Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!
Potwierdzam, nad morzem jest cały czas dosc chłodno, a teraz jeszcze pada i jakos tak szaro buro.. :/
Choc w zeszłym tygodniu bylo super, 24 stopnie, slonce. W weekend jedlismy sniadania na tarasie i lezalam na ogródkowym hamaku! Remont za nami, stolarz zamontował juz wszystko, zabudowa sypialni jest i wyglada pieknie.. Wiec spedzamy w domu wiecej czasu i cieszymy sie, ze juz PO! :D
Weekend jak zwykle szybko minal, towarzysko, rodzinnie i domowo.
Dzis znowu deszcz, wiec pospalam prawie do 10, teraz zjadlam i niebawem zabieram Młodego na basen. Nie mam juz sił na ten moj mamusiowy fitness, wiec musze gdzies sie ruszac.
Na cwiczeniach ostatnio wisialam nad sedesem.. Odcinek ledzwiowy juz mi sie skrocił, wiec na lezaco tez nie moge cwiczyc.. I hemoroidy bola jak cholera.. Wiec super :/ Pozostaje basen.
Ostatnio wszystko mi sie cofa i ciagle wymiotuje. Jakby mi Pola głowa w zoladek celowała, jak tylko cos tam wrzuce :/ Tez tak macie? Wczoraj nie strawiłam nic poza sniadaniem. Obiad, kolacja, przekaska.. A jem malutkie porcje :/
Mam nadzieje, ze w sierpniu moja ksiezniczka zrobi mi niespodzianke i juz wyjdzie! Wiem, ze wrzucałyscie link apropo tego, ze kazdy tydzien ma znaczenie, cały artykuł przeczytałam.. Ja wszystkie te artykuły dziele na pol, czytam ale nie sugeruje sie, bo w necie kazdy moze napisac wiele madrych rzeczy, niczym nie podpartych. KAzdy ma prawo do swojego zdania, wlasnej opinii itp. Alee.. kazda z nas nas ma tez swoj zegar biologiczny, inny organizm, dzieci tez roznie sie rozwijaja i nie ma co generalizowac.

Banana- piekna bryka. To jest bugaboo cameleon? Sliczny, zgrabny i na pewno pieknie sie prowadzi. Dawaj wiecej fot ;)
emimilka- Bardzo Ci wspolczuje tej sytuacji.. Moze wyslij Młodego do babci na ta koncowke, zebys chociaz o to nie musiała sie denerwowac? Albo ugadaj z jakimis rodzicami znajomymi, zeby go wzieli do siebie na ten czas? No bo kurcze co tu z dzieckiem zrobic, jak zacznie sie poród..
AneczkaSz- Tak jak dziewczyny pisza, teraz juz sie nie martw. Dzidzia jest juz duza i na pewno silna. NAwet mi moj lekarz ostatnio mowil, ze juz nie ma takiego stresu. JAk sie zacznie, to sie zacznie! Odpoczywaj, wyluzuj sie - a jak juz sie cos zacznie to sie ciesz!
siwa87 - Przeczytalam co wrzuciłas z obawa, czy nie gadam czegos okropnego do Młodego. Uff. Nie jest ze mna az tak zle :D Mysle, ze to takie skrajnosci..

Powodzenia na wizytach! Ciekawe ile nasze klopsy juz waza! :D
Moja kumpela urodzila corcie w 28 tygodniu i Mała wazyła juz wtedy 1800! Wiec roznice sa we wszystkim kolosalne! :D

Odnośnik do komentarza

Kochane widze ze coraz wiecej z nas ma spadek formy. Ja tez dzis koszmarnie sie czuje niedobrze mi wstane to brzych twardy i klucie w dole:(( narazie leze ale czy tez nie skoncze na IP to nie wiem.
Kurcze ciaza to takie codowny stan a jednoczesnie ciagly strach o nasze malenstwa. Na poczatku byle do 12 tc pozniej do pierwszych ruchow potem gdy juz czujemy ruchy to ciagla analiza czy nie za malo za duzo etc koncowka byle nie za wczwsnie urodzic.

Odnośnik do komentarza

Banana
Jest i powoz mojej ksiezniczki ! Musze wam sie pochwalic :)

Piękny :-) Bugaboo cameleon. Czy możesz powiedzieć ile Cię kosztował?

