Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

~Agnes Skowron
Hej dziewczyny ja mieszkam w UK. Termin mam na ok 24 października. Zaczęłam 9 tydzień. Pierwsze spotkanie z położna dopiero 2 kwietnia i jakoś tydzień lub dwa później pierwsze usg ale z racji tego że dwie poprzednie ciąze poronilam w 9 tyg właśnie to idziemy w ten weekend z mężem prywatnie na pierwsze usg bardzo się boję.mam mutacje genu v leiden i zespół antyfosfolipidowy jestem na zastrzykach i acardzie oraz luteina. Pierwsza ciąża zakończona była sukcesem mam 3 letnia Maję.. Nie przypuszczałam że kiedykolwiek mogę stracić jakieś maleństwo a tu coś takiego..modlę się teraz każdego dnia..

Hejka ja tez mieszkam w UK i z moich wyliczeń wychodzi termin na 25.10-27.10.. Czyli tez byłby teraz 9 tydz. Nie byłam jeszcze u lekarza bo wiadomo ze tu wszystko od 12 tyg..tez się wybieramy prywatnie.. A ile u Ciebie kosztuje u mnie od 80-100£? Ciągle się zastanawiam czy wszystko jest ok..ehh..Jade do Polski za 2 tyg niewiem czy poczekać czy iść tutaj na to USG ale chyba tyle nie wytrzymam i pójdę tutaj..

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka1991

Hej , tez mieszkam w UK i tez mnie to wszystko denerwuje , byłam u lekarza "rodzinnego" pogratulował zrobił test ciążowy i kazał czekać na list ze szpitala... Uhh to juz 3 ciąża 2 poronione , lecz dla nich dziecko do 12 tyg to nie dziecko ... Selekcja naturalna jak to mówią

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, po małej przerwie w aktywności fizycznej wybrałam się dziś na jogę. Nie robiłyśmy nic forsownego, ale w pewnym momencie, podczas ćwiczeń szyi złapały mnie koszmarne nudności, miałam mroczki przed oczami, w uszach zrobiło mi się jakoś 'głucho'...
Nigdy wcześniej mi się coś takiego nie przydarzyło!
Myślicie, że jest sens zawracać komukolwiek gitarę takimi objawami, czy to normalka?

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

@Kaszka weszłaś w 12 tc i zawroty głowy mogą nawet na codzień być normalne, bo zmienia się teraz ciśnienie i przepływ krwi :) Jakby się to powtarzało to dopiero bym się martwiła.
Co do brzucha, to ja już mam ogromy. W sumie od miesiąca w moich "normalnych ciuchach" nie chodzę, a od tyg już ciążówki nosze, bo zwykłe, ale nawet luźne jeansy drażnią mi brzuch strasznie, a mam prace głównie siedzącą. Także wiecie jednym rosną szybciej, innym wolniej, ale do porodu ita się wyrówna :D
Dzisiaj o 12 mam mieć już usg prenatalne, ciekawe jak tam się maleństwo rozwija. Nie byłam raptem 2 tyg, a ciekawość mnie już zżera ;p

Odnośnik do komentarza

Lodbuz ja byłam u dentysty 2 tyg temu bo też nie mogłam wytrzymać bólu. Dla pewności weszłam najpierw do położonej zapytać co i jak, a Ona uświadomiła nie, że nie mogę a wręcz muszę iść bo może zrobić się zakażenie jakieś i to może zaszkodzić dziecku. Miałam poinformować stomatologa, że ciąża jest farmakologiczna.
Na szczęście jestem wytrzymała na ból i bez znieczulenia się obyło. Ząbek zatruty i jutro lecę na kolejną wizytę, ale najpierw trzeba wstać z rana i iść w kolejkę się zarejestrować ;/.
Jeśli chodzi o znieczulenie dają mniejszą dawkę i przede wszystkim bez adrenaliny ;]. Co nie znaczy, że nie pomoże. Trzymam kciuki i powodzenia bo niestety wiem co to znaczy. ;p

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Byłam wczoraj na USG przesiewowym (genetycznym), ale niestety okazało się, że dziecko jest zbyt małe na te akurat pomiary, musi mieć min. 4,5cm, a moje miało wczoraj 3,8cm. Ale przynajmniej się uspokoiłam, bo widziałam jak się rusza i jak pięknie bije serduszko :) Mam kolejne podejście 9.04. Swoją drogą to dziwne, że te 3,8cm to tylko 2 dni młodsze dziecko niż wynika z daty OM, a nie dało się jeszcze zrobić pomiarów, po co w takim razie umawiają tak wcześnie? A właśnie, spojrzałam wczoraj na ten monitor i jakoś mnie tak naszło przeświadczenie, że to chłopak będzie :)

