieje ze mnie przyjmiecie.
Boje się strasznie,boje się ze to wszystko się powtórzy...

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie odnośnie pasów w samochodzie jako pasazer. Zapinacie a jak tak to jak? Ja nie jezdze bez pasow bo sie boje, a nie moge wlozyc pasa pod brzuszek, bo i tak zjezdza na gore. Teraz jezdze tak, że trzymam reke miedzy pasem a brzuszkiem... Nie wiem czy ta nakladka dla ciężarnych ma sens. Jeśli ktos korzystal prosze o opinie ;)

Witamy Andziu bardzo milo, ze dolaczasz i zasilasz nasze grono. Przykro mi z powodu synka. Musisz byc silna i byc dobrej mysli ;) na pewno bedzie dobrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyskjoy7fhx0es.png

Odnośnik do komentarza

po mieście jeżdżę bez pasów, bo moja podróż wtedy nie jest długa, chociaż ciężko było mi się przestawić, bo jednak to było przyzwyczajenie. W trasę robię mały trik i pas biodrowy podkładam sobie pod nogi i siadam na nim, więc zostaje mi tylko pas między piersiami:) nie chcę kupować adaptera, bo mi się nie sprawdzi.
Andziu każda ciąża jest inna, Ty też się zmieniasz za każdym doświadczeniem, ale tylko pozytywne myśli będą Cię wzmacniały! Mam koleżankę, która przeżyła to już kilka razy, to cholernie trudne doświadczenie ale pragnienie dziecka jest większe i ważniejsze niż zamartwianie się na zapas. Bardzo mi przykro, że Cię to spotkało ale myśl pozytywnie!!
Mój maluch jest co raz bardziej aktywny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/h84f20mmd8jhq88f.png

Odnośnik do komentarza

Witam i ja w ten sloneczny dzionek. U mnie bobu tez jeszcze niema :( ale checi narobilas :D

Andzia2714 Ja we wrzesniu 2014 rowniez stracilam dziecko, córeczke. Nie cale 3 tyg przed terminem przestalam czuc ruchy i jak pojechalam na izbe niunia juz spala. Wiem co przezywasz. Jak bedzie Ci ciezko pisz. Teraz jestem w 18tyg i 5 dniu ciazy ale jeszcze nie wiem kogo nosze pod serduszkiem. A ty juz wiesz kogo nosisz?? :) Pozdrawiam

Ostatnio codziennie szaleje i wcinam jablko z gruszką zblenderowane, mmmm pychota :D Słodkiego nie mozna ale jak gruszka slodka to zawsze cos :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o pasy to ja zalatwilam sobie od mojej ginki zaswiadczenie ze mam nie jezdzic w pasach. Tez jestem przyzwyczajona do pasow ale odkad mi sie brzuszek stawial wolalam nie sciskac tam nic. Wczesniej jezdzilam tak jak ktoras z was pisala ze tylko ten pas piersiowy mialam z przodu a biodrowy za plecami :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

magdalena3 jeszcze nie znam płci dziecka.na ostatnim usg genetycznym dzidzia była tak ułożona ze nie dało rady tego zobaczyć.Dowiedziałam się tylko iż zagrożenie urodzenia chorego dziecka spadły, miałam je robione ze względu na wiek gdyż mam prawie 35 lat.Mam przeczucie i nie tylko ja gdyż moja córka najstarsza jest pewna że czeka na kolejną siostrę...
Dzięki za ciepłe przyjęcie.

