Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Gosia M cudny Janek :) bedzie łamal serca tym łobuzerskim spojrzeniem z iskierkami :) ciesze sie, ze u Was oprocz remontu to ok :)

joasia och zazdroszcze ręki do tych arcydziel. Ja chęci mam, ale na tym sie konczą moje zdolnosci. Uszylam w ciązy literki z imieniem cory, wiszą na łozeczku, ale nie porywają urodą.

Ania.r co za historia z tym szczepieniem! :( ehhh.. My mamy wzw 20kwietnia.

I do nas przyszła burza, ale caly dzien ladnie i nawet pierwszy grill w ramach obiadu zaliczony. Objadlam sie jak bąk :D juz kolecje za to podaruje ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Czekamy na burze. Spacerek dzis zaliczony. Zlozylam wniosek o 500+. Trening zrobiony. Jest ok.
GosiaM wspolczuje tego remontu. Ale Janek przecudowny jest! Sto lat dla przystojniaka!
ania.r ale dostalas okres a u mnie dalej cisza a przeciez juz nie karmie piersia.
U nas dzisiaj ma przyjsc burza wiec moze byc w nocy glosno.
Wspolczuje wam tej jazdy ze szczepieniem. Moj Sebus do szczepienia zawsze zdrowy idealnie.
joasiaG bedziesz miala wiecej miejsca na swoja pasje. Super:) a Szymus to ci czasami daje popalic:) ale teraz wszystkie dzieci sie robia juz takie aktywne. Sebus jest szczesliwy jak dojdzie do podlogi i uda mu sie ja polizac.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Hahahaha Gosia m. Przynajmniej dostalas roslinke : )
Chyba tylko u nas nie ma jeszcze zębów tylko rozpulchnione dziasla. Młody nie zrobil kupy po ziemniaku i nie wiem czy czekać czy dawać kolejne warzywko? Ja ciągle na cycku jestem, baki sadzi jak stary dziad, brzuszek miękki.
A podawała ktoras z was buraka?jutro robie sobie zupe buraczkowa to moze przy okazji mlody by dostal.kurczę jak pomyśle o makaronie z lososiem Joanny to dopiero widze jak daleko my w polu jestesmy.
blanka wyobrazilam sobie właśnie to lizanie podłogi... I uśmiech mi z twarzy nie schodzi. Na pewno dostaniesz okres. Ja karmie piersią calu czas i dostałam pierwszy raz po trzech miesiącach i jak w mordę strzelił co 28 dni. A trzy dni przed pierwsza lekarka mi gadała ze mogę rok nie miec a juz na pewno nie regularnie. Nie ma zasady.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

U nas też pogoda od południa zaczęła się psuć, wieczorem popadało ale niebo nadal zachmurzone.

ania.r Blanka oj tak, ten pokój to coś o czym marzyłam od dawna, bo do tej pory miałam swój kąt w sypialni i wszystkie rupiecie w jednym miejscu. Dziś przenieśliśmy wszystkie pudła wiec jeszcze muszę je rozpakować do szafek.

Gosia no nie bedę się powtarzać, Janek ma boski uśmiech. Szykuj się mamuśka na wyścigi z dzieckiem ;) Widzę że nie tylko mój G nie odróżnia roślin, kwiatów itp.

kiti dziękuję :) mmmm grilll. my planowaliśmy na sobotę ale pewnie pogoda pokrzyżuje nam plany:(

Blanka wcale już nie karmisz.?Kurcze ja sie boje jak to bedzie, bo niby mamy już jedno karmienie mniej ale Szymek nadal najbardziej ciągnie do mleka, coś tam dziubnie na śniadanie i obiad i to wszystko. Nawet jak jest głodny to nie ruszy czegoś innego niż mleko...zgroza z nim

ania.r ja dawałam jak mały skończył 5 miesięcy. Ugotowałam buraka z marchewką bo sam burak to mu nie podchodził. A ten makaron to chyba KolczykM robiła. u nas rybka z ziemniaczkami lub zupie.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie o trzeciej w nocy.
Ala ma kaszel i katar od poniedziałku. Odkasłuje się jej, że aż dusi się. Właśnie miała polgodzinny atak kaszlu, przy okazji porządek z katarem trzeba było zrobić. Cyca nie chciala więc dostała smoka i zasypia w łóżeczku a ja czekam aż zasnie bo rozkopuje się więc trzeba będzie ją okryc.

