Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Zdenerwowałam się. Bo przez rzad i lekarzy to sie odniechciewa miec dzieci. Głupie ustwy ktore komplikują macierzynsto i lekrzy którzy nie zawsze sa świadomi jakie są realnia przecietej opieki zdrowotnej. Teraz w PnŚ mówią o niedoczynności tarczycy i Pani doktor pow. że taka tam aktorka z Klanu powinna wiedzieć wczesniej że ma niedoczynnośc bo przecież teraz każdą kobiete podczas pierwszej wiziyty gin w ciąży lekarz prowadzacy kieruje na badanie TSH. No ciekawe bo mnie lekarz NFZ nie skierował ani na to ani na prenatalne!! Tak samo jak pisała joanna89a o tej kampani "zdąrzyłam być a nie zdąrzylam urodzić" praktycznie wszyscy krytykowali tą kampanie i była też ostatnio pogadanka w Pnś i specjalistami była feministka i lekarz gin i ta feministka madrze mówila że nie o to chodzi że kobiety nie chca miec dzieci tylko o to ze w Polsce jest słaby socjal, słaba opieka medyczna, ze wiekszosc ludzi jest zatrudniona na śmieciowkach itp a doktorek co? pow że nie powinno chodzic kobietą o kase tylko o to aby dzieci wychowywac z miłością tylko że samą miłośćia dzieci sie nie ubierze i nie wyrzywi czy nie kupi sie lekarstw lub nie pójdzie się prywanie do lekarza bo na NFZ to tylko potrafią antybiotyki przepisywać. Wygadałam się, jak kogoś urazilam to przeprszam.

http://fajnamama.pl/suwaczki/lk3zipd.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Wczoraj byliśmy na pierwszych zajęciach SR. Potem byłam jakaś zmęczona, przeczytałam Was tylko pobieżnie.
Nie wiem, która z Was pisała o zabraniu żelu energetycznego do porodu. Dziękuję za tę informację, bo uważam, że to świetny pomysł! Strasznie mnie to stresuje, że nie będzie można jeść, nie wiem jak z piciem. Ale dla mnie sama świadomość braku jedzenia działa jakoś masakrycznie :-) a ten żel to może być dobre rozwiązanie.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Hej!
Witam sie z pochmurnego Gdanska..
Znowu siedze za sterami kompa w łózku, po sniadaniu i energii mi brak.
Wczoraj miałam jeszcze wieczorem "przygode". Poszłam do piwnicy po kilka rzeczy, bo wiele rzeczy jeszcze tam upchalismy przed przeprowadzkami, remontami. Niosłam pierdoły i na szczycie mialam taki stojak z buteleczkami na ocet i oliwe.. Oczywiscie oliwa spadła, roztrzaskała sie..a ja sie na niej poslizgnelam. Spadłam głównie na kolana i rece, ale brzuchem tez lekko obilam sie o schody. No i strach.. Zadzwonilam do szpitala na izbe zeby sie poradzic, a lekarka powiedziala, ze u nich nie ma miejsca, a powinni mnie połozyc na kilka godzin chociaz na obserwacje.. A bylo juz po 21, Młody spał.. Wiec ciezko bylo to wszystko zorganizowac. Ostatecznie moj M. stwierdził, ze zostajemy,tylko trzeba sprawdzac czy Mała sie rusza. Bo w szpitalu bym sie nasiedziała na izbie przyjec, najadła stresu.. A pewnie by tylko podpieli mnie pod ktg..
No i zostalismy. Nic sie nie stało, na brzuchu sladu nie ma, Mała fika jak fikała. Tylko kolana mam obite i czuje sie jak inwalida. Wrrrr. Jestem taka wsciekła.. Jade sobie dzis cos kupic na pocieszenie.

Emiska81- Tez bym nie zmuszała Młodego do kontaktu z ojcem. Mozna porozmawiac, tłumaczyc.. ale dziecko czuje wiele rzeczy i emocji. Jak poczuje potrzebe, sam przyjdzie i powie.
Zwlaszcza jesli ten kontakt jest sporadyczny, a spotkania przebiegają roznie.
Mariia- ja do wozka na materacyk bede kładła pieluszke, a przykrywała kocykiem - albo cienkim, albo grubym - zalezy od pogody.
Co do laktatora- ja mam niestety cyce jak donice, pełne pokarmu.. :P Wiec reczny odpada. Mozna sie zapompowac na smierc. Ja kupuje Mini Electric Medela. Masc na sutki i nakładki tez mam od nich. Polecam.
Catarisa- ja tez mam podobnie, czasem skóra sie tak naprezy, ze jest takie głupie uczucie.
Banana- Amelia - taaak! Piekne imie! :D Antoś tez jest jednym z moich faworytów!