Dziewczyny mi na odparzenia od biustonosza pomogła zmiana na biustonosz sportowy. Polecam.
A czy biustonosz do karmienia kupujecie już teraz? Zastanawiam się czy jak kupię teraz to czy rozmiar będzie ok. Już mam sporo większe piersi a co będzie po porodzie?
Miłego dnia

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgz5aj78z4.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :) chwile się nie odzywałam ale cały czas was czytam i jestem na bieżąco ;) dopiero w piątek wrócilam od tesciów takze o siedziałam sie tam prawie 2 tyg i juz mialam szczerze mowiac serdecznie dosyc wszędzie dobrze ale najlepiej w domku :)No i w końcu w sobote zamontował mi pan szafe w sypialnii taka o jakiej marzylam i wlasnie dzis zaczynam pranie dla maluszka i bede mialam gdzie układac. Troszke mnie babcie mojego po irytowały odnosnie wozka ze sie nie kupuje przed porodem bo przynosi pecha wkurzyłam sie bardzo.
U nas wczoraj bylo ponad 35 stopni ledwo zylam lało sie ze mnie cały czas, w nocy nie dało sie spac ciagle sie budziłam...
Moj maluszek cos ostatnio bardzo spokojny az sie martwie troszke i gadam do niego zeby sie ruszał:) A wizyta dopiero za tydzien we wtorek:)
AneczkaSz
napewno bedzie wszystko dobrze trzeba byc dobrej mysli :) lekarze napewno zrobia zeby maluszek jeszcze troszke posiedział w brzuszku :)
Gratuluje wam wizyt co miałyście i 3 mam kciuki za dzisiejsze:)

http://www.suwaczki.com/tickers/82doi09koq1kgtjd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/svchgywl6nk32snd.png

Odnośnik do komentarza

Nieesia można podgrzewać pokarm w kąpieli wodnej ale temp. nie może być wyższa niż 50C
Trzeba to pilnować bo inaczej traci swoje właściwości. Musiałby to być podgrzewacz z funkcją nastawienia odpowiedniej temp.
Ja kiedyś miałam ale taki wiesz 3 stopnie regulacji ale jaka temp na jakim stopniu to niewiadoma. Ale to było prawie 16 lat temu teraz to są wypasy te podgrzewacze.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :) u nas pogoda marzenie 24 stopnie i słoneczko wyglada co jakis czas :) ale wczoraj bałaganu burza narobiła :( szczególnie na pobliskich terenach wiejskich.
Ale ja nie o tym... Po pierwsze widziałam ze dwie z was polecały pudełeczka takie na akcesoria i rownież polecam ten pomysł. W biedronce sa po 20 zł bardzo fajne pudełeczka w 3 kolorach - mi najbardziej przypadły w oko te na rzep ale stwierdziła ze na rzep wezmę jedno zeby tam były takie rzeczy które używa sie rzadziej a drugie odkryte, nie wiem czy jeszcze jednego odkrytego nie wezmę.
A druga sprawa, ważniejsza, piszecie o masażach krocza, smucicie sie tym ze bóle chwilowo uniemożliwiają wam ćwiczenia... - jakie masaże? Jakie ćwiczenia? Napiszcie w punktach jak od strony fizycznej przygotowujecie swoje ciało do porodu.
Ja nie mam żadnych dolegliwości (32tydz) i sie tym nie interesowałam a na SR załapie sie na 3 spotkania-dziś drugie bo wcześniej Gp niezezwalala na udział ze względu na skracająca sie od 20 tyg szyjkę.
Albo moze macie jakis link macie co należy robic, kiedy i jak? Z góry dzięki za mądre rady :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie! U mnie dziś też ciut ciut lepiej z pogodą - słonko, lekki wiaterek i 23 st. dosyć tych upałów i bez tego jest mi bez przerwy gorąco :/ najgorzej jest zasnąć, nie mogę żadnej pozycji znaleźć ani wygodnej ani odpowiedniej :/ i od kilku dni wstaję tak ok 6-7 a później znów się kładę i wstaję zakręcona i rozbita :(
Aniu, trzymam kciuki za pozytywne wiadomości - najważniejsze, że jesteś w dobrych rękach lekarzy!
Zastanawiam się czy nie pakować też już powoli torby.. w sumie to planuję wziąć walizkę na kółkach, żeby się pomieścić.. zamówię jeszcze dziś szlafrok..
Ja dostałam podgrzewacz od kuzynki, ale nie powiem Wam jak to firma, bo stoi na razie u mojej mamy, ale z góry zapowiedziała mi, że on podgrzała w nim mleko raz, bo strasznie długo to trwało, a dzieciak domagał się jedzenia JUŻ! ;) i to ją zniechęciło, dlatego oddała mi go ze słowami " może Ty będziesz miała więcej cierpliwości" hehe...akurat.. :D
http://www.suwaczki.com/tickers/w57v9jcgcqswmcuk.png

