Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Wy kombinujecie jak tu przetrzymac dzieciaki, zeby w nocy nie jadły czy w dzien nie dopominały sie co chwila cyca, a ja sie martwie zr mój chłopak je za mało. Odkąd tydzien temu dopadła nas gorączka i witusowka to wydaje mi sie, ze je duzo mniej. Juz nawet zapisuje na katce każdy gram i ml ktory zje. Mleko ciezko mu wepchnąć. Odciągam bo z cyca zjada tylko w nad ranem na spiku, w dzien nie ruszy :) i zazwyczaj kończy sie tym ze jak odciągne około 140 to ok 50 ml zje ale w bólach a resztę muszę kleik dorabiać i łyżeczka jakos zmęczy z owocem.
Łącznie przez cały dzien zjada ok 300 ml, w nocy z piersi pewnie ok 100+100 kaszka łyżeczka +ok 200 gram obiadku. Czyli łącznie 600gt/ml + w nocy raz pierś. Cos mało. Mleka zjadał mk na so dokarmianie 220 wieczorem, rano po przebudzeniu to samo, plus w nocy i w ciagu dnia jeszCe z raz 100 zdążył wypić a od chorobya wstręt do mleka :/

W smyku dość fajne promocje na body :)

W weekend ruszamy za kreacja chrzcinowa dla synusia :) m nadzieje, zr cos wybierzemy zeby go nie stresować i nie jeździć więcej- ojjjj juz widze tego mojego przystojniaka w garniturku :) <3 <br />

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

Hej to znowu ja.mam do was pytanko moja mala ma 7 miesiecy i 2 dni ale jeszcze nie siedzi jak ja posadze ja na lozku ? A w wozku normalnie siedzi potrafi usiasc z pozycji lezacej i nie wiem czy to normalne ? A na nogi chce bardzo jak ja posadze na kolanach to pisk bo na nogi chce zebym ja wziela .martwie sie .pomozcie doradzcie w miare pilnie .

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3qqmzydzvuw02.png

Odnośnik do komentarza

Tyyyle sie dzieje u nas. Wczoraj fajny dzien z M i dzieciakami. Po moim marudzeniu na wszstko M zabral mnie do galerii na zakupy wiec poszalalam troche i od razu usmiech od ucha do ucha. Sebus moj maly wariat szaleje wszedzie. W lozeczku przekreca sie na brzuch i chodzi sobie zamiast spac a na dywanie na kocu turla sie po calym pokoju zeby zdobyc coraz to nowe rzeczy:)
Dzisiaj musze zrobic podwojny trening bo wczoraj na moj kiepski humor objadlam sie w McDonalds i trzeba teraz to zrzucic.
chuda sama sie nauczy siadac. Daj jej czas. Moj tez jeszcze nie siada choc w wozku rwie sie do przodu z pozycji pol lezacej.
karolinek26 jesli cie niepokoi to jedzenie to zapytaj lekarza. Ja bym sie nie przejmowala. Kazde dziecko jest inne i ma inne potrzeby.
ckasia ja chce karmic ile dam radem zobacze jeszcze. Kaszke robie z hipp jaglana i dodaje owoce. Ok. 140 ml gotowej kaszki na kolacje jemy lyzeczka po cycu.
joasiaG super ze u dziadkow fajnie:) u mnie woda w nocy dziala. A u lekarza do d... Zapisze mnie na zabieg dopiero wtedy jak bede miala papier ze jestem szczepiona na wzw b a nie wiem czyi moja rodzinna takie cos wystawi.
MarAla masakra z tym palcem

