Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też już dwa wrzaski po uśmiechu były. Pisałam ostatnio ile zageszczam mleko na noc a jak jest u was? Mam które karmią butelka.Mam wrażenie że mojemu jest mało. Trochę żywy z niego bobas więc może i też już więcej potrzebuje,przechodzę stopniowo na mleko 2.co do slizgania to używa rąk do przyciągnięcie się w przód choć wokół własnej osi ładnie radzi sobie też z pomocą nóżek,a dziś nawet próbował łapać się za bujaczek,mały urwis.Z ta czystością podłóg to kiepska spr. Bo co chwile wychodzi jakiś kurz.

Odnośnik do komentarza
Gość monikulek

Hej dziewczyny! Dawno mnie nie było ale jestem na bieżąco. Nie pisałam bo my w szpitalu byliśmy :-(
Pojechałam z małym na pogotowie bo miał gorączkę prawie 40 stopni i lekarz na izvie przyjęc stwierdził zapalenie płuc :-(
Na szczęście po rtg okazało się ze jednak nie ale co się strachu najadlam.... ahhh długo by pisać na szczęście jest już lepiej.
Blanka sto lat dla Maksia!
Joasia cudny ten tort! Ja też chętnie eksperymentuje a córcia uwielbia krainę lodu więc pewnie coś takiego by ja ucieszyło. Ale ona też wrześniowa to jeszcze sporo czasu :-)
Mój lobuziak też zaczyna pelzac ale siedzieć jeszcze nie potrafi... trochę się tym martwię choć wiem że ma jeszcze czas... no i mały mój stracił troszkę na wadze niestety bo podczas choroby nic nie chcial jeść :-( pewnie nadrobi i tak ma prawie 8 kg więc jest co nosić :-)
my fotelik mamy jeszcze po corce wiec nie kupuje. Co do spacerowki to tez sie rozgladam ale nie moge zdecydowac.
pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

My juz po spacerku. Pogoda niezbyt wiosenna. Trudno. Okna beda musialy poczekac. Teraz tule sie z Sebusiem:) jest cudowny:)
Wieczorem upilam sie puszka cydru:) i zaszalalam z mezem:) dzisiejszy dzien bedzie fajny:)

monikulek wspolczuje pobytu w szpitalu. Mam nadzieje ze nigdy wiecej was to juz nie spotka.

joasiaG no z tym cukrem to moja mama tego nie rozumie. Jadlam wczoraj babeczke a Sebus wyciagal raczki. Mowie do niego ze mu nie dam a moja mama 'no tak bo tam sa konserwanty'. Ja mowie ' i tona cukru'. A ona ' ja wam dawalam'. Nie rozumie ze ja nie chce dawac.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)
Pogoda się popsuła, więc od razu humor też gorszy. Miałam dzisiaj zabrać się za sprzątanie i mycie okien, ale przy takiej pogodzie, to sobie odpuszczę.
Monikulek współczuje pobytu w szpitalu. Dobrze, że już jest lepiej :)
Mircia Ola też podczas jedzenia się poci, tak że aż główka mokra. Jak pytałam pediatry, to powiedziała, że to normalne, bo jedzenie to dla dziecka wysiłek.
Joasia tort cudny !
Aka u mnie też mała podciąga się rączkami, jak tylko chce się przesunąć do przodu, a wokół własnej osi to woli nóżkami. Śmiesznie to jeszcze wygląda, jak próbuje sobie gdzieś pełznąć ;)
Blanka nie ma to jak liczyć na pomoc teściowej. A później się dziwią, że się za nimi nie przepada.
Ja też się ze swoją widziałam w ten weekend i jak zwykle już wróciłam od niej zdołowana. Jeszcze nigdy nie usłyszałam, żebym coś robiła dobrze. Ciągle jakieś głupie przytyki i dogadywanie. A to źle ubrana, a to za mało śpi, a już nie wspomnę, że kotleta w panierce i żurek, to od dwóch miesięcy mała powinna jeść. Po prostu głodzę dziecko. Próbowałam się tym nie przejmować, ale się nie da. Zawsze to ona wie lepiej, a ja to do dupy mamą jestem. A już te zachwyty, jak to mój się cudnie mała zajmuję (biorąc pod uwagę, że od urodzenia małej, może 3 razy wstał do niej w nocy) doprowadzają mnie do szaleństwa. W ogóle mała to wszystko co dobre ma po tatusiu lub po jego całej rodzinie. A jak mała płaczę lub jest marudna, to oczywiście moja wina, bo siedzę z nią cały czas i tak ją nauczyłam.
I pomyśleć, że jeszcze pół roku temu miałyśmy ze sobą dobry kontakt :/
Muminkaa super, że udało się Tomusia tak przetrzymać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9zbmh1xzq48fw.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź.
Olilka a zadam takie głupie pytanie, czy ten pot ma jakiś smak? Bo jak ja pocałował córkę w tą spocona główkę to była trochę slonawa, czy to normalne? Jestem z natury przewrazliwiona.

