Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
sue

Zespół policystycznych jajników - zajście w ciążę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was kobietki !
We wrześniu postanowiliśmy się z mężem zabrać za rozszerzenie rodziny.
Daliśmy sobie trochę czasu, bez napinki.
w grudniu wybrałam się do lekarza, ponieważ spóźniał mi się okres, ale wiedziałam, że w ciąży nie jestem.
dopóki przyjmowałam pigułki, wiadomo jajniki pracowały inaczej i wszystko było w porządku.

na tej wizycie w grudniu lekarz pokazał mi dokładnie obraz jajników i oznajmił, że wygląda to na zespół policystycznych jajników, w lekkim stopniu.

badania hormonalne mam zrobione, jedyne, do czego ewentualnie możnaby się przyczepić to progesteron, ale na upartego mieści się w bardzo dolnej granicy /2,2/

chciałam Was dziewczyny zapytać jak tak naprawdę wygląda staranie się o dziecko z tym ustrojstwem?
Od czasu wizyty myślę tylko o tym...
wybieram się na dniach znów do lekarza, kazał się pojawić po okresie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj, przede wszytskim ja potwierdziłabym diagnozę u innego lekarza - to nie zaszkodzi, a znam przypadki, kiedy jeden lekarz mówił o tym zespole, a drugi powiedział, że tego nie ma u tej samej osoby...więc bywa różnie, ta moja znajoma nie miała problemów z zajściem w ciążę, mam nadzieję, że u Ciebie niedługo również będzie dzidzia, trzymam kciuki!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wybieram się najpierw na obserwację cyklu, okaże się, czy rzeczywiście znów obraz będzie nieprawidłowy, na razie staram się być dobrej myśli, bo nie ma co się nastawiać nie wiadomo jak.
nie mniej jednak chętnie poczytam o doświadczeniach innych kobitek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć dziewczyny, ja o zespole policystycznych jajników dowiedziałam się w marcu 2013r. u mnie sprawa wygladała tak, że od zawsze miałam nieregularny okres ale lekarze przez wiele lat to bagatelizowali, okres był regularny tylko wtedy kiedy stosowałam antykoncepcje. oprócz nieregularnego okresu nie mam żadnych innych objawów PCO, nie jestem ani otyła ani nie mam nadmiernego owłosienia jak to zazwyczaj bywa przy tym schorzeniu. żeby jednoznacznie stwierdzić czy rzeczywiście ma się PCO trzeba zrobić badania hormonalne tj. LH:FSH, i testosteron to takie podstawowe. moje leczenie wygladało tak, że przez 3 cykle brałam clostilbagyt na wywołanie owulacji oraz dwa razy dziennie metformax, w ciąże zaszłam w 4 cyklu w którym nie brałam już clo a jedynie metformax, niestety ciąże straciłam w 18tc. dodatkowo należy stosować diete, zero słodyczy, mało smazonych i tłustych potraw, a za to jak najwięcej warzyw i owoców, oraz ryb. Bez leków próbowaliśmy z mężem przez pół roku i niestety bez skutków, ale mam znajome które również cierpią na PCO i zaszły w ciąże bez żadnego leczenia. właściwa dieta to połowa sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewelk

hej!
Silver i pozostałe dziewczyny, czy mogłybyście podać namiar na dobrego lekarza w Warszawie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Sue,
na początku potwierdź tą diagnozę. U mnie zespół policystycznych jajników zdiagnozowali jak miałam 16 lat. Przez wiele lat każdy lekarz mówił mi, że będę miała problemy z zajściem w ciążę. Przez 6 lat brałam przeróżne proszki, hormony, tabletki antykoncepcyjne. W sierpniu 2012 roku odstawiłam absolutnie wszystko i postanowiłam zaufać naturze. Pierwszą ciążę pozamaciczną w maju zeszłego roku poroniłam. Wtedy lekarz zalecił mi pobranie progesteronu. Teraz jestem w 23 tc. Pierwsze 4 miesiące były zagrożone i leżałam plackiem, brałam proszki na podtrzymanie. A w maju przyjdzie na świat moja zdrowa i silna pierwsza córeczka.
Także głowa do góry. Nie możesz wpaść w pułapkę paniki i wybiegania w daleką przyszłość z pesymistycznymi wizjami. bo to może tylko przedłużyć proces leczenia.
Powodzenia :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68042.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jezeli masz abonament w Luxmedzie to polecam dr Kaminskiego,przyjmuje w Mariocie,jest bardzo dobrym specjalista w tej dziedzinie,ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze bardzo ciezko sie do Niego dostac,mozesz sie umowic ewentualnie do Niego prywatnie,namiary znajdziesz na znanylekarz.pl. on na pewno zacznie od badan hormonalnych zeby sprawdzic czy rzeczywiscie jest to PCO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Olgaak,jak dlugo sie staralas o druga ciaze? bralas w trakcie jakies leki? my za jakis czas z mezem bedziemy dalej walczyc o ukochane malenstwo. trzymam kciuki zeby wszystko bylo u Ciebie ok do samego rozwiazania;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Olgaak
Witaj Sue,
na początku potwierdź tą diagnozę. U mnie zespół policystycznych jajników zdiagnozowali jak miałam 16 lat. Przez wiele lat każdy lekarz mówił mi, że będę miała problemy z zajściem w ciążę. Przez 6 lat brałam przeróżne proszki, hormony, tabletki antykoncepcyjne. W sierpniu 2012 roku odstawiłam absolutnie wszystko i postanowiłam zaufać naturze. Pierwszą ciążę pozamaciczną w maju zeszłego roku poroniłam. Wtedy lekarz zalecił mi pobranie progesteronu. Teraz jestem w 23 tc. Pierwsze 4 miesiące były zagrożone i leżałam plackiem, brałam proszki na podtrzymanie. A w maju przyjdzie na świat moja zdrowa i silna pierwsza córeczka.
Także głowa do góry. Nie możesz wpaść w pułapkę paniki i wybiegania w daleką przyszłość z pesymistycznymi wizjami. bo to może tylko przedłużyć proces leczenia.
Powodzenia :)

no tak, ale jak jeszcze powinnam potwierdzić diagnozę?
badania hormonalne mam zrobione /jak wcześniej wspomniałam tylko progesteron mógłby być wyższy, reszta w normie/, na usg widziałam ostatnio niepęknięte pęcherzyki wokół jajników.
dziś jest 10 dzień cyklu, wybieram się na wizytę, zaczniemy obserwować w którym miejscu następuje "błąd"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak, tylko, żeby zrobić badania u 3 róznych lekarzy - biorąc pod uwagę termin oczekiwania do dobrego, a nie byle jakiego - to są dwa jeśli nie 3 miesiące czasu, a więc zwłoka.
u mnie objawy są dość jednoznaczne, ale zobaczymy póki co, co powie dziś mój lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy PCO, trzeba monitorować cykl, ponieważ owulacja z uwagi na wydłużone cykle nie występuje "książkowo" tj u kobiet które miesiączkują regularnie, tzn, nie jesteśmy w stanie dokładnie same przewidzieć kiedy owu powinna być, testy owulacyjne też są do kitu w naszym przypadku ponieważ z uwagi na podwyższone LH przy PCO prawie zawsze wychodzą pozytywnie. Ja monitorowałam 4 cykle, i właśnie w 4 zaszłam w ciąże. przede wszystkim trzeba się uzbroić w cierpliwość, wiem że łatwo powiedzieć ale im bardziej się pragnie zostać mamą tym bardziej nie wychodzi, Ja o ciąży dowiedziałam się kiedy wszystkie emocje opadły i myślałam że okres się spóźnia ot tak po prostu, poszłam na rutynową wizytę i dowiedziałam się że jestem w 7tc. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

silver, nic tylko pozazdrościć :)
póki co trzeba żyć normalnie,ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, wizyty na monitoringu ja staram się traktować jak wizyty u dentysty - a te bardzo lubię :P
trzeba się tylko uzbroić w cierpliwosć i ... grubą kasę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sue, nie ma czego zazdrościć kochana, w 13tc zawalił mi się świat, moje dziecko było bardzo chore a ja nie mogłam mu pomóc, moja mała córcia odeszła 11.01 .2014 :( w 18tc. teraz została pustka której nie da się niczym i nikim wypełnić, oby nikt nie musiał przechodzić tego co my...
Dobrze jest mieć lekarza który np pracuje w szpitalu wtedy dużo kasy zostaje w kieszeni, albo właśnie tj wspominałam abonament w Luxmedzie albo Enelmedzie, inaczej można zostać bankrutem, badań jest mnóstwo, plus co miesięczny monitoring.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ojej :( przykro mi ...