Apropo Dnia Ojca - moj Młody wczoraj wspaniale nas zaskoczył. Z rana wreczył rysunek mojemu M. i zlozyl piekne zyczenia.. A po szkole mial dla niego jeszcze jedna laurke i kazał kupic jeszcze ulubione pralinki. Wieczorem zaczaił sie w kącie i wyskoczył z tym, jak tylko M. wrocil do domu. Rzucił mu sie w ramiona i wysciskał. Wspaniale uczucie.. I kto mi powie w takich sytuacjach, ze ojciec jest tylko jeden, ten "biologiczny".. :)
Dziecko samo wyczuwa, ze ktos kto sie stara, bawi sie, tłumaczy, uczy , jest obok kazdego dnia - zasługuje na milosc i wdziecznosc. Mimo, ze Młody M. - nie nazywa tatą. Mówi do niego po imieniu. Ale role zna doskonale :D

Odnośnik do komentarza

Tu Alucha

Hej kobietki z rana....:-)

Tak jak nie narzekalam na nic w tej ciąży tak dzisiaj nie moge wstać z łóżka.... Niewiem co sie dzieje.
.. Boli mnie cala prawa strona znaczy prawa strona brzucha biodro i nie mogę na nogę stąpać nawet psiknac nie moge.... Próbowałam to rozchodzić rozmasowac i nie ma szans ledwo chodzę...:-/ jak robiłam sobie śniadanie to z bolu nie moglam ujechac i w sumie śniadanie zjadłam szybkie i sie nie najadlam nawet....:-(

Odnośnik do komentarza

Kolczyk M, to Ja wczoraj pisałam o tych żelkach energetycznych dla sportowców. Podobno można je dostać w sklepach sportowych, ale jeszcze nie szukałam. Z tego co mówiła położna, to można je jeść na porodówce, bo się szybko rozpuszczają i nie zalegają w żołądku.
Też mnie denerwuje to, że w czasie porodu nie wolno jeść. W niektórych szpitalach podobno już na to przymykają oko.
Odnośnie laktatora, to mam mały elektryczny.
Właśnie wróciłam z przychodni. Czekałam godzinę w kolejce, a byłam drugą ciężarna. Panie sobie później otworzyły gabinet.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Nieesia poczytałam o tych wanienkach w internecie i jedbak zdecyduje sie na najzwyklejsza wanienke, nie bede kombinować bo to dzieciaczkowi ma byc wygodnie, a ja sobie jakos poradze chociaz przyznam szczerze , ze nie mam zielonego pojecia o kapaniu dzieci i boje sie, ze zrobie malej krzywde.

Wczoraj kupilam 1kg czeresni ale na 4 osoby to stanowczo za malo :D a dzisiaj mam straszna ochote na bajaderke u mnie w cukierni maja przepyszne i chyba sie dzisiaj na nia skusze ;) Milego dnia dziewczyny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Just.jot powinnaś od nas dostać opierdziel! I to ostry. A w ogóle dlaczego coś nosisz? Faceta wysyłaj po wszystko. Na prawdę nie tak trudno przewrócić się na schodach czy spaść z krzesła jak po coś sięgamy z szafki bo mamy inny środek ciężkości.

Catarisa też mam.co jakiś czas takie dziwne uczucie w okolicach pępka. Skóra tam piecze, szczypie, boli przy dotyku.

Dziewczyny, moje libido przypomniało sobie że istnieje ! :)

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

~a
Tu Alucha

Hej kobietki z rana....:-)

Tak jak nie narzekalam na nic w tej ciąży tak dzisiaj nie moge wstać z łóżka.... Niewiem co sie dzieje.
.. Boli mnie cala prawa strona znaczy prawa strona brzucha biodro i nie mogę na nogę stąpać nawet psiknac nie moge.... Próbowałam to rozchodzić rozmasowac i nie ma szans ledwo chodzę...:-/ jak robiłam sobie śniadanie to z bolu nie moglam ujechac i w sumie śniadanie zjadłam szybkie i sie nie najadlam nawet....:-(

Alucha może spróbuj rozchodzić i wziąć no spe. Ja miewam bole bioder i brzucha jak mam cięższa noc - jak kładę się późno i budze w nocy, a później szybko pobudka, jakby się organizm nie regenerować w nocy

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71855.png

Odnośnik do komentarza

Dzasti, popieram. Ja tez nie mialam tych badan. Panstwo nic nie robi zeby matkom bylo lepiej.

chani, po wielu miesiacach moje libido tez sie znalazlo:) niestety z moim kompletnie sie nie dogadujemy od dluzszego czasu. Jak jest w trasie to rozmawiamy normalnie przez tel. Jak wraca to gora pol godziny bez klotni. Chyba zaczne gdzies wychodzic wieczorami, zeby nie zgubic libida....:-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, moje libido przypomniało sobie że istnieje ! :)[/quote]
Od jakiegos czasu tez mam ochote na seks z tym ze teraz troszke sie boje :-( we wtorek lece do Pl i martwie sie zeby wszystko bylo ok...tyle czytam o porodach przedwczesnych wiec na chwile obecna seks odstawiam na potem jak wroce spowrotem :-)
Od poczatku ciazy biore PregnePlus a teraz mi sie konczy i kolezanka kupila mi PrenatalClassic ale nie wiem czy moge teraz zamienic :-( jak radzicie? A jak nie bede wogole brac witamin to czy bedzie wszystko ok z Malenstwem?