Odnośnik do komentarza

Pogoda do bani, Szymek marudny, dziasła opuchnięte, wszystko mokre od śliny ehhhhh.
Na szczęście trenung zrobiony i część domu wysprzątana.

Monikulek oj to przeszliście swoje ale dobrze że jest już wszystko ok.

Blanka no moja mama i teściowa to samo " przecież Wy też jedliście słodkie "....szkoda gadać

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza
Gość MarAla86

Znowu pojawiam się po nieobecności dłuższej. W weekend studia, zapraszanie gości na chrzest.... Wszystko w biegu. Byliśmy też w sklepach, ani sobie ani Alusi nic nie kupiłam. Nic mi się nie podoba.... Wczoraj miałam przełomowa noc. Ala spała od 22(bo teraz tak późno zasypia) do 6.wtedy ja nakarmilam i spała do 7.40. Oj ale byłam dumna z córki, no ale dzisiaj już tak nie było.. Dołączam się do dziewczyn nie mających nastroju. Pozdrawiam Was wszystkie wraz z pociechami.

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry w pierwszy dzień Wiosny :)
u nas dalej słabo... chociaż udało nam się tydzień temu "załatwić" kardiologa i mamy z nim spokój do 6 września, przed nami jeszcze w środę szczepienie - podobno ta 3 dawka jest najgorsza? :(
poza tym byliśmy dziś ponad dwie godziny na spacerze i wiosny nie spotkaliśmy... ale chociaż troszkę słońca było... no właśnie i tu mam do Was pytanie - jak sobie radzicie ze słońcem padającym na buźki? - pielucha/parasolka/osłonka? no i w co macie zamiar ubierać swoje szkraby jak już będzie te 10 stopni - ja nie mam zielonego pojęcia - mam tylko dwie takie cieńsze kurteczki z pepco...
KingaM pochwal się jak już spacerówka do Ciebie dotrze :)
Blanka1212 w piątek ma być ładnie więc może dasz radę dotrzeć na szczepienie bez "pomocy" teściowej - nie daj się - 3mam kciuki
Mircia Jaś też się trochę poci przy jedzeniu i w związku z tym dostaliśmy skierowanie na sprawdzenie poziomu wit. d i wapnia - tak zapobiegawczo ale pójdziemy pewnie już po świętach...
joasiaG u Jasia też dziąsła napuchnięte i czerwone i marudzi i stęka i sam nie wie czego chce... ja już nie wiem kiedy i czy w ogóle te zęby dadzą nam spokój... - aha: tort - cud,miód malina, a ja już siódmy miesiąc bez nabiału... :(
Miłego wieczorku i czekamy na wiosnę :)

Odnośnik do komentarza

Ale zimno! Ja już po wizycie u ortodonty, za miesiąc zakładam aparat. Teraz jedziemy do alergologa.
marala bo tak to zawsze jest, jak trzeba to nigdy nic nie można znaleźć a pojechać tak z głupa to zawsze jest coś a kasy mało :)
JoasiaG pogoda brzydka ale ruszalas się trochę :) może w końcu Szymkowi wyjdzie ten ząb
Mircia pot ogólnie jest słony, u dzieci też :) chyba nie masz się czym martwić
Ollika to Twoja tesciowa to już całkiem sterotypowa :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

Szymek spi, dałam mu camilię i po godzinie z marudnego i ciągle narzekającego dziecka zrobił się wesoły i kochany dzieciak ;)

MarAla cudowna noc. Moze Ali sie odmieni i przestawi się na takie spanie :)

mamajasia15 my mamy dwie cienkie kurtki tylko z podszewką i jedną na polarze- w niej aktualnie spacerujemy. Pod kurtkę body na długi rękaw i kocyk do wózka.

KingaM czekamy na wieści od alergologa.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Mamajasia u nas trzecie szczepienie bylo do tej pory najgorsze, a u nas za kazdym razem az 4 wkłócia. Pierwszy raz gorączkowała.