Brzuch na razie mało urósł. Obcisłych jeansów oczywiście już nie noszę, ale większość normalnych spodni jeszcze tak. W pierwszej ciąży pamiętam, że dopiero na początku 5 miesiąca było coś widać, a do 17 tygodnia zapinałam się w swoje spodnie bez problemu. Teraz pewnie będzie szybciej.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

MarzenaT tydzień temu dziudziuś miał 20,8cm,Mi jeszcze brzuch nie rośnie,póki ci schudłam ok 3 kg na każdej wizycie położna się pyta czy wymiotuję a ja poprostu nie mogę patrzeć na jedzenie a jak już coś pod pasuje to jestem głodna co pół godziny.Ja prenatalne mam 24 marca ale coś mi się zdaje że to za wcześnie i maluch za mały będzie,niby z wyliczeń ginekologa to 11 tydzień będzie ale na usg zawsze wychodzi tydzień wcześniej ale zobaczymy.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Ja byłam wczoraj na wizycie na NFZ.Czuję niedosyt bo nie mialam usG, pani dr bardzo się spieszyla,dostałam skierowanie na prenatalne i inne badania ale pani zapomniała pieczątki ze szpitala i dzisiaj znowu muszę jechac 30 km po odbiór podbitych papierów. Umowilam sie na prenatalne 2 kwietnia.
A co do brzuszka, to u mnie po chorobie wszystko się zmniejszyło bo schudłam. I jeszcze te mdłości. ..

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Dziewczyny... mam pytanie, czy po USG genetycznym planujecie wykonać test Pappa? Czy warto?

Co do brzuszka, to ja w pierwszej ciąży na początku 6 miesiąca brałam ślub i niewiele Gości wiedziało, że jestem w ciąży... brzuszek wyszedł w połowie 6 miesiąca... Tym razem jestem w 12 tygodniu, a już w pozycji siedzącej w pracy przez dłuższy czas przeszkadzają mi guziki w spodniach...
Jak widać ciąża, ciąży nie równa... Dodam, że przed planowaniem ciąży starałam się wzmocnić mięśnie brzucha i zrobiłam cały trening 6 Weidera... no ale widać nie ma to znaczenia ;-)

Co do samopoczucia... to też zupełnie inaczej odczuwam tą ciążę od poprzedniej... po grypie, którą przeszłam w 5 tygodniu obecnej ciąży czułam się przez 3 tygodnie fatalnie... mdłości od rana do nocy... właściwie to całą dobę... W poprzedniej ciąży była to dla mnie abstrakcja... dużo grałam w kosza, jeździłam na snowboardzie... i nawet nie czułam, że jestem w ciąży... dziwne...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k86e5rixa.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny właśnie miałam was pytać jak tam z waszymi ubraniami. Ja juz z dwa tygodnie nie jestem wstanie chodzić w normach spodniach, chodzę w getrach ale zaczęłam się już zastanawiać nad ubraniami dla ciężarówek :) tylko nie wiem czy to nie zawcześnie. Mam ostatnio jakieś złe przeczucia. Byłam chora i po tygodniu gorączki dostałam antybiotyk to było w 6/7 tygodniu. Martwię się. A wizyta dopiero 24 marca. W poniedziałek przesadziłam z praca 12 h to juz nie dla mnie.Dobrze, że jest piękna pogoda ona napawa optymizmem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

@Karola22 ja już od 6-7 tygodnia mam do wyboru legginsy, dresy ewentualnie luźne spódnice...kupiłam w h&m legginsy dla ciężarówek...są jakoś dziwnie uszyte...w brzuchu są w miarę dobre, nie uciskają ale nogawki są za szerokie i mi wiszą....fakt jestem bardzo szczupła, aczkolwiek patrząc na większość rzeczy dla ciężarnych, to chyba producenci wychodzą z założenia, że każda jest dużych rozmiarów....z utęsknieniem czekam na przypływ ciepła i możliwość noszenia tunik, sukienek, itp. LATO PRZYBYWAJ!

Odnośnik do komentarza
Gość niesia37

witam dziewczynki po długiej nieobecności nie czytałam was długo bo poroniłam:( dziś weszłam na stronę i przeczytałam ze to samo spotkało Aaaa i Moni 40 wiem co przechodzicie! ja miałam objawy -mdłości i bolące cycki aż do zabiegu łyżeczkowania!!! poroniłam w 6 tyg a ma usg w 9 sie o tym dowiedziałam!! do tego po tabletkach poronnych dostałam krwotoku i w nocy robili mi zabieg . Odbywało się to 8 marca(niezły prezent)Także swoje przeszłam a ze względu że to moje 2 poronienie to daję sobie pół roku na spokojnie porobie wszystkie możliwe badania i spróbuje jeszcze raz mam nadzieje że sie uda bo nie wiem jak bym to przeżyła 3 raz .Ż ycze Dużo Zdrówka Wszystkim fasolkom.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...