Odnośnik do komentarza

Karola22 myślę, że nie masz się o co martwić ☺ moja kuzynka niedawno urodziła zdrową córkę. Cała ciążę nie miała apetytu i wmuszala w siebie chociaż troszkę jedzenia. Straszyli ją, że dziecko jest malutkie. Urodziło się małe ale zdrowe☺

Odnośnik do komentarza

Czytam wasze wypowiedzi kochane i sama powoli zaczynam sie bac. Mi malenstwo dalo pospac za to od rana daje czadu i kopie tak mocno ze musialam się położyć. Szczegolnie kopie w dol brzuszka i w pecherz. To normalne ? I naprawdę przykro mi z powodu mam które stracily swoje malenstwa ; ( jestescie silne i wierze ze juz bedzie tylko lepiej :*

Odnośnik do komentarza

Co do pasow to ja korzystam z adaptera. Jak dla mnie super sie sprawdza i nic mnie nie uciska.

W 2O13 mialam wypadek samochodowy i powiem tak: Nigdy przenigdy nie zdecydowalabym sie na jazde bez pasow ani chowanie dolnej czesci pasow pod nogami. To bardzo niebezpieczne.

Karola22 - a moze jakies koktajle owocowo-warzywne by przeszly Ci przez gardlo? Jest wiele fajnych przepisow w necie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ku6coxicp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchqh4s2qo5ojwk.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedzi będziemy cos z moim kombinowac w weekend ;)

Tez próbowałam bez pasów ale ze siedzę z przodu mam wizje przed oczami ze odpukac wypadam przez przednia szybe... Narazie trik z reka sie sprawdza moj juz dostal ochrzan kilka razy szczególnie wczoraj. W ostatniej chwili zachcialo mu sie hamować i pieszych przepuszczac. Az opony zapiszczaly... powiedzialam, ze jak juz jedziesz to jedz albo wcześniej się decydujesz czy kogos przepuszczasz. Troche stracilam zaufanie do jego techniki jazdy, wiec koniecznie musze miec luzniej przy brzuszku.

Ja wczoraj wcinalam truskawki ze śmietaną i polecam na zaspokojenie pragnienia wode z cytryna i mieta. Zrobilam sobie wczoraj piciu mniam. Jeszcze jak jest z lodowki mmmm na upaly idealna ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyskjoy7fhx0es.png

Odnośnik do komentarza

A wiecie co ja kiedys cos slyszalam ze sa jakies syropki dla dzieci na zwiekszenie apetytu nie wiem na jakiej zasadzie to polega ale moze i dla doroslych cos takiego jest. Moze warto zadzwonic albo na wizycie dowiedziec sie u ginki czy moze cos takiego jest.
Powiem wam ze ja apetytu tez nie mam. Czasami martwie sie ze za malo jem. Najgorsze jak wchodze do sklepu to jest mi nie dobrze jak mam pomyslec ze mam cos jesc. Nieraz bylo tak ze moj nakupowal roznych rzeczy i lezaly w lodowke a ja bralam nawet jak nie mialam checi i jadlam co po chwili okazywalo sie ze nie jest to zle tylko w mojej glowie cos siedzi.
W pierwszej ciazy w pierwszym miesiacu przytylam z 6 kg i mnie straszyli ze za szybko i wogole, ale ja bylam wiecznie glodna. Teraz jestem 6kg na plusie ale to prawie 19 tydzien.
Nie powiem tez jestem wiecznie glodna a szczegolnie od 23 do 4 rano :D tylko ja mam taki zoladek ze jak zjem maly jogurt jogobeli to jestem pelna. Wydaje mi sie ze przez odchudzanie sobie tak zalatwilam zoladek. ALe spoko jak narazie dzidzia przybierala dobrze. Okaze sie jutro na badaniu.
Najgorsze jest to ze czerwone krwinki spadaja mi w mega tempie. A ja nie lubie burakow. Barszcz czerwony zjem ale burakow nie a tam najwiecej tego zelaza. Obawiam sie zebym sie tylko anemi nie nabawila, ale wierze ze doktor mi cos poradzi. A zeby bylo ciekawiej od srody zeszlej jestem na takiej malej diecie bo mialam problem z zalatwianiem. Wiec wdazylam wiecej blonnika i jest dobrze ale jak jeden dzien jadlam to co wszyscy jakies smazone to juz byl problem.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...