Joasia u Was chyba byl ten "perłowy" ząbek?? Jak to wygląda? Bo u LILKI widze na dziąsełku białą kropeczke, ale u gory i to chyba w miejscu trójki. No chyba ze to pleśniawka. Tylko pytanie czy plesniawki na dziąśle występują?

Ehhh nawet mi nie mowcie o tesciowych. Moja sie nie wtrąca, ale i tak nie mam ochoty jej widziec..a tu na swiętach trzeba jechac i mąż mi juz zapowiedział, ze bedziemy dlugo siedziec i ze mam tam karmić. To ja mu na to, ze nie czuje się tam komfortowo i nie będe. Sprobuje sciagnąc i moze dac butelke. Chociaz dawno Lila nie piła z butli bo nie chciała i nawet wode po warzywku jej daje z lyżeczki. Więc jest nadzieja na szybszą ewakuację jak córa będzie głodna :D

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

mamajasia3szczepienie unas nie było najgorsze,nawet marudna nie był.takze różnie bywa.
Też jestem ciekawa w co ubierać. Muszę chyba jakaś cienszy kurtke w którym w koncu kupic.nawet fajna widziałam ale czy taki jasno zielony,taki pastelowy zielony dla chłopca?sprzedawczynie same nie były pewne może unisex.
kiti no u nas był/jest ten perłowy ząbek.tez zastanawiałam się czy jiepkesniawka ale lekarz nam o tym zamku powiedział.mamy dwa.same wypadną.
Dałam dziś Marcelkowi kaszki o 19łyżeczka.zjadl 110.pozniej ok 20.30wypil 180mleka jestem ciekawa ile wytrzyma w nocy.

Odnośnik do komentarza

Mam juz dosc wstawania w nocy. Niby pierwszy cyc po 4 ale i tak sie przebudza na smoka. Nie mam juz na to sily.
kiti zazdroszcze mozliwosci wczesniejszej ewakuacji od tesciowej. Mi to nie bedzie dane.
joasiaG to zabkowanie to trudna sprawa. Dzieci sie mecza, my sie meczymy....mam nadzieje ze Szymus zacznie przez to przechodzic lagodniej.
I zapomnialam cie pochwalic za piekny tort!!!!

kingaM a co cie teraz wzielo na aparat i ortodonte?
mamajasia u mnietez wiosny brak. Mysle ze takie cienkie kurtki wystarcza. Zawsze mozesz na body zalozyc bluze jesli uwazasz ze moze mu byc za zimno.
Powiedzialam M ze w piatek ide sama na to szczepienie a on tylko dziwna mina i zebym nie przesadzala!
Co do slonka to ja uzywam budki do oslaniania oczek Sebusia.
MarAla nastroj nam wroci jak wroci wiosna
Ollika wspolczuje tesciowej.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Hejka,
Wczoraj było całkiem ładnie a dziś... szaro, buro i leje :( - wydaje się że to koniec listopada a nie marca - więc pewnie czeka nas dzień w mieszkaniu - nie cierpię tego :(
KingaM ja rok temu zdjęłam aparat - nosiłam 3 lata i nie żałuję :) - teraz mam prosty zgryz i ząbki, no i czekamy na wieści od arelgologa
joasiaG dobrze, że jest camilia :) - oby dziś już było lepiej
kiti my mamy 5w1 + wzwB - i jakoś się boję... :(
Aka83 ja miałam dla Jasia taki seledynkowy - pastelowy dersik H&M (niestety już wyrósł) i był śliczny i mu pasowało - ja tam uważam, że najważniejsze alby dziecku było ciepło i wygodnie, a jaki kolor... ubieraj jak chcesz, ja miałam nawet różowe półśpiochy ;)
Blanka1212 też mam dość wstawania w nocy :( - zjadł po 19tej i pierwszy cyc po 3.00 ale w międzyczasie ile razy dawałam smoka to już nie pamiętam :(
my jeździmy jeszcze w gondoli i tam budka nie jest zbyt długa... więc chyba muszę kupić taką osłonkę, którą się przyczepia za budkę i rączkę - podobno lepsza do parasolki...
miłego dnia mamusie

Odnośnik do komentarza

blanka
Ja już nie wiem jak robić by spał całą noc:( czytam czytam i jedyne czego nie potrafię zrobić to to żeby nie spał po 16. Wiecie ze Janek ma trudny charakter i jak tylko coś mu się nie podoba to ryk Ale problem w tym że nie da się go uspokoić :(((((

No i my chyba skok bo od 3 nocy pobudka co 1-2h z płaczem.