Odnośnik do komentarza

just.jot popieram zdanie chani powinnaś dostać taki ochrzan jakich mało! Wiesz ze musisz na siebie uważać, a Ty się zabierasz za noszenie ciężarów! Chłopa do tego zaciagnij! Mi moj ostatnio nie pozwala wziąć z samochodu butelki wody mineralnej, bo uwaza ze mam sie nie forsowac i on sobie wszystko po zakupach pozbiera sam choćby miał się wracać 5 razy.. a ja mam iść do domu i zrobić sobie herbatę.. takze just.jot uważaj tez na siebie, ja wiem ze wypadki chodzą po ludziach (tak jak z tym moim palcem zlamanym) ale no jednak trzeba bardziej uważać..
A co do tego palca, mówiłam o tym wczoraj mojej lekarce i mówi ze moglam spokojnie zrobic rtg z oslona na brzuch, bo jednorazowo mozna, bo to nie ma wplywu, szczegolnie ze to był palec u noge.. powiedziala ze gorzej by było jakby to bylo miejsce, przy ktorym oslona na brzuch by zaklocala obraz..

A i dziewczyny jeszcze jedno mi sie przypomnialo z wizyty wczorajszej.. pytalam o to wzmozone pragnienie, to moze wskazywać na podniesniony poziom cukru.. takze jak tak macie to zbadajcie cukier raz na jakis czas.. ja mam glukometr w domu, ze wzgledu na fakt, iż teściowa ma cukrzyce, także mogę się badac do woli.. lekarka powiedziała, że jak cukier bedzie ok to tym pragnieniem nie ma sie co przejmować.. :)

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

rozi89
Jak ją rodziłam to na oddział przyjęli dziewczynę która do szpitala całe.szczęście miała 5 minut pieszo w chwili przyjęcia miała 2 cm rozwarcia wszyscy w koło stwierdzili że pierworodka to jeszcze ma czas a ona zledwoscia położyła się na łóżku i odeszły wody poród jak ona mówiła od pierwszego skurczu mocniejszego do urodzenia trwał w jej przypadku 35 minut nawet lekarz był w szoku bo nawet na porodowke nie zdążyli jej przewiez urodziła na zwykłej sali.

Znam podobny przypadek, moja kumpela rodziła w efekcie 25 min, bo przespala wcześniejsze sygnały, także jak widać się zdarza.

28.06.2017
http://www.suwaczek.pl/cache/6ed4493815.png
Czekamy na kolejny egzemplarz:)
http://www.suwaczki.com/tickers/tb736iyemsf6nv2e.png

Odnośnik do komentarza

Wiem wiem dziewczyny.. Teraz juz musze wrzucic na luz i relaksowac sie.. Wiekszosc rzeczy moze poczekac, mieszkanie juz w miare ogarniete.. Musze sie przyzwyczaic do tego trybu i przestawic na ostatnie 2/3 miesiace. Do tej pory smigałam i nic mi nie było.
Ja od rana działam w sprawie wynajmuj mieszkania. Wystawilam ogłoszenie i telefon gorrrrący, chetnych przybywa! Nie wiem na kogo sie zdecydowac, czym kierowac.. Bo to mieszkanko nowe, wszystko sliczne, robilam je pod siebie.. Mam nadzieje, ze trafie na fajnych uczciwych ludzi.

dzasti, Karola6 - No niestety.. Nie mamy co liczyc na pomoc panstwa, polityka prorodzinna leży.. Ale jak JustiSia napisala- nie ma co sie nakrecac. Nic nie zrobimy, moze nasze dzieci beda miały lepiej..

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny: )
ja miałam rano straszny kryzys: (po raz pierwszy od początku ciąży tak się czułam: (
od wczoraj boli mnie podbrzusze i jest niedobrze, złapał mnie jakiś dół i wstalam dopiero o 11:00:(

dobrze że mam psiaka to mnie zmobilizował do wyjścia z nim: )

teraz kawa i pszenne bułeczki dla mojego Ł. ,bo biedny powoli ma dosyć orkiszu, razowego, zytniego:D

potem konfitura z czerwonych pozeczek, prasowanie i obiad. ....hmmmmm mówcie mi "kurka domowa " dzisiaj: *

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)

właśnie wróciłam z drugiego podejścia do glukozy, jakoś poszło. Teraz trzymam kciuki za wynik ;)
Jedyny nieprzyjemny epizod jaki mi się przytrafił to po pierwszym pobraniu tak mi krew leciała, że zakrwawiłam cały rękaw bluzki a nic nie czułam. Jak to odeprać? Wystarczy wymoczyć w zimnej wodzie?

Ewa ładny wózek, kolor faktycznie bardzo fajny :)

Just.Jot faktycznie trochę przeginasz! Wiem, że ciężko się powstrzymać, ale jeszcze trochę i będziemy marzyć o odpoczynku, więc trzeba korzystać póki można :) poza tym, to żarty się skończyły, ostatnia prosta przed nami :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a5ijkinx.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...