Ala wczoraj skończyła pół roku. W poniedziałek wyszła druga jedynka. Nadal Alusia tylko na rękach, nie da się odłożyć, na brzuchu też źle, aż rehabilitantka zauważyła, że Ala zatrzymała się z rozwojem podpory... Od dwóch tygodni nie leży i nie ćwiczy tym samym.

Wczoraj kupiliśmy sukienkę na chrzest dla Ali, ja dla siebie nic nie znalazłam. Jestem niewymiarowa i sadlasta po ciąży...... Ehbhh....

Też dawałam buraka z marchewką ale najgorzej to szło ze wszystkiego. Ali nie smakowało.

Spróbuję odpisać Wam wszystkim jutro.

A.... Z palcem bez zmian, kwalifikuję się na antybiotyk ale karmię...... Na zabieg chirurgiczny za wcześnie bo ropień za mały. Boli jak cholera ale nikt nie może pomóc. Kupiłam balerinki rozmiar większe ale i tak boli jak chodzę...
Do jutra i dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie:)
Blanka TY to jesteś lepszy motywator niz sama chodakowska. Kilera nigdy nie zrobiłam, podejść wiele i za każdym razem po maks 10 minutach gleba :) a ja tu czytam bo Ty zrobilas, myśle sobie "jakaś Blanka co w tym samym czasie rodziła robi a ja nie zrobię" i bach dzisiaj poszło :)
To samo było ze skalpelem :)

My mieszkamy na działce pod lasem, fajna miejscówka ale i dla nas i dla kleszczy. 2 lata temu mieliśmy dwa małe pieski i one ciagle miały kleszcze :( opaski i krople pomagały na krotko. Nie wiem jak przygotować działkę na wyjcie małego ale az sie boje. W tujach i cyprysach dookoła jest ich pewnie pełno :( bo watpię zeby wszystko co te suczki miały na sobie było ze spacerów w pobliskim lesie.

Mój chłopak za tydzien 7 miesięcy i strasznie zaczyna sie ciagnąć łapkami do wstawania. Dodam, ze siadanie idzie mu jeszcze nie najlepiej. Juz kilka razy złapałam gacha na gorącym uczynku jak wisiał przy barierce :) Oka sir nie spuszcza z niego.

Ja mam lumpka pod nosem ale dla dzieci takie szmaty... Z dwa razy mi nke udało porządne body klauzulowe i raz dres h&m. Dla siebie cześciej cos upatrze, szczególnie spódniczki, zatrzęsienie w stanie idealnym za grosze.

My jeszcze cycujemy ale w weekend było wesele szwagra to juz od piątku w sumie tylko odciąganie i to takie dopiero jak piersi bolały czyli co ok 10-12 godzin. Potem sobota i niedziele balety, w poniedziałek i wtorek sprzątanie, rozwożenie paczek itd i po 5 dniach zaniedbania spraw mlecznych naprawdę mleka jest 2/3 :(. Chciałabym, zeby to sie jesCze rozkręciło. Nie podaje mm póki co ale musiałam zwiekszyć porcje obiadku do ok 200 gram i kaszki do 150 zeby na dłużej wystarczyło. Mleko pije 2x200 rano i przed snem plus w nocy prosto z piersi pewnie koło 100. Ehh szkoda troche :/

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

MarAla wspolczuje bolu palca. Juz niedlugo bedzie mozna w japonkach biegac to moze choc wtedy nie beda Cie buty uciskac. A coreczka na pewno troche pocwiczy i bedzie ok. U nas jeszcze buraczka nie bylo. Dzis sama ugotowalam jabluszko i bananka.

Dziewczyny KP jaki macie mniej wiecej schemat zywieniowy? U nas 5rano cyc, potem kaszka ryzowa i pol sloicza owocka. Potem 2xcyc. Koło 14 zupka i troszke kaszki manny. I do wieczora 3x cyc. W sumie na sniadanko kaszki z owockiem je ok 100-120 i to samo na obiadek. Czy juz jej zwiekszac porcje?