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

blanka ostatnio czytałam ze nikt nie ma prawa zmusić do szczepienia ani wymagac nawet przed planowymi zabiegami. Wiec na upartego...jak to znajdę to podesle jesli chcesz.
Joanna zazdroszczę wypadu. Ech ja dopiero w czerwcu może...
Ja tez zamierzam karmić tak dlugo jak się da. To znaczy chcemy starac sie o kolejnego bobasa wiec jakos tuz przed przestane bo chyba nie bardzo karmić w ciąży.
U nas wreszcie pogoda sie poprawila. Za to mój synuś sie pospul. Zaczął się budzic z płaczem a nigdy nie plakal. Nigdy. No i wstaje w nocy częściej. Czasem da sie oszukać na smoczek a czasem awantura i cyc.ale zwalam to na zeby albo jakis skok. No na cos trzeba.
Kamilek ppsmakowal juz ziemniaka, marchew, buraka i brokuly. Teraz chce jakis owoc mu podać. A potem kaszke i tu mam pytanie czy któraś z was podaje jakas zwykla? W sensie nie gotowa czy blyskawiczna tylko cos w stylu kaszy manny czy innych tego typu? Bo sama nie wiem ktora wybrac a chce jak najmniej e składników i dosladzanych. Tak sobie wymyśliłam.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

blanka oj tam taka chwila przyjemności, nie katuj się aż dwoma treningami , masakra kobieto ;p
joasia nokupiłam sobie i mężowi koszulkę z pumy :) fajne i cena nie droga
Mój znowu załapał katar, taki gęsty ale na razie się nie męczy więc luz
Młody śpi, usnal przy halasie, jestem w szoku, bez płaczu :) pogoda nie rozpieszcza, przynajmniej nie pada (na razie)
chuda mój non stop dźwiga pupę do góry, siedzenie jest bee, sądzę że szybciej stanie na nogi, a dopiero potem bd siedział

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjid6oxral.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kdi09kagkbb6i2.png

Odnośnik do komentarza

My po szczepieniu juz na spacerze, na szczęście pogoda dziś piękna.
Wieczory siezepsulyibez Camili Ciężkowice by przeżyć, ale daje tak koło 19 i po rym ładnie śpi do 4,5rano.
U nas ząbki wychodzą i na dole i górna 1 też sie szykuje.wiec dlatego tak ciężko przechodzi popoludnia.Ania r u nas chrzestni musza dac zaświadczenie ze mogą być, a z tego co Czytałam to cywilny nie starczy.A dziecko wam muszą ochrzcic nieważne czy macie koscielny czy nie.
ckasia ja tez daje tazhippa jaglaną alemlody niechcenia jeść łyżeczką, wogóle teraz mniej je,więc zageszczam mleko najwcześniej 1miarka tylko.
No szczepieniu wyszła waga 9120.takze na 2tyg. Przybrał 200g mimo tego ze wcina głównie mleko i 1słoiczek obiadu i to ten mały.czasem pół deserka.

Odnośnik do komentarza

Zrobilam BIKINI!!! Super trening! Polecam:) dzisiaj pocisne porzadnie!! Po bikini zrobilam jeszcze 5 min cwiczen na wewnetrzna strone ud i 13 min orbitreku. Na tyle mi Sebus pozwolil.
Muminka dzisiaj mam jakis dziwny humor:) rano wylam przy serialu jakby to moje zycie sie zawalalo a to tylko tv a teraz po treningu dalej mi malo:) jak Sebus pozwoli to pocisne jeszcze na orbitreku:)
ania.r niby tak ale mi wtedy powiedza zebym poszla gdzie indziej

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny za ciepłe słowa. Oszczędzę Wam szczegółów ale z palcem gorzej. Byłam już u dwóch chirurgów i u dermatologa. Nie są w stanie mi pomóc, na zmianę odsylaja do siebie. Chyba bez antybiotyków nie obejdzie się ale wtedy nie będzie mowy o karmieniu.....

