Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

emimilka, ja bym jeszcze poczekała i uprała i uprasowała wszystko za jakiś miesiąc, w lipcu. I wtedy to już będzie na gotowe. Tak ja przynajmniej planuję zrobić i już nie prasować potem. I tak wszystkiego nie da się utrzymać w sterylności:) z pierwszą córą też tak zrobiłam, dopóki byłam jeszcze 'sprawna' a wyprawka cała gotowa ok 2 miesiące przed.

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

emimilka pytalas o pranie i prasowanie, my juz jskiś czas temu o tym pisalysmy bardzo intensywnie i pamietam ze wiekszosc z nas najpierw uprala w normalnym proszku, a teraz jak bedzie tak goraco czeka nas pranie w proszkach lub plynach dla niemowlat. Ja zostawiam to na lipiec, musze tez wyprac posciele i pokrycie materaca, mimo ze są nowe to jakoś lepiej bede sie czula ze wszystko jest swieżutkie. No i oczywiscie program na podwójne płukanie.

Odnośnik do komentarza

Bephantenjest bezpieczny dla dziecka.

Nie rozumiem dlaczego w dobie cywilizacji i rozwoju medycyny to lekarz a nie kobieta rodzaca decyduje o znueczuleniu...to on rodzi czy ona????

Ja będę prala i prasowala jak mi się remont skończy,czyli pewnie pod koniec lipca. Będę miała przynajmniej gdzie poukładać te rzeczy. Wózek tez kupie pod koniec żeby mi nie zagracał mieszkania. Juz i tak wszystko się przewala i zyje swoim własnym zyciem.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqg6bphnomu.png

Odnośnik do komentarza

Też będę prała ubranka dopiero po remoncie,bo jednak trochę się kurzy. Wczoraj pomalowali mi tylko nową sypialnię. W weekend przeniesiemy tam meble i nasze rzeczy. Popakujemy też w pudła wszystko z kuchni i salonu żeby zdjąć szafki i regały ze ścian. Wyniesiemy część mebli, które chcemy wymienić i będzie można malować resztę mieszkania. Chcę mieć to jak najszybciej z głowy.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Chyba niestety będę musiała się udać do ortopedy...
W zeszły piątek ni z tego ni z owego, podczas jazdy samochodem (jako pasażer) w stopę wszedł mi ból i jakoś do tej pory nie chce wyjść... :/ Po prostu - wsiadłam normalnie - wysiadłam kulejąc. Na pewno żadnego urazu, złego stąpnięcia czy czegoś.
Boli mnie śródstopie tak z wierzchu przy palcach. Smaruję, masuję i nic! Chodzę kuśtykając, bo jak stanę normalnie na tej stopie to ból jakby mi ktoś gwoździa wbijał. A tu chodzić trzeba do pracy, a na dodatek jeżdżę komunikacją.
Nie jestem jeszcze wcale tak ociężała, ale kuśtykając to czuję się jak słoń kaleka :-)

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Podobno otulacz dla dziecka sprawdzi się podczas nocy, gdyż zapobiega tzw. ruchom spontanicznym, które są najczęstszym powodem rozbudzenia się dziecka. Mogą być także używane jako kocyki, przykrycie do wózka, prześcieradła do łóżeczek turystycznych, podkładki, odbijacze lub ochrona do wózków.
Ciekawa jestem czy faktycznie to działa tak uspokajająco na maluszki.
Może jakieś mamy już mają doświadczenia z otulaczami?

Odnośnik do komentarza

hej :)
just.jot ja się smaruje na krostki Fenistilem, pani w okienku powiedziała że w I trym nie wolno go stosowac a w II i III tylko miejscowo wiec smaruje tam gdzie sa a do tego kupiłam wapno i pije 2 x dziennie i narazie nie swędzi ale też nie znikły ale właściwie to dopiero 3 dzień kuracji. Nie biore żelaza bo oglądałam ostatnio "wiem co jem" i podobno wapno uniemożliwia przyswajanie się żelaza wiec szkoda mi go brać skoro i tak nie zadziała.

A wkurzyłam się wtedy w poniedziałek w aptece bo jakaś "Starsza Pani- dobra rada" powiedziała mi że w ciąży to najlepiej nic nie stosować wiec nie wytrzymałam i pow jej " to co mam się na śmierć zadrapać??"

Agnieszka82 a czy twoja Pani ginekolog była wogóle kiedyś w ciąży bo tak gada jakby nie była a poza tym ze zdjecia jestes szczuplutka i pewnie te wszystkie kg masz w brzuszku i piersiach wiec nie ma sie co przejmowac :)

Co do "Porodów" to obejrzałam chyba wszystkie odcinki a nie które po 2 razy. Mój nie chce ze mna ogladąć wiec sama siedze, oglądam i płacze jak się maluszki rodzą. Ogladałam też takie porody angielskie i amerykanskie i moim zdaniem one nie zniechecaja bo wszystko zalezy jaka kobieta rodzi i jakie ma podejscie do porodu wiec jedne odcini są przyjemniejsze a inne przerażające i sama pamietam jak w 1 odcinku jedna rodziła w skupieniu i bez wiekszych wrzasków chodz cierpiała a druga wydzierała sie w niebo głosy i prawie wszystkich skopała.