Karolinek zazdroszcze cwiczen. Ja chwilowo odpuscilam i tylko spacery jako aktywnosc fizyczna. Ale jak tylko mąż skonczy remontowac u tesciow kuchnie (wykorzystal na to urlop i teraz jezdzi po pracy czyli wogole mi nie pomaga) to mam nadzieje ze wroce do cwiczen.
I walcz kobieto o KP jak tylko chcesz dalej intensywnie karmic. Na pewno dasz rade na nowo rozbojac laltacje.

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

kiti walczę, walczę ;) laktator warczy co 3-4 godziny. Ja i tak planuje tak do 9 msca karmić a potem odstawić, zeby wrócił okres i próbować drugiego maluszka;) ale tak mi teraz przykro, była rzeka mleka a teraz takie kombinowanie zeby wystarczyło jakos :( wolałam jak sie zastanawiałam czy pisać kaszkę czy nie zeby zdążył mleko zjeść, a nie ile tej kaszki podać zeby mleka wystarczyło

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

Ależ dzień..
Syn marudny od rana. Najlepiej na raczkach cały czas i chodzić oglądać wszystko dotykać, dobrze że ciekawi go świat i rozwija się ale nic innego nie można zrobić bo ciągle domaga się uwagi. O 5 już karmienie bo taki płacz i przed chwilą ostatnie karmienie więc na dobę wyszło 6 a nie 5. Na szczepieniu pediatra i pielęgniarka skomentowaly że jest gruby ale mam ich gadanie gleboko gdzieś. Pediatra nawet sugerowała żeby dalej podawać mu mleko 1 bo 2 jest bardziej kaloryczne ahhh....

JoasiaG w sumie chyba nie musimy bo rehabilitant powiedział że on żadnych nieprawidłowości nie widzi nie ma żadnych krzywizn, raczej mój syn jest leniwy :) ale podobają mu się ćwiczenia, nie płacze ciągle się śmieje więc jak ma okazje poruszać się to będziemy chodzic. Wszyscy za nim przepadają nawet jak ich ciągle obrzyguje :)

karolinek oby wszystko poszło po Twojej myśli. I podziwiam za plany na kolejnego dzidziusia, ja też chciałabym drugie ale jak pomyślę o porodzie to aż ciarki mi przechodzą drugi raz chyba tego nie przeżyje
MarAla zdrówka dla małej!

Dziś chodziłam ze Stasiem w nosidelku po podwórku, a u sąsiadów w każdym oknie tylko firanki fruwały..
Jutro przyjeżdża do nas moja siostra ze swoim malym diabelkiem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

Kurcze dziewczyny doba jest dla mnie za krótka. Śniadanie, ćwiczenia, zabawa z małym i już prawie południe a gdzie jeszcze zakupy, obiad, sprzątanie. Jutro mam robić ciasto dla teściowej do pracy i jeszcze chciałam upiec Szymkowi biszkopcik bez ulepszaczy. Pogoda trochę się popsuła, po południu padało.

MarAla dużo zdrówka dla Alusi. Pochwal się sukieneczką.A i gratuluje kolejnego ząbka :)

Karolinek83 jupi wróciłaś.Nie poddawaj się, na pewno uda Ci się rozkręcić laktacje. Ja karmie około 6 razy na dobę a właśnie kończy mi się drugi okres. Pierwszy dostałam jak Szymek skóńczył 6,5 miesiąca. Też planujemy kolejnego bobasa ale póki co cykle nieregularne więc...

kiti u nas około 5 cyc, 8 cyc, 9 kilka łyzeczek jogurtu/jajecznicy/budyniu domowego. 13 cyc, 15 obiadek, 17 cyc, 20 cyc. Mój je bardzo mało tych stałych posiłków. Jeśli widzisz że dziecko potzrebuje więcej to możesz po trochu zwiększać porcje.

KingaM mój od kilku dni też wszędzie zagląda, wszystko musi chwycić no i oczywiście najlepiej czuje się na rączkach. Mata pomaga na pół godziny, póżniej kojec, następnie nasze łóżko i tak cały czas bo inaczej nudzi się i płacze.
Fajnie że Staś sie tak wycwiczył a skoro lubi rehabilitacje to raczej mu nie zaszkodzi. Ha ha to sąsiedzi pewnie mieli zagadkę jak Ty to dziecko nosisz.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

kingaM ile Staś waży że nie masz dawać 2mleka?dziwne....przecież jak dziecko potrzebuje to co głodzić?Ja Przeszlamna2bo mijały właśnie był ciągle nienarodzonych ta 1. Ważyl 8900 z tydz temu.jest z29.09.
Dziś Zaliczylismy spacerek popołudniu, pogada już się u mnie zepsula i pada i zimno.jutro pewnie w domu siedzimy.
Mały juz pelza po całym mieszkaniu, nawet na plecach nie chce,jedynie na przewijają choć i tak już chce fikac mi na boki co wcześniej grzecznie leżał i też wciąż na rękach byłby i wszystkiego chce dotknąć: firany urywa, drzwi próbuje ruszać za klamki chwyta no i gniazdka do kontaktów. ciezko jest coś z nim zrobić bocianów na oku muszę go miec. No niestety odechciewa musieli kaszek jesc.glownie mleko i 1obiadek. Owoce też go nie interesują.
A może doradzić jaka wasze dzieci lubią kaszke? Już 3 stoją w szafie.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj byłam u mojej "ukochanej " ginekolog ...hit wizyty:"proszę sobie kupić kulki gejszy Ale w sex shopie takie owalne silikonowe i chodzić z nimi 30 min dziennie .bo przecież urodziła Pani ogromne dziecko" :))))
Dziś dzień mojego psiaka. Weterynarz potem go ostrzyglam i wykapalam.obraził się i nie chciał wyjść spod stołu jak mnie widział.
Jutro ostatnie wzw Janka. Ciekawe ile waży mój klusek.

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

U nas zycie na pelnych obrotach. Sebus coraz czesciej marudzi i nie chce juz sam lezec na kocu. Jak tylko moge to wychodzimy na zewnatrz na spacery bo wtedy siedzi grzecznie i patrzy na wszystko. Ja ciagle cwicze 5 razy w tyg. Na poczatku kwietnia 64 kg na wadze. Zobaczymy jak bedzie pod koniec miesiaca. Ale musze cos zrobic z tym moim obzeraniem bo nigdy nie schudne.
GosiaM to wszystkie lecimy do sex szopow po kulki gejszy :D
Moj je nad ranem cyc, potem cyc, cyc lub jogurt nat z owocami, obiadek, cyc, kaszka jaglana hipp z owocami ok.150 ml i popija cycem.
karolinek na pewno uda ci sie rozkrecic laktacje. Ciesze sie ze zrobilas killera!

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry,
U nas intensywny tydzień - te dni tak szybko uciekają - dziś już piątek...
Wczoraj byliśmy na warsztatach "Mamo to ja" i wygraliśmy dla Jasia fajną miseczkę i łyżeczki turystyczne :)
Mamy za sobą ostatnie (3.) wzwB - więc jak na razie do lekarza się nie wybieramy - mamy przyjść jak Jaś skończy 9 miesięcy :)
joasiaG wczoraj na tych warsztatach była lekarka z Niekłańskiej z Warszawy i mówiła, że owszem, szczepienia przepiwko pneumokokom mają być w ramach NFZ ale nie obejmą naszych dzieci, a będą dotyczyły tych co dopiero przyjdą na świat!
Gosia.M ja dostałam od mojej ginekolog takie kulki z feminost ... ale jakoś nie używam :)
Byłam także w H&M i kupiłam Jasiowi kilka zestawów body z krótkim rękawem i długim rękawem i spodenki - teraz jest -20%
Poza tym mam już zmienione opony w aucie i w końcu złożyłam PIT :)
z zaległych spraw to jakoś nie możemy się wybrać na te pobranie krwi (mamy sprawdzić poziom wit d.) - może w następnym tygodniu :)

Odnośnik do komentarza

Spacerek zaliczony. Trening zrobiony i prysznic wziety. Sebus sie zlitowal nade mna i zasnal na godzinke.
MarAla na wrastajacy paznokiec polecam rivanol (robic sobie oklady albo moczyc min kilka minut) i potem tribiotyk ( masc do kupienia bez recepty). Wiem przez co przechodzisz i bardzo ci wspolczuje.
GosiaM pisz jak Janek po szczepieniu.
mamajasia faktycznie duzo sie u was dzieje. Ja sie musze do pepco wybrac bo od dzis sa tanie body z kr rekawem.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

U nas pada ale humor dopisuje, Szymek dziś sprzątał ze mną siedząc w nosidle. Upiekłam biszkopt do jutrzejszego ciasta, zaraz idę ogarnąć w pracowni a później zabawa z Szymkiem.

Aka mój nie lubi kaszek, z owoców to tylko kiwi lubi lizać. Ogólnie nie przepada za słodkim smakiem więc go nie zmuszam.

Mamajasia15 dzięki za informacje. Oj tak ucieka ten czas bardzooo szybko.

Blanka też muszę wybrać się do pepco bo fajne rzeczy dl dzieciaków mają na promocji. Pochwal się jak coś kupisz.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

To moze jutro i ja do pepco skocze bo potrzebujemy cienszej czapki. A na pewno i cos innego sie kupi :)
U mnie dzis jak co piątek chlebek juz upieczony i leń zapanowal nad resztą zajęć. Dobrze, ze moglam sie wprosić do mamy na pierogi to obiad mam z głowy.

Pół roku temu czekałam juz na trakcie porodowym na cc. Lila dziś konczy 6msc :) ale zleciało.!

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Na szczepieniu Janek był sobą więc bardzo ruchliwy i charakterny na co pielęgniarka ze już mi współczuje jak zacznie raczkowac i chodzić :-(
Płakał króciutko na szczęście.
Waży 10,3 . Ale dla mnie to wynik super bo to oznacza że nie przybrał nic przez 2-3:tyg a ogólnie 2 kg przez 3 miesiące. Co w porównaniu z 2,5 na miesiąc jest super wynikiem.
Śmieje się ze mogę sprzedawać mleko dla mam których dzieci słabo przybierają :D
Mamy zielone światło i możemy jest wszystko.więc od dziś mięsko i na dniach jajko ser jogurt naturalny :)

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

Dzień doberek.

Alusia nadal ma ataki kaszlu, zaczęło się jej odrywać i to w takich ilościach, że aż się zaksztusza tą wydzielina.... Dusi się i męczy bardzo... I katar do tego. Pewnie od męża się zaraziła.
My rano byliśmy na rehabilitacji, później pakowanie z płaczącą Alą na ręku i teraz jedziemy do teściów bo w niedzielę jest msza za dziadka.
Nie ogarniam, cały czas coś, Ala od ponad tygodnia tylko płacze, sama nawet minuty nie posiedzi, nawet jak jestem przy niej to też nie polezy i nie chce się bawić. Tylko na rękach..
Przez to wszystko nie spakowalam pieluch tetrowych....
Dużo mam na głowie, cały dom, Ala, rehabilitacja dwa razy w tygodniu, dwa razy u lekarza z Alą, raz ze sobą, na zakupach byłam, a to spacerujemy dużo no i chory mąż...

Blanka1212 - u Ciebie jak zawsze intensywnie. Brawo! Odnośnie palca.... Tym razem to nie wrastajacy paznokieć. Boli mnie poniżej paznokcia, w ogóle to wygląda dziwnie. Wał paznokci owy, skórki które otaczają paznokieć odkleily się i oddzielily od niego i z tej przestrzeni wysacza się ropa. Czegoś takiego nie miałam jeszcze.. Dobrze, że przypomnialas mi o tribioticu. Kupię i spróbuję jeszcze tego.

Gosia. M - Jaś to rowiesnik Ali. Ile ma wzrostu? Moja córka też jest bardzo ruchliwa. Słyszałam, że pakerzy z siłowni kupują mleko kobiet bo dobrze buduje masę. Podobno ponad 600zl za litr.... Przeliczajac moje zapasy w zamrażarce to bogata jestem.

Kimi - sto lat dla Lilki. Najładniejsza panna na naszym forum oprócz mojej Alusi oczywiście.

Joasiag- to chyba taki okres mają te nasze dzieciaczki, że tak nudzą się w jednym miejscu. Ciekawe świata są ale Ty mimo wszystko ciągle perfekcyjna pani domu. Super! Spróbuję wrzucić zdjęcia sukienki Ali później.

MamaJasia - najważniejsze sprawy załatwione to teraz należy się chwila oddechu o ile maluch pozwoli. Powodzenia na pobraniu, my źle to wspominamy.

Mam wrażenie, że tylko Wam tu marudzę jako jedyna.... I emotikonow nie mogę wstawić nawet... Całe życie pod górkę (uśmiech)
Miłego popołudnia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...