U nas intensywnie, codziennie coś, od trzech miesięcy nie mam wolnego dnia, ciągle gdzieś się spieszymy z Alutką, zwariować można a ja wymiekam już. Staram się dużo spacerować z Alusią, po 5-6km. A.... Byłam u okulisty bo Ala czasami zezuje i dostała skierowanie na dalsze badania w klinice dla takich maluchów. Noce nadal beznadziejnie, codziennie ok 3-4 nie śpi. Ale dzisiaj zrobiła mi niespodziankę i spała do 8.40 pierwszy raz w życiu. Otworzyli u mnie wczoraj pepco. Upolowalam spódnicę i sweterek. Wybaczcie za chaos w moim poscie ale ze zmęczenia miesza mi się w głowie i myśli plączą. Alusia śpi a ja nawet się położyłam ale zasnąć nie mogę.... Dobrze, że jest forum i Wy na nim. Miło zaglądać do Was!

monthly_2016_04/wrzesniowki-2015_46650.jpg

Odnośnik do komentarza

Kolejny dzień u dziadkow. Wiecie jak to na wsu, wszyscy suę znają więc na spacerze każdy pytał o dziecko itp. Pogoda dopisuje więc dziś dużo czasu spędziliśmy na dworze. Szymek widział psy, kota, kury, kaczki więc głową kręcił na lewo i prawo.

Karolinek26 koniecznie pochwal się garniturkiem jak już kupicie.

Chuda nie przejmuj się, dzieci rozwijają się w swoim tempie. Przyjdzie i czas na Twoją córcie.

Ania.r mój gin mówił mi że jeśli tylko będę podejrzewać że znowu jestem w ciąży to mam od razu przestać karmić bo przy kp wydzielany jest hormon który może prowadzić do poronienia. Powodzenia z załatwieniem chrztu.

Blanka wooow dajesz czadu kobieto, teraz to już w ogóle będziesz laska że faceci się będą na ulicy oglądać :-)

MarAla a to niespodzianka, może Alusia odpuści Ci te noce. Śliczne ubranka dla ślicznej dziewczynki. Ps. Super paznokcie :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie, mam na imię Ola, mam córeczkę Lili urodzoną 16 września i czytam was od końca sierpnia. To moje pierwsze dziecko. Ujawniam się dopiero dziś, bo ja z tych mało "udzielających się", ale tyle tu tematów w których można się podzielić swoimi doświadczeniami, że mówię: czas napisać.
To może tak krótko o sobie i Lili:
- mieszkamy w Irlandii, mam na imię Ola
- Lili urodziła się z wagą 2920g, 50cm, siłami natury
- Lili jest karmiona piersią, a od około miesiąca rozszerzamy dietę
- Na razie waży dopiero około 6400g ale długa jest ok.68cm
- Od 3 tygodni Lili nie używa smoczka (superrrr..)

Muszę poczytać ostatnie wasze posty i dam znać czym się chciałam podzielić itp. Dużo tego!
Cudowne wszystkie wasze dzieciaczki!!

ps.MarAla 86 witam w klubie pronlemów z paznokciami. Najdziwniesze jest to, że wszystko zaczeło się kilka tygodni po porodzie. Może dlatego że strasznie mocno zaciskałam palce u stóp podczas skurczy (krzyżowe!)....na razie działam maścią z anybiotykiem Fucidin (umiarkowanie, bo nadal KP), ale tak na prawdę problem powraca...boję się że skończy się u chirurga...ehhhh