http://www.suwaczek.pl/cache/bec06b1f04.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ja rownież na bieżąco bo zawsze wieczór forum to moja obowiązkowa lektura :) kurczę aneczka trzymaj sie dzielnie jeszcze macie czas na wypakowanie, lekarze dadzą rade napewno, ale rownież mam bliska sąsiadkę której corka urodziła sue w 27 tyg ciazy ważyła niecały kilogram a dzis ma 3 lata tydzień temu bawiliśmy sie na jej urodzinach i jest nad wyraz rozwinięta !! Mowi więcej niż moja 4 letnia corka i jest mądra bystra widać rodzice przejęli sie i naprawdę zrobili wszystko aby rozwijała sie zdrowo :)
Maturka ty tez sue odezwij bo troche sie nie pokoje jak to w końcu z wami jest daj nam znać. Trzymam kciuki.
Sylweczka moje dziecko tez przez dwa tyg było spokojne wręcz musiałam wsłuchiwać sue w ruchy aż zadzwoniłam po Polozna żeby przyszła posłuchać serduszka... A teraz wróciły upały i znów czuje go kilka razy dziennie. Takze spokojnie a w razie czego poprostu jedz wcześniej ns wizytę.
Jest.jot Ojjj ja to tez mam cyrki ostatnio jak sie szybko schylę to cofa mi sie jedzenie prawie jakbym miała wymiociny fiuuuuj :/ to pewnie przez ucisk :/ jak brzuszki sie obniża to powinno sie skończyć tak jak zgaga która mi w nocy nue daje spać

http://www.suwaczki.com/tickers/piu3w1d3i0x0ppiy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

moja mama narobiła mi ostatnio smaka tym ciastem, przesłała mi zdjęcie i zmobilizowała tym samym do działania :)

a powiedzcie mi jakie macie proste sposoby na szybki obiad?
zawsze składa się u Was z 3 podstawowych składników?
-mięso
-węglowodany (ziemniak, makaron, ryż)
-jakieś warzywa (jak ja to mówię "coś mokrego")?

mojemu mężowi ostatnio znudził się jego ukochany makaron i się zastanawiam co wymyślić bo ryżu nie lubi a ziemniaki to też oklepane...

sorry, że tak kulinarnym blogiem zaleciało :) hehe
ale ostatnio nie mam weny do gotowania niczego, ciasto na zimno to jeszcze ale przez te upały nawet jeść mi się nie chce a jednak coś ugotować muszę dla mojego głodomorrra :)

monthly_2015_07/wrzesniowki-2015_32931.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nhdge4c9yyzh3.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dd3m1ocra.png

Odnośnik do komentarza

GP kazala lezec ruchy czuje wiec musi byc ok.
Hmmm co do dodatkow do obiadu coz wiec tak zamiast makaronu ziemniaki tylko moze nie pod zwykla postacia;))) np:
* z piekarnika w ziolach troche podgotowac zasypac ulybionymi ziolami albo gotowa mieszanka na blache piekarnik az beda rumuane
* cwiartki z ziemniakow ugotowane (najlepiej) w cwiartki i jak frytki teraz te mlode ziemniaki takie to poezja ja zostawiam z dnia poprzedniego i sa super
* kluski slaskie kopytka to do sosow w sumie w przygotowaniu roznia sie tylko rodzajem mąki:)
* kasza np peczak
* frytki:)))
* jakas pozywna salatka np z ziemniaczano warzywna
* dufinki domowej roboty sa zajebiste;))))
* moze tez byc puree warzywne

