Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze się pożalę bo zanim dostanę becikowe to chyba osiwieje.. pochodzimy z mężem ze wsi (osobne gminy i powiaty) więc wniosek o becikowe składamy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
- Akt urodzenia
- dowód osobisty
- zaświadczenie od lekarza (30km dalej),że byłam pod opieką lekarską
- wycieczka do US, żeby złożyć wniosek o wydanie zaśwaidaczenia o dochodach
- wycieczka po zaświadczenie
- mąż złożyć wniosek w którym mnie upoważnił do odbioru (podając dane i numer mojego dowodu)
- pojechałam po jego zaświadczenie o dochodach z dowodem, ale Pani się nagęgała bo nie wypisał mi upoważnienia jeszcze!! w końcu wydała.
- zaświadczenie od mojego pracodawcy, że odprowadzają składki zdrowotne
- zaświadczenie od pracodawcy meża, że odprowadzają składki zdrowotne

mamy jeden samochód więc każdy wyjazd wiąże się z tym, że męza ktoś musi zawieść do pracy na 6 rano, około 20km a potem ja odebrać, albo ja wstaje z małym i zawozimy.

kolejnego dnia jadę do gminy z teczką papierów, a Pani na to czy mam zaświadczenie z gminy męża, że tam nie pobrał becikowego. No szczena mi spadła na podłogę. To nie widzą w systemie, że na dane dziecko nie było pobierane?
Dzwoniłam tam 3 razy błagać, żeby udało się, że męża dowód nie będzie potrzebny bo jest kierowcą i na cąły dzień bez dokumentu nie pojedzie. Mówiłam co mam i czy możemy pominąć dowód, zgodzili się i "zapraszamy", a jak pojechałam to jeszcze kolejny papier. Odechciewa się tych ich pieniędzy.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

witajcie:)

co do antykoncepcji to dostałam receptę od mojej gin ,wykupie ale nie wiem kiedy zaczne brać:) moj m. bardzo sie zdziwił gdy mu powiedziałam ze bede brała a on ze chce byc tylkl na gumkach. i klops.
ale odpowiedzialam ze to ja bede w ciąży bede rodzic i w większości zajmowac sie dzieckiem wiec i ja zadecyduje czy i jaka anty będziemy stosowac:)
u nas pampersow idzie ok 10 na dobe choc nie liczylam dokladnie. ale kupek pare dziennie idzie i ze dwie tylko mokre pieluchy.

i musze sie pochwalic ze jutro kończymy 2 miesiące a od 4 nocy śpimy 20-21 do 6-6:30 :)

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny, synuś ważył równe 6kg, samo szczepienie przeszedł gładko, oczywiście był płacz ale był z nami tatuś który bardzo szybko go rozbawial, nawet pielęgniarka stwierdziła że bardzo szybko się uspokaja :) później było trochę gorzej, później jeszcze gorzej i pewnie skończyło by się kiedyś w nocy gdybym mu nie dała w końcu wieczór czopka po którym bardzo ładnie się uspokoił. Dziś od rana uśmiechnięty ale potrzebuje więcej uwagi i towarzystwa niż zwykle.
anuszkak dwa razy czułam się tak jak Ty ale się to zdarzało rano i do poludnia. Nie wiem o co chodzi ale uznałam ze za słabo i za mało się odzywam przy kp.
ania.r jako cudowny uśmiech! Sama słodycz ;)
rozi dzielna ta Twoja pannica, śliczna!
Catarisa Twoja Księżniczka szaleje ze swoimi umiejętnościami ;)
chani pytanie o pampersa wyciągnęłaś mi z ust juz ostatnio chciałam o to zapytać ale zapomniałam. Ja tak jak Ty zmieniam co karmienie, jedynie w nocy zdarzy mi się nie zmienić jak czuje ze nie jest przepełniony bo wiem ze za 2-3 godziny będę miała kolejna okazję do zmiany.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Mycha 88 dzięki ona widocznie stwierdziła że ból przy ukłuciach jest niczym przy tym co przechodzi przez dziasla i ząbek który nie chce przebić

A jeśli chodzi o pampersy to u nass 5 6 dziennie i nigdy niczym nie smarowalam i problemów nie mamy jedynie nie mogę używać papmersow i chusteczek pampersa używamy dada albo fiti

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Odnośnie antykoncepcji to chciałam brać tabletkę jednoskładnikową bo jestem po cc i co najmniej przez rok nie mogę być w ciaży. Ginekolog wysłał mnie na próby wątrobowe i nie wyszły zbyt dobrze. Już wiem że nie mogę brać tabletek. Mam nadzieję że przy kp owulacja i okres szybko nie wrócą.

Pampersy zmieniam teraz około 5 razy na dobę. Obowiązkowo zmieniam po każdej kupie. Jak Antek robił kupki po każdym karmieniu to szło mi nawet 11-12 na dobę. Na noc zakładam "białe" Paprersy 3 i po niebieskim pasku widać czy pieluszka jest już pełna. W nocy nie wybudzam żeby przewinać. Dopiero mąż przewija jak wstaje po 5 rano, bo jeśli nie karmię to i tak nas niechcący budzi. W dzień zakładam "zielone" Pampersy 3 i spokojnie wystarczają na 5 godzin.

Medela Mini Electrics burczy jak mały traktorek. To jest chyba jedyna wada tego laktatora. Z drugiej strony to burczenie pięknie usypiało mi dziecko. Przy metodzie 7-5-3, w pierwszym miesiącu, gdy po żółtaczce Antka zabronili mi karmić piersią, sciągałam 800 ml dziennie. To nie jest laktator stworzony do używania 24 godziny na dobę, ale i tak dał radę :) Zastanawiałam się czy nie zamienić go na droższy model Swing. Na szczęście udało się przestawić Antka spowrotem na kp. Wiem że są dostępne zestawy części osobistych do Medeli, czyli tych przez które płynie mleko. Sprzedają je z myślą o tych szpitalnych kombajnach Medeli. Części takie jak lejek (ok. 30 zł), zaworek i membranka (15 zł) widziałam w sklepie, tylko tego łączącego kolanka nie widziałam.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

anuszkak
hej dziewczyny!
u nas noce już były takie fajne... chodził spać o 19.30, karmienie było miedzy 4 a 5 i wstawaliśmy o 7.30. A ostatnie parę dni znowu się wszystko popieprzyło. zasypia o 19.30, daję mu na śpiocha ok. 23 90ml mleka swojego lub mm, a i tak budzi się później ok. 2.30 i ok. 6 rano. Ech!
W ogóle mam wrażenie jakbyśmy się cofnęli o miesiąc. Tak ładnie zadzierał główkę na brzuchu i przerzucał się na plecki, a od kilku dni nic. Na brzuchu głowa przyklejona do maty i zaraz ryk. ...bez sensu!

a i mam pytanie (jak zawsze).. ostatnie trzy dni bardzo dziwnie się czuję. Przez całe dnie kręci mi się w głowie, czuję się jakbym była pijana. Nasila się to wieczorem, w nocy i rano. Jak leżę to czuję jak wszystko wokół wiruje, jak wstaję to muszę chwilę odczekać by złapać równowagę (serio!). W nocy normalnie boję się małego podnosić do karmienia, bo boję się przewrócić, dzisiaj mnie tak zarzuciło, że zamiast iść prosto to poleciałam na dwa kroki w lewo. Słyszałyście kiedyś o czymś takim???


Anuszkak wczoraj niezdążyłam odpisać na Twoje pytanie. Mój kolega ma problemy z błędnikiem i podobne objawy. Raz mu się to nasila, a raz poprawia. Jest po trzydziestce, a te problemy ma dopiero od kilku lat.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

cześć!

jeżeli chodzi o pieluszki to idzie u nas ok. 5. Chyba że jest dzień na kupki, to wtedy częściej. W nocy nie przebieram, choć siedzi w tym pampersie 12 godzin. Używamy 4 dady, są dla nas ok, nie przeciekają, a nawet po tych 12 godzinach pupa jest sucha. Niczym nie smarujemy w ciągu dnia, po kąpieli na noc nakładam linomag. Dupka śliczna i różowa :)

My antykoncepcji nie stosujemy. Zdajemy się na los! Poważnie. Prawdę mówiąc gdybym zaszła ponownie, nie byłaby to jakaś tragedia.

Jeżeli chodzi o zawroty głowy dziś są mniejsze. W nocy jeszcze było, jak przerzucałam się z boku na bok. Rzeczywiście to może być coś z błędnikiem. Idę dziś do lekarza zobaczymy co powie.

Stasiu, 27 sierpnia 2015r., 54cm, 3300g

Odnośnik do komentarza

rozi pomyślałam o tym samym jak czytałam o przebiegu szczepienia u Was. Biedna. Wciąż ja to tak męczy? Jak wyglądają jej dziąsełka, ma za zerwie inne i rozpulchnione? Nam się też zaczęło z tego co pediatra mi wczoraj mówiła ale u nas dziąsełka normalnie wyglądają no i jak to pani doktor powiedziała taki stan może potrwać nawet i 2 miesiące...brrrr dobrze ze maść i gryzaki pomagają jak na razie.
Pamela współczuję. To teraz chociaż już wiesz jak powiedzieć teściowej ze ma smoka do paszczy nie brać.. . Jeszcze dodaj ze lekarz Cię przestrzegał przed takimi zachowaniami albo coś w tym stylu.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Pamela konieczniepowiedz tesciowej ze lekarz powiedzial ze to przez nia! Niech wie ze tak sie nie robi!

GosiaM zazdroszvze! My mamy juz 3 mc a w nocy budzi sie czesti na karmienie.

Pampersy zmieniam dosc czesto. Teraz mam 3 z lidla i troche nam przecieka kupa na plecy. Moczu wsiakaja duzo bo i cala noc sa w stanie przetrzymac. Mam jeszcze 2 paczki 3 z pampersa wiec jakte sieskoncza to przejde znow na pampers. Pupe myjewacikami i woda i smaruje sudocremem.

Amy po zakupach. Wydalismy prawie 5 stow a prawie nic takiegonie kupilismy! Przynajmniej Sebus byl grzeczny

monthly_2015_12/wrzesniowki-2015_40416.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Pamela, mi dentystka sama mówiła zeby uważać i sie nie zapomnieć przypadkiem zeby łyżeczki czy smoka nie obliczać bo zaraz bakterie dostaną sie do buźki maluszka i zanim zeby powychodza bedzie juz próchnica :( i mówiła zeby uczulać na to wszystkich dookoła! Takze powiedz jej wprost!

U nas dzis bardzo marudnie. Ze śniadaniem silowalismy sieponad godzine. Tylko mu wkładałam smoka od butelki do buzi to ten w ryk. Aż musiałam mleko wymieniać bo bałam sie ze sie zepsuło... Mały ma skończone 10 tygodni. Moze to byc skok? A moze zęby? Nie wiem, wkładałam mu w międzyczasie do buzi swój palec to ssał i gryzł dziąsłami, to samo jak dostawał do buziaka noge swojej żyrafy sophie. Jak uważacie? Przy kolejnym karmieniu tez był bardzo marudny i zjadł tylko 80 ml a normalnie zjada 120-140 :(

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a5ijkinx.png

Odnośnik do komentarza

Karolinek26 no pco to się chyba nie da wyleczyć. Zaleczyć można tabletkami anty ale ja nie używałam. Po pierwszej ciąży bylo trochę lepiej i jak unormowalam tarczycę to okres nieregularny ale był. Chociaż czasem też musiałam wywoływać. Mojej kuzynce po ciąży pco minęło. Może u Ciebie też tak będzie.

My pieluszki też zmieniamy 5-6 na dobę co karmienie chyba że kupa.

Dziś byłam z małym na szczepieniu. Na razie spi i nie ma gorączki ale płakał biedny strasznie. Waży 6300 i ma 63cm.

Szusterka jak u Was bo się nie odzywasz?

Odnośnik do komentarza

jeeee:) dostałam sie do komputera:D
i widzę ze ostatnio moje posty sie nie dodały :( tylko ten z dzisiaj i to po 2 h próby zalogowania się:(
Blanka
nie wiem jak to się stało, w sumie sama nie rozumiem jak taki maluszek może tyle spać. ale wszyscy sie dziwią i uczulaja ze moze sie to odmienic. np moja sasiadka ,która urodziła w marcu do dziś wstaje co 2-3 h w nocy i nic nie pomaga, ani najadanie jej ani smok ani niespanie od południa.

powiem wam ze zmieniłam zdanie co do warunkow spania janka w dzien.....przyzwyczaiłam go do codziennych odgłosów przy spaniu( w salonie czy kuchni)...teraz nie chodze na paluszkach ale oprócz ranka to na popoludniowe spanie klade go normalnie do kolyski i zamykam mu drzwi.pomyslałam sobie ze dziecko czuje tak jak my i ja bym nie potrafila spokojnie spac w innych warunkach niz w ciszy i spokoju. i po dwóch dniach widze duza poprtawe, bo Jaś jest spokojniejszy i śpi dłużej( bo do tej pory od 3 tyg. mial drzemki po 15 min) a teraz 1-1,5h

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

Gosia, zgadzam się z Toba odnoś spania. Ja mojemu też stwarzam przyjazne warunki do drzemek: Zamykam pokój i przyciemniam.

Byłam u lekarza odnośnie tych zawrotów. Powiedziała że to od zmęczenia i niedotlenienia. Kazała więcej ruszać partię szyjną, ćwiczyć, masować. Jakby się nie zmieniło to do kontroli.

Stasiu, 27 sierpnia 2015r., 54cm, 3300g

Odnośnik do komentarza

joanna nie karmiłam nigdy z calmy, mam najzwyklejsza butelkę tommee tippee, ale używamy jej bardzo rzadko no mały pije prosto z cyca, dosłownie raz-dwa w tygodniu sie zdarzy ze dopajam odciagnietym mlekiem. Fajne te buteleczki calmy?
Wybacz ale nie pamietam Twojej historii. Czemu skończyłaś kp?
Nie napalam sie na ten laktator bo troche szkoda mi po 3 miesiącach pieniążków tym bardziej ze mam ręczny ale tez za ponad 100 zł. Troche podbije cenę bo widze, ze druga osoba tez zainteresowana a jak tamta spasuje to przygarnę Twoj laktatorek. Ja bum chciała troche rozbujać laktację bo popołudniami czasem brakuje i albo dopajam jak mam cos z nocy ściągnięte albo mały wisi 16-19 na cycu co pol godz.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

Karolinek26 cieszę się bardzo :)

Kiedyś wstawiałam linka z kołysankami na youtube ulubione Jagody i tam właśnie pierwsza to królu mój słuchamy ich i śpiewamy codziennie.

Pampersów nie liczę ale dziś kupiłam pampersy dada na próbę bo u mnie w biedronce w promocji trójki 128 szt. za 49.99 zobaczymy jak się sprawują.

Szusterka nadal w szpitalu biedny Wituś.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...