Odnośnik do komentarza

Hej!
Moje Szczęście wczoraj po raz pierwszy przekrecal się z pleców na brzuch :D i przeturlał się kilka razy :)
Od poduszki już główka ładnie się zaokragliła.
Z wysypka ciągle walczymy bo w koło powraca.
Moja siostrzenica też miała wysypke (po oliwce) siostra poszła z nią do pediatry przepisala dwie maści i kazała wyrzucic produkty Johnson Baby podobno bardzo często uczulają.
U nas od wczoraj dopiero słońce a tak pochmurno i deszcz..
Już prawie skończyłam pranie i prasowanie wyprawki dla kolejnego małego bąbelka, została pościel i rożek.
Wczoraj przylecial mój brat z Anglii i w końcu po pół roku się spotkalisny, za tydzień wraca..
Irlandia84 witaj, opowiadaj co u was :) jak tam jest co do szczepień?
I Jak to było ze smoczkiem? Małą sama zrezygnowała czy odstawilas?bo ja już jakiś czas o tym myślę i nie wiem jak się za to zabiore
JoasiaG jeszcze zaraz jakiś smakołyków napieczecie :) za mną znowu chodzą te bułki od Kiti :)
Ania.r a mojej siostrze mówił że Max do 5miesiaca może karmić. Bo podczas karmienia wydziela się oksytocyna i może dojść do poronienia
Chuda i jak z chodzikiem? Co zdecydowałeś?
MarAla no to może w końcu przełom u Ali? :) co do zezowania to moja siostrzenica (rok i 5m) dziwnie się zachowuje jak się kręci w koło albo z nią tańczę i macha sobie głowa na boki to kieruje oczy tak mocno w górę i w bok trochę przerażająco to wygląda, dlaczego tak robi jak myslicie???

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

Halo halo. Śliczny dzień w Warszawie, a u Was?
Alusia zlitowala się i już drugą noc ładnie spała. Raz karmilam, raz nie poszłam wcale i zasnęła po 5 minutach i dwa razy smoczek pomógł. Generalnie super chociaż łącznie 4 razy się wybudzila. Jak u Was?

Joasiag - dziękuję. Dobrze, że nie widać na zdjęciu trzytygodniowego odrostu.... Odpoczywaj u rodziców. Ja też pochodzę ze wsi ale przez ciągle obowiązki to nie mam jak jechać do rodziców na dłużej niż weekend.

Kinga m - okulista powiedział że u takich maluchów to zez może być pozorny i zniknie z czasem. Zresztą teraz to zez nie jest już problemem. Można to leczyć. Jestem dobrej myśli. Napracowalas się z tą wyprawką.

Irlandia 84 ja juz dwa razy miałam operowane paluchy. Myślałam, że już nie będzie problemów z tym a tu zrobiło się coś w innym miejscu, na wale paznokciowym.... Witaj na forum. Wrzuć Fotkę Lili. Co u Was?

Aka83 oby zabkowanie szybko przeszło i bezboleśnie.

Blanka1212 - jesteś super z tymi treningami. Czy ja juz nie pisałam, że podziwiam Ciebie? Chyba tak ale jeszcze raz :kobieto podziwiam zapał, samozaparcie. Super!!!

Beznadziejny wykład mam... Nie wiem jak długo wytrzymam.

Odnośnik do komentarza

Fatalna noc. Zeby nas mecza. Dzisiaj od rana tez wrzask. A mi nagle zaczelo tak serce walic i tak z pol godziny nie moglam sie uspokoic. Juz zaczelam ze starszakiem powtarzac co ma zrobic jak zemdleje albo cos mi sie stanie.
Po wczorajszym treningu wszystko mnie boli. Dzis nie wiem kiedy pocwicze. Jeszcze nie skonczylam sprzatac miesz kania.
kingam super ze sie przekreca:)
Irlandia witaj!!! Malenka ta twoja coreczka
joasiaG i niech sie faceci ogladaja:) niech M wie ze sie musi starac:)
MarAla to moze przestan karmic na czas antybiotyku. Zawsze mozesz odciagac zeby nie stracic laktacji
Alusia sliczna:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

KingaM akurat wczoraj piekłam te bułeczki :D i pochłonelam trzy od razu ;)

Blanka a ten program bikini to podobny do skalpela? Duzo sie w nim skacze? Bo nie lubie cwiczen z podskokami ;) i czy większosc cwiczen jest na brzuch? Bo tez mysle zeby zamowic.