Odnośnik do komentarza

my dziś rano posiew moczu, mam nadzieję że białko i bakterie to ze złego pobrania próbki, choć leukocyty poleciały mi strasznie: ( mam 7,1 a miałam 12,5

ruchy w końcu czuję mocno: ) ale też jak wy mam spadek energii: ( a w nocy w piątek nad morze: )mam nadzieję że dam radę prowadzić ze 4 h i że pogoda się poprawi

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

Co do miesa tu to dopiero pole do popisu;))))) u mnie jutro filet z papryka ktory wyglada i pieczemy go jak placki ziemniaczane;)))))
Kroimy fileta w kostke papryke tak samo wrzucamy do miski dodajemy jajko make ziemniaczana i zwykla sol pieprz i inne przyprawy jakie lubimy i cos zielonego u mnie to szczypiorek mieszamy i smazymy jak placki ziem
* mieso w sosach ( koperkowym curry beszamelowym pieczarkowym pomidorowym paprykowym ciemnym jasnym etc ) moze to byc rozne mieso lopadka piers woliwina mi istatnio smakują pulpety domowej roboty
* mieso smażone moze byc wnormalnej panierce lub innej panierce nadziewane wczoraj byly koperty schabowe z pieczarkami serem cebulka. Oczywiscie tu takze de volailla;))) ja wole z zmielonego fileta zrobic niz zwylkego bardziej mi smakuje
* duszone z warzywami
* pieczone w piekarniku moze byc czyms nadziane niekoniecznie morelami czy sliwkami
Jadlam przepysznego fileta pod pierzynka z pora marchewki w sosie smietanowo majonezowo serowym piwiem wam ze u mnie wpracy to byl hit ( dla scislosci jestem kucharzem;))))

Odnośnik do komentarza

Anettt oczywiscie ze ci pasuje ;)) slicznie wygladasz. Na moim slubie byly 3 kobiety w ciazy i kazda w bieli nie przeszkadzalo mi to zupełnie:))) a najlepszy numer zrobila moja druchna miala identyczny kolor sukienki jak ja jakby z tego samego materialu szyta tylko ja mialam typu princessa a ona taka krotka dopasowana i to tez przezylam;))) tez mam wesele za dwa tygodnie;))

Odnośnik do komentarza

A u mnie dzis były ziemniaczki z masełkiem i koperkiem, do tego karkówka w marynacie( ocet, cukier, przecier, pieprz+ 1,5h w piekarniku) i surówka.

Asia ja jak sie schylę to Szymek kopie mnie w żebra a tak normalnie to wypina się raz po prawej raz po lewj stronie właśnie na wysokosci pępka. No i często czuję go bardzo nisko tak jakby tuż przy spojeniu. Położna w sobotę "obmacała" mi brzuch i stwierdziła że wszystko jest w najlepszym porządku jeśli chodzi o macicę i ułożenie dziecka.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

siwa87
moja mama narobiła mi ostatnio smaka tym ciastem, przesłała mi zdjęcie i zmobilizowała tym samym do działania :)

a powiedzcie mi jakie macie proste sposoby na szybki obiad?
zawsze składa się u Was z 3 podstawowych składników?
-mięso
-węglowodany (ziemniak, makaron, ryż)
-jakieś warzywa (jak ja to mówię "coś mokrego")?

mojemu mężowi ostatnio znudził się jego ukochany makaron i się zastanawiam co wymyślić bo ryżu nie lubi a ziemniaki to też oklepane...

sorry, że tak kulinarnym blogiem zaleciało :) hehe
ale ostatnio nie mam weny do gotowania niczego, ciasto na zimno to jeszcze ale przez te upały nawet jeść mi się nie chce a jednak coś ugotować muszę dla mojego głodomorrra :)

Siwa, my jemy kasze jeszcze,jaglaną lub gryczaną. Jakmmasz zapał to można też zrobić kopytka albo kluski śląskie,zawsze to jakaś miła odmuana, choć szczególnie dwie ostatnie pozycje są czasochłonne. Ostatnio też mieliśmy placki ziemniaczane. Można podać z gulaszem i/lub grzybami albo z sosem np, majonezowym, czosnkowym lub śmietaną ;p to nasze pomysly.

28.06.2017
http://www.suwaczek.pl/cache/6ed4493815.png
Czekamy na kolejny egzemplarz:)
http://www.suwaczki.com/tickers/tb736iyemsf6nv2e.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...