Odnośnik do komentarza

Też uważam, że taki otulacz to zbędny wydatek i to jeszcze jaki (150zł hehe), kupcie po prostu większe pieluszki tetrowe i dość ciasno wiążcie maluchy, żeby zrobić taki kokon. Jak zimniej to można to zrobić kocykiem. I tak to zda egzamin tylko przez krótki okres, potem maluchy są coraz ciekawsze świata.

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

Co do otulacza to dla mnie jest to zbędny wydatek. Ja mam kupiony rożek i cienki, rozciągliwy kocyk ( bawełna+ elastan) i myślę, że one spokojnie wystarczą. Pisałam Wam już kiedyś o spowijaniu, mamusie wypowiadają się, że używały właśnie kocyków do otulania dziecka. No ale to tylko moje zdanie, wydaje mi się, że za te pieniądze lepiej kupić dziecku coś co bardziej się przyda.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

joanna89a
Masakra..zjadlam na sniadanie naka porcje platkow z mlekiem i po godzinie sie polozylam. W chwile po polozeniu zmulilo mnie strasznie i zwymiotowalam, a czuje sie jakby mi miazdzylo caly zoladek.. :(

Wiem o czym mówisz doskonale:) Ja najpierw miewałam zgagę. Jem mniej, jest super, ale ogólnie to już nie kładę się po jedzeniu. Mam czasem taki jakby refluks, szczególnie po płatkach, że zawartość żołądka podchodziła mi po pół godzinie - godzinie do gardła. Takie to paskudne, ale teraz już wiem, żeby się nie kłaść;/
Nigdy nie miałam tak, ale to pewno maluch nas uciska. Trzymaj się.

28.06.2017
http://www.suwaczek.pl/cache/6ed4493815.png
Czekamy na kolejny egzemplarz:)
http://www.suwaczki.com/tickers/tb736iyemsf6nv2e.png

Odnośnik do komentarza

Alee z tymi otulaczami wymyslaja. Jak moj Misiek byl mały, byl szał na spiworki! Tez mialy tulic, zapobiegac rozkopywaniu sie i w ogole och ach! Nie bylo to w ogole istotne dla dziecka..
Teraz Poli kupiłam jeden mały otulacz miś - nawet nie wiedzialam za bardzo co to jest - kupilam w lumpie bo bylo słodkie i pluszowe hihi :D
Kupiłam tez spiworek - rowniez w lumpku.
Zobaczymy co Mała wybierze :D
Wydałam na to łacznie 9 zł i jestem z siebie dumna! Mamy tez kocyk minky z wypelnieniem.. I dokupie jeszcze jakis jeden kocyk do wózka, albo jakis bambusowy.. i finito.

Dzis pojechałam na rynek i lunch z moim niemęzem.. A ten ledwo zyje.. Zabrałam go z pracy do domu i spi cały dzien. On ma jelitówke, ja zapalenie oskrzeli.. Tylko Młody dzielnie bryka i nic go nie chwyta! :D Dzieki Bogu.. Bo cały weekend imprezujemy z okazji jego 8!!! urodzin!

Ja skorzystałam z dnia i pobiegłam na zakupy.. Wstyd - bo wydalam na siebie kupe kasy.. Ale kupilam nowe piekne WYGODNE cudowne staniki w Triumphie.. Ach.. Cudowna Pani mi dobrała i sa piekne i wygodne. Cyce mi rosna w tempie ekspresowym!!! WAM TEŻ? Kupiłam 1 stanik do karmienia ( okropny, ale wygodny ) i 2 takie sliczne na teraz, na codzien.. Do tego oczywiscie majtki do kompletu.. Potem jeszcze wynalazłam piekne 2 sukienki - worki na lato.. I dla Małej dzinsy i tunike w Vero Modzie dla dzieci - po 10 zł! No i wrocilam do domu obładowana i uradowana :D JEdnak dobry stanik to podstawa.. :D Zwlaszcza przy duzych rozmiarach!

emimilka- ja kupuje regularnie ciuszki, piore je w proszku dla dzieciaczkow, potem prasuje, składam i odkladam do pudeł z ikei. Nie zamierzam potem znowu tego robic, bede tylko układac w nowych szafach po remoncie! :D

Odnośnik do komentarza

O matko dziewczyny! Dostalam dziś caly ogrooooomny worek ciuchów dla małej od kuzynki męża! Jestem zachwycona, ale za pranie i prasowanie jeszcze się nie biorę :) na razie muszę zrobić przeglad i będę wiedzieć czego mi brakuje..
nad otulaczem nawet nie myślałam, ale skoro mówicie, że raczej zbędny wydatek to chyba zrezygnuję :)

Fajne, że jest to forum, bo tak każda z nas by była sama z wszystkim (nie licząc partnerów) a tak to zawsze można popytać, a nawet jak jakieś pytanie nie przychodzi do glowy, to ktos inny je zada :)

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

My po wizycie, wszystko dobrze,termin się przesunął ale doktor mówi,że nie ma co na to patrzeć... Dostałam magnez i potas na skurcze łydek. Przytyłam 7 kg od początku ciąży, dzisiaj powiedziałam pani pielęgniarce, że chyba waga im się zepsuła ale stwierdziła, że dobrze zdrowo przybieram ;) wrzucam fotkę z działeczki, pozdrawiam dziewczynki! :)

monthly_2015_06/wrzesniowki-2015_31056.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...