W sumie teraz jakoś dam radę ale co będzie jak wrócę do pracy?

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

Deszczowo od rana, zaraz jedziemy po prezent dla teściowej. Pobufka dziś po 6 więc trening zrobiony, śniadanie zjedzone i bawimy się w najlepsze.

Kiti u nas była ta perła zębowa, to taka kropeczka biała, raczej nue wyczuwalna pod palcem. U nas to było tak na środku dziąsła i dlatego myślałam że to czubek zęba.

Blanka łączę się w nieprzespanych nocach chociaż mój organizm już się przyzwyczaił chyba do tych pobudek.

Gosia to faktycznie charakterny ten Janek. U nas jest złość ale odpuszcza jak widzi że nie reaguje.
Kurcze a kiedy wracasz do pracy? Może do tego czasu Janek wydorośleje.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Pierwsze karmienie o 5, chociaż nie spałam prawie pół nocy, bo się kręcił coś marudzil, ale o smoka nie prosił, pytanie takie jak rozszerzalyscie dietę jeżeli chodzi o jajko? Bo pisze różnie, czytałam że samo żółtko, później ze można całe jajko, i teraz już sama nie mogę się zdecydować. My dziś szczepienie właśnie 3 dawka , WZW B I pneumokoki pierwszy raz, najgorsza ta zoltaczka bo to szczypie i dzieci przy tym płaczą trochę, a reszta jakoś będzie, byle bez gorączki. No i przynajmniej dowiemy się ile mały mierzy i waży ;))
Pogoda również nas nie rozpieszcza, szaro i deszczowo, pewnie i zimno.
Wiosna pełną gębą...

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjid6oxral.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kdi09kagkbb6i2.png

Odnośnik do komentarza

joasiuG dzięki za naświetlenie sprawy z fotelikiem, coraz bardziej siedzi mi w głowie ten model, już mężowi wspominałam o nim :) Tort cudowny!
rozi89 jak u Was? Mam nadzieję że zdrowie i lepsze dni powróciły :*
ppaola wszystkiego najlepszego dla Bartusia!!! Dobrze że maść pomaga na zmiany skórne :)
Witaj mircia :) Mój Kuba też się poci jak go karmię po główce z tyłu jak obejmuję go ręką. Wybieram sie na szczepienie po świętach i mam zamiar zapytać o to pediatrę, ale słyszałam że małe dzieci tak często mają.
Muminkaa wszystkiego najlepszego dla półrocznego Tomusia :)))
Blanka Ty to masz z tą teściową też czasami jazdy...ja też bym po takim tekście wolała i w deszczu zasuwać na nogach
monikulek jeju biedna to się musieliście nastresować :( ale dobrze ze wszystko jest ok! To najważniejsze!
Ollika przykro się czyta to jak traktuje Cię teściowa. Dla matki to bardzo przykre gdy słyszy jak ktoś mówi że źle sie zajmuje dzieckiem. Wiem że musi Ci być ciężko ale na prawdę musisz postarać się zlać tą kobietę bo szkoda nerwów na takiego człowieka.

U nas i dobrze i nie dobrze - dobrze w dzień, bo Kuba wrzaski coraz częściej zamienia w nieustanne uśmiechy i radosne piski. Uczy się obracać z brzuszka na plecy, już kilka razy mu wyszło. Sam zaczyna się podciągać w wózku do siadu, więc za chwile z wózka "domowego" niestety będzie trzeba zrezygnować. Szkoda tylko że coraz częściej jest na nie jeśli chodzi o leżenie na brzuszku, przez to nie dzwiga pupy wiec u nas na razie nie ma mowy o pełzaniu..jak go zachęcić? Już próbowałam chyba wszystkiego. Ale on teraz tylko by siedział.
A źle jest w nocach, wróciliśmy do pobudek co 3 godziny a ostatnio nawet sie zdarza co 2-2.5 nie wiem dlaczego? I najgorsze jest to że wcześniej czasami dał sie oszukać smokiem albo uspokoic na rękach a teraz nie ma szans. Też już mnie to taaak bardzo męczy.... chyba będzie powrót do przetrzymywania, ale czy ja to wytrzymam? Tak nie lubię jak on płacze :(

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

blankau nas nie lepiej w nocy.jadl o 19kaskę później było mleko i od północy marudzeniem. Dałam Camile i tak za godz. Mleko. Był spokój do 5.pozniej smok i do 7spał.juz sama nie wiem..... Głodny?
pogoda u mnie też nieciekawa,fakt że czasem trochę słonko prześwituje.
My jutro kontrola bioderek po raz 3.mam nadzieję że sprawnie pójdzie bo jadę sama, teściowa w szpitalu.Aja tam czasem tęsknię za nią,bo przyjemniej mam wtedywychodne,a ona ładnie zajmuje się Marcelkiem i wiem że nic nie poda inaczej niż jej powiem.