U nas noc super. Tatus zażyczył sobie pobudke o 6 (zazwyczaj jest o 4 lub 5) i faktycznie Lilka pierwszy raz spala 9godzin i sie obudzila o 6 :) wstawalam do niej tylko dwa razy dac smoczka. Super noc.
Mimo, ze ząbków jeszcze nie widac to juz mnie gryzie przy karmieniu. Strach pomyslec jakby bolało, gdybym nie karmila przez nakladki

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Nasza noc beznadziejna, zębów nie widać a budził się co godz co pół nawet, już nie pamiętam ile razy wstawalam żeby utulic, dac lyczka wody i do spania, w rezultacie obudził się przed 7, mąż się nim zajmował do 10 a ja odsypialam, a co ;))
irlandia witaj, i pisz co tam u was, oczywiście pochwal się swoją pociechą ;)
marala świetne ciuszki, już dorosła ta twoja pannica :) laseczka
blanka byle to nie przez ćwiczenia ten ból, byles się niewykonczyala kobieto , może jakieś rutynowe badania sobie zrób.
kinga super się starasz dla przyszłej siostrzenicy (siostrzenca)
I gratulacje dla Twojego szkraba.
Dzień zapowiada się obiecująco, pewnie jakiś grill siadzie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjid6oxral.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kdi09kagkbb6i2.png

Odnośnik do komentarza

Hejka,
U nas znów tydzień minął nie wiadomo kiedy... ostatnio Jaś chodzi spać ok 22.30 więc także wieczory mam zajęte. Poza tym byliśmy w końcu na pobraniu krwi - czekamy na wyniki, mam nadzieję, że będzie wszystko ok. Byliśmy także w H&M - jest nowa kolekcja letnia więc wydaliśmy kupę kasy ;-) Aha i w końcu zaczęłam myć okna - największe już wypucowane :-)
Nie pamiętam czy już Wam pisałam ale mamy 4 zęby!
ania.r ja daję Jasiowi zwykłą kaszę mannę
MarAla 86 super kreacja
joasiaG udanego pobytu - też planuję wyjazd na wieś
Blanka1212 może trochę odpocznij
Dziś piękny dzień więc byliśmy 3 godziny na spacerze - to lubię :-)
Miłego popołudnia

Odnośnik do komentarza

Tak na poczatek pochwalę się, że Lili od około tygodnia raczkuje! Ucieka mi już po całym salonie i leci do kuchni, oczywiście najciekawsze są kable, kominek, liaznie kapci itp. Jeszcze upada na brzuszek, ale potrafi przejść spory dystans. Teraz dopiero się zaczyna zabawa, hehe. Dzisiaj właśnie skończyła 7 miesięcy, ale zleciało.
KingaMCo do szczepień to mamy ustalone odgórnie 6 szczepionek darmowych których listę załączę za chwilę. My korzstamy z pakietu podstawowego i jesteśmy zadowoleni. Pięć z nich jest w obie nóżki.
Co do smoczka to postanowiliśmy odstawić ze względu na nocne pobudki i wieczne przebudzanie także podczas zasypiania "bo smoczek wypadł". Największa rozpacz była za pierwszym razem gdy miała zasnąć na drzemce. Tak się wkurzyła, że postanowiła nie zasnąć. Czekałam 1h40min słuchając krzyków i rozpaczy (ja też płakałam!), ale opłaciło się, bo jak położyłam ją za godzinę, to potrwało to...7minut i zasnęła bez...Ogólnie odzwyczajała się około 3 dni.
MarAla oby Ci się polepszyło z tymi paznokciami. Ja już powoli tracę nadzieję. Dodam tylko że ja mam problemy wyłącznie z wałami bocznymi obu dużych palców, na przemian. Czasem z ropą czasem tylko zapalenie, istna udręka...Fotkę dodam poniżej
Blanka1212 Łączę się z Tobą w "bólu"kobiet ćwiczących. Przyznam że ćwiczyłam również przed ciążą i w trakcie, staram się być fit, hehe Chodakowska rządzi! Wspieram i trzymam kciuki, podziwiam za Killera i Turbo Spalanie.
Jak tak czytam o waszych bobasach, to rzeczywiście moja córeczka maleńka, ale my oboje z narzeczonym szczupli a ja to do tych drobnych należę. Ani lekarka ani pielęgniarka podczas szczepień nie skomentowała wagi, więc chyba jest ok.
kiti Lili ma dwie dolne jedynki i właśnie przebiły się górne i zdarzyło jej się mnie ugryźć 3 razy,ale stanowczo zwróciłam jej uwagę, odsunełam od piersi i z poważną miną mówię, "nie wolno gryźć", jakoś zakumała.
Muminkaa szybkie pytanie, o której twój bąbel chodzi spać?

