Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny co wy ze mną robicie.....jakaś masakra ostatnio jagodzianki teraz robię właśnie tarte tylko u mnie z borówkami będzie jestem w trakcie robienia sama siebie nie poznaje młoda śpi tatuś kosi trawę a ja w kuchni czekam aż masa ostygnie mam nadzieje ze się wszystko uda ... To do mnie nie podobne (nie lubie wypiekow robic)może to taka trochę wymowka bo nie kupujemu słodyczy a mi się ciągle chce i dlatego robię je sama wtedy maz nie patrzy na mnie krzywo ...heheh

Odnośnik do komentarza

chani
Powtarzam pytanie o pampersy, może ktoś wie. Czy one się przeterminowują? Czy otwarta, później zaklejona paczka się nada czy wyrzucić? Kuzynka mi przywiozła takie i nie wiem co zrobić z nimi.

chciałam odpisac wczesniej ale telefon mi padł na plazy ;p
wiec co do pampersów jakas tam swoja date waznosci maja ,ale nie mozna dopuscic do ich zawilgotnienia.pampki łapia wilgoc z powietrza.jesli sa szczelnie zamkniete nic im nie powinno byc ;) ja kiedys tez trzymalam tak pampy chyba z rok w szafie az znalazl sie ktos kto je chcial ;D

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Joanana
Karolina 83
Odnośnie Luxmed'u to opłaca się tam jedynie założyć kartę ciąży, żeby wszystkie badania mieć bezpłatne i bez skierowania. Jak coś się dzieje to lekarze strasznie panikują. Mnie totalnie rozczarowali, gdy okazało się że ciąż powikłanych nie prowadzą. Takie mają warunki ubezpieczenia. Pod koniec drugiego trymesrtu musiałam szukać innego lekarza. W LuxMed, w gabinetach ginekologicznych nie mają nawet porządnego USG, żeby podczas wizyty sprawdzić przepływy i wagę dziecka. Na dokładne USG trzeba się umawiać osobno.
Ostatnio jak szukałam pediatry i sprawdziłam dostępność wizyt w LuxMed, to okazało się że w najbliższym miesiącu nie ma w ogóle wolnych wizyt u pediatry. W końcu nie wiem gdzie mam zapisać dziecko do przychodni.

Karolina, w której placówce luxmed robisz badania na kartę ciazy bez skierowania? Bo ja mam kartę, co prawda wypełniana tylko na poczatku ciazy ale na badania i tak chcą akierowan


Badania robię w Krakowie w kilku przychodniach. Wraz z kartą ciąży dostałam taką kartkę z listą badań, z podziałem na tygodnie. W przychodni, na rejestracji mówię tylko z którego tygodnia ciąży chcę zrobić badania i jakie. Ta lista badań jest chyba też dostępna w systemie. Ginekolog nie wypisywała mi osobnych skierowań w ciąży. Teraz jak już chodzę do innego lekarza to nadal mogę robić te badania z karty ciąży bezpłatnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj po wizycie. Tak jak myślałam rozwarcie na 1 palec. Ze względu na moje częste skurcze (ból jak na okres) w pt i w sob musze pojechac do szpitala na zastrzyk na płucka. Mała waży niecałe 2,5 kg. ;(
W 3 tyg przybrała tylko 300-400g...
Wystarszyłam się ...bo powiedziała że w każej chwili może się coś zacząć. Ale dla naszego dobra lepiej żebym leżała i nic nie robiła...żeby tylko sobie chciała tam jeszcze posiedzieć;((((

Dziewczyny czy ten zastrzyk ze sterydami bardzo boli?
Na sam widok igly mi słabo...

Odnośnik do komentarza

Kaludina no niestety dla mnie sterydy były bolesne.. jeszcze może nie tyle pierwszy zastrzyk, bo mialam robiony na stojaco w pośladek ile bardziej ten drugi- jakas dziwna pielegniarka wbila mi go na leżaco w ten miesien co jest NAD pośladkiem.. to jest taki gesty zastrzyk, takze trochę boli, ale naprawdę do wytrzymania.. a mowi Ci to osoba, która przy zwykłym pobraniu krwi potrafi zemdlec jak tylko spojrzy na igle, także na pewno dasz rade to wytrzymać.. :)
Polecam rozmasowac po zastrzyku ;);)

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

JoannaG powodzenia! Trzymam kciuki żebyś szybko urodziła.
Karolaaa trzymaj się! Wszystko będzie dobrze.

W tym tygodniu mam nagły powrót do formy. Opuchlizna mi zeszła. Mogę w końcu założyć buty :) Z każdym dniem ważę trochę mniej i czuję się lżejsza. Mam więcej siły na spacery.
Już teraz przeszłam na "dietę Montignac", którą stosowałam przed ciążą. Jest podobna do diety cukrzycowej. W sumie to nie odchudzam się, tylko bardziej uważam na to co jem i jak komponuję posiłki. W rezultacie jem teraz zdrowiej. Dzisiaj na obiad robiłam beefburgery z cukinią zamiast bułki.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

karolaa spokojnie nie dajmy się zwariować! :) ja też mam dopiero 36 tc 0 dni. Tydz temu we wtorek miałam AFI 5 tak jak ty. W środę na kontroli było 10 i teraz minął tydz i znowu jest 7.. u mnie te wody ciągle się zmieniają. Do tego nic mi nie przytyła przez ten tydz dalej 2,5. Na szczęście KTG prawidłowe szyjka dw nie skraca wiec siłą rzeczy nie chce jeszcze wychodzić. Pytacie o zastrzyk ze sterydów mnie o dziwo! Pierwsza dawka nie bolala. Ale za to przy welflonie prawie zemdlalam a ja mam właśnie takie schizy co do igieł że mdleje:/ będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

myszaaa moze to zależy od tego jak jest wbity zastrzyk ;)
A wenflon miałaś w nadgarstku czy w lokciu? Bo u nas w szpitalu chcieli mi wbic do nagdarstka, ale tak sie tego wystraszylam, ze ładnie poprosilam o wbicie to lokcia to pielegniarka powiedziala, że wegle zyczenia.. i zrobiła to tak umiejetnie, że miałam go 4 dni i w większości czasu o nim zapominalam :) za to za pierwszym razem nie umiałam ręki zginac..

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...