Odnośnik do komentarza

Hej
Moja cudna spacerowka już dojeżdża do mnie a na dworze zimno pada i wieje!
My już po rehabilitacji Staś śpi, zawsze szybko zasypia po ćwiczeniach i masażu.
Alergolog- dalej mamy zalecenia na nutramigen juz 2 tyle dobrze że jest prawie połowę tańszy niż 1, w razie jakiejś wysypki przepisane maści na wszelki wypadek Locoid i balsam Eloderm.
W 11miesiacu zrobić badania z krwi panel atopowy i przyjść do niej z wynikami.
Mi za powiedzenie ze nie mam alergii pokarmowej a te plamy to może od kurzu albo proszku moze i stosować na Noe ten balsam eloderm wzięła 50zl :) Staś 120 tak policzylismy z mężem ze nieźle zarabia :)
Blanka aparat dlatego że zęby górne mi się schodzą i już zachodzą jeden na drugi a a kiedyś miałam małą szóste między jedynkami. A na dole odwrotnie szeroko rozstawione.
joasiaG daj znać co kupiłaś.
GosiaM to morza cierpliwości życzę
Jedziemy w nianki

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

Muminkaa i jak po szczepieniu?

Mycha mój uwielbia leżeć na brzuchu ale co z tego skoro nawet nie myśli pelzać. Jak pokażę mu coś ciekawego to tak kombinuje, turla się czołga aż dotrze do obranego celu. Dupki oczywiscie nie podnosi bo po co się przemęczać :-)

KingaM to w sumie nic ciekawegi Wam nie powiedziała. No niestety specjaliści się cenią jak nie wiem. Ja się ostatnio dowiedziałam że mój gin podniósł się ze 100 zł na 150! Normalnie zgroza.
A kupiłam taką fajną bluzeczkę....w domu mierzę a ona praktycznie na mnie dobra więc na teściową będzie za mała. Także jutro muszę jeszcze raz zajrzeć do pepco.

Jutro mamy wizytę u alergologa i dowiemy się czy Szymej ma na coś uczulenie czy nie.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Mam dosc babc Sebusia i Maksa. Jak nie jedna to druga. Dzisiaj wpadla moja mama i oczywiscie pretensje "dlaczego nie pozwalasz mu sie przekrecac na brzuch" (nie rozumie ze dopiero zjadl dwa sloiczki obiadku), "dlaczego kazesz Maksiowi jesc" (ona najchetniej dalaby mu tylko slodycze), "nie przychodze czesciej bo mnie upominasz!" (nie rozumie ze ja tu jestem mama). Czy ktoras z was ma moze normalna mame lub tesciowa? Taka ktora sie nie czepia i nie zgrywa najmadrzejszej?
joasiaG a nie masz fajnego ginekologa na nfz? Ja chodze na nfz ( co na poczatku ciazy moja tesciowa mi oczywiscie wypominala). Mam nadziejd ze u alergologa bedzie ok.
KingaM zarabiaja ci lekarze kupe kasy. Mam nadzieje ze ten aparat ci pomoze. I troche wspolczuje bo to pewnie nic przyjemnegp.
A co do spacerowki to juz niedlugo ma byc wiosna.
Aka wspolczuje. Ja sie dzis od meza dowiedzialam ze w noxy bylam u starszaka zaprowadzic go do lazienki. Kompletnie tego nie pamietam.
Zazdroszcze tesciowej i mam nadzieje ze szybkp wyjdzie.
mycha a moze to ten skok? Moze dlatego te noce? A co do pelzania to daj mu czas. Moj Sebus nie siedzi jeszcze. Lezac na brzuszku zaczyna powoli pupcie podnosic ale nurkuje wtedy noskiem w kocyk i sie denerwuje. Przyjdzie i pora na naszych rozrabiakow.
muminka ja dawalam pol zoltka a od kiedy przeczytalam ze mozna cale jajo to daje pol jaja co drugi dzien
GosiaM Janek buntownik nie ma co. Ale Sebus tez sie nie da od 16 przetrzymac. Musi sie zdrzemnac 17-18 bo inaczej jest wrzask i placz i tyle.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...