monthly_2016_04/wrzesniowki-2015_46690.jpg

monthly_2016_04/wrzesniowki-2015_46691.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzień pełen wrażeń, odwuedziłam koleżankę i jej synka. Pogadałyśmy, wymieniłyśmy się doświadczeniami itp. Później u rodzicow byl wujek z dzueciakami. Szymek uwielbia dzieci więc bawił się nie zwracajác na mnie uwagi.

KingaM a na kiedy siostra ma termin? Fajnie że i u Was jest poprawa po użyciu poduszki.

MarAla to super może już zostaną u Was te przespane noce.

Irlandia witamy :-) ooo to masz teraz co robić jak Lilka raczkuje, sto lat dla niej

Blanka lepiej już się czujesz? A może przeciążyłaś organizm? Dbaj o siebie.

Mamajasia15 gratuluje ząbków...no i umytych okien. Moje nadal czekają.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Dzis noc fajna. Wczoraj tez juz bylo ok. Przeszlo mi to kolatanie i cala rodzinka poszlismy na dluugi spacer. Dzis jedziemy do tesciowej. Moze nie bedzie tak zle.
joasiaG fajnie ze tak milo spedzasztam czas i ze Szymus taki zadowolony.
I mam nadzieje ze to moje serducho to nie z przeciazenia cwiczeniami.
Irlandia super ze Lila raczkuje:) moj Sebus sie przemieszcza jak gasieniczka.
Tez uwazam ze lepiej teraz odzwyczaic i precierpiec z tym placzem niz sie meczyc. U mnie na szczescie jak smoczek wypadnie to nic sie nie dzieje.
Super ze tez cwiczysz:)
A jak wy oboje szczupli to i ksiezniczka drobniutka. My z tych wyzszych i wiekszych a Sebus wazy 11 kg wiec spory klusek.
mamajasia gratuluje zebow i checi do mycia okien. Moje nietkniete.
Muminka wspolczuje nocy. Mam nadzieje ze sie nie wykoncze tymi cwiczeniami.
kiti bikini jest trudniejsze od skalpela. Ja juz skalpela nie robie. I bikini jest nastawione tez na spalanie tkanki tluszczowej wiec miedzy cwiczeniami jest tez cardio. Taki interwal to najlepszy sposob na spalanie kalorii. Polecam! Po treningu usmiech od ucha do ucha. Brzuch caly czas pracuje ale nie ma typowych brzuszkow.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Jak człowiek widzi słońce za oknem to aż chce się żyć :-)
Wczoraj Jaś znowu poszedł spać o 23 - ja już nie wiem co mam robić :-( zasypia po 20, pośpi do 21, budzi się i szaleje do 23... I do tego się budzi o 4 na cyca, a wstaje już o 6 :-(
joasiaG super, że możesz tak fajnie spędzić czas na wsi
jeszcze nie ma czego gratulować - dopiero jedno okno umyłam, ale te największe - balkonowe ;-)
Blanka1212 dobrze, że Ci przeszło - długi spacer jest dobry na wszystko
a co do chęci to słabo - ale mam inną motywację - wybiera się do nas delegacja z mojej pracy - więc trzeba jakoś mieszkanie ogarnąć... w końcu ;-)
Miłego dnia i długich spacerów :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...