no wlaśnie wiesz co, ja mam abo w lux medzie, ale mój lekarz akurat od tego miesiąca sobie postanowił, że pacjentki na lux med będzie przyjmował tylko w poniedziałki :/ i to zrobiły się nagle mega kolejki, więc jak chcę chodzić 2 razy w tyg, to w czwartki wizyta płatna niestety :/ trochę mnie to podłamało, bo spora część wypłaty pójdzie na "spotkania" :/
no chyba, że coś rozsądnego dzisiaj wymyśli, najgorsze jest to czekanie w kolejce... kiedy słyszysz bicie serca czyjegoś dziecka ... ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja robiłam tak, że chodziłam na wizyte raz w miesiącu, ale zawsze prosiłam o skierowanie na usg żeby podejrzeć prace jajników, nie wiem ile trwają Twoje cykle, ale ja biorąc clostilbagyt miałam co 28 dni okres, więc łatwo było wyliczyć dni płodne, i kiedy tylko zbliżały się te dni, to szłam na usg i lekarz mi mówił że np owulacja bedzie za dwa trzy dni no i dalej wiadomo co trzeba robić:) pamiętaj tylko żeby co miesiąc mieć ważne skierowanie, żeby nie przegapić żadnej szansy na bobasa :) uda się zobaczysz, i to szybciej niż Ci się wydaje i w najmniej oczekiwanym czasie:) a wtedy sobie pomyślisz ta silver z parenting miała racje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłam wczoraj na usg, 10 dc, a pan doktor powiedział, że jak na 10dc to mam piękny pęcherzyk, 15mm, więc póki co każe jeszcze popróbować naturalnie.
w lutym wybieramy się na urlop, a po urlopie kazał zbadać nasienie małzonka ;)
czyli wykluczamy wszystko po kolei.
jak będzie nasienie ok, to wracamy do mojego tematu, czyli prawdopodobnie hsg, żeby zobaczyć czy cos może pęcherzykowi na przeszkodzie nie stoi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

silver, trzymam za Was gorąco kciuki z całej siły i życzę ci szczęścia pod sercem, pisz co jakiś czas jak Wam idzie :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sue, i jak tam u Ciebie? coś nowego słychać? ja byłam ostatnio u swojego lekarza, dostałam metformax 500 do brania 2*dziennie, tak samo jak przed I ciążą, dobrze działa na jajniki, reguluje cykl i pomaga w owulacji. Ty dostałaś jakieś leki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

silver, no więc wyobraź sobie, że poszłam w kolejnym cyklu w 10 dniu na wizytę i miałam pęcherzyk 15mm, czyli całkiem spory, lekarz uznał, że widocznie moje jajniki są nie do końca policystyczne, bardziej wykazuję cechy wydłużającego się cyklu, nieregularnych miesiączek .teraz np. dostałam okres po 29 dniach, czyli może jest szansa, że to wszystko się jakoś samo ureguluje, na razie kazał czekać, obserwować swoje ciało.
dziś 10dc, wczoraj czułam pobolewanie jajników, śmiem snuć wniosek, że wchodzę w kolejną fazę cyklu, że pęcherzyk dojrzewa.
póki co, bez napinki, na razie nie daje się ponieść presji :)
aczkolwiek powiedział, że tak czy siak małżonka mam wysłać na badanie nasienia :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kolorlove

U mnie też się okazało, że mam zespół policystycznych jajników, lekarz mówił, że może być problem z zajściem w ciąże, ale mówił, żeby się starać i się udało i to dość szybko :) Niedługo zaczynam 7 miesiąc :)

Zapraszam na mojego bloga: http://bedemamusia.blogspot.com/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolorlove, gratulacje :) długo się starałaś, brałaś jakieś leki?
sue, wyślij męża na badanie, trzeba wyeliminować wszelkie wątpliwości, mój mąż też był:p jakoś to przezył więc chyba nie jest tak źle;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam koleżankę z tą dolegliwością- po kilkuletnich staraniach zostali skierowanie na konsultacje in vitro jednak nie skorzystali ze względów religijnych - zmienili lekarza i po 3 miesiącach codziennego monitorowania cyklu USG koleżanka zaszła w ciążę- a po 4 latach w kolejną więc nie ma nic niemożliwego. Powodzenia

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b82c3h0lgfyq6.png